Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

Nicole32

Na plný počet to jednoznačne nemá. Takže som sa rozhodovala medzi troma a štyrmi hviezdičkami. Rozmýšľala som nad štyrmi, ale ten film má tak veľa nedostatkov. Začnem pozitívami - fantastický výkon Jake Gyllenhaala. Naozaj výborný. Rachel McAdams a Forest Whitaker tiež ukázali svoje kvality aj keď k tomu nemali veľa priestoru. Rachel kvôli svojmu času na plátne a Forest pretože jeho postava po scénaristickej stránke veľa neponúka. Jakova dcéra mi neliezla na nervy a to bol pre mňa celkom šok. Nedá mi tiež nespomenúť soundtrack. Eminemova phenomenal je neskutočná pecka a zvyšné piesne veľmi dobre dotvárajú atmosféru. Toto všetko by si zaslúžilo 5 hviezd ibaže nastupujú nedostatky. Scenár, ktorý neponúka nič nové. Práve naopak. Od smrti manželky nasleduje jedno klišé za druhým. Keďže príbeh sa posúva presne podľa šablóny a viete čo bude nasledovať, tempo filmu zaostáva. Niektoré zábery sú dlhé a jednoducho nudia. Tiež mi vadilo občasné umelé vyvolávanie emócií, napríklad: návšteva hrobu matky. Avšak funguje to. Ani z režisérskeho uhla pohľadu sa nedočkáme ničoho nového. Je to natočené priemerne a bez nejakého nápadu. Jediné čo tento snímok vyťahuje z priemeru je výkon Jaka. Mne to však nestačí. Možno po nejakom ďalšom pozretí sa moje hodnotenie zmení aj keď neviem, keďže nemám žiadnu špeciálnu túžbu pozrieť si to znova. ()

oSiSko

Wannabe Rocky. Vôbec sa to na Rockyho nechytá, Gyllenhaal na Slya nemá, že absolútne v ničom a keby tam nebol Forest Whitaker, tak je to 3 hviezdičkový obyčajný film. A prečo hocikoho nechajú už hrať, ako napríklad 50 Centa, tak tomu nerozumiem. Čakal som oveľa oveľa viac. Určite si to už znova nepozriem. ()

BrusVejn

Fuqua po predošlých béčkach natočil konečne film, ktorý má ambície byť niečim viac ako len filmom čo si raz večer pozriem a poviem si, že bol fajn. Jediná vec mi docela vadila na Southpaw a tou bola až prílišná snaha o nejaké tie slzičky (ktoré neprišli). Ostatné prvky filmu boli parádne. Musím pochváliť hercov (okrem 50 Centa, ten bol jeden veľký lol) a to hlavne Jakea a Whitakera, ktorým som veril každé slovo. Ďalej musím pochváliť kameru, ktorá bola hlavne počas boxovania skutočne pohlcujúca a sama o sebe pozdvihla film na vyššiu úroveň. Viem si to živo predstaviť ako k uzúfaniu nudne by sa dali boxerské pasáže natočiť, ale naštastie to nebol prípad tohto filmu. Síce sú v žánri oveľa kvalitnejšie filmy (napríklad moja srdcovka The Fighter), Southpaw spĺňa to čo bolo sľúbené a to je kvalitný film s ktorým sa niektorí ľudia môžu bez problémov stotožniť aj keď k boxovaniu nemajú žiadny vzťah. Škoda len, že toho boxovania je vo filme naozaj menej ako by sa žiadalo a veľkú časť stopáže sa rozoberajú rodinné traumy na, ktoré som však v tomto prípade až tak zvedavý nebol. ()

punco

Čo som od filmu čakal to presne som dostal, vynikajúci a celý film tiahnúci Jake Gyllenhaal, skvelá hudba aj soundtrack, dramatické momenty správne silné, a dopredu jasný koniec. Voľbu 50 Centa do jednej z úloh som nepochopil. Pre mňa nadštandardná moderná boxerska dráma. Fuqua naďalej vo forme. ()

ProfiDivak

Jedna * dolu za tvrdohlavé držanie sa premeny postáv, ale ináč tentokrát dobrá práca. Jake tomu dáva silu a Whitaker dušu. ()

FuRYaN_iS_BaCK

Jednohubka předvídatelná od začátku až do konce. Mám rád Gylenhaala (jeho přechod od Nightcrawlera k tomuhle obdivuhodný), takže to nebylo žádné utrpení. Z mírného průměru to pro mě vytáhl soundtrack, kde se Eminemovi zase jednou povedl song, který se výborně hodí k náladě filmu. ()

metztlimoon

Chýbajú mi tie staré časy, keď tréningy som mala za polovicu ceny čo teraz a trvali 2x tak dlho... Dobrá dráma, poplakala som si asi trirazy. Musím pozrieť znova... 92% ()

fafejt001

Za přípravu Jake-ho na tento film , jednu * navrch . Odvedl výborný výkon . Kdo z našich herců by to tak zvládl ?? Asi nikdo. A o tom to je. Klobouk dolů . ()

andrewXx

Southpaw ? Výborná športová dráma plná silných scén, ktoré otriasajú postavami a diváka hneď vtiahnu do deja. Jake Gyllenhaal predvádza svoju fyzickú TOP formu a hrá ako o život. Všetko skvele klape a celé je to podškrtnuté kvalitnou hudbou od Eminema. Bravó! ()

dusa77

Jasně, spousta klišé... a po novodobých filmech o boxu (Warrior), jsem už opravdu nečekal, že mě nějaký film na toto téma překvapí. Poprvé říkám, že Fuqua umí. ()

mucho3

Boxerské drama miluju,tohle mně dojímalo jak nízké ceny v kauflandu.......né,vážně jsem si to užil a Jake Gyllenhaal jako boxer na dně byl k sežrání. ()

MAXIKILLER

Zdejší vytříbená komunita filmových pseudoarbitrů si s radostí stříkla do trenek z každého dílu Orbita a Špeka, ale Bojovník je přece jenom od Antoine Fuqua, tak to musíme co nejvíce pohanit. Ve skutečnosti je Bojovník poctivá old schoolová záležitost, která vás veze ve vyšlapaných kolejích, což ale vůbec není na škodu. Ba právě naopak. Divák se pak snáze identifikuje s hlavním hrdinou i ostatními postavami, které jsou mimochodem z hlediska comparzu trefou do černého. Objektivně hodnoceno za 4, subjektivně i kvůli Gyllenhalovi dávám 5*. ()

Saxos

Rocky Balboa, Max Schmeling a dokonce ani Vilda Jakub to není. Boxerský průměr s klasickou zápletkou. Dobrej soundtrack. ()

cobislav

Gyllenhaal je protě dobrej stejně jako tohle drama. Více než o box tady šlo o osobní drámu a když někdo zde píše že emocionálně to bylo trapné, mám pocit že koukal na jinej film. Dle mého to takto prostě vypadá když se vám rozpadne život. Samozřejmě očekávaný konec nepřinesl nic překvapivého, přesto dobré sportovní drama. 80% ()

moriero

Jak by řekla moje souška ze základky: "Je to taková lepší trojka..." Co se mě týče, čtvrtá hvězdička tomu utekla jen o vlásek. Přišlo mi to celé jako oku lahodící old school záležitost. Žádná moderní vyumělkovaná rafinovanost, žádné efektní zpomalovačky, žádný wow efekt. Prostě logicky plynoucí poctivý příběh, který si sem tam vypomůže ještě snesitelným klišé. Celé to samozřejmě stálo jen a jen na Jakeovi, kterému jsem to zbaštil i s navijákem. Moc se mi líbil trénink v ringu mezi lany. Tam bych tu zpomalovačku klidně šoupl. A k tomu nějakou pecku od Nickelback. Například. Možná po druhé projekci jednu hvězdičku přidám. ()

david666

Ačkoliv je film plný klišé, některé scény (s Rachel) a celkově i herecký výkon Jaka jsou ucházející. Navíc je to podáno takovým způsobem, že jsem se nenudil a někdy fakt pomalu trpěl jak hlavní hdrina. ()

Z0ltar

uvidite tu dohromady TŘI průměrně natočený boxerský zápasy (z čehož jeden je jakási trapná exibice v kostele), Gyllenhaala co 90% filmu kňourá a 10% trénuje nebo boxeruje, nevýraznýho Whitakera, 50 centa co se tu ocitl jakci mimochodem (asi si uvědomil že ty Lamba musí taky nakrmit, tak se rozhodl přivydělat si), otravnou dceru a ještě víc otravnou sociální pracovnici... za zmínku taky stojí nevkusnej soundtrack a 2 tuny keců o rodině, což se u americkýho filmu tohodle formátu dá čekat. já od filmu o boxu nečekám kdovíjaký umění, čekám jen, že se u něj budu bavit, ale to se tu nestalo. míň keců a slz, víc akce a boxu. jo mimochodem, v první zhruba pětině filmu se tam taky objeví výborná McAdams, která opět s přehledem strčí všechny do kapsy včetně vyčplěý hvězdy Gyllenhaala (omg psát ohle jméno...), takže za ní ta jedna hvězda ()

listo

Všichni pochopitelně víme, jak celý film dopadne, protože je tak nesnesitelně americký, a přesto se na něj zatraceně dobře kouká. Onen pověstný lví podíl na tom má Jake Gyllenhaal. Chlapec nám z jalového ucha, který souložilo na mezi v Pravidlech moštárny a následně zachraňovalo svět v roztomilém kostýmku Spidermana, dorostl v opravdového muže, jemuž svaly hrají stejně úderně jako Alexandrovci ve svém novém turné. Původně jsem si film pustila jako kulisu k dohánění pracovních restů, postupem času jsem ale místo do notebooku zírala na obrazovku a pochvalně si u ní mručela. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo