Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

Hadža

Takove to klasicke domaci vymitani,ktere uz v dnesni dobe moc nenadchne,ikdyz ducha skryjete do krasne vyryvane krabicky.Nejstrasidelnejsi je tady ten plakatovy obrazek.:) ()

stration

Těžko natočit na toto téma něco extra originálního. Film bere ze všeho něco a nijak zvlášť nepřekvapí. Plus jsou herci a technické provedení na velice profesionální úrovni. S koncem si mohli ale pohrát víc. ()

salalala

Tenhle horor nemá v kinech co dělat! Nepřináší absolutně nic nového a i když to Bornedal sebevíc nechce přiznat, jde o další variaci na legendárního Vymítače ďábla. Šablona je prostá a my tak můžeme jen odškrtávat povinné položky. Není tu skutečně nic, co by překvapilo, polekalo nebo vytrhlo z letargie. První polovina ještě jde a má jakous takous atmosféru, pak se ale začnou dít nepochopitelné věci a film jde do kopru. Logika nefunguje a místo děsu nastupují nechtěně směšné momenty. Místy je to velká nuda, což je u filmu trvajícího hodinu a půl na pováženou. Aspoň, že tu je slušně hrající Jeffrey Dean Morgan, který se snaží, co to jde, ale moc toho nezachrání. Obě dvě děvčata jsou taky solidní a Natasha Calis umí být děsivá. Ve výsledku ale totálně zbytečný film, kterých je několik desítek do roka a ani se k nám nedostanou. Proč zrovna tenhle jde u nás do kin, je záhada. 40% ()

dawe04

Bohužel. Další obyčejná vymítačská báchorka bez atmosféry, která se z paměti vypaří dřív, než dibbuk z těla hostitele. ()

Falconica

Konečně zase jednou někdo zatočil s všema těma lacinýma piškotovinama plnýma lacinejch duchařskejch efektů s šedejma nemrtvejma paňákama lezoucíma po stropě ve změti trhanejch pohybů, se spoustou děsně pseudotajemnejch psychologickejch myšlenek a nezáhadnejch záhad a natočil něco, čemu se dá řikat horor. Na trochu strachu lidskej mozek nepotřebuje originalitu a složitost. Ba naopak, většinou když vidim nějakej z těch překombinovanejch nechutnejch krvavejch rádobyhororů, tak se u nich nezadržitelně směju. Tohle bylo jednoduchý, vycházející z něčeho smysluplnýho a doplněný(konečně zase jednou) skvělejma hereckejma výkonama. To, že je ta něděsivá část filmu dlouhá, vás aspoň donutí navázat s postavami vztah. Takže za mě palec nahoru, zase jednou jsem se u hororu docela i třásla a nebylo to smíchy. A nejtrefnější komentář má jednoznačně verbal:-DD ()

hygienik

Až vás niekto bude presviedčať, že jediný spôsob ako zistiť či film stojí za to, je ísť naň do kina, neverte mu! Konkrétne toto podľa mňa do roka pôjde na FILM+. Horor? To ani náhodou nebol! Thriler? Nuž áno, zzvukové výkyvy v jednotlivbých scénach vám zvýšia tep, ale dej filmu ten vás unudí, na konci snáď aj rozosmeje svojou absurditou. Psychológia postáv sa tu nerieši a scenáristické suchoty ku koncu skráti strih a zase len strih, takže dojmu diskontinuity (nehovoriac o vykrádačke iných filmov) sa neubránite. Jednoznačným pozitívom je zistenie, že existuje aj židovský exorcizmus. ()

Trevor

Klasický béčkový duchársky horor, ktorý tentokrát nespočíva vo vyhánaní zlého ducha kresťanskými kňazmi, ale židovskými. Čiže dej zhrnieme jednoducho. Klasická ami family po rozvode sa strieda vo výchove dvoch dcér a tatino mladšej kúpi vo výpredaji čiernu skrinku (nie tú z 11.septembra, tá zmizla, tá filmová je dielom ľudskej fantázie, nie ľudskej ruky). V nej sa skrýva uväznený zlý duch. Americká vlajka. Ten začne ovplyvňovať správanie mladšej dcéry doma aj v škole. Americká vlajka. Učiteľka zmenu správania malej slečny netoleruje a skrinku jej zabaví. Skrinka zase netoleruje zmenu majiteľky a učiteľku pošle do večných lovíšť.Ameriká vlajka. Americká vlajka. Čosi začína tušiť už aj otec malej slečny a tak na univerzite (americká vlajka) vyhľadá pomoc. Najprv sa o exorcizmus pokúsi sám, potom sa obráti na rabínov.Jarmulky. Tí musia zvážiť, či počas Sabatu môžu dotyčnému pomôcť.Strašne veľa jarmuliek. Nakoniec malá slečna dostane záchvat spôsobený tým, že ju duch v skrinke začína ovládať a skončí v nemocnici.Americká vlajka.A tak sa otec spolu s rabínom a zvyškom rodinky rozhodnú uskutočniť vyháňanie zlého ducha v suteréne nemocnice. Jarmulka.Sviečky.Jarmulka.Náboženská kniha:Jarmulka. Tak to ide dlhšiu chvíľku, potom sa zlý duch vráti do skrinky a všetci budú žiť šťastne dokým nepomrú. Jarmulka. Nuž, rabín to ma za sebou skôr,ako by ste čakali, nečakane má nehodu z kamiónom a z nehody vyviaznú vcelku iba jarmulka a skrinka.Čo ak by film v kinách zarobil dosť, bude treba na dej prvej časti nejako nadviazať. Trochu iný komentár, možno pobavil, možno nie. 60%, klasický béčkový horor. ()

stuntmanMIKE

kde sa stala chyba ? Horror co ma potecial byt vybornou zanrovkou, ale nekona sa. A pritom namet a scenar nie je zly... problem je atmosfera. Ta tu nefunguje ani nahodou...bohuzial. Vobec som nepocitoval nejaky strach alebo uzkost alebo nieco co by sa od tohto typu horroru cakalo. Dokonca ked ten zidak zacal bekat jak ovca, som sa rozosmial. Takze hovorim skoda... 40% ()

kalap

No ja ako smelý hoch z hrdej židovskej rodiny, ktorý má pred dibukom rešpekt a v žiadnom prípade ho nechcem dráždiť, tak toto bolo vernejšie ako skutočné. ()

GrungeChild

Naprosto průměrná záležitost, zástupce pravidelného vymítačského sousta k dočasnému ukojení hladu hororových fandů. No, jak se říká, vlk se nažral, ale... a to v tom nejhorším slova smyslu. Scénář nenabízí vůbec nic nového ani zajímavého, „nakažená“ holčička se sice ksichtí pěkně, ovšem všichni ostatní už o poznání hůř. Dobře zpracováno, ale závěr, společně s úplně tupou rolí židovského vymítače – amatéra, posílá tento snímek přímo do temnot zapomnění. Na odreagování možná, ale každopádně víc než slabé 3* si to nezaslouží. ()

Fíla

Musím říct, pro mě tedy slabší horor. Chápu, není to o krvi, je to prostě o démonu v těle oběti, ale drží se hodně při zemi. Je to čistý průměr filmově a rozhodně slabší hororové pojetí co se týče ďábelských a démonických hororů. Procentuálně bych své hodnocení vyjádřil něco lehce nad 55% . Nějak jsem předpokládal, že to bude tak jak jsem právě hodnotil. Není to úplně zlé, jak říkám, průměrný horor s průměrnými herci, kteří určitě nezahráli nad své možnosti. Jeffrey Dean Morgan je ale velký sympaťák, to musím konstatovat. ()

honajz2

Fakt škoda, že celý ten příběh je jedno velké klišé, i co se lekaček a hororových scén týče. Jinak to totiž je po filmařské a herecké stránce dost zdařilé a dokonce to má i nějakou atmosféru a napětí, která mi ze začátku přišla hodně podmanivá, ale neudržela si mě celou dobu, právě kvůli tomu mnohokrát profláknutému ději. Kdyby se to aspoň snažilo být něčím originální, ale bohužel ne. I tak jsem ale překvapivě dostal víc než jsem chtěl a nebýt toho stupidního klasického hororového konce (a že tady je podán fakt hodně debilně), byl bych spokojenější. 3* ()

Caminzind

Stylová duchařina s retro nádechem, která dá vzpomenout na Exorcistu a zapomenout na ten komerční slint s Hopkinsem. Povedená je kamera, hudba i hlavní role. Žánrově ovšem snímek nepřináší zhola nic. Scénář je dost banální, avšak jeho pozitivem je absence dnes tak obvyklého a dotěrného scientismu a pseudoskepticismu. 60% ()

M.i.k.e

režijně zvládnuté,dobře zahrané,ale celá ta vymítačská omáčka nepřináší nic nového a těch pár opravdu vydařených scén s podařenou atmosférou to tentokrát na vyšší hodnocení nevytáhne...60% ()

Chen

Velice příjemně zahrané (co si budeme povídat, dětští herci obvykle nepatří k těm nejméně otravným bytostem na plátně), místy slušně atmosférické a vizuálně povedené. Příběh je ale okoukaný a příliš momentů není zrovna děsivých. Slušný nadprůměr. 7/10 ()

Havaj8

Jednoduše parádní. Poslední dobou u mě v hororovým žánru vládnou para-aktivity a tyhle satanský posedlosti. Kletba z temnot mě prostě nenechala ani usnout a to je na film o půlnoci co říct. Táta v hlavní roli Jeffrey Dean Morgan, ne tak známej pro mě herec byl světovej. Na něm to celý stalo a bylo to o to důvěryhodnější. I když to možná vypadá jako další z mnoha podobnejch filmů, mě to přišlo něčim vyjímečný. Proto asi i tak vysoká známka, každopádně, když už sem si na konci řikal, jestli chci happy-end nebo ne, nemoch sem se rozhodnout. A to bylo dobře... ()

zdenotvor

Je pravda že film ma vôbec ničím neprekvapil,nezaskočil,ani nepotešil. Všetko som už videl a celý dej sa vyvýjal ako podľa osnovy.Nehovorím že to bolo zlé, som fanúšik hororov,ale stále čakám kým príde nejaký horor pri ktorom si poviem konečne. Niečo na spôsob Cabin in the Woods,pretože v posledenj dobe ma horory skôr sklamali než potešili. ()

Martin741

Reziser Ole Bornedal asi videl v klude svojho obyvaku Friedkinovho Exorcistu, a tak sa rozhodol, ze natoci nieco na ten sposob. A dobre spravil! Duch z Exorcistu uz asi nemal zaujem hrat aj tuna, a tak mne ako hororovemu fandovi musi stacit len nasrana militantna ektoplazma /vonkajsia vrstva plazmy bunkoveho tela/, ktora ma za ulohu strasit obyvatelov. Kupodivu, ono jej to ide, a to tak, ze dobre. Dokonca som sa aj bal, a nemusel som si dotvarat strasidelnu atmosferu aj dodatocnym skripanim zubov, popripade otvaranim a zatvaranim 30 rokov nenaolejovanych dveri. To obcas zvyknem praktizovat pri hororoch, aby som vedel, ze sa mam aj dacoho bat. Tuna to chvalabohu nehrozi .A to je jednoznacne plus! 80 % ()

carlos 2010

Dosť dobrý exorcistický film. Neprináša síce nič nové, ale je to zručne natočené, dej je vyvážený a záver ako skoro vždy otvorený. Odporúčam. ()