Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

bloodcountes

Tomuto dílu v mých očích nejvíce uškodil fakt, že jsem ho viděla zároveň s četbou knihy. Liší se to moc, spousta věcí mi ve filmu přišla odfláknutá. Chyběla tomu veškerá hloubka a místo barevné fotky jsem sledovala jenom černobílou kresbu. Ale to je tak vždycky, já vím, jenom tady mi to přišlo ošizené až moc a to nejen v rovině vnitřního světa Katniss i jejího fyzického stavu, ale hlavně akční scény (kromě mutů) byly hodně odbyté a přitom tam šlo udělat věci, že by z toho jeden učůrával. Nechápu proč to tam nebylo. Jinak úroveň stabilní, herci výborní, zvrat opravdu drsný (a velice inspirativní a k přemýšlení vhodný). Ačkoli nejsem romantik, neměla jsem nejmenší problém s epilogem, který někomu vadí jako "nejpitomější genderový stereotyp". Tyvole to si jako Katniss měla vzít Paylorovou, adoptovat Haymitche a vesele vládnout Panemu až do smrti? Ubozí lidé, kteří považují " a vzali se, měli spolu děti a žili šťastně až do smrti" za pitomý stereotyp.(?!) Takhle asi dopravdy vymřeme a přenecháme svoje místo nějakému inteligentnějšímu druhu, než jsou lidé:) ()

peetriss

Všechno špatně! Od finále každé filmové série bych očekával vygradování předchozího dění v něco vtahujícího, velkolepého a intenzivního, tak abych měl patřičný divácký pocit, že sledování (v případě Hunger Games spíš přetrpění) série mělo nějaký smysl, za který budu odměněn skvělým zážitkem. Tady však platí pravý opak - poslední díl se uzavřel do svého vlastního světa, ve kterém si nezáživně a zaprděně obtáčí okolo hloupé dějové linie nedávající smysl, za doprovodu ještě hloupějších dialogů. Že toto je charakteristickou vlastností celé série? To ano, ale tady toto negativum dosahuje nepříjemné intenzity. Rozseknutí závěrečného dílu na díly dva nikdy nevěští nic dobrého, a v případě Hunger Games to vypadá, jakoby se odsekla jen patnáctiminutová scéna, a byla natažena do naprosto nesnesitelných dvou a čtvrt hodin plné nevábné vaty. A co víc, ono se to bere naprosto ignorantsky vážně, až to budí nutkání z plna hrdla se tomu vysmát! Nebudu upírat režisérovi Francisi Lawrencovi snahu, ale tady se z ničeho opravdu nic kloudného uplácat nedá. Na Jennifer Lawrence se mi vždy příjemně kouká, její emočně labilní, ale odhodlaná hrdinka má v její osobě kvalitní podání, ale cítím, jakoby i onu samou role Katniss přestávala bavit. Umělá splácanina, účelově naklonovaná pro zvýšení kasovních příjmů tohoto, už i tak předlouhého, projektu. ()

lucijelucije

Velký potenciál měla tato trilogie. J. Lawrence má rozjetou slibnou karieru, a byla asi jediná, kdo táhl tu silnou stránku v posledních dvou částech závěrečné kapitole. První a druhý příběh měl obrovské napětí, šmrnc. Bylo to fantastické, akční a dojemné. Ovšem poslední část ač první nebo druhé kapitoly byly velmi slabé. Jako by došla nit. Jakoby ten nápad odezněl. Nedotažené, místy nudné, a slaboduché. Vaření z vody a přitom žádný zásadní posun, tedy až na závěrečných 15 minut. Škoda. Přesto si ale myslím, že slušný nadprůměr to je. Podtrženo, sečteno. 6/10 ()

jasiska

Posledný diel knižných Hunger Games je môj najmenej obľúbený a asi aj objektívne najslabší. Jedným z dôvodov bude to, že hoci tam bol aký-taký happy ending, aj tak som bola po jeho prečítaní dosť zdeptaná. Naopak filmový záver, hoci v podstate rovnaký ako knižka, vo mne zanechal oveľa lepší pocit. Inak zväčša rovnocenné zakončenie solídnej série. Katniss úžasná, akcia napínavá, Snow a teraz aj Coin úchvatne záporácki.už len dúfam, že sa nad myšlienkou filmov v Amerike zamyslia aj niektorí týpkovia, predtým ako budú v novembri 2016 voliť... ()

Strandmon

Prostě nuda, zdá se mi jako by se celou sérii chodilo kolem horké kaše a nic z toho. Pro mě nejsou Hunger Games (až na výbornou dvojku) jedna z těch povedenějších sérii a úsměv na tváři mi neudělal ani poslední díl. Závěr : Slabé zakončení série. ()

Hanes88

No konečně!!! To co mi chybělo u předchozích dílů...skoro žádné hluché místa a akce bylo dost. Závěr byl zajímavý a celkově jako poslední díl podle mě dobré. Znám určitě více lepších takových filmových sérií, ale za podívání to stálo. Musím ale přiznat, že jsem rád, že jsem ani na jednom filmu nebyl v kině...to bych těch peněz asi litoval. 70%. ()

TERRORDROME

Hlavne treba povedať že som až na nejaké útržky žiaden predchádzajúci diel Hier o Život nevidel, neviem teda čo a prečo sa stalo a kto to tam pobehuje...a vôbec ma to nesralo. Stačí vedieť že hlavná hrdinka je nejaká lučištníčka čo vyburcovala povstanie akýchsi krajov proti sadistickému náckovodcovi Sutherlandovi. Takže druhá Drozdajka je finále ságy, kde rebeli pochodujú na prezidentský palác aby víťazne defenestrovali jeho osadenstvo. Alebo tak nejak. Zvláštne je že hrdinovia ani divák nie sú v prvej línii ako to tradične býva, ale šmotkajú sa niekde ďaleko vzadu. Popravde ma to celkom bavilo ako tam ňuchali okolo prázdnych šedivých panelákov socialistického strihu snažiac sa prejsť cez rôzne pasce. Hlavne scéna s "potopou" sídliska do nejakej čiernej sračky. Pravda trochu tomu haprovala logika, lebo v jednom zábere hrdinovia utekali pred obrovskou vlnou čo im doslova lízala chrbáty a v druhom sa im zrazu ten maglajz len plazil pri nohách a mali dosť času sa medzi tým ešte aj pobiť. V oddychových sekvenciách samozrejme musia riešiť záležitosti že kto má akú obľúbenú farbu, ale nebolo to také zlé ako som čakal. Horšie je že jednotka hrdinov na čele so samotnou burcujúcou Drozdajkou je nielen mimo hlavného diania, ale ich dôležitosť v celej akcii je naozaj nulová. Ak by ich aj zabila hneď prvá pasca, vôbec nič by sa nestalo, lebo dobytie Kapitolu a ukončenie revolúcie sa udeje komplet bez nich a oni sa na to maximálne prizerajú z davu. Tak či tak je hotovo, ale film pokračuje niekoľkonásobným finále. Scéna s popravou ktorá sa zvrhne v šialený rehot zvrhnutého diktátora ma tiež slušne prekvapila aj keď to čo sa stane som čakal. Nakoniec film konečne veľmi neochotne skutočne skončí a ja som videl celkom pozerateľnú vtákovinu so zrejme najnedôležitejšou hrdinkou všetkých čias. ()

Patrik256

Rozpočet_ 160 milionov dolarov // Tržby_ 653.4 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 27 441 008 Kč // Diváci v ČR_ 199 300 // Tržby v USA*_ 281.7 miliona dolarov ()

Prochy38

No a je to pryč. Celé Hunger games je za námi a musím říct, že mě nikdo nenutil koukat, přesto jsem poctivě celou sérii dal. Ale nesedlo naprosto. Hrozně mě to mrzí, protože J. Lawrence vyrostla do neskutečné krásy ale především do velké herečky. Ale tohle už nezachránila. Opravdu to šlo zase pomalu nahoru, takže, kdyby to v této tendenci mělo ještě aspoň 3-4 díly, * přidám... asi... Ne, už jsem to teď zvažoval. Finále série mělo všechno, co mělo finále série mít. Ale už to nebylo pro mě. ()

xmatysekx

Ty vole, ta coura ubrečená je na tom plátně ještě víc a je ještě hysteričtější. Jasně, pár lidí zemřelo, ale co sakra, je to válka! Nebul furt. A ten její syndrom Harryho Pottera, že za všechno může jenom ona? No tak holka, nevěř si tolik... Jo a kurva rozhodni se, koho teda miluješ a komu budeš propůjčovat svoje rty, ty žábo! Sakra, ta mě zvedá tlak! ()

Rozjimatel

To čo platí pre prvú časť, platí v ešte väčšej miere pre druhú. Opäť sú tu zdĺhavé a nezáživné dialógy, plné ničnehovoriacích fráz. Často som sa zúfalo usmieval pri tých múdrach, ktoré tu zazneli. Miestami sa to tvári ako psychologická dráma, ale hľadať tu nejakú psychologickú hĺbku postáv by bola strata času, dokonca niektoré postavy vyznievajú až smiešne. Je tu ešte menej zapamätateľných momentov, aj keď akcie je konečne viac (najzaujímavejšia bola zrejme tá s tým lejúcim sa olejom). ()

Lovely.Bones

Epické finále epické ságy! Dopředu říkám, četl jsem knihy a k celé sérii mám poměrně úzký vztah. Zároveň, mám moc rád všechny předešlé díly. Tento díl bych zařadil na druhý stupínek, hned za druhý díl. Celkově se film nese velice v notě předešlé části, tudíž se jedná o konverzačku. Co se mi na posledním dílu líbí nejvíc je to, že kombinuje prvky z ostatních dílů. Největší vadou na kráse je ovšem finále, které je předvídatelné a poměrně trapné. Velká škoda. Dalo se z této situace vyždímat více. Herci ovšem předvádí úžasné výkony. Oscarová Jennifer, Julianne a (R.I.P.) Philip jsou opravdu skvělí. Ostatní, hlavně Josh a Donald, jsou neuvěřitelní. SPOILER Nejlepší scéna celého filmu je to, když se po vraždě Coinové Snow, s plnou pusou krve, zasměje :D KONEC SPOILERU Celkově jsou scény smrtí v tomto filmu dost špatné. SPOILER Prim, Alma, Snow, Finnick a ostatní si opravdu zasloužily víc KONEC SPOILERU Ono je vlastně jednou, co tu napíšu. Ti, co viděli předešlé díly, tak půjdou a na tento, a ti, co předešlé neviděli, tak na tohle stejně nepůjdou. Mě to zaujalo a určitě to chci vidět znovu ;-) ()

Jaro_slav

Já naprosto rozumim tomu, proč se celej filmovej svět Hunger Games zdá tolika lidem naprosto debilní. Zvláště těm, co knižní trilogii nečetli a/nebo se jim nelíbila. Ono to je debilní – podobně debilní, jako svět Harryho Pottera. Ale tak, jak jsem se i díky skvělýmu překladu „naladil na stejnou vlnu“ potterovek a mám vážně rád i třetí až osmej film, jedu i na společný vlně s vesmírem Hladovejch her, a tudíž mi ani moc nevadí ty nedovysvětlenosti druhýho třetího dílu a jeho podivně natahovanej konec. Ňákejch poctivejch 80%, za něž děkuju hlavně hercům, kerý svuj zápas s tim, že moc neměli co hrát, docela zvládli. ()

Mikeel

Poslední díl Hunger Games se konečně dokázal přiblížit pocitům, které jsem měl z jedničky. A ačkoliv ta v mých očích zůstává stále tím nejlepším ze série, finální část byla vskutku důstojným zakončením - tak akorát akce, dramatu i patosu. Technicky vlastně skvěle zvládnuto, ale nemění to nic na tom, že kdyby se Síla vzdoru nerozdělila, zážitek mohl být ještě lepší a silnější. Jakkoliv kriticky budeme na Hunger Games nahlížet, nemůžeme popřít, že celá série má ambici přesáhnout hranici žánru skrze svou základní myšlenku. Existují určitě i důmyslnější dystopie, které mohou sloužit jako lepší a sugestivnější varování před totalitní budoucností, ale v rámci young adult nabízí Hunger Games dobrou alternativu. Víc vlastně netřeba. ()

filipvrbik

Holky, já se omlouvám, ale toto opravdu není film pro mě. Ze tří postapokalyptických sci-fi (Divergend sesies, Maze Runner) jsou hunger games jednoznačně nejhorší, respektive nejnudnější a nejprůhlednější. Nuda, jedna hvězdička za konec....20% (uff mám to za sebou) ()

Mikino00

Vyloženě zbytečný film. Natažený konec trilogie, ve kterém se dvě hodiny nic neděje. Žádná kloudná akce, žádné výrazný dějový zvrat, který by nebyl předchozích dvacet minut připravován, dokonce i všechny postavy se staly nesympatickými a ve výsledku stejně jako tento film zbytečnými. ()

geimz

F. Lawrence je strašný rutinér. Zobral predlohu, natočil podľa nej scény, a tie nejak pozliepal, aby dostal 130 minút stopáže. Výsledok nie je taký zúfalo nudný, ako bola prvá časť Mockingjay, nachádzajú sa tu totiž obstojné akčné scény (mnohokrát však s otrasnými efektmi), no aj tak je druhý diel roztrieštený, bez poriadnej hnacej sily, a s prehršlom prázdnych scén. Aj tie momenty, ktoré sú v knihe emocionálne, postrádajú vo filme potrebnú silu, aby diváka zasiahli. A to nehovorím o tom, že napriek tomu, že je druhý Mockingjay dlhý cez dve hodiny, je celý pád Snowovej diktatúry príliš uspechaný. ()

aLPaC

Důstojné zakončení této série! Po prvních dvou dílech odehrávajících se v aréně, následoval pro mě nejslabší Síla vzdoru 1. část, jenž se sice chvályhodně snažil poukázat na hlavní úloha médií ve válce a dopadu propagandy na civilisty, nicméně nemusel nám to vnucovat celé dvě hodiny. Trochu jsem se tudíž obával, že 2. část v tom bude pokračovat, což se potvrzuje ale jen okrajově a většina příběhu tak tvoří malá a mladá skupina bojovníků, která se snaží nepozorovaně proniknout do Kapitolu. Podle mě je tento díl nejdrsnější, mutanti v kanálech potěšili, přesto "předzávěr", tzn. scéna popravy je dost čitelná a jak tu někdo psal, taky by mě překvapilo, kdyby to dopadlo jinak. No a úplný závěr je samozřejmě kýč, ale i s tím jsem počítal a kvůli těm pár minutám nebudu hodnocení snižovat. ()

Zombi

Trochu lepší než předchozí část, ale stejně to nic nemění na tom, že první půlka je hrozná nuda s absencí pořádného děje. Ve druhé půlce se to pak docela rozjede a serie končí nakonec celkem důstojně, nicméně celkový dojem to příliš nezachrání. Slabší 3 hvězdy. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra