Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

RADX1

Relativně akčně a efektově o něco méně našlapané oproti jedničce. Zřejmě je to především dané tím, že tento díl je celý zasazen už tak do efektového/mystického prostředí (jednička se vesměs odehrávala v naší reálné civilizaci). Rovněž příběh a scénář jako takový méně zaujal než v jedničce. Vše po filmařské stránce dobře zvládnuté, ale celkově tak průměrné až je to podprůměrné. Prostě vesměs klasický druhý díl ušitý krapet horkou jehlou. ()

pretorij

Des a bes. Jednu hvezdu za nadsazku a sympatickou postavu kyklopa. JInak ale hruza. Jednicka docela sla, ale tady opravdu nic moc. HUdba celkem ok a i efekty nebyly uplne spatne (tedy az na konec). Ale cele je to bohuzel absolutne nerozvedene a pulka veci proste nejak preletnuta. Nechci po nikom aby to byl 4 hodinovy epos, ale alespon zakladni budovani atmosfery by se mi libilo. K tomu vybrakovane sceny Herryho Pottera (taxik) a naprosta nelogicnost snad vseho. Ja mym tyhle pohadky rad a rad prehlednu lecjakou blbost- prece jen to neni dokzument. Ale vseho vocad pocad ()

Cochtan85

Čekal jsem od filmu mnohem více. Trikové efekty spíše průměrné, stejně tak scénář. Celkem jsem se u filmu nudil. Film měl velký potenciál, ale nebyl využitý. ()

mpet

Velice dobře udělané pokračování Percyho Jacksona. Triky a vizuální efekty jsou velmi dobré, příběh mě také potěšil a musím říct, že to bylo mnohem lepší než jednička. Jestli si Percy udrží vzrůstající kvalitu, tak další filmy budou skvělý. Tento hodnotím jen jako dobrý a dávám čtyři hvězdy. A možná až Lerman trochu dospěje a aspoň trochu bude vypadat jako chlap, tak by to mohlo být také lepší. Přece jen to děcko v roli Percyho mě nesedí. ()

gagun

V něčem co je tvořeno pro diváka, kterému chybí třpytiví upíři se nemohu zklamat, ale přesto jsem silně zklamán. Tu se přímo kálí na divákův rozum, máme tu postavu schopnou zastavit třítunového mechanického býka z kovu , která nedokáže uzvednout 60 kilogramů bez vzdychání nebo hodit postavu dál než decimetr, hups a vlastně se to po chvilce stane, ale oni scénaristé zřejmě měli problém jak nechat hlavní pubertální hrdiny, kteří absolutně neřeší své sexuálno ničím jiným než objímáním, dostat do problému. Jedním slovem, fraška. Dlouho jsem se tak i přes svoji snahu bavit se nebavil. 15 % za likvidaci celé mytologie ()

ElSombrero odpad!

No dobře to už by stačilo.Jako fanda knižní předlohy jsem jakž takž skousl první díl ale tohle-to už prostě nejde!!!Naprosto pojebané protože ti kdo četli knihu mi musí dát za pravdu.V tomto filmu se vůbec němělo vyskytnout spoustu věcí.A i hlavní část je naprosto zjebaná.Jako proroctví až mu bude 20 let??? A korunka je že Kronos měl povstat v 4. díle.No to mě dojebalo dost.Po shlédnutí sem nevěděl o čem teda bude 3 díl,protože by mě opravdu zajímalo jak to budou točit když Percymu by mělo být nějakých 21-25 protože od 1 a dvojky uplynuly 4 roky.Prostě totálně podělanej film na který se koukat nedalo.Debilita roku 2013 ()

Cabotin

Pitomoučká pohádka, která však dokáže pobavit stařečka, který má právě tak akorát plnou prdel tvorby divadelního umění,a zatouží vejrat na chaotickou melánž antických mýthů a odpustit i triky, které vypadají jako z roku 2009. Můj převelice oblíbený verbal se tentokráte zasekl a pouze prská (prská téměř vždy, leč tentokráte uvízl v sebeadoraci a zcela opomíná, že ač intelektuál se stylem ze kterého bych podezříval Kamila Fílu, leč není to on, jen slintá na vlastní bryndák a na vlastní úkor) Probůh, neodsuzujme něco co je pitomoučké, leč zábavné za to, že je to pitomoučké a zábavné.Ono to nechce být ničím jiným. ()

matko2351

Mne sa tento film páčil, vtipné, akčné, dobré efekty. Jednoducho nesklamalo ma to. 4 hviezdičky, je podľa mňa akurát. Nie je to najlepší film, ale dá sa na to pozerať. Teším sa na ďalší diel. ()

Marek.Skalka odpad!

Triky špatné nebyly, jenže to je na dobrý film proklatě málo. A nic dalšího tam nebylo. V tom filmu je sice jinak hodně věcí, ale dohromady je to vážně odpad. Další dort od Kočičky a Pejska. Nic jiného. ()

mariquel

Myslím že vzhledem k předchozím komentářům je jasné, že film za nic moc nestojí. Já osobně nemůžu stále rozdýchat ten pomatenej nesmysl, co z knížky režisér a scénáristi vyplodili. Ta jedna hvezdička je snad za snahu nebo spíš jen za efekty- ale konec konců takových je plno dalších mnohem lepších filmů. ()

pan Spock

Není to zas tak dávno, co jsem vcelku pochválil první díl. Dokonce se ho zastal před řáděním bohů v jiném, kvalitou srovnatelném veledíle. No a už je to tady. Hněv Titánů se snesl z oblohy. Ale nevyřádil se kupodivu na mé hlavě, ale na mozkové kapacitě režiséra, scénáristů, herců a vůbec všech, co mají v tomhle veledíle namočené svoje prsty. Protože tak dementní, trapná, třeskutě stupidní a hlavně naprosto sterilní kravina se jen tak nevidí. Snaží se to zřejmě maskovat za rodinnou komedii, ale tomuhle by se snad vysmáli i v mateřské školce. Být bohem, ztrestám ty haranty hrající si na machry takovým způsobem, že by na to minimálně do dalšího dílu nezapoměli. Ale místní bohové se zřejmě samým studem schovali do nějakého temného kouta, aby nebyl vidět pláč nad výplody jejich milostných choutek. ()

Bednobuch

První díl byl řekněme průměr, tohle je už horší průměr. Vzhledem k tomu, že je to prý dle knižní předlohy, tak ani ta nemůže stát za moc. Ale američani udělají paskvil ze všeho. Je to až moc šílené a vůbec. Jediné, co mě těšilo, že se aspoň trochu drží řeckých bájí v tom, že správně označují bohy, příšery a postavy. Jak jinak se má dnes dítě naučit něco o řeckých bájích, než z takových filmů. Číst knížky je přežitek. Ale jinak ztráta času. ()

Joe1998

Skvělé a vtipné stvárnění mystických postav v dnešním světě. Opět jde o kouzelný předmět, který zachrání celý svět před zlým démonem a Percy navíc zjistí, že má bratra, ale ne takového, jakého by si představoval. Je trochu jiný... ()

MAsakRA

Hlavní hrdina je charismatický asi jako Jaden Smith. P.S.: Ale jestli bude v pokračování Paloma, tak se podívám. :D ()

elflord01

Příběh nic moc, triky až na pár výjimek ujdou ... prostě další fantasy jednohubka, znova si ji asi člověk nepustí. Ale na oddych postačí. ()

Major776 odpad!

Tuto paskvilní rádoby fantasy zábavu nemůže brát ani trochu vážně snad žádná věková kategorie diváků. Utrpení, které se na plátně kina koná, je horší než co si může divák v tom nejhorším filmovém snu představit. Překrucování mytologických témat ku americkému scénáři a hrátky s dějem nevytváří nic než prázdno a bavit se lépe může jen ten kdo je schopen u filmu spát. ()

pa3k16

Celé zle...grécka mytológia naštudovaná asi niekde v pseufo funky učebnici od deti kvetov...výkony radošínskeho divadla distriktu L. A., jachta Geissenovcov a celkový dojem nvykysnutého cesta, jednotka zarobila tak šup a urobíme pokračko...za vizuál **...inak sklamanie ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)