Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (CinemArt)

Kacenka_73 odpad!

Upozorňuju, že jsme se těšili na výpravu, děj, třidé… Absolutně netuším, nač byl film trojrozměrný… nikde žádný efekt, jen ponuré prostředí, ponurá hudba, děj o ničem, spíš tedy nic bez děje… třikrát jsem přemáhala spánek, kterým se můj organismus bránil před tím totálním brakem… předpokládám, že davy, které mají rezervovaná všechna místa na dlouho dopředu, vůbec netuší, co je v kině čeká… a casting na hlavní hrdinku? Ten spočíval nejspíš v nejunylejším obličeji po co nejdelší možnou dobu… Marion tenhle výraz porcelánové panny nemá zapotřebí dle mého… ()

headhot

Cekal jsem, ze se jedna opet o spatnou adaptaci hry,ale ve vysledku se jednalo o super jizdu. Ubisoft se rozhodl natocit film dle prvniho dilu,ktery umistil nakonec do Spanelska. Vse je vysvetleno,takze i pritelkyne pochopila o co jde. Jedina rusiva vec bylo pri soubojich mixovani soucastnosti a minulosti. Samozrejme to melo smysl pro nehrace. Jinak zrod hrdiny se povedl na vybornou az mne busilo srdce a snad si film vydela na druhy dil,ktery by mohl byt z 90% v minulosti. ()

lex85

Dávám tři z pěti ale tu třetí jen proto že ve filmu hraje Michael Fassbender který je dobrý v podstatě všude. Bohužel celý film je vcelku mělký a i znalci videoherní předlohy mezi které se počím ve filmu tápou. Na druhou stranu musím pochválit vcelku dobrý parkour a nějaké akční scény. ()

mirec2211

Dlhý prolog a oboznámenie sa o filme. Dej sa akokeby celý čas len rozbiehal, vzdy v najlepšom sa to preruší. Bitky a skoky su velmi príjemným osviežením deja. Ako fanúšik hry to hodnotím na 70% ()

NagatoPein

Ach jaj. Môj milovaný AC, ktorý mi priniesol počas tých rokov toľko zážitkov a takto ho domotať a ohlúpiť... Nehollywoodska adaptácia, ale aj tak umiestnime hlavného hrdinu do US, aby diváci v Amerike film vôbec mohli pozerať. Že celá séria začala akýmsi Desmondom? Koho to zaujíma, že? Radšej si vymyslíme novú postavu a ešte k tomu nesympatického vraha. Magnetove pohyby v druhej polovičke filmu stoja za to, prostredie je v niektorých momentoch zaujímave, no pri tratičných preletoch orla je veľmi cítiť 24fps trápnych filmových starých FPS pri ktorých bolí hlava. Kedy sa kristepane už posunieme, je rok 2016!!! Na váš filmový film vám pani kašlem! Ale späť k filmu. Prečo je príbeh tak naivný a domotaný a detský? Motivácie nejasné, akcie nejasné a nelogické (Templári majú konečne svoje vytúžené jablko a ani náhodov ho nepoužijú, ale sa ním pochvália na stretnutí a ani náhodou sa nezabezpečia -_- ) Toto bol vrchol, myslíte si, že ľudia nerozmýšľajú? A mnoho iného z príbehovej roviny čo prosto nesedelo. Veľmi málo záberov z minulosti a veľké sústredenie na prítomnosť. Nie, proste síce v niektorých chvíľach bolo cítiť starú dobrú AC atmosféru, ale často ju umýselne či neumýselne tvorcovia kazia. A že Fassbender nikdy nehral Assasina? Tak nehnevaj sa priateľu, ale mal si si zopár dielov zahrať, v rámci prípravy na rolu. Aj keď mám Michaela veľmi rád, v tejto roli sa mi nepáčil, pôsobil na mňa príliš staro a nesympaticky. Assassin sa dá spraviť aj lepšie! A prosím, nabudúce použiť aspoň trochu pôvodnej hudby! naa.sk ()

FoxiDnB

!Spoilery! (možná se na filmy už nebude chtít podívat). Je celkem škoda, že se snad nikdy nedrží příběhu ve hře, když film podle toho natáčí. Jiný příběh než ve hře, jiné postavy než ve hře, a co je (podle mě tedy) nejhorší, jiný animus. Vždyť animus je vlastně přístroj, ve kterém prožíváte život svých předků jako lucidní sen, a pak místo luxusního lehátka, je to obrovské cosi, to mě zklamalo nejvíce. Film se více odehrává mimo animus než v něm. Příběh o ničem. Od poloviny filmu mi to připadalo spíše jako upoutávka na druhý díl. Čekal jsem na film dlouho, a když film oznámili byl jsem nadšenej, protože hru jsem si neskutečně užil všechny díly. Podívejte se na trailer a máte v něm ty nejlepší scény a navíc vám to ušetří čas, než se dívat na celý film. Možná, že kdyby to produkovala Sony dopadlo by to jinak. A zkráceně, jsem z filmu zklamaný. ()

asahak

Na tento film jsem se opravdu těšil a asi jsem od něj očekával příliš. Čekal jsem mnohem delší a lepší podívanou v Animu, ale nestalo se. Děj mě moc nenadchl. Myslím si, že se to dalo poskládat mnohem lépe! Za mě trochu zklamání, ale i přes to dávám 4 hvězdy. Assassin's Creed je prostě srdcovka! ()

Kaylar

Tak toto bylo opravdu slabé. Příběh, byl-li vůbec jaký zamýšlen, nedrží pohromadě. Fassbender s Ironsem se snaží seč mohou, leč není to moc platné... Škoda, z tématu se dalo určitě vytěžit mnohem více. ()

krajec_svk

Hru som presiel dva krat a osobne som velmi spokojny, Michael Fassbender ma nesklamal, hudba mozno aj na 6 hviezd a prechod z pritomnosti do minulosti velmi dobry. ()

Moretti

85 % hodně dobré ... Mě se líbilo všechno herci dialogy ale hlavně akční scény jsou brutální ... Až mi šla husina ;-) jsem i fanoušek her ... ()

kellermanp

Zdá se mi, že se tvůrci filmu zaměřili na tolik na efekty a parkourové představení (které bylo velice kvalitně provedené), že nedokázali odvyprávět příběh tak jak by si asi mnozí přáli. Nemá to "hlavu a patu". Film působí velice nevyrovnaně a rozházeně. Ovšem scény z ANIMU a z dob Španělské inkvizice nezklamali. Jsou tím, na co se asi všichni těšili. Závěr filmu jasně naznačuje na pokračování, tak se moc rád nechám překvapit s čím přijdou. [68-70%] ()

BranuliQ

Je to svižné, ubehlo to rýchlo, akčné scény sú výborne natočené s veľmi dobrou choreografiou a parkour, ktorý k Assassins´s Creed neodmysliteľne patrí bol taktiež slušný. Ja som sa bavil! Netvrdím, že to, čo tu ľudia vyčítajú sú klamstvá, to určite nie. Scenár je naozaj trochu deravý a logických chýb sa tu vyskytlo naozaj požehnane, no ako verný fanúšik som si to prestal všímať a film som si užil. Prípadné pokračovanie by som privítal, aj keď bohužiaľ neverím, že sa nejakého dočkáme, čo je vzhľadom na obrovský potenciál tejto série veľká škoda. 80% ()

shalkecz

ačkoliv jsem nikdy nehrál žádnou jinou hru než World of Warcraft, tak na rozdíl od Warcraft filmu se mi tenhle počin dost líbil. 3D bomba efekty, a zajímavý nápad s tím Animusem ! za mě 5/5 ()

Repkins

Trailer opravdu nenaznačuje jak skvělý bude film samotný. Ne příliš kvalitní hodnocení jsem zprvu nechápal a stále naivně doufal, že film tak hrozný opravdu nebude. Do kina jsem se vydal a k tomuto hodnocení se bohužel musím také připojit. Efekty a zpracování na jedničku sice jsou. Ale příběh a dojem z filmu je znechucující. Já jakožto zapálený PC hráč, fanda Assassin's Creed série her, knížek a celkově toho příběhu jak to má byt s tímto filmem souhlasit prostě nemůžu. Čekal jsem film z prostředí, které je nám již známo. Staré známé tváře Desmonda, z asasínů Altaira, Ezia eventuálně z pozdějších dílů například Edwarda Kenwaye, Haythama a jejich dějovou linku. Mám pocit, že tento film má snad s Ubisoftem společné jen logo a propůjčené vzhledy postav. Příběh? Ten snad vymýšlel uklizeč z Ubisoftu, kterému jako odměnu za to nejspíše přislíbili povýšení na vrchního úklidové čety. A ano, on přes noc něco sesmolil... Co se týče dojmu v případě, že bych předtím s AC příběhem neměl nic společné, asi bych se ze začátku těžce chytal. Přijde mi, že film je určen spíše lidem, co už o AC něco ví. Stejně jako v případě Warcraftu. Inu co na to říct. Až na solidní efekty a akční zážitek z filmu to stálo docela za prd. Všeho moc škodí a určité bitvy mě tam také začínaly docela nudit. Snad jen jak to Sofii slušelo, mně vždycky docela povzbudilo. Osobní hodnocení 50% ()

LikamCz

Film na který čekalo spoustu lidi, a jak film dopadl ? Hlavní roli si zahrál Michael Fassbender který už mě zaujal v Macbethovi nebo ve filmu Steve Jobs. Nesmím také zapomenout na Magneta z X-Menů. No teď už k filmu, film má docela slabý pribeh, a slabě vykreslené charaktery. V tom právě vidím hlavní chybu filmu například Aguiltar nemá charisma žádné což je škoda jelikož ve hrách měli všichni assassíni lepší charisma. Soundtrack je povedený stejně jako CGI. Konec dává náběh na další díl, ale kdo ví jestli pokračování vůbec vznikne. Ještě jedna věc, film je strašně vážný, kdyby se film alespoň lehce odlehčil mohlo to být lepší. Ale i přesto se jedná o solidní film na který se vyplatí jít :) ()

Oxytocin

U herní konzole jsem strávil desítky hodin. Určitě nejsem jediný a jak to bývá obvyklé, když Vás něco chytne u srdce (např. dobrá kniha) a Vy pak máte vysoké očekávání zfilmované verze, tak i já jsem si říkal, že je to docela nic moc. Vůbec nebyl prostor pro bližší vysvětlení dalších okolností a detailů. Několik dobrých momentek nestačí na celkově kladné hodnocení. Film na mě působí zmatečně a závěrem jako tuctová béčkovka. ()

darius1706

Tak jsem si to právě přihasil z kina, kam jsem šel jako hráč AC docela s obavami. Ze začátku jsem nevěděl, jak to uchopit - bylo to AC nebo ne, Animus tam byl, Assassíni tam byli, Templáři taky, Jablko jo, ale kruci, kde je Desmond a Altair, případně Ezio? Ale pak se ukázalo, že je to vlastně dobře, byl to nově vystavěný příběh a já neměl pořád nutkání srovnávat s příběhem ze hry. I když zatím to vypadá, že půjdu proti proudu, tak mně se to líbilo. Bylo to i téměř dobře rozfázované, jediné, co mi tam vadilo trochu více bylo zbytečně dlouhé a podrobné vysvětlování a taky pár scénáristických bot, ale já si to po odhození předsudků užil. ()

omadlik

Je mi jasné, že filmovým fajnšmekrům tenhle film vonět nebude, ale kdo má hru Assassin's Creed pod kůží, tak jeho srdce zaplesá. Alespoň místy ;-). Osobně jsem nevnímal ani tolik děj, jako spíše samotnou akci, na kterou jsem se těšil zejména. A to se kupodivu do značné míry naplnilo, přestože řada odborných kritiků film de-facto označila jako neakční. Sám bych doporučil film lidem, kteří znají AC univerzum a mají jej rádi, protože film ukazuje mnohé a na ještě více se odkazuje. Samotné provedení bylo dost dobré. Tak uvidíme, jestli Ubisoft vykřeše z jedničky i dvojku, která byla herně ještě silnější než jednička ;-) 80%. ()

Vodin

Jsem fanoušek veškerých games,ale tohle se mi nelíbilo. Herecká výkony na nule,ale všichni.Neustálé střídání z minulosti do přítomnosti, mě totálně sra.., brutálně jsem se v tom ztrácel a vlastně to bylo ve výsledku jedno. Ty dvě hvězdy můžu dat možná za nějaký ten Assasin parkur street a za zbytečné vyhození peněz.Hlavně ať netočí pokračování,zdálo se mi to nějaký otevřený asi jako celý film. 35% ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?