Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

rekkky

Quite typical drama from high school with a few differences, but a lot of blind spots. Flow of the movie is not that fast and in some moments it beats other positive things like script and story. I still have to think about last scene with a great lines. Movie has positive attributes, it has sense and good points in several topics. ()

Rokle

Milé překvapení. Dalo by se přirovnat k "500 dní se Summer"... Emily Watson dospívá (dospěla) do pořádné kočky a její "obyvákové" tančení s Ezrou Millerem patří k tomu nejlepšímu. ()

Rockerman

Nemohu si pomoci, ale mě se to líbilo! Není to žádná přiblblá komedie z high school, ale pěkný romantický příběh, okořeněný "malým" Charlieho tajemstvím. Je to hezky natočené a absolutně mě nezajímá, že je to prý klišé. Nebýt trochu zbytečně natahovaného závěru, šel bych na pět hvězd. Tak jako se Radcliffovi povedlo v "Ženě v černém" odpoutat od Harryho Pottera, tak i Emma Watson dala s přehledem zapomenout na Hermionu. ()

Bejbinka

Jeden z nejsilnějšéích příběhů, které jsem kdy viděla. Odneslo to 13 kapesníčků a moje oči budou zítra na poradě, jak po mejdanu. Stálo to ale za veškerý nepříjemnosti i za dobírání ostatních, protože já jsem viděla něco, co ve mě zůstane, co mě zasáhlo...co si budu pamatovat a z čeho čerpat. ()

boul

Vcelku zajímavá hra s lidskými pocity, od pro mě neznámého Stephena Chboskyho, který přenesl jak příběh na filmové plátno, tak ho i napsal na papír. The Perks of Being a Wallflower, dílo vložené do doby tvrdé americké highscholl s mladými herci, kde se snaží poukázat na tvrdé party, šikanu a bordel. Bohužel nic nového, ale drama je to ucházející. Divákům, kterým nevadí i trochu hluchých míst tak to stráví a Hermiona, která se rozešla s Harrym, ostříhala háro a koupila si o číslo větší podprsenku, doplňovala mladého panice Lermana, který chvílemi brečel a chvílemi rozdával sadu, bylo to někdy přehnané, ale i tak jsem se přistihl jak jsem se párkrát zahyhňal.. 80% ()

Evander

Film je určen výrazně jinému (mladšímu) publiku. Nemohu mu dát slušné hodnocení, protože, i přesto, že jsem dokázal zhlédnout celé tohle dílo, vůbec mě nebavilo. Nezpochybňuji herecké výkony, byly dobré, zejména Emma Watson mě mile překvapila. Nicméně ať tak či onak přišlo mi to příliš nucené a plné nevhodných klišé. V úhrnu je to hvězdička za hudbu a druhá pak za herecké výkony. Z mého úhlu pohledu je "The Perks of Being a Wallflower" jedním z nejnadhodnocenějších filmů posledních let. ()

Octane

Po delší době film, který mě dokázal dojmout a pobavit. Výborné teenagerovské herecké výkony méně známých herců (krom Hermiony) spolu s příběhem, tvoří celkově jedinečný film u kterého se člověk zasměje, ale i zapřemýšlí. Výborný soundtrack filmu dodává jeho dobovost. Já si Charlieho malá tajemství a další strasti opravdu užil, těšim se až na to kouknu znova. ()

čmelda5

Asi jsem viděla jiný film, než vy všichni, co jste daly plnou nálož. Ne že by se mi to nelíbilo (viz hodnocení), ale zas taková pecka to, myslím, není... Asi si to budu muset pustit ještě jednou, abych si urovnala myšlenky a vžila se do děje trochu víc. Snad pak pochopím, v čem je to kouzlo, které vás všechny očarovalo...:) ()

Lyžař

Jsem smutný. Ač jsem se velkou část filmu usmíval a fandil hlavnímu hrdinovi, bohužel, konec mě rozsekal. A to pořádně. Hodinu a půl je vyprávěný příběh v jistém směru a pak? Pak? Nemůžu spoilerovat, ale pak..to byl teda závěr. Na jedné straně je film Charlieho malá tajemství natočen s velmi mladými lidmi, na stranu druhou, jsou zde řešena témata, která jsou pro populaci celého světa a bez rozdílu věku. Připomněl jsem si své mládí a dobu střední školy. Dávám velice hořkosladkých *****. A to po všech stránkách (režie, hudba, herci, scénář).. ()

cmuchalprvni

Líbily se mi velmi herecké výkony hlavního hereckého protagonisty a dále Ezry Millera, Ema Watson mě úplně nepřesvědčila a nevěřil jsem ji vše, co ve filmu představovala. Film mě příjemně překvapil, po zhlédnutí traileru jsem čekal totiž, že film nemá zas tak moc co nabídnout. Opak je pravdou, Charlieho vnitřní monology a vášeň pro literaturu si mě získaly, hudební vkus Sam též a vlastně celkově hlavní tři postavy mi byli sympatické. Velkou podstatu filmu tvoří samotřejmě i úzkost Charlieho, zpočátku jsem si myslel, že pochází od doby, kdy spáchal sebevraždu jeho nejlepší kamarád a teta měla autonehodu. Až posléze téměř v samém závěru snímku film ukázal další aspekt Charlieho psychických problémů. Film není tolik komerční, jak jsem očekával, že bude. Škoda je, že do scénáře místo ukázky dopisu nezařadili scénaristé osobní zpověď, osobně by mě film emotivně také více zaujal, kdyby byly ukázany scény zneužívání malého Charlieho nebo alespoň fyzický konflikt otce a jeho syna - homosexuála při přistihnutí s Ezrou Millerem. ()

JohnSorrow

Nejsem si úplně jistý, jestli je ten film skutečně tak dobrý, nebo mi jen sedl, ale přidávám se k té přibližné polovině diváků, která tomu napálila 4 nebo rovnou 5 hvězd. The Perks of Being a Wallflower rozhodně nezapadá do škatulky "běžná teenage komedie" a rozhodně se ani žánrově nevejde do téhle úzké definice. Ač obsahuje množství skutečně vtipných scén, umně dávkuje i dramatické scény a výsledný mix prostě stojí za to. ()

KNTRFKT

Když jsem si The Perks of Being a Wallflower pustil, říkal jsem si, že je to další typické americké, klišovité drámo, u kterého se naprosto hodí, aby bylo odvysíláno v čase od 20.20 do 03:20 třeba Tv Hovno. Jak je totiž zvykem, když už si mamka urve kousek toho času pro sebe, haranty pozavírá do skříně a taťku zavře ve sklepě, žehlení nechá na zítra a konečně se zaboří do prosezeného křesla, které mění postupně tvar v průběhu let přesně podle její figury, začne být krmena nekonečnými reklamami o tom, jak starýmu určitě nestojí svícen, pokud chce vidět babičku ještě někdy vidět běhat se svým labradudlem, musí pořídit alespoň dvacet balení GS blbinek a jestli nechce mít krvavé otisky na jablku, které je zelenější než tráva z programu malování, měla by se sebrat, tento skvostný zážitek přerušit a jít kurva nakupovat. Když tohle všechno mamka vydrží, dostane během první půl hodiny dokonalou lekci o tom, že americké děti jsou přesně takoví kreteni, jak se to učili za Gustava v dějepisu. Řekne si ale, že ještě vydrží, táta už si sice sedřel nehty do krve, jak se snaží dostat ven, ale ona přeci taky potřebuje čas sama pro sebe. Další půl hodina už začíná být relativně milá, emoce z toho začínají doslova cákat a mamka vytahuje kapesník, sice už do něj smrká přes měsíc, ale co, zítra si už určitě vezme jiný...Tomu klukovi, co mu je v televizi 20 a přesto vypadá na 15 od začátku hrozně fandí, protože to hraje fakt dobře a tak, když začne chlapec nahazovat flashbacky se svou tetičkou, začíná se jí pomalu otvírat v kapse zálesácká kudla. Nakonec to ale dobře dopadne, mamka vypne bednu, pustí taťku, děti ve skříni určitě ještě pár dní vydrží a jde s pocitem blaženosti spát. No, podobný pocity jsem u toho měl já, ačkoli se to tváří jako klišé, které chce nakonci z průměru vystrčit hlavu nečekanou pointou, v podstatě to ani nevadí. Jde totiž o to, že většina těch věcí prostě je pravda a my se na svý životy opravdu občas koukáme jak kokoti, přejeme druhým štěstí, protože oni si ho zaslouží víc než my a nakonec nám zbyde jen pivní pupek, poloslepej pes a 1KK byt na Smíchově. ()

merigieren

ono je to vlastně hezký, svým způsobem, jo je to ptákovinka o klukovi kterýho ztraumatizovala osaháváním a smrtí teta. Ten kluk nemá moc přátel ale má štěstí že se ho pár ujme, a pak si řeší dilema kdo s kým, kluci s klukama, holkama a tak. Trochu nepochopitelně mají nutkání si dávat kazety s písničkama, to moc nechápu. Vlastně je to taková romantická povídací pařba. Něčím uvnitř mě to zaujalo, ale hit roku to nebude.. ()

Marykus

Ale co je to do háje za film že jsem ho do teď neviděl? Bohužel se nezmůžu na moc chytrých slov. Prostě se na ten film podívej a uvidíš sám. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie