Já a robot (TV seriál)

Almost Human

Drama / Sci-Fi / Akční / Krimi

USA, 2013–2014, 9 h 20 min (Minutáž: 41–45 min)

Karl Urban, Minka Kelly, Michael Ealy, Lili Taylor, Darren E. Scott, Mackenzie Crook, C. Ernst Harth, Mekia Cox, Hiro Kanagawa, Gina Carano, Erica Carroll, Diana Pavlovská, Sarwan Badesha, Leanne Lapp, Christie Burke, Anthony Konechny, Daniela Dib, Kit Mallet, Crystal Lowe, Sarah Grey, Laine MacNeil, Patrick Gallagher, Alison Araya, Suleka Mathew, Patrick Sabongui, Nils Hognestad, Teach Grant, Viv Leacock, Nick Hunnings, Josh Blacker, Annie Monroe, Michael Irby, Garfield Wilson, Carolyn Adair, José Vargas, Yoshie Bancroft, Lucas Wolf, Ian Butcher, Kam Kozak, Jonathan Holmes, Chad Riley, Toby Levins, Charles Edward Bae, Jennifer-Juniper Angeli, Alex Barima, Raphael Alejandro, Glynis Davies, Maria Marlow, Karen Holness, Mik Byskov, Bailey Herbert, Richard Stroh, Rob Hayter, Celia Reid, Alyson Bath, David Bloom, Charlie Kerr, Jason Asuncion, Justin Breault, Kristine Cofsky, Laura Adkin, Megan Ferguson, Darla Taylor, Kirsten Robek, Mark Acheson, Peter Flemming, Leanne Adachi, Laura Jacobs, Levi Meaden, Donna Benedicto, Rhonda Dent, Alex Duncan, Shaun Smyth, Iain Belcher, Danielle Kremeniuk, Mark Brandon, David Stuart, Beatrice King, Ella Thomas, Justine Warrington, Jaime M. Callica, Vanessa Walsh, Peter Ciuffa

Komentáře uživatelů k TV seriálu (183)

• KevSpa

Já, robot (Minority Report, Blade Runner... doplňte libovolný žánrový film) potkává jakoukoli tuctovou kriminálku (doplňte opravdu jakoukoli). Je to taková míchanice všeho již viděného (či přečteného) a nic originálního v podstatě Almost Human nenabízí. Ti, co nemají moc nakoukáno, budou jistě u vytržení. Ale já si ani netroufám tipovat, jak dlouho u seriálu vydržím, pokud pojede pořád podle stejného provařeného schématu seriálových kriminálek. První dva díly - 60% --- Po průměrném úvodním dvoudílu šla kvalita dolů a jen se potvrdilo, že Almost Human není ničím jiným, než další předvídatelnou krimi, které ani kulisy světa budoucnosti nepřidávají nic na zajímavosti. Rádoby vtípky uspokojí teenagery a nenáročné diváky, stále stejný naštvaný výraz Karla Urbana, ať hraje kdekoli, už je prostě nuda, stejně jako tahle patetická podívaná, která sází jen a pouze na líbivost, zatímco na byť jen náznak promyšlenějšího příběhu zcela rezignuje. Ideální pro fanoušky tuctových seriálových kriminálek, kteří ani při tom nechutném množství nudných děl pořád nemají dost. Mozek při sledování rozhodně používat nemusíte. Po čtyřech dílech - 40%(20.11.2013)

Almost Human jsem sledoval od prvního traileru a velmi se na něj těšil. Po pěti dílech jsem musel svoje nadšení mírnit, protože seriál byl dost pozadu za svými objektivními možnostmi. Po desátém to není o moc lepší... nebo spíš vůbec, i když věci jsou trochu jinak. Kromě pilotu se první série až někam do osmého dílu až na titěrné drobky (X-Files byly proti tomu klasický seriál na pokračování) vyhýbá nějaké příběhové linii a variuje klasické buddy kriminálky s pomocí sci-fi technologií. Ty ale občas nedávají absolutně žádný smysl - třeba ten sprej, který zařídí, abyste na kameře měli místo obličeje zářící flek. Zachraňují to vlastně jen zvolna se rozvíjející vztahy mezi postavami, samozřejmě hlavně mezi Kennexem a Dorianem. Atmosféru to má místy slušnou a mohl by z toho rozhodně být lepší Asimovův pomník než z Proyasova Já, Robot. Druhý díl ukázal, že to jde. Bohužel mám z dosavadního průběhu pocit, že scénáristé si drze a zoufale šetří to, o čem by měla první série být - Kennex se Stahlovou neprohodí od pátého do desátého dílu ani slovo, Kennexovo pátrání v hlubinách amnézie se přeruší na čtyři díly, aby se částečně oživilo v desáté epizodě (jejíž "stand alone zápletka" ve spojení s tím má určité emocionální grády), a hlavně až doteď nikdo ani slovem neobjasnil, co a proč sakra je za tou Zdí.... A to nezachrání ani Gina Carano jako naspeedovaná "kill them all" androidka;) Z posledních tří epizod (ano, je jich JEN 13!) stojí za zmínku jen dvanáctá, a to jen kvůli postavě sériového vraha a rozuzlení hodné cyberpunkové lovestory "jako od Gibsona". Finále je naproti tomu co do děje naprosto směšné. Kennexův otec, zabitý během služby (taky jste si to nepamatovali a taky vám nestojí za to zabývat se tím, jestli to vůbec někdy padlo?), a jeho případ sériového vraha-vycpavače, není zakončený vůbec ničím, co by se byť jen blížilo situaci "očistil jste památku svého otce a osvobodil nevinného". To, co vidíte, je rutinní konec jak z každého dílu Kobry 11. Ale na druhou stranu Dorian s Kennexem vzájemně "fungují" líp a líp, takže se pořád nedokážu přinutit přestat vyhlížet pokračování. Takže co? Nakonec hraničních 70% s doporučením vyházet tu bandu scénáristů co se v tom hrabala doteď a konečně začít vyprávět nějaký příběh. Update 1.5.2014 - tak to vypadá, že na tyhle rady už je pozdě Almost Human zřejmě definitivně skončilo v kategorii "Almost made it to Season 2". Škoda, že žádný z těch tisíců náznaků, o čem by to mohlo být, nebude mít šanci na rozvinutí.(14.1.2014)

Příjemné překvapení! Svět budoucnosti, kde se zločin stává technologicky pokročilejší, než policie má své kouzlo (a buďme upřímní, feeling Blade Runnera a dalších sci-fi je tu cítit) a Karl Urban roste do charizmatického tahouna v podstatě jakéhokoliv filmu/seriálu. Jsem zvědavý, co bude dál, protože prvních 9 dílů vytváří velmi dobrý prostor pro velké představení (podle mě hlavně) v druhé sezoně. Jen mi tam maličko chybí ta ze začátku zmiňovaná "romantická" linie s Johnovou láskou z dřívějška... PS: vynikající ester egg v 1x11 o "osobním volnu jednoho z policistů"(8.2.2014)

po troch dieloch môžem spokojne usúdiť, že ide o veľmi dobré spracovanie, kde nechýba dobrá akcia, dobré frky a hlavne zaujímavé postavy... pozrel celú sériu a veľmi vydarený seriál, každý diel mal čosi do seba /90%/(20.3.2016)

Poněkud jednodušší (jakože tupá) béčková vykrádačka (zdaleka nejen) Blade Runnera a Já, robot, ale i ostatních dickovin a asimovin či Ghost in the Shell, Deus Ex a... A xy dalších. Nejde o záměrnou podobnost, trousení aluzí či odkazování se na žánrové klasiky, je to jen a pouze prachsprostá vykrádačka bez jediného vlastního vkladu či náznaku invence. Nutno však podotknout, že vůbec ne špatná vykrádačka, jakkoli k uzoufání neoriginální. Problém je, že vynikající pilot láká na jiný typ seriálu než jaký následuje. A to co následuje není vážná sci-fi s jednotnou dějovou linkou, ale tuctová epizodická policejní buddy komedie jakých je na každé stanici bezpočet. Tahle akorát v atraktivnějším hávu.(20.11.2013)

• Segrestor

Každý se tu prsí, jak mu to přijde neoriginální a kdesi cosi, prostě řečičky o tom, jak to každý "poznal", ale to není hlavní problém seriálu, není to to, co vás odradí. Roboti pomáhající v budoucnosti lidem, nikdy už asi nepůjde zpracovat originálně, to se někteří místní erudovaní kritici poněkud sekli, to je zkrátka jako téma zcela v pořádku. Ten seriál je špatný z úplně jiných důvodů. Z jednoduchosti, povinné přímočarosti a jisté naivnosti. Tvůrci totiž nastínili svět plný robotů bez emocí, s unylou tváří, ale protože taková krabice seriál neutáhne, naroubovali tam černouška, aby měli roboto/člověka. Kdyby tam byl od začátku, prosím, ale tohle je něco, co mě natolik zklamalo, že si nejsem jist, zda vůbec vydržím koukat na všechny sezony, pokud to náhodou neutnou dřív, což bych se vůbec nedivil. Seriál má jakousi televizní patinu, působí lacině a nad zápletkou může přemýšlet jen opravdový gaučový trotl. Další scifíčko, které se prostě nepovedlo, ale zcela určitě ne proto, že připomíná Já, robot.(22.6.2014)

Pilot: Mám veskrze pozitivní pocity. Pro hltače roboťáren od Asimova splněný sen. AH bere námět z Ocelových jeskyní a přežvýkává ho po svém. Tu přidá kousek z Blade Runnera, tu ze soudce Dredda, tu ze Smithova Já robot a máme tu pěkný koktejl pro televizi, který polechtá sci-fistovo srdéčko. Snad si po prvním díle udrží kvalitu a nebudou se bát jít dál než konkurence. Tým na to rozhodně mají.(19.11.2013)

/ Viděné epizody z 1 série *13.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 5/10 )(10.6.2016)

Po dvou dílech zatím příjemná oddychovka, vážně skoro jako Fringe s robotama...(21.11.2013)

Je to milé, příjemné, lidské, ale po chvíle tuctuvé a nudné. Jako proč ne, takovejhle seriálů jsou mraky, ale s druhou serii pokračovat nebudu.(11.6.2014)

• Madsbender

Ale áno. No dobre, je pravda, že napriek zaujímavej téme, dobrému príbehu a obsadeniu je to slabšie, ako som čakal. Medzi Urbanom a Ealym nie je prakticky nijaká chémia. Akcia je dobrá a dynamicky natočená, ale paradoxne trochu suchá. Prípad nemá nijaké wow momenty, príliš neprekvapuje, nevyráža dych a je skôr na pol ceste medzi C.S.I. Miami a Lovcom zločincov. Takže zatiaľ... 70% za pilot. Uvidíme, čo ďalej, druhý diel je o poznanie lepší, nechcem predbiehať, ale budem ho sledovať pravidelne. UPDATE: Po 6. diely definitívne končím, je to iba stále väčšia nuda.(7.12.2013)

Sci-fárna jak mraky! Uvidíme jak si povede po celou dobu série.(19.11.2013)

• Pilda17

Seriál nedokázal chytit, zaujmout něčím víc, takže po 7. dílech končím. Hodnocení mi to spočítalo samo, aspoň nebudu muset jít níž, ale dál nehodlám pokračovat. Když seriál nechytí a neupoutá, nedá se nic dělat.(28.1.2016)

• Beckett51

Blade Runner, Já robot, Minority Report, Deus Ex, Ghost in the shell, Total Recall, Zvláštní dny, Binary Domain a tucet dalších. Nenašel jsem na tom snad jediný originální prvek (né že by mi to vadilo, taky se ve svých povídkách dost inspiruji, ale tohle už je prostě moc). Jediný plus tohohle seriálu je Karl Urban a ucházející akční scény. (Zatím, uvidíme co bude dál ale už ani nevím, jestli chci dál sledovat).(23.11.2013)

Seriál, který není založený na originalitě, seriál, který není založený na hereckých výkonech, seriál který není založený na kvalitních zápletkách. Přesto nemohu dát méně než 3 hvězdy. Koukalo se mi na to prostě dobře.:) Za mě 65%(5.2.2014)

Po pilotu slabší 4*. Je to sice děsivě neoriginální, ale sedí mi obsazení i svižný styl. Uvidíme dál.(18.11.2015)

• HoneyBunny

Příjemná futuristická kriminálka, která si půjčuje (neřekla bych že vykrádá) ze spousty úspěšných sci-fi - náhodně třeba Já, robot - ale dohromady to dobře funguje. Karl Urban se na role drsňáckých poldů s dobrým srdcem skvěle hodí a jeho robotický parťák Michael Ealy do své role taky dobře zapadá (i když si umím představit na tuhle roli i zajímavější herce). Dohromady tvoří tihle dva zajímavou dvojici s unikátní buddy chemií a já jsem opravdu zvědavá, kam se tihle dva během první řady budou ubírat. Na co je hezké pokoukání, tak to jsou povedené CGI efekty, které skvěle dolaďují seriálový svět budoucnosti. Nejlepší seriálová novinka tohoto podzimu.(2.12.2013)

Další úspěšný sestřel Foxů - chce to obdivuhodný talent, odstartovat tak výjimečné seriály jen proto, aby byly po první sérii promptně zlikvidovány. Nevyhnulo se to ani této seriálové krimi-variaci na Blade Runnera, ve které už první série ve většině dílů baví maximálně, ale hlavně rozjíždí spoustu zajímavých motivů které by bylo kam dál rozvíjet. Takto... zbývá jen ohlodaná, leč kvalitní minisérie. 8/10(6.10.2014)

Naprosto skvěle udělaná sci-fi detektivka! Trochu mi to připomíná Já robot. Děj se odehrává v roce 2048. Karl Urban se jako policista John Kennex vrací po několika letech nemocenské zpět do služby. Po nevydařeném zátahu přišel o nohu a dostal robotickou. Nedokáže se s ní ale moc sžít. V práci povinně dostává jako kolegu androida Doriana. Ten mu je přidělen jako jeden z těch starších modelů. Přesto ty novější v mnoha věcech převyšuje. Časem si na sebe zvyknou a stane se z nich tým. Společně řeší nové případy a dostávají se do zvláštních situací. Je to dost zajímavě udělané, takže nedochází ke klasickým klišé. I když určitá inspirace v jiných filmech tam je. Každopádně je to dost povedené. Seriál bohužel skončil... "Nekontroluj moje varlata." :D(19.11.2013)

Áno, MINORITY REPORT, BLADE RUNNER, I, ROBOT... ale presne toto chceme! Rovnako ako sme chceli CHRYSALIS, či CYPHERA, či RENESANCIU. Podobne ako kedysi pri CSI, ide práve o to nové prostredie, o špecifický štýl a o atmosféru. Scenáre občas prostoduché, ale stále solídna zábava (ústredné duo je skrátka fajn). Aj preto, že okrem animovaných GITS ani nie je iný poriadny detektívny sci-fi seriál...(2.7.2015)

// Jo, tak tohle můžu :) tohle mě moc moc bavilo, Karl Urban to celé zvedá na velice slušnou úroveň, na pilotu jsou vidět nejen peníze ale i snaha o komplexnější příběh a to se rozhodně cení, obzlvlášť u akčních sci-fi seriálů. Nemám co bych moc vytknul, rozhodně nadchlo a plánuju se dívat dál, uvidíme s čím se tvůrci vytáhnou příště a kam to celé bude směřovat. Zatím velký palec nahoru a dopuručuju dát tomu šanci.(19.11.2013)

Sci-fi detektivka, která čerpá z mnoha zdrojů (přes Blade Runner, Minority Report, Já robot až po soudce Dredda), což neberu vůbec jako chybu! Vizuál blízké budoucnosti se mi zdá velmi vhodný. Seriál ale hlavně těží z výborného castingu (Urban, Ealy, Kelly, Taylor a Crook do svých rolí opravdu zapadají). Ústřední dvojice se k sobě dobře hodí a oba protagonisti se vhodně doplňují (nejen komediálními vsuvkami). K tomu navíc krásná Minka Kelly:). Možná i hit této seriálové sezóny! Karl Urban si umí vybrat seriál!:o) ...Píše se rok 2048...(19.11.2013)

Píše se rok 2048, po silnicích se projíždí BMW s rokem výrobu 2012 a divnými pneumatikami, sem tam (ale spíš jenom tam) se projede něco vypadající jako autíčko hodné roku výrobu 2030, telefony v podání iPhonu 8 (rozuměno 9 řádku, 3 sloupce), pistole, vzhledem připomínající Glock 17, s robustním plastovým opláštěním, odposlechy větší než 9V baterie, notebooky s 25" obrazovkou. Kurva, kde to jsme - trochu života do toho umírání. Nápad se spreji odstraňující obličej, změna podoby (ač už párkrát viděná), bomba s otisky prstů...vše super, to je však na prvních 5 dílů poměrně málo. Do toho pak naprosto chybějící nosný děj, prostě autoři sypou jednu epizodu za druhou a je prakticky úplně jedno v jakém pořadí si je pustíte. Veliké zklamání. Po 5. epizodě 65%. Po kompletním shlédnutí aktualizuji hodnocení (snad směrem nahoru).(5.1.2015)

Kriminálka: Robot(14.12.2013)

zpočátku jednoznačné rozčarování vzhledem k faktu, že se vysoká očekávání (plynoucí ze zajímavého sci-fi námětu a J. J. Abramse na pozici producenta) rozplynula v neoriginální tuctové kriminálce, která oproti jiným nabídne navíc jen roboty a pár dalších futuristických prvků.. jenže já si na to po pár skoro-protrpěných dílech tak nějak zvykl, začal jsem seriál brát jako nenáročnou oddychovku a světe div se, začalo mě to bavit.. může za to především fungující chemie mezi Kennexem a Dorianem a rovněž celkový příjemný feeling, který ze seriálu vyzařuje.. lehce nadhodnocuji a dávám nejslabší 4* ... P.S.: přesto je třeba konstatovat, že Almost Human je ve srovnání se současnou záplavou vysoce kvalitní seriálové produkce přece jen spíš ztrátou času..(2.4.2014)

První dva díly mne do křesla nepřikovaly. Ještě tomu dám pár dílů šanci... Pět dílů. Ale jo, dalo by se na to dívat dál. Dám však svůj čas ve prospěch ochutnávky ještě jiných seriálů. 70%(4.1.2016)

Palec nahoru za obsazení Mackenzie Crooka, jehož budu mít navždy rád díky seriálu Kancl (originál) a taky za to, že ho nikdo nenutil přizpůsobit jeho neodolatelný britský přízvuk tomu americkému. Hlavní dvojka je též nadmíru sympatická a kriminální průměrnost zápletek je naštěstí vždy okořeněna špičkováním mezi Urbanem a Ealym či vnesením jiné, většinou dojemně podpůrné nástavby. A jako bonus překrásná Minka Kelly.(26.11.2013)

Hodnocení po 7 dílech: AH není originální, vykrádá a/nebo cituje snad každý sci-fi, na který si vzpomenete a je vlastně jen klasickou buddy kriminálkou zasazenou do blízké budoucnosti. Přesto mě díky hlavní dvojici polda+android seriál chytnul a leccos mu odpustím. A pro Minku Kelly mám od Friday NIght Lights slabost, takže výsledných 70% zatím zaokrouhluji nahoru.(14.1.2014)

Krimhynální séroš je žánr sám o sobě podřadný až běda. Donekonečna se opakující vzorec pro hledání vraha, omezenost v oblasti vývoje čehokoli a nuda, nuda, nuda, zasraná nuda. Jinými slovy bych na to samým opovržením nepoložil ani kabel. A nemyslím ten od televize. Almost human se zprvu šklebilo jako další futhůristická, schématicky vyčpělá krimoška, ale jak se ze vteřin stávaly minuty a z minut hodiny, tak jsem navzdory tragickým prognózám dostal přes čumák čímsi jako závanem svěžesti. Ano, svěžest. Svěžest žánrové kategorii. Svěžest v rozmanitosti jednotlivých případů, svěžest v řešení i podělaném rozuzlení. Navíc jakkoli mě zpočátku iritoval vztah Káji Urbanů s tou androidní opičkou a jejich vzájemné špičkování, tak jsem tu jejich společnou štreku ve znamení buddy movies začal respektovat, ba dokonce i vychutnávat. Zkrátka to nakonec není prvotřídní, užblebtaná, klišovitá hypersračka, ale solidní, vysokorozpočtové scífokrímo žrádlo. No já snad tu sérii dojedu do konce.(3.3.2014)

Zatial do s01e04. Sledujem len pretoze je toho teraz na pozeranie malo. Take "ok, povedzme".(10.12.2013)

• kareen

Tak jsem zvědavá, jak dlouho jim ten futuristický vzhled vydrží, protože i když má do vizuální dokonalosti vysokorozpočtových scifi biáků přeci jen daleko, počítám, že i tak to musí být na seriál dost nákladná záležitost. Musím uznat, že mně pilot docela navnadil, sice bych měla připomínky k akčním sekvencím, které docela šlapou, ale svým zpracováním trochu připomínají počítačovou hru, na druhou stranu mně dost bavily všechny ty technické vychytávky kolem, výborně zvolená zneklidňující, tepající hudba, která doslova vytváří perfektní atmosféru a především postavy, což je pro mně u seriálů vždy poloviční známka úspěchu. Policista John je takovou tou směsicí drsňáka samotáře s prodělaným traumatem a co se týče jeho parťáka, ten působí jako sympaťák, na androida s velkou dávkou empatie. A ani vedlejší postavy nezůstávají moc pozadu. Teď už bude záležet, jestli si seriál udrží nastavené tempo a především na příběhu samotném, pokud přijdou s nějakou zajímavou, inteligentní scifi linií nebo se z toho stane jen další kriminálka s dvěma rozdílnými policajty a netradičním prostředím. Uvidíme, já osobně doufám v to první.(19.11.2013)

„Total Recall (2012 remake) meets Blade Runner meets I, Robot meets Minority Report in Bromance story." Nový seriál z produkcie J.J. Abramsa (Person of Interest, Alcatraz, Revolution ...) vyzerá byť jeden z tých najzaujímavejších, ktoré v poslednom čase vyprodukoval a rovnako aj tým najzaujímavejším v pomerne chudobnej jesennej sezóne 2013/2014. Epizódne seriály síce nemám v obľube, ale Almost Human má vďaka žánru sci-fi o niečo zaujímavejšie prípady ako štandardné kriminálky, ktorých je už nespočetné množstvo. Scenárista J.H. Wyman by navyše mohol byť zárukou, že dej bude neskôr zasadený do hlbšej mytológie ako v prípade jeho predošlej práce na Fringe. Úprimne dúfam, že sa nemýlim a seriál neskĺzne do podobnej nudy ako dlho očakávaný Agents of S.H.I.E.L.D., ktorí každou epizódou prinášajú len o to väčšie sklamanie. Oproti „televíznemu“ SHIELDu má Almost Human konečne aj ten pravý filmový look, kde sa CGI efektmi vôbec nešetrí a svet budúcnosti, kde každému policajtovi dopomáha android, je na každom rohu zastúpený futuristickými technológiami (reklamy v tuneloch, lietajúce autá, holografické pásky, sexboti atď.). Nešetrí sa ani s akčnými sekvenciami a medzi ústredným duom funguje vynikajúca chémia. Postavy sú zatiaľ štandardne vyprofilované a uvidíme ako sa vzťahy budú vyvíjať do budúcna, no potenciál na niečo viac ako štandardnú buddy-kriminálku tu rozhodne je. „Hollywoodsky“ Karl Urban bol do role drsňáka trefná voľba a hrá ho ako „Dredda bez helmy“, jeho oponent Michael Ealy je zase neopozeraná televízna tvár. Akurát ostatné postavy dosť v úzadí a v podstate o nich nevie divák vôbec nič. Pokiaľ však tvorcovia neskĺznu do rutiny, mohli by z toho vyšperkovať sci-fi, ktoré konečne nepôsobí lacno a ktoré na obrazovkách už dlho chýbalo. S tým príbehom sa totiž do budúcna dá pracovať! (teda minimálne dve série potom to bude chcieť oživiť) a preto sa nateraz priklánať k tým vyšším hviezdičkám. Season 1 = 3* (6/10) (just watching ... a komentár upravím samozrejme v závislosti od (ne)kvality pribúdajúcich epizód. Teda keď nám to rušením-seriálov-preslávený-FOX nezatrhne skôr ako sa nazdáme i edit: tak nakoniec to ničím pútavé nebolo, kfajn vizuál a občas slušné vtípky, ale každá ďalšia epizóda ponúkla len úplne štandardnú krimi zápletku a na nejaké prepojený príbeh, ktorý by sa tiahol celou sériou seriál rezignoval.)(25.11.2013)

• Tommassi3

A tak si Karl Urban po filmařsky více než skvostně inspirativním Dreddovi střihnul dalšího poldu z poněkud dystopické budoucnosti, nicméně se nabízí zajímavá otázka, zda se tu vůbec někdo domnívá, že nás čeká nějaká jiná než dystopická budoucnost, tentokrát však v rámci poměrně odlehčené seriálové televizky od Foxů.. Poměrně bizarně se zde jeví casting, protože právě Urban rozhodně bravurně zvládá zahrát androida bez větší snahy lépe než jakýkoli jiný libovolný herec..;) Vinu na veletupém srovnávání s Proyasovým bijákem Já, robot, či na obviňování tvůrců z jeho vykrádání částečně nese i distributor, který přišel s tím nablblým českým pseudopřekladem, raději tedy ekvivalentem, nicméně po pár epizodách - Ačkoli první série jich o moc víc než pár nenabízí..;) - tohle scifíčko rozhodně nevypadá úplně špatně, když ani ty asociace, pro své nemalé podobnosti, s, byť možná lehce přeceňovaným, Fringe nepůsobí jako úvahy úplně mimo mísu..(8.8.2016)

Ve své podstatě tuctová kriminálka zasazená v kulisách ne příliš vzdálené budoucnosti. Jednotlivé kriminální případy se většinou týkají právě nových technologií, díky čemuž působí vcelku neotřele. Avšak na Almost Human mě zklamal právě ten fakt, že je to jen epizodická "case-of-the-week" krimi - sic s jistým náznakem hlavní dějové linky, ale tu však kvůli brzkému zrušení tvůrci nestihli rozvést a to, co je načnuto v pilotní epizodě, zůstane po zbytek série nezmíněno. Proč tedy 4*? Jednak díky přirozeně působícím efektům, ale především kvůli obsazení, které mi bylo velmi sympatické. Karla Urbana jsem si oblíbil v mnoha jiných filmech a ačkoli svůj "grumpy" výraz moc nemění ani zde, je to sympaťák každým coulem a to samé by se dalo říci i o Michaelu Ealym v roli "emocionálně nestálého" androida. Nechybí tedy chlapské pošťuchování v kontrastu s narůstajícím respektem, který vůči sobě obě postavy chovají. Právě ta buddy chemie mezi nimi skutečně funguje a na seriál jsem se nedíval ani tak kvůli ději, ale kvůli hlavní dvojce. Něco podobného jsem už dlouhá léta nezažil, takže za mě palec nahoru seriálu a palec dolů blbounům z FOXu, že mi zase něco zrušili.(9.8.2014)

Jako milovnici sci-fi mne pilotní díl uchvátil. Karel Urban se jako policista John Kennex, který nemá v lásce androidy, kteří v budoucnosti musí povinně sloužit v teamu s člověkem. Aby se vyhnul logicky myslícím MXům (novým verzím), vybere si za partnera Doriana (Minka Kelly), který již 4 roky ležel ve skladu. Staré modely měly prožívání podobné lidem a byly tak díky náchylnosti k emocionální nestabilitě vyřazeni. Těším se na to, jaké případy bude toto duo řešit.(18.11.2013)

Hodnocení po první části pilotu: Na poměry televize poměrně hodně solidně našlapaná záležitost, která by svojí production value zašlapala do země velkou část scifi které se běžně ženou na DVD a do kin. Příběhově sice čerpá ze všech možných klišé ale protentorkát jsem to ochotný bezezbytku odpustit. Doufám, že si seriál udrží své kvality, televizní verze Já Robot s Karlem Urbanem v hlavní roli je něco, co si jednou týdně nechám milerád líbit. Nemluvě o parádní hudební složce.(18.11.2013)

Dva povedené příběhové díly první čtrnáctidílnou sérii nemají šanci utáhnout. A seč se sympatická ústřední dvojice policajtů snaží sebevíc, ten průměrný epizodický obsah zbývajících částí prostě nic víc než průměr není. V tomto ohledu má prostě levnější, ale zajímavější kanadské Continuum navrch a to i přes zdejší atraktivní sci-fi svět, který je pro obsáhlé televizní obrazovky jako stvořený, i jeho celkově konečně výborné vizuální provedení. Hodnocení tak nadržuju jen díky nekonečnému optimismu a víře, že první řada je tím epizodickým obsahem především představením všech možností Wymanova univerza. Vidina kvalitnějšího pokračování mě ani po nijakém posledním dílu neopouští. Almost Human by si ho určitě zasloužil.(18.3.2014)

Seriálové překvapení loňského roku. Nečekal jsem vůbec nic a dostal jsem vynikají sci-fi/cyborg-bromance palbu mezi oči. Skvěle napsáno a na televizní poměry i obstojně natočeno. Občas to v nějaké papírově slabší epizodě trošku zašustí, ale jinak si mě detektiv Kennex, robotický parťák Dorian i ten švihlý nerd od kompjůtrů zcela podmanili. Natěšeně vyhlížím druhou sezónu.(18.3.2014)

První, co každého musí napadnout při sledování pilotního dílu je "Já, robot", ze kterého někdo udělal seriál. Bohužel druhý díl naznačuje, že to spíše bude něco způsob "CSI Miami/NY apod." odehrávající se v budoucnosti. bohužel fanda těchto seriálů jsem nikdy moc nebyla, ale tady to zachraňují všechyn ty "sci-fi" věcičky, takže se na to pěkně kouká, ale pochybuju, že to bude mít větší přesah. Ale ráda se nechám překvapit :) ... dodatek, po 4 dilech me to prestalo bavit, snizuji na 3*(24.11.2013)

Ne nezajímavé televizní sci-fi, které dokáže rozpočet vrazit do několika efektů a zbytek ponechává zjevem ultralevný :) J to záměr a dává smysl, jen... ta televiznost z toho prýští, což je trochu škoda. Rád jsem na to juknul, když to vyšlo, ale nemohu říct, že bych jednotlivé díly vyčkával. Takové nenáročné podívání k večeru na civilnějšího Karka Urbana. Sci-Fi nápady dobré, ale ani by mě nepřekvapil speciál, ve kterém by Kennex, Dorian a Maldonado divákům představovali své oblíbené recepty.(12.4.2014)

Tak takle dobrej nátěr jsem od tohodle seriálu nečekal. Bombička. Těším se na další díly... Po pátém dílu hodnotím. Seriál je dobře obsazený, a i když je to takový mix kultovek, nápad celkový je originální a dobře zpracovaný. Bombička. P.S: Více akce by neškodilo, stereotip u tohodle druhu nejen seriálů, ale i filmů, přichází brzy. Seriál má tu výhodu, že se se svými hodinovými díly neomrzí tak brzy, jako dvě hodiny dlouhý film.(19.11.2013)

Po 4. dílech se mi to zatím hodně líbí, uvidí se, jak to bude dál. Baví mě příběh i jednotlivé malé příběhy mezi tím. Zatím je ale fakt, že na tu hlavní dějovou linii se to až moc nesoustředí a v každém díle se převážně zabývají samotným případem, kdy se ale dozvídáme něco málo z Johnova života. No a z Doriana prostě nemůžu, naprosto parádní fórky valí. Dorian: "Byl výrobce sexuálních robotů." - John: "Škoda, že je mrtvý, mohl ti vyrobit přítelkyni." - Dorian: "Já nejsem ten, kdo má profil na seznamce." - John: "Já nemám profil na seznamce." - Dorian: "Teď už máš. Kozoroh, co miluje nebezpečí."................John: "Vypadáš tam dole stejně jako life size ken doll?" - Dorian: "Ne že by ti do toho něco bylo, ale můj návrhář byl mnohem ohleduplnější. Ukážu ti to." - John: "Ne, ne. Oh my god. To je všechno pro jednoho chlapa? Jsi robot. Co s tím děláš?" - Dorian: "Asi to stejné, co ty děláš se svým... nic." Konec 1. série a zároveň konec seriálu, což je dobře, protože už ani mě to tolik nebavilo, což jsem lehce poznala podle toho, že mi na disku leželo posledních 6 dílů asi měsíc po jeho skončení a furt ne a ne si je pustit. Teď už dokoukáno a nezůstalo ve mě to nadšení, jaké se zpočátku objevilo. 3,5*.(7.12.2013)

• Politik

Brrrr. Z výborného námětu obrovská nuda. Vydržel jsem asi 7 dílů a hodnotím 40%. Na tohle se už nemá cenu dál dívat. Potenciál to má obrovský, ale tohle opravdu není zajímavé. Jak říká lesumir - tuctové a nudné.(8.8.2014)

1. série # Dlouho jsem si říkal, že bych si klidně dal nějaký sci-fi seriál, který se odehrává v blízké budoucnosti a že to je něco, co tu prostě chybí. Almost Human to plní přesně tak jak má, i když jsou první epizody poměrně nic neříkající, v dalších dílech se celková provázanost a otázky vyrojí. Jen mě zamrzelo, že toho tvůrci nedokázali nějak využít v závěru. Bez ničeho, co by dokázalo nalákat na případné další díly. A i když je to ohrané, ale rýpání mezi hlavními postavami a celková chemie mezi nimi se mi líbila! 1.sezóna - 70%(22.3.2014)

• Scylla

Hodnocení si nechám až nakonec řady, ale po prvních třech epizodách působí tahle série jako jednoduchá, snadno přístupná buddy kriminálka se sci-fi pozlátkem. Přiznám se, že jsem čekala od tvůrců Fringe trochu víc, ale nebudu dělat unáhlené závěry, třeba se to ještě zlomí... jestli vydržím sledovat... edit: ... a nevydržela...(3.12.2013)

Bez všech těch androidů a futurologických hejblat a vychytávek by se jednalo nejspíš jen o další tuctovou kriminálku, kterými nás naše televize do úmoru zaplavují. Jenže já jsem ze všech těhle braků viděl všehovšudy tři díly a proto mě Almost Human hodně baví. Sympatické je i obsazení s Karlem Urbanem a Michaelem Ealy.. Určitě to není seriál, ke kterému bych se vracel, ale rozhodně má něco do sebe. 75%(15.12.2013)

1. série: Ano, očekávané sci-fi z produkce J. J. Abramse je ve své první řadě "jen" epizodní kriminálkou, což ale v tomto případě vůbec nevadí. Místní sci-fi svět si totiž bere inspiraci z těch největších klasik žánru a dělá tak všem fandům sci-fi obrovskou radost. Nápadů je zde dost, příběh nás zavede do různých zákoutí tohoto rozmanitého světa a divák se nemůže dočkat, s jakou zajímavou vychytávkou budoucnosti přijdou tvůrci příště. Karl Urban tu sice hraje v podstatě jen hláškující verzi Dredda. S překvapivě sympatickým Michaelem Ealym ale tvoří jednu z nejsehranějších dvojic letošní sezóny a kdykoliv se drsný detektiv Kennex dostane se svým robotím parťákem do slovní konfrontace, tak je o zábavu a hlášky postaráno.Je proto škoda, že celá série působí trošku jako intro k mnohem natřískanější druhé řadě, kde by se daly všechny načrtnuté zápletky pořádně do pohybu. Ve výsledku bude Wymana tento krok asi dost mrzet. 70%(22.11.2013)

Možná perlička sci-fi žánru, ale tomuto žánru v poslední době něják neholduju, ale pro fanoušky žánru je to skvělá volba. Pro mě to byla spíš jen taková oddychovka, kterou jsem si pustil před spaním. ( 15.12 až 30.12.16/MAC )(1.1.2017)

Hlavním důvodem proč jsem se o tento seriál začal zajímat je po žánru sci-fi, Karl Urban. Tento borec z Dreddu mi tohoto kontextu seriálu dokonale sedí. Velmi oceňuji tvůrce za nápady ohledně technologií využité ve všemožných situacích. To je přesně to, co hledám a na co těším ve sci-fi projektech. Jediné co bych tady u tohoto počinu vytkl, představoval jsem si větší návaznost dílů na sebe, nemyslel jsem si, že to bude točené jako klasická kriminálka od jednoho dílu ke druhému. Dá se to ale skousnout a tak 60% je na cestě.(7.12.2013)

Dítě vzniklé zkřížením Blade Runnera a Minority Report. Chemie mezi Urbanem a jeho syntetickým parťákem je vynikající a jeden zábavný hlod strídá druhý. Jen je škoda, že jsou to v podstatě samostatně stojící epizody a nějaká hlavní linie zde není, až v posledních dílech se akorát začne pokládat hromada otázek ohledně minulosti (co je to ta Zeď a co vlastně odděluje a před čím má vlastně chránit, proč Urbana zradila jeho bývalá a byl jeho otec zavražděn na základě nějakého spiknutí?), kde ale nejdojde k žádné odpovědi a série je u konce. Co jsem četl, tak Fox opět mrví své seriály, když změnil pořadí epizod, než jak tvůrci plánovali. Druhá série snad vznikne, abychom se alespoň dočkali nějakých odpovědí. 75%(8.3.2014)

Ze začátku to bylo poměrně ok, takovej standard, ale čím dál tím víc se to začalo rozjíždět a teď jsem za polovinou první řady a je to super, příběhy jsou rozhodně velmi zajímavé, netradiční, prostě futuristické, tvůrci se snaží expandovat do možných oblastí, kterými se budeme nejspíš muset v budoucnu zabývat. Líbí se mi, že seriál má i ten nějaký story arc, že to není jen co epizoda, to případ. Dorian je rozhodně nejlepší postava seriálu, obzvlášť, když není nabitý a chová je jako puberťák :D Edit: Řekla jsem, že jsem za polovinou první řady, ale ono to vypadá, že jsem viděla všechno a u finále jsem si ani nevšimla, že by to měl být konec řady. Tak to teda nevím, jestli to je dobře. I tak mě ale mrzí, že to zrušili, ráda bych věděla, co by bylo dál.(22.4.2014)

(Hodnoceno po prvních 6 dílech)(3.1.2014)

Jeden ze seriálů, u kterých jsem měl letos největší očekávání a abych byl upřímný nedokážu úplně říct jestli je splnil. Ono je to těžké, když chcete nový Fringe. Přesto, že na mě seriál působil dobře a zajímavě určitě najdu pár výtek. Obsazení se mi zamlouvalo, Karl Urban je pro tuhle roli jako dělanej a i Michael Ealy se jako robot očividně cítí dobře. Funguje jim to společně dobře a samozřejmě taky musím připočíst k dobru i obsazení Minky Kelly. I jednotlivý případy jsou zajímavý, budoucnost je udělaná příjemně a tak vlastně ten hlavní problém co mám je, že mi chybí nějaká linka na pozadí, něco k čemu by celý děj směřoval. Zeď byla tedy sice zmíněna a opatrně nakousnuta, ale mě by sakra zajímalo, co je za ní. Doufám, že seriál prodlouží, protože bych se tam rád podíval. Nejvíc mě v tomhle namlsal právě pilot a pak pár dílů ke konci. Samotné finále mě nezklamalo, případ byl fajn, ale jsem čekal trošku zajímavější konec. Většinou cliffhangery moc nemusím, ale tady jsem ho chtěl...(4.4.2014)

Neměl jsem od seriálu velká očekávaní, ale nakonec mě mile překvapil. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje, netěží se jen ze zápletky - polda, který nemá rád androidy a musí s nimi spolupracovat, vtípky jsou povedené, triky slušné a výdobytky futuristického světa jsou využity dobře. Za mě spokojených 9/10.(19.12.2013)

Jedna z mnoha variací na téma, jak by mohla vyhlížet naše ne až tak vzdálená budoucnost. Myslím, že žít byste v ní nechtěli, ovšem jako námět pro televizní seriál je nadmíru atraktivní. Zamlouvá se jí technický pokrok, rychlá jízda, brutální akce i výbušná atmosféra - kromě toho si potrpí na dokonalou vizáž, takže si nedělá vrásky s nadbytečným filosofováním a nezdržuje se neúčelným kličkováním. Přesto má překvapivě široký záběr: Dokáže vystihnout LIDSKOST ... a předat ji dál. P.S.: 1) Když si odmyslíte přitažlivou sci-fi nadstavbu, zbude vám "obyčejný" krimiseriál - jeden z mnoha ... jenomže když ona tam ta nadstavba prostě JE - provokativně se producíruje po place a nemíní nikam odcházet. MUSÍTE ji prostě vzít na vědomí, protože je součástí nezaměnitelného kouzla, kterým odjakživa disponují dobré filmy i dobré seriály; 2) Byly by to jasné a čisté 4* ... kdybych vyloučila emoce. Jenomže v tomhle jsem trochu jako Dorian - takže přihazuju i poslední, čistě subjektivní pátou * ... s trochou lítosti, že zůstalo "jen" u třinácti epizod.(18.11.2015)

Some cops are born, others are made aneb Kriminální příběhy z budoucnosti. 1) Zajímavě fungující svět budoucnosti s přátelskými roboty a nepřátelskými kriminálníky nevypadal zle. Problémem je manufakturní výroba, spousta scénáristů a nedostatek kvalitního dramaturgického dohledu. Proto kolísá kvalita epizod, dějové linky nenavazují nebo jdou někam do prázdna, klesají počty diváků a FOX ruší pokračování. 2) Seriál měl potenciálně zaděláno na lepší budoucnost. Postava "lidského" robota je vděčné téma, ale potřebovala víc, než jen schopnost ironických hlášek. Prostředí je zajímavé a chvilkami to zablikalo, že by se jako mohlo něco zajímavého dít. Sexbotům, chromům, sledovanosti internetového vysílání pomocí živých vražd a spoustě dalších nápadů chybělo jasné rozpracování a dotažení do konce. Nemluvím ani o tom, že zůstala nezodpovězena palčivá otázka, co že je vlastně za Zdí. 3) Zaujali mě 40letý přitažlivý Michael Ealy (lidský robot Dorian) a 42letý britský komik Mackenzie Crook (policejní technik všeuměl Rudy). 4) No je to škoda. Další nedotažený projekt.(26.9.2016)

Pilot: Karl Urban v roli policisty budoucnosti a přesto se nejedná o pokračování překvapivě dobrého Dredda? Pilot nenabízí nijak zvlášť originální dějovou linii, ať už se jedná o tu hlavní či epizodní. To na čem staví je především chemie ústředního dua, které chytře využívá základních pravidel buddy filmů, ale zároveň jej obohacuje o naplno využité Asimovo zákony. Vizuál je jedním z nejvymazlenějších za poslední dobu. Celkově to ovšem nejvíce připomíná poslední řadu (dnes již legendárního) Fringe. Není se čemu divit, polovina tvůrců je stejná. 80% _______ Druhá epizoda se pokoušela posunovat hranice ohledně otázky robo-sexuality, nicméně ve výsledku nepřinesla nic objemného, krom průměrného případu alá Las Vegas. Pokud se tohoto konceptu nezbaví v několika následujících dílech mohla by se naše sympatická dvojka dostat do opravdu nepříjemných situací.(20.11.2013)

Když už vznikne originální, zajímavé a kvalitní sci-fi, tak ho zruší... i když sledovanost nebyla nejhorší, Almost Human byl příliš drahým a ambiciózním projektem, který doplatil na to, že se vysílal na Foxu.. jo a pak taky na to, že se téměř všechny díly vysílaly v přeházeném pořadí (vyjma pilotu a posledních třech epizod) - což u Foxu není nic neobvyklého. Každopádně AH byl osvěžujícím příkladem, že zajímavé nápady nevyhynuly, i když se inspirují filmovou klasikou z různých žánrů. Hlavním plusem je (ne)sehraná dvojka ústředních policajtů, kteří mě svou vzájemnou chemií bavili po celou dobu. Škoda, že druhá série nevznikne, jelikož tohle byl zrovna jeden z mála novinkových seriálů podzimní seróny 2013, který mě doopravdy zaujal.(14.6.2014)

Zatím skvělé. Sice nějaké to kliše, ale dobře zpracované. Urban vládne, triková stránka parádní a příběh má slušný potenciál. Uvidíme, jak to půjde dál a poté doplním další dojmy.(19.11.2013)

• e.Xit

pilot: ****(19.11.2013)

S každým dílem větší a větší zklamání(11.12.2013)

No upřímně... spíš než pokračování po událostech po vzbouřeních robotech. Jsem měl pocit že se spíš koukám na serii Total Recal a něco jako Robocoop. Ty MX jsou opravdu docela děsiví. B) Taky předpokládám že v budoucnu jistě se to v tomto ohledu nějak víc rozjede a historie se bude tak nějak opakovat. Jinak, jejich znánlivě lidská forma mě ze ze začátku docela štvala.. ale, po chvíli sledování děje a hlavně z příchodem Kámo" jsem tohle nějak přestal řešit. Jako že dát tam jejich původní podobu by jistě nebylo na škodu, ale ty prachy co by to stálo. :) Budeme se hold muset pro zatím spokojit z lidským skinem a občasným prosvítáním. :D Jinak seriál má docela spad a zajímavé celkem věrné postavy. Kámo" mě docela baví, hlavně jak simuluje pocit dotčení, vzteku, vášně... či vtipu. :D Záporáci jsou zatím docela nevýrazný a vzhledem k rafinovanosti svých zločineckých aktivit jednoduší. :) Ale na pilot víc než jsem čekal, takže dobrý. Je to i docela inteligentně vymýšlený... plus nějaké odkazy na původní film. Kennex má v gelu nohu, zatím co ten před tím měl ruku. Navíc, Krimy mám rád... ze špetkou inteligentního uvažování, tomu se rozhodně nebráním. Takže klidně pro začátek nahážu 4 hvězdy a případně přidám nebo uberu. Je to zatím jen pilot... ještě se toho může hodně změnit.(17.11.2015)

CSI : Blade Runner.(25.11.2013)

Už dlouho jsem neviděla tak sympatický sci-fi seriál. Nejde jen o všudypřítomnost moderních vymožeností (která ovšem lahodí oku milovníka sci-fi), tohle funguje jako celek. Karl Urban je sympaťák už od dob Eoméra z Pána prstenů a tady mu to Michaelem Ealy báječně klape, to je prostě dvojka k pohledání, uvěříte jim i to nečekaně rychlé navázání důvěry k sobě navzájem. Případy, které řeší, by zasloužily metál samy o sobě, tady si někdo dal záležet, protože předložená budoucnost není odtržená od naší současnosti, ale naopak na ni navazuje a rozvádí problémy, o kterých se v současnosti jen spekuluje (geneticky šlechtěné děti, nové drogy, umělá inteligence...) a které by reálně mohly v budoucnu nastat. Takže nejen, že se díváme na krimi z budoucnosti, ale zároveň nám to může poskytnout podněty k zamyšlení se nad naší současností.(2.3.2014)

[Po dvou odvysílaných epizodách] I když se to může zdát paradoxní, Almost Human je poctivý v tom, jak moc tradiční a vlastně i neoriginální je. Už dlouho jsem přesvědčený o tom, že fanoušci sci-fi nehledají ve filmech originalitu a neokoukané nápady, nýbrž tradiční nosné motivy, staré klidně i desítky let - touží vidět na vlastní oči kyberprostor, umělou inteligenci, zápas mezi starým, upřímným a emotivním světem a novým, umělým a logickým světem,... Ale nestačí jim to jen vidět, chtějí to vidět "dobře". Tak dobře, jak jim to ukázal Blade Runner, Matrix, Zvláštní dny nebo Minority Report. Almost Human má ambice ukazovat tyto motivy stejně tak dobře, neboť mu evidentně finance a cit pro tradiční sci-fi nechybí. Může se ale stát, že scénáristům dojdou nápady a z detektivní zápletky udělají buď nudnou, bezkrevnou a otřepanou frašku, nebo nějaký šílený, přestřelený nesmysl. Na této detektivní zápletce to podle mě teď hodně visí, poněvadž ze všeho nejvíc se zdá, že Almost Human půjde ve stopách filmu Já, robot, případně v současnosti už lehce přestřeleného Continua. Ještě k Urbanovi: vzhledem k faktu, že pokračování Dredda se nejspíš nikdy nedočkám, považuji předem tuto náhradu za dostatečnou (Urbanovi tato lehce cynická, "willsmithovská" póza svědčí). Ealy je prostě "jen" fajn sympaťák (sláva!). Pořád ještě doufám, že se Almost Human do budoucna vydá trochu punkovější cestou, ale pokud si celý seriál podrží úroveň prvních dílů, nebude mi vadit, pokud ne. [Po třetí epizodě] Asi je už téměř jasné, jakým směrem se bude seriál dál ubírat. Třetí díl byl ale bohužel veskrze průměrná kriminálka s výbornou akcí, sci-fi prvky a buddy popichováním. Nic extra, ale ještě zůstanu na pěti. [Po čtvrté epizodě] Tak jdu na čtyři.(21.11.2013)

"Nikdo si nebude vyskakovat na můj ohřívač kafe."(27.11.2013)

• Ichabod

Klasická kriminálka říznutá scifi s naprosto nudnými schématy epizodických scénářů. Nadprůměrný je tu jen rozpočet a charisma obou hlavních hrdinů. Hodnocení po čtyřech dílech kde se nedá předpokládat zásadní obrat v kvalitě dílů. Výjimku tvořil pouze díl s robotími šlapkami, který měl vcelku zajímavý nápad.(6.12.2013)

Pilot nasadil vysokou laťku, kterou si seriál nedokázal udržet. Po prvním, opravdu nabušeném díle, přicházejí další, které sice rozvíjí vztah člověk - stroj, ale nijak původně nasazenou linku. Hlavní část původního děje je jakoby zmrazena a divákovi je naservírována obsahově tuctová kriminálka, jakých jsme viděli stovky. JENŽE: v hlavní roli máme vynikající duo Urban - Ealy, je to skvěle natočené, ne tak úplně vzdálená budoucnost je poměrně dobře vykreslená a zdigitalizovaná, takže ačkoli to nepřináší nic přelomového, zásadního a nového, je strašná zábava se na to koukat. A z toho důvodu můžu s klidným svědomím dát 70%. Pokud se dočkáme druhé sezóny, snad přijde i návrat v původní zápletce a jejímu řešení. Proto TO by mě mohlo přinutit dát i 90%.(8.1.2014)

Slušná jednohubka, ktorú som si užívala s každou ďalšou epizódou. Seriál ťaží z výborného obsadenia, kvalitného scenára a zaujímavého prostredia. Technický pokrok, ako bol tu stvárnený sa mi zdal veľmi príťažlivý, krásne ho dokázali zapojiť do jednotlivých prípadov, jediné čo sa mi zdalo až príliš pritiahnuté za vlasy bola tá Dorianova umelá duša. To že je Michael Ealy robot som mu neuverila, nech mu na tvári vyblikovalo čo chcelo. Tiež som mala pocit že s Karlom Urbanom vytvorili nie moc súrodú dvojicu a pokope ich držali len dobre napísané dialógy. Karl bol však skvelý a rola drsného policajta mu sadla, okrem toho bol veľmi sexi. V seriály mi chýbal nejaký spojovací článok jednotlivých epizód, nejaký príbeh, aby to nebolo len od prípadu k prípadu. Za 13 častí bolo čo to naznačené, ale nič ďalej rozvinuté. Pritom stena, Dorianove spomienky alebo Anna by boli dobrým materiálom. 80 %.(20.12.2014)

Spousta zajímavých nápadů ohledně kriminality v budoucnosti. Bohužel nepříliš vyvážený scénář většiny epizod toto dílko sráží do hlubin průměr. Velká škoda(11.12.2016)

Pilot: Zatím to vypadá na mix Ghost in the Shell, Minority Report a Blade Runnera, který ale celkem solidně šlape...(18.11.2013)

Po prvních dvou dílech můžu konstatovat, že je to fakt pecka. Četl jsem názory, že se to líbí jenom lidem, co nemají nakoukáno filmy s podobnou tématikou. BULLSHIT! Já četl podstatnou část Asimova a viděl snad všechny filmy tohoto subžánru a o to si to užívám víc. Urban si přinesl trochu drsňáctví ze soudce Dredda a celkově mne hodně bavila buddy chemie mezi ním a jeho robo parťákem a myslím, že jsem se u toho nasmál daleko víc, než u celéko Brookly Nine Nine. Na výpravě jsou vidět peníze a je to dobře, celkově z toho mám takový příjemný sci-fi pocit jako z některých epizod Fringe. 9/10(21.11.2013)

Já jsem se velice příjemně bavila :) Urba i Ealy jsou pro mě ohromní Fešáci a mít je pohromadě v jednom seriálu...hmmm... ňam :) :) Byla to opravdu podívaná :) Pohled na né příliš vzdálenou budoucnost a to, jak technologie ovládne svět - nepřišlo mi to až zbytečně "přepí*ené" a byla to velice příjemná změna :) Vidět ty možnosti - jak ze strany policie a ochranných složek, tak celkové zahrnutí do běžného života :) Věčné popichování ústřední dvojice, kdy mě nejvíce pobavily dva díly - kdy tam byl Dorian (DRN) dvakrát a když byl energetický kolaps a nebyl plně nabit a projevovalo se to na jeho veškerých funkcích :) Fakt jsem byla spokojena. Na seriál jsem začala koukat již ve chvíli, kdy jsem věděla, že je zrušen, tudíž jsem pak zbytečně nebyla zklamaná...bylo toho dost, ale myslím si, že by je ještě jedna série nezabila :) :)(16.8.2015)

Kdyby se vždy podařilo udržet existenciálně–emotivní tenzi 2. dílu, hodnotila bych výše. (2,5* fanouškovské hvězdy)(24.11.2015)

Námětem velice potěšující záležitost, jež nanejvýš osvěžila kriminálkový žánr a dle mého názoru také prokázala do budoucna velký potenciál. Sci-fi fandům tak opět zůstaly jen oči pro pláč, a když si vezmu, jaké hovězí seriály se dočkají dalších sérií, tak je zrušení Almost Human dvojnásobná škoda.(12.12.2016)

na poli sci-fi seriálů už dlouho nevzniklo nic takhle dobrého a hlavně i dobře udělaného.Kombinace Já robot,Minority report,Blade Runnera,Demolition Mana a já nevím čeho ještě po dvou dílech funguje skvěle.Hodně tomu přidává i výborný Urban,který do podobných kousků zapadá.Uvidíme co bude dál,ale našlápnuto na seriálovou událost letošní sezony tu je velmi slušně...80%(20.11.2013)

Seriál u mě svým hodnocením a žánrem vzbudil zvědavost a po té co jsem smlsnul obě vydané epizody na ráz, má mou plnou pozornost. 85% Po třetí epizodě přidávám prozatím pátou hvězdu a věřím že si seriál kvalitu udrží! 90%(24.11.2013)

Ten potenciál tam někde byl, zůstal však schován za tuctovou epizodickou kriminálkou, která se sice odehrává v přitažlivé sci-fi budoucnosti, ale nápaditými případy neoplývá. Opakované fádní hovory v autě to jen podtrhují. Množství naznačených a nedořešených linek dává tušit, že nebýt rychlého zrušení, mohlo se začít blýskat na lepší časy.(13.11.2014)

Hodnoceno po prvních dvou dílech(23.11.2013)

Nebýt budoucnosti, je to opravdu průměrný kriminální seriál na tři hvězdičky. Ale provedení roku 2048 je zvládnuté skvěle. Inspirace několika sci-fi filmy je znát (namátkou horší strana města - Blade Runner, hudba - Tron: Legacy..). Ale ani to moc nevadí. Na seriál je CGI zvládnuto dobře. Některé epizody mají i dost zajímavé náměty. Urban hraje hlavního sympaťáka obstojně. Sidekick i místní kočka taky ujdou. Byl bych rád za druhou sérii, klidně i krátkou dva tři díly na dovysvětlení. + Zpracování budoucnosti. Nebýt toho, tak se na seriál nejspíš ani nepodívám.(7.3.2014)

Buddy movie s decentními a občas nápaditými sci-fi prvky...Urban i Ealy dobrou volbou...Prozatím 80%...(21.11.2013)

Vemte všechny dobré žánrové filmy o robotech a androidech, a přetavte to na televizní záležitost. Nebude to bavit každého, není to dokonalé ....ale rozhodně zábavné.(21.12.2013)

• javaznenevim

Vykrádačka všech možných filmů a knih ve které jsou sci/fi prvky využity pouze k zakrytí logických blbostí, aby měli tvůrci volnější ruku. Jinak jen další naprosto nic nesdělující seriál.(9.2.2014)

Ďalšia tuctová krimi akurát s tým rozdielom že sa odohráva v budúcnosti.(7.3.2014)

• Laku

Po čtyřech dílech hodnotím Almost Human jako slabší průměr. Nudná sci-fi kriminálka s béčkově hrající hlavní postavou, kde se nic ohledně androidích postav neřeší... slouží pouze jako křoví. Mezi episodami není žádný vývoj, směřování onoho vykresleného světa budoucnosti.(8.12.2013)

• Ben Nevis

Pilot: Asi jsem moc náročná nebo zmlsaná, ale 10% scifi z průměrné akční detektivky zajímavý seriál neudělá, maximálně scénárista bude mít výmluvu na obhajobu nesmyslů, protože přece scifi. Jsou tam sice androidi, ale ten hlavní je "Almost human", takže jsem nepochopila, proč vlastně musí být android. (Z pilotu jsme se navíc dozvěděli, že androidi mají slabiny využitelné zločinci) Možná proto, aby mohli do mládeže hustit protirasistickou teologii. Navíc seriál přináší už stokrát převařené myšlenky o tom, že žádný robot nenahradí člověka a nejlepší robot je ten nejpodobnější člověku.(19.11.2013)

Čekal jsem víc. Pilot sice vypadal hodně slušně, zajímavá zápletka i sci-fi vizuál, sympatická dvojice, poměrně akční, ale pak se z toho vyklubala obyčejná, ne moc chytrá, epizodní kriminálka. Nechci házet všechny díly do jednoho pytle, některé mají i své lepší chvilky, ale většinou nepřináší oproti nynějším kriminálkám nic nového. Místo peněz se používají bitcoiny, drogy se tisknou na 3d tiskárnách, někdy jsou středem pozornosti klony, někdy androidi.... Ale samotné vyšetřování se od nynějších seriálů příliš neliší (a stejně jako všude jinde ani tady nesmí chybět trapná mise v přestrojení). To je sice vcelku logické, ale čekal jsem víc. Navíc nevím, jak to dělají (nebo je chyba ve mně), ale spousta zápletek vyústí tak nějak do ztracena. Některé zase mají otevřené konce, ale v rámci první série už na ně nijak nenavážou. Taky mi chybí nějaká dlouhodobější dějová linka. Ta tam sice nějaká je už od prvního dílu, ale po celou dobu zůstává prakticky nedotknutá (což je možná konec konců dobře, vzhledem k tomu, že se u Foxu opět rozhodli zpřeházet pořadí jednotlivých epizod a například druhý díl, který přímo navazoval na první, byl odvysílán až jako osmý). Taky mě mrzí, že sci-fi vizuál se po prvním dílu scvrknul více méně jen na blikající obličej androidů, holografické displeje a podivné poklice kol u aut. Zase, je to sice vzhledem k televiznímu rozpočtu logické, ale je to škoda. Možná to všechno zní až moc negativně, ale i přesto, že jsem, obzvlášť po prvním dílu, čekal víc a že mě pár věci rozčilovalo, jsem se vcelku dobře bavil a doufám, že to dostane další sérii a že bude kvalitnější než tato.(9.3.2014)

Jako správný sci-fi fanda jsem se na Almost Human těšil od první zmínky. Pak přišlo obsazení Karla Urbana a já byl opravdu natěšený a trailer to také potvrdil. Přesto se největším probléme pro seriál stalo studio, které nedokázalo správně využít jeho potenciál a z jistého pohledu ten seriál pohřbila, něco podobného potkalo i dnes už kultovní seriál Firefly. Zas na druhou stranu první díly nejsou nijak extra originální, ale s dalšími díly se to neuvěřitelně rozjede a Karl Urban s Michaelem Ealy to táhnou nahoru hodně moc. I samotné případy začnou být zajímavý a konečně se začnou pokládat otázky, na které nedostáváme odpovědi, což je vždy lepší, než mít všechno hned. Předchozí věta platí hlavně pro druhou půlku seriálu, která mnohem lepší, než úvod. Dostáváme se postava lépe pod kůži a některé linie, které se rozjedou jsou velmi zajímavé a osobně jsem doufal, že se v posledním díle koukneme jak to vypadá za Zdí. Po trikové a akční stránce s tím nemá problém a je vidět, že si s tím tvůrci dost vyhráli. Almost Human je fajn seriál, který jistě ocení každý fanda sci-fi, jen je škoda, že se pořádně rozjede až po pár dílech.(11.7.2014)

• char_t

Po osmi dílech přestávám sledovat. Zápletky jsou dost průměrné krimi, které jsme viděli už tisíckrát, zachycení budoucnosti je vizuálně a technologicky přehnané (na to, že se odehrává už za 30 let), ale ve všem ostatním podobné současnosti a tedy nezajímavé. Jediná aspoň trochu originální premisa jsou policejní androidi a ti moc nedávají smysl - nejsou tak dobří, aby operovali sami, vlastně ani nejsou dost dobří, aby s nimi živí policisté chtěli sloužit. Takže jediná zajímavost a klad seriálu je až filmový rozpočet, který je fakt hodně vidět. Sečteno podtrženo, ač fanda sci-fi i krimi, tohle mě prostě ani trochu nebaví.(27.11.2013)

Spojení člověk a robot mě už kdysi chytlo díky knihám od J.P.Garena. Almost Human mi aspoň z poloviny splnilo to co co jsem vždy chtěl vidět v TV. Tahle dvojka mi k sobě sedí a baví mě to :-)(30.11.2013)

Po pěti epizodách to zatím vypadá na obyčejnou kriminálku, kterou z průměru zachraňuje jen to sci-fi prostředí. Čekal jsem rozhodně víc, protože potenciál to má obrovský...(12.12.2013)

Zatím dám tři hvězdy, možná to časem zvednu, uvidím. Je pravda, že Almost Human je kombinace snad všech možných sci-fi co existuje. Podobnost z Blade Runnerem, Minority Reportem a Ghost In The Shell je občast až do oka bijící. Ale líbí se mi, že seriálový svět momentálně nic podobného nenabízí a vlastně si ani nepamatuji, že by někdy nabízel. Cyberpunkovej krimi seriál. Jestli někdo někdy sledoval úžasné anime Ghost In The Shell, u tohohle bude slintat - vskutku jako kdyby ho někdo přetočil do hrané podoby. Hlavně žánr cyberpunku patří mezi moje nejmilovanější (pak tam ještě patří postapokalyptické věci a superhrdinové). Postava hlavního hrdiny je sice kombinací všech možných klišé co existují, ale to mi taky nevadí, Karl Urban je neokoukanej, po Star Treku a Dreddovy jasně dokázal, že hrát ve sci-fi mu prostě jde a hlavně neni žádnej mladoučkej hezounskej frajírek, což je hrozně fajn. Jediné co mě mrzí, je fakt, že příběh je šíleně "nemastej, neslanej". Doufám, že se časem zlepší a seriál si konečně pořádně užiju a nebudu ho mít jenom jako kulisu při cvičení.(6.1.2014)

Nebudu se vůbec zabývat tím, že seriál odkazuje (rozuměj vykrádá) snad každý sci-fi film alá Já, robot, Minority Report, Dredd, Total Recall... a pro oživení kombinuje s klasickou buddy kriminálkou, kterých je teď v televizi každý den dvanáct do tuctu. Já mám ale tyto dva žánry ráda, mezi Urbanem a Ealyem to funguje, vizuálně si autoři docela vyhráli, takže jsem spokojená. 80% P.S. Hm, tak Foxové opět zabili slušný seriál.(17.1.2014)

• HDeer

Zvyčajne hodnotím seriály aspoň po celom zhliadnutí prvej série. Pri Almost Human zrejme urobím výnimku, pretože už nikto ma to viac neprinúti sledovať. Väzby medzi postavami umelé a neopodstatnené, postavy chabé a neoriginálne, scenár pozliepaný plusmi iných seriálov, v podstate rovnako patetický a nejedinečný. Ach Karl, na čo si sa to dal nahovoriť? A Michael Ealy? Priznám sa, viac som si ho užil v Common Law.(31.3.2014)

Povedené prostředím a herci. Děj je ale pořád to samé. Chybí pořádná, chytlavá hlavní linie, prostupující celou sérií. Je to místy vtipné a dobře koukatelné - ústřední duo se do sebe skvěle trefuje.(13.2.2016)

• fr3ak

Pilotní díl byl dost vlažný, ale potenciál tu rozhodně je.(20.11.2013)

Trailery byli super, především oni mě nalákali, ale čím více jsem poté viděl dílů, tím více opadalo mé nadšení. Není zde žádná celkový příběh, nějaké provázání dílů, prostě každý díl je jedno vyšetřování příběhu a ani finále série nenabídlo nic extra. Takže jediné co mě u toho udrželo je ta sci-fi budoucnost, kde sexboti jsou na denním pořádku, Velký bratr vše sleduje a všechny ty hi-tech vychytávky. Do toho občas padla nějaký malý vtípek a to je vše. Jestli bude druhá série, jsem zvědav co vymyslí... 6/10(3.6.2014)

Přestože Almost Human funguje nejlépe v těch vzácných momentech, kdy se prezentuje jako vážná věc a ne jako buddy komedie, těch třináct dílů jsem si díky Karlu Urbanovi a Michaelu Ealymu strašně užil. Hlavně proto, že mi seriál dokázal, že i dneska může vzniknout TV záležitost na bázi jednotlivých dílů (styl Akta X, ne Breaking Bad), která je zábavná a dává divákovi důvod se k ní vracet. Ano, je pravda, že tvůrci v zásadě jenom naházeli do mixéru všechna různá sci-fi a vyrobili kombinační salát s hrdiny ve stylu Policajta z Beverly Hills, vizuály Blade Runnera a případy z libovolné mutace CSI, ale překvapivě z toho vylezla fakt příjemná věc. Možná je to tím, že dobré sci-fi na obrazovkách chybí (Hvězdná brána a Firefly prostě neměly končit), každopádně mě moc mrzí, že nebudou další řady.(10.7.2014)

Sympatický sci-fi seriál, ktorý ale nedostal šancu naplno rozvinúť svoj potenciál a bol utnutý už po prvej sezóne. Vízia budúcnosti je načrtnutá veľmi dobre, no akosi jej chýba hĺbka a tiež je cítiť aj rozpočtové limity seriálu (tiež ma dojíma ako všetka technika bliká a pípa, dokonca aj tajné minibomby). Scenáristi sa našťastie neobmedzili na štýl "CSI: New New York", ale zápletky ťažia z futuristického settingu čo sa dá a občas ponúkajú aj hlbšie zamyslenie nad vzťahom človek-robot, niektoré epizódy sú ale riadne nezáživné. Urban+Ealy v hlavných úlohách sú skvelí a buddy chémia medzi nimi funguje výborne, so zvyškom je to už horšie (taká Minka Kelly napr. objavila nový level dreveného herectva). A takto je to v tomto seriále so všetkým - na každý jeho aspekt môžem povedať "Dobré, ale...". Verím, že ďalšie sezóny by kvalitu nakopli hore, tých sa už ale nedočkáme a tak výsledný dojem zakotvil vo vodách priemeru. 6+/10(25.7.2014)

• darthhokro

Já a černý trapný kokot? Zrecyklovaný Já robot, Minority report atd. nic převratného, ani zábavného v téhle splácanině nehledejte. Jako Karlík Měšťan celkem v pohodě, ale ten slizkej negr, je na pozvracení. Nuda, nuda, šeď, šeď...(3.2.2016)

Možná je hodnocení pěti hvězdami za pilot poněkud předčasné, ale nemůžu si pomoct, protožepilot je, jaký je - Almost perfect. Ať už jde o obsazení (drsňák Karl Urban, syntetický ("There is this world again.") parťák Michael Early, lehce neurotický mechaik Mackenzie Crook, rozhodná šéfka Lili Taylor, či seriálový veterán "Doc" Hiro Kanagawa), hudbu, zvolené prostředí - všechno je na jedničku. Děj taky není nijak tupý, či předvídatelný (skutečně je tak trochu Asimovský) a pár záběrů dokazuje, že se tvůrci nebojí ani nějaké té kapky krve. Snad vysoce nasazená laťka nebude podlézána a seriál si udrží svůj nadprůměrný standart i v dalších dílech (já vím, naivní a zbožné přání).(18.11.2013)

**UPDATE** Neviem odkedy je "správne" hodnotiť seriál, ale ja už to nevydržím a po druhej časti konštatujem: Bravó. Ja tých chasníkov s tými ich dobre zosnovanými dialógmi (hláškami) žeriem aj s navijakom. **UPDATE** Tak som sa dočkala a vôbec nie som sklamaná. Pekne tá prvá časť šľapala, nejde úplne podľa očakávaní, čo sa mi náramne hodí a Urban sa hodí na rolu "zlomeného" policajta velice a... teším sa na viac.(19.11.2013)

Po siedmom dieli sa odvážim napísať názor. Pôvodne som si pilotný diel pozrel len s nudy , ale nejakým záhadným spôsobom ma prinútil pozrieť si další a další a další .. až dochádzam k záveru , že ma to pohltilo. Dobre , tvrdíte že je to "tuctové" alebo "obyčajné" a nie každému to sedí .. ale kto má rád techniku , vedu v budúcnosti a políciu s novými "hračkami" tak si na svoje príde. Ani náhodou ma nebaví CSI miami , NY či kopu dalších sr****k , ja by som ich vôbec nespájal s Almost human , myslím - a je to čisto môj názor , že má tento seriál potenciál ukázať vám neprajníkom že bude v niečom iný a časom bude pridávať , možno aspoň držať kvalitu vďaka ktorej ho pozerám.(8.1.2014)

Karl Urban si už ZASLOUŽIL pořádnou hlavní roli no a tahle mu podobně jako nový Dredd docela sedí. Minka Kelly stačí když existuje a je přitom úžasná, Michaelu Ealymu až možná trochu příliš emocionálně dokonalého robotka Emila taky věřím, Lili Taylor a i Mackenzie Crook se mi pro své role zdají taky až překvapivě dobře vybraní. Vizuálně to vypadá dobře, jenom doufám, že se to nebude snažit nějak extra proniknout do robotí a lidské duše, protože by to nemuselo dobře dopadnout. Ale jako na dobře vypadající, zábavnou a třeba i trochu akční verzi budoucnosti se na to zatím dívá dobře.(28.1.2014)

seriál zraje. Díly 8, 9 vypadaj slibně, hlavně proto, že nejsou epizodické, jako ty předchozí a přibývá různých znervozňujících prvků.(6.2.2014)

Seriál, který na začátku možná vypadal celkem zajímavě, ale nakonec se z něj vyvinula jen další (pod)průměrná akční kriminálka, která se od ostatních liší jen tím, že tomu "praštěnýmu policajtovi" běhají po spánku modrá světýlka, takže je asi robot. Urban je docela fajn, ale zbytek obsazení je dost hrozný. Vzdávám po episodě osm.(19.2.2014)

Tohoto seriálu je sakra škoda. První sezóna nastartovala několik možných příběhových linek, dala nám spoustu otázek, jenže seroš skončil dřív, než by se cokoli z první sezóny stačilo uzavřít. Pěkné "popichující" dialogy mezi hlavními protagonista.(16.1.2016)

Sympatické postavy i námět, ale ne moc zajímavé případy.(9.2.2016)

Karl Urban v seriály. Made my day. Pilot celkom dost navnadil, tema zaujimava, nie moc predvidatelne. Zaradujem do pravidelneho sledovania. BTW: Hned som vtom citil nadych Fringe a sice to tu v popise nie je, ale na scenári sa podieľa J.J. Abrams. Ep2. Dont scan my testicles ever again :D Oukej...serial spadol na uplne dno podobne ako agents of shit...davam tomu este sancu a 3* ale moc ruzovo to nevidim, vysedavanie v aute trapne dialogy a nejaka omacka okolo toho...hroza oproti prvym 2 dielom. 8ep-velke prekvapenie-prekonala aj prve dve..naozaj nechapem tie dnesne serialy, natocia dobry pilot, potom same srackove epizody a medzitym supnu nejaku kvalitku,,,skoda lebo dnesna ep bola vazne skvela.(19.11.2013)

Tady je chytrolínů po prvním díle až do prdele. Pilot byl flufný, druhý díl byl flufný, třeba to celé bude flufné. Nebo třeba taky ne. Ale na soud to chce alespoň celou sérii. A spousta lidí už je tu celá vycákáná, buď jak je to úža nebo jak to stejně bude odpad. Jste banda pokryteckejch čuráků.(19.11.2013)

Zatím (po pěti dílech) je to docela pecka. Doufám, že se to nezkazí. 84% Po osmém díle zvyšuju, protože se mi to moc líbí. 94%. Po třinácti dílech zvyšuju dál, protože mě to pořád moc baví a kluci titulní si spolu dobře sedli. 100%(5.12.2013)

Buddy krimi seriál, ve kterém v hlavních rolích vystupuje polda John (Urban) trpící traumatem ze zpackané akce a jeho přecitlivělý robotický kamarád Dorian (Ealy). Technicky je seriál na slušné úrovni, nechybí vtipné momenty, hudebně i jinak nechá vzpomenout na klasiky žánru. Co díl to jeden případ. Pilot mě navnadil jinak - na postupně se rozvíjející dějovou linku, a to je škoda. Seriál by možná mohl být svižnější a více "dosplácký". Ale možná mě jen ukolébává ten Dorianův klidný hlas.(7.5.2014)

další (okopírovaný z kriminálek CSI) akční seriál, ale sci-fi věcičky se lepší díl od dílu....90% (líbí se mi to čímdál víc- u seriálu nevídané)(7.12.2015)

• lmc

První díl grandiózní a pokud si seriál udrží stejné tempo, máte tu pravděpodobně nejlepší sci-fi novinku roku. Jen mám strach z toho že pilotní díl byl návnada a porce akce a visuálních efektů začne postupem času upadat - byl bych však rád, abych se mílil! Zhodnotím až po více dílech(18.11.2013)

Pilot nového sci-fi seriálu a zavládlo velké nadšení! Technicky velice slušně zvládnuté a scénář, ač je to smontované ze spousty věcí, které jsme už viděli jinde, je svižný, inteligentní a nikde nedrhne! Navíc v hlavní roli můj oblíbenec Karlík, který opět nezklamal a ve dvojici s emocionálně nestabilním androidem je to prostě paráda. Jsem moc zvědavý, co ti dva spolu v kriminalitou sužované budoucnosti dokážou. Pilot hodnotím hodně vysoko 92% !! Po několika dílech, až se prach usadí, to ještě přehodnotím a upřesním...(19.11.2013)

Po pilote som nadšený. Super cyberpunk.(19.11.2013)

Po třech dílech vysoce držená laťka, vtip, napětí, dobrý scénář a herecké obsazení. Na umělou nohu použijte jen panenský olivový olej ! Agenti of Shield to mají spočítané.(1.12.2013)

• Vykuk

2* jen za 2 hlavní představitele, Karla Urbana mám rád (hlavně od nového Soudce Dreda:) a jeho seriálový kolega je také výborný, jejich souhra a dialogy jsou zábavné a sjou také jediným důvodem, proč budu snad ještě chvíli sledovat dál. Jinak je to obyčejná detektivka, hrající si na "rádoby" sci-fi, což o to, ty prvky tam jsou, ale to podání je hrozné. Příběhová linie je klasická, jako u těch přiblblých kriminálek Miami, Hawai, Las Vegas a další města:)). Efektů - těch co stojí za pozornost coby šafránu. Takže.. nečekal jsem od toho cokoliv a dostal dva sympaťáky, uvidíme, jak dlouho u toho vydržím.(3.12.2013)

• DJ Kritik

Sci-fi seriál, ktorý spracovaním pripomína 80-té roky. Niekedy je to veľmi predvídatelné a niekedy to nemá potrebnú gradáciu. Spojenie dvoch detektívov je síce fajn, ale chýba im priestor a hlavne situácie, kde sa ich povahy možu prejaviť.(23.1.2014)

Skvělá akční sci-fi kriminálka z budoucnosti, zřejmě s opravdu velkým rozpočtem, protože po první řadě ohlásili konec. Mrzí mě, že i přes poměrně vysokou sledovanost, se Almost Human nedočká další řady. Ano, je to vykrádačka snad všech akčních filmů, co znám, ale vše je tak perfektně udělané, že většina těchto filmů by mohla jen tiše (nebo i hlasitě) závidět.(1.2.2015)

Tuctová detektivka šmrncnutá sci-fi. Musím ocenit CGI. Na této úrovni je v seriálech nevídaný, špičkový. Jinak ale seriál nenadchne ani neurazí. Na jednu stranu je škoda, že skončil už po jedné sérii, na druhou stranu to chápu. Je to právě proto, že i když je ten koncept fakt zajímavý a skýtá potenciál, tak prostě nenadchne tak jako např. Real Humans.(21.1.2019)

• MiTrAnDiR

Dostal som sa k tomu ako slepy k husliam no nelutujem.Naozaj suhlasim,ze je to velmi podobne JA,robot alebo Artifical inteligence.Anderson nastavil latku velmi vysoko,no ak si udrzi tempo mozme uz teraz oslovovat serial s privlastkom najlepsi tohoto roku.(19.11.2013)

Po prvej časti môžem povedať, že mám adekvátneho nástupcu môjho obľúbeného Fringe. Sci-fi seriál ako má byť! Dúfam, že to kvalitou nebude krývať a potiahne to čo najďalej. Pilot 90%. Škoda, odstupom času a ďalšími epizódami sa zo seriálu stáva priemerná kriminálka odetá do scifi šiat. Nadšencov tohto žánru však poteší aj to.1. séria: 75%.(19.11.2013)

Velmi ambiciózní seriál, který celkem vkusně vykrádá atmosféru Blade Runnera, estetiku Já, Robot a zápletky Ghost in the Shell (!?!). Co je potěšující je fakt, že silně konzervativní Fox do takhle nejistého projektu (přece jen, jak dopadly všechny pravověrné sci-fi posledních pěti let... neslavně) nalil neuvěřitelné množství financí. Nešetřilo se na tricích, rekvizitách, lokacích ani pre-produkci. Sci-fi kinofilmy, kromě těch nejdražších, vypadají vedle Almost Human jako německá televizní produkce. Je určitě zbrklé hodnotit po pár dílech, ke konci série se pravděpodobně (nevyhnutelně) začne šetřit, ale zatím je to splněný fanouškovský sen. Většinu hereckého prostoru si podle očekávání krade Karl Urban, který sice hraje míň naštvaného Dreda/ víc naštvaného McCoye, ale v této poloze se cítí přirozeně a prospívá mu to. Horší je to s Michaelem Ealym, jednak mi není moc sympatický, druhak hraje svého syntetika až moc lidsky a vnímám ho tak spíš jako sidekicka, než jako polovinu detektivního týmu. Vedlejší postavy se zatím drží v pozadí, ale prostor k růstu tu nepochybně je. Teď jen trpělivě čekat, kam se seriál bude posouvat, přeju mu, aby se nedržel klasické seriálové šablony a přiblížil se spíš Firefly než Lostům nebo Hrdinům. Dodatek: Po 10 dílech musím s politováním konstatovat, že všechno pozitivní a nadějné tvůrci systematicky pohřbívají a snaží se nám přinést naprosto šablonovitou kriminálku, jakých jsou na obrazovkách tucty. Ach jo, co čekat od FOXů.(19.11.2013)

Sice po pilotu, ale zatim fakt hodne povedeny mix blade runnera, total recall a minority report...pokud to v tomhle tempu vydrzi tak mam dalsi serial na ktery budu cekat tyden co tyden...(20.11.2013)

• Aywes

Taková vykrádačka všech dobrých sci-fi. Ve výsledku to funguje jako "jen" futuristická kriminálka. Snad si další díly vylepší reputaci. Jinak to pro mě není nic zajímavého. Prostě detektiv s androidem, co řešej případy a mají do toho všeho takové ty klasické seriálové hlášky.(26.11.2013)

Všichni tu píšou, jak je to tupá vykrádačka toho a tamtoho... Ano asi je, ale i takový seriál je potřeba - no stress, relax and fun. Navíc mám Urbana celkem rád. 3* + 1* za sexy Minku Kelly.(8.1.2014)

Jak mě kriminálky většinou nebaví, u tohoto seriálu jsem udělal výjimku a doteď toho nelituji. Po první sérii jsem mile překvapen.(10.3.2014)

Prvých 7 častí: Karl Urban hrá dobre. Aj jeho parťák Michael Ealy hrá dobre. Aj ich rozhovory miešajú správnu atmosféru "buddy comedy". Aj námet je super. Ale všetko ostatné (hlavne dialógy) je určené pre nástročných. Snažil som sa tomu dať šancu, ale po 7. časti som to vzdal. Namiesto (očakávaného) scifi skvostu len ďalší seriál pre nenáročného diváka. Preto asi aj skončil po prvej sezóne.(24.9.2014)

Zdá se, že lidé od FOX mají jakési úchylné potěšení z rušení nadějných sci-fi seriálů. Tento počin mě zaujal především dokonalostí triků, u seriálu dosud neviděnou, a vcelku dost originálními vychytávkami z nedaleké budoucnosti.(7.9.2015)

Celou první sérii jsem si dal za jeden krásný líný den a musim říct, že je velká škoda, že seriál zrušili... Futuristické prostředí je zde udělané lépe a nápaditěji, než u leckterých hollywoodských ''trháků'' a to mě, co by velkého sci-fi nadšence, potěšilo asi nejvíc. Dál tu máme skvělou ústřední dvojici Urban/Ealy, mezi kterými ta chemie funguje na 100%! Navíc Karl Urban je jeden z mých oblíbenců, takže jsem nemohl být zklamaný... Jediná vada seriálu (a zároveň i důvod, proč neuspěl a stáhli ho) je absence jednotné dějové linie. Jedná se spíš o epizodní záležitost a spoustu věcí zůstává nedořešených. Nicméně jsem si jistý, že to scénáristé chtěli napravit ve druhé sérii, k čemuž bohužel nedojde... No ale pro mě zůstane Almost Human skvělou minisérií.(30.11.2015)

Karl Urban, kvůli kterému jsem to chtěl vidět, dál spousta nových Fordů Fusion, v Evropě je známe jako Mondeo, jako že bez klik. Na seriál z budoucnosti se mi to zdá moc málo hi-tech. V každé kriminálce mají nějakého laboratorního všeuměla, tady ho hraje Mackenzie Crook, to je ten, co mu v Pirátech z Karibiku vypadává to dřevěné oko. Zajímavé bylo třeba vidět vizi hologramu domovníka, který byl zároveň i hlídacím systémem. Takže kdo ví, co nám budoucnost přinese. Na další řadu už buch se ale asi nevydržel dodívat. 53%(15.12.2015)

Poslední dobou jsem zahlídl v titulkách producenta J. J. Abramse. Zde se opět velmi dobře postaral o efekty, celkový vizuál a různý high-tech pičovinky z budoucnosti, který jsem si z blízka rád prohlížel. Na seriál se jednalo o opravdu vyspělou grafiku. Na herečku Minku Kelly se zíralo ještě líp.. ALE na celkové NEherectví už tolik bohužel ne. Nezachránil ho ani Karl Urban se svym kamennym ksichtem detektiva Kennexe. To bylo k pláči všech 13 dílů. Naopak Dorian překvapil a bavil mě, jak roboticky stíral svýho parťáka džoukama. Celkově to byla spíš příjemná jízda detektivních případů z budoucnosti a zajímavých nápadů, jak ji využít. Naivně jsem si myslel, že se vyjasní případ toho týpka, který ukradl 500 zkumavek, z kterejch vyrobí armádu robotů. Ani by mi nevadilo pokračování. I přes očištění jména táty hlavního hrdiny, jsem prostě čekal něco dalšího. Škoda.(25.8.2018)

Dejme tomu ještě trochu času. Po prvních dvou dílech jsem velice překvapen a musím uznat, že jsem se předtím bál, že to bude další sci-fi kaše, která stěží skončí uzavřenou první sérií. Uvidíme, jak amíci budou sledovanost a zda se udrží, ale za mě rozhodně zatím perfektní. Jen tak dál udržet a hlavně nedávat do dalších dílu romatické scény, řešení životních osudů a bude to fajn.(22.11.2013)

Takže, abychom si to vše shrnuli. Myšlenka seriálu je dána do budoucnosti, kde místo živých kolegů, policajtů máte Androidy. Je to sci-fi seriál, jak má být. V poslední době se ty seriály nějak rozjely. Myslím to v dobrém, Chtělo by to spíše zamakat na těch jednotlivých charakterech, které mi tam občas nesednou. Těším se na další epizody!(28.11.2013)

Takže moje hodnotenie bude zahŕňať iba prvé štyri diely, síce nerád hodnotím niečo, čo som nevidel poriadne, ale nemyslím si, že tu nastane nejaká dramatická zmena. Je to v podstate strašné béčkova kriminálka so žánrovo typickými a sterilnými charaktermi. Dej je stále o tom istom a vy už dopredu viete, že tým dvom sa zas nič nestane, čo úplne zabíja atmosféru. Citové vsuvky sú úplne na grc. Začal som to sledovať hlavne kvôli tomu sci-fi zasadeniu, ale to je žalostné nevyužité. Okrem toho som mal počas celej doby pocit, že som toto už niekde videl.(12.12.2013)

• Sluti

Seriál si bere z Dicka a Asimova základní myšlenku, aby ji po pár minutách úvodního dílu nekompromisně spláchnul do záchodu. Jestli Vás zajímá vize budoucnosti, ve které se řeší morální a etické problémy soužití lidí s vnímajícími a cítícími formami umělého života (jako např. všude kolem v komentářích hojně zmiňovaný Já, Robot nebo Blade Runner), tak jděte zase dál. Tohle je jen průměrná kriminálka s androidem a Urbanem vizuálně působící jako sestřička filmového Minority Report. Pro mě obrovské zklamání.(13.3.2014)

Luxus, meine freunde! Po dlouhé době vymazlený sajfaj seráč, přesně takový, jaký má být. Protože je jich jako šafránu, hodnocení je jasné ;)(11.5.2014)

• iL3gAl

Trochu to celé vypadá jako směs I, Robot (podobnost detektiva Kennexe a detektiva Spoonera je určitě čistě náhodná), Total Recall a Continuum ale musí se nechat že to byla sázka na jistotu. Možná některé jednotlivé věci jsou už trochu ohrané ale celkově to působí nadupaně a zábavně. Rozhodně na tom byla znát tučná suma investovaných dolarů jak ostatně potvrzuje obsazení a cool future look. Hodnotit po pilotu nelze, nejsem věštec ale kdybych měl ohodnotit pilot tak se rozhodně nemusím stydět za 5 hvězd. Doufejme že to vydrží...(18.11.2013)

Tak už mám též za sebou pilot a zatím jsem spokojen, seriál vypadá více než dobře. Autoři jsou ostřílení matadoři, kteří už mají pár vynikajících kousků za sebou, např. Fringe. Pro mne nejočekávanější seriál letošního podzimu, tak doufám že nezklame... Edit: Tak i druhý díl byl perfektní, doufejme tedy, že si celý seriál udrží kvalitu. Rozhodně to nejlepší z letošních novinek...(19.11.2013)

Hodnoceno po pěti epizodách: Perfektní scifi přesně pro mě. (Zatím) promyšlená budoucnost, zajímavý příběh, který má perspektivu smysluplného vývoje, sympatické postavy a každopádně důvod se dívat dál.(19.11.2013)

Pilot 95 % 1e02 97%. 1e03 99 %..Príjemne prekvapený, že toto scifi tak úšpešne vyrazilo do sveta. Vtipné, Akčné, Stručné, Originálne, a predovšetkým Drsné, a doprevádzané Parádnou elektro muzikou. Karl Urban svoju rolu hrá naozaj výborne. Nedá sa čo vytýkať tomuto seriálu, moje slová potvrdzuje aj IMDB s 8,6 ratingom.(20.11.2013)

Po prvních dvou dílech ryze pozitivní pocit. Já chci syntetickou duši :-) to by pak byl život :-). Uvidíme kam to bude směřovat a zda autoři dosáhnout toho čeho by dosáhnout měli dle očekávání všech. #22.11.2013(24.11.2013)

Efekty opravdu jak z filmu, a prave se obavam jestli to na serial neni moc nakladny, nemusel by prezit! ale jinak opravdu jedna z nej novinek tenhle rok. Michael Ealy jako android vyborny.(26.11.2013)

Aaah, to jsem potřeboval. Konečně poctivý sci-fi seriál se vším, co k takovému seriálu patří, skvělý casting, zajímavé postavy a dobrý příběh. A že seriál kopíruje prvky jiných filmů, to je podle mne jen dobře. Napadá mne analogie s koktejlem, samotné složky koktejlu jsou možná samostatně výraznější, ale pokud je smícháte ve vhodném poměru ( a především víte, jaké složky máte použít ), vznikne něco nového a zajímavějšího. To že některé scény připomínají jiné seriály je spíše pocta "starému dobrému sci-fi" něž "sprostou vykrádačkou" .(27.11.2013)

Dost dobrý. Urban a Ealy to je dvojka která to zatím táhne (viděny tři díly). Partička okolo na dobrý úrovni. Zloduši jsou docela zlí a vynalézaví. Jsem zvědav jak se bude rozvíjet hlavní linie (jestli vůbec). Triky na úrovni. Jestli si to udrží stávající úroveň možná i zvednu hodnocení na maximum.(29.11.2013)

klesajuuca tendencia.. mam za sebou 5 dielov, zrovna ten zatial posledny ma utvrdil v tom, ze zasa sa premrhava skvely naapad a v podstate aj skveli herci (nemaju co hrat)... lebo scenaristi spia na vavriinoch(12.12.2013)

Pilot veľmi fajn, ďaľšie diely sú už iba obyčajnou krimi s pozadím budúcich technológií. Tie nie sú nezaujímavé a graficky dobre spracované, no zbytok je trochu klišé. Musím vyzdvihnúť celkom dobré obsadenie, hlavne Michael Ealy mi robí radosť, no a prekvapilo ma účinkovanie Mackenzie Crooka, toho som vždy chcel vidieť v nejakej vážnejšej roly a doteraz nebola možnosť. Mínusom pre mňa je Minka Kelly. Už sme si zvykli, že producenti radi dávajú "supermodelky" do všemožne neuveriteľných rolí, no táto je k tomu veľmi zlá herečka. Vlastne iba vizuálna ozdôbka, ktorá vás začne po čase srať. / Chýba mi prepracovanejší príbeh, ale keďže sme v prvej sérii, šancu tomu ešte dám. Pri sledovaní ma drži aj elektronická hudba od špičkových producentov ako Chrystal Method, Massive Attack, alebo Amon Tobin, takže si vypočujete pestrú nádielku od breakbeatu, cez electro, dubstep, až po drum&bass. (po ukončení seriálu) Sľubný začiatok - chabí koniec. Celkom sklamanie.(21.1.2014)

• dweller

Pilotný diel ma celkom zaujal. Odtiaľ to ide bohužial dole kopcom. Minka Kelly s neustále prblblým úsmevom mi liezla dosť na nervy, vôbec nevie hrať. Lily Taylor tiež veľmi slabá. Väčšinou dosť slabé herecké výkony okrem hlavnej dvojice (aj tí sú priemerní). Skončil som pri epizóde 8, viac už naozaj nemá zmysel. 40%(22.1.2014)

Začátek mě tolik nezaujal. Ale z dlouhé chvíle jsem si o pár týdnů později pustil další díl a vlastně to tak špatné nebylo. Po pár dílech už jsem docela nadšen. Ve srovnání s Intelligence je toto výborné a vydařené.(27.1.2014)

A me se to libi..velmi slusne zpracovani efektu, trocha humoru, dobra atmosfera. * SPOJLER! Doufam ze se rozbehne ta pribehova linie co ma byt za zdi, kam zmizel "otec" Doriana.(14.2.2014)

Po shlédnutí série musím říct že velká spokojenost. Co se týká jednotlivých případů - trochu slabé. Co se týká centrální linie - ta se tam v podstatě neobjeví, jen když se jim to hodí. Ale hodně nostalgicky se zvlášť ke konci dere na povrch atmosféra starého Robocopa, možná trochu i Blade Runner (hodně si vypůjčují hudební motivy). Samozřejmě tak kvalitní to není a na dnešní dobu bych čekal asi lepší využití scifi potenciálu, ale vizuály mají pěkné, atmosféra a celkově uvěřitelnost na vysoké úrovni, takže spokojenost.(7.3.2014)

Aj keď o robotoch , prekvapivo ľudské. Výborná chémia medzi ústrednou dvojicou. Všetky odkazy na rôzne "kultovky" sú fajn. ...a vykrádačka? skôr pocta...:)(9.3.2014)

Dobrá sci-fi kriminálka, která si nehraje na to, že za 30 let budou auta lítat a lidi komunikovat telepatií. Robotický kamarád se drží při zdi a díky tomu nesráží seriál někam k robocopovi, žádné mega výbuchy, obří skoky, odražené řízené střely a podobně. Naopak je sympatické, že neustále analyzuje okolí, je pořád online, má spoustu aplikací běžících v pozadí a když se dostane do přestřelky, tak ji prostě koupí a pak z něj teče něco modrého. Díl, kdy mluví korejsky, je fakt vtipnej. Jinak škoda, že se seriál nedočkal více pokračování. Klidně bych oželel nějaké díly kriminálky Anděl nebo To je vražda napsala a dal bych si pár dalších sérií tohodle seriálu.(23.10.2014)

Televízna kriminálna priemernosť, ktorá ma viac nudila než bavila. Po prvej sérii ukončené celkom zaslúžene. Samotné kriminálne prípady sú vlastne len taký bežný CSI brak, ktorý by svojou inteligenciou a komplexnosťou nevyčnieval snáď ani vo Walker, Texas Rangerovi, a sci-fi pozlátko okolo nie je ani náhodou tak silné, aby to utiahlo. K tomu si pripočítajte logické diery snáď v každej jednej časti, nevierohodne vytvorený svet (najviac sa mi páčilo ako hlavný hrdina zničí vedome hneď niekoľko policajných robotov v hodnote miliónov bitcoinov čiste z dôvodu averzie a nik to nerieši), plytkosť v ňom vytvorených zákonov, nezmyselné konanie postáv a navyše to celé pôsobilo ešte aj tak nejak lacno. Pri dnešnej nadprodukcii naozaj kvalitných seriálov Almost Human proste nebol hoden ničoho iného než potratu po trinástom týždni. Jediný dôvod (vyjma vedomia, že to je už ukončené), prečo som neprestal seriál sledovať najneskôr po tretej časti, boli vtipné dialógy medzi hlavnými predstaviteľmi.(4.1.2015)

• Bonaci

Tupá sračka.(8.12.2015)

Opravdu povedenej futuristickej sci-fi krimi seriál. To bych rozhodně radši sledoval, než ty kriminálky, které dávají v různých provedení teďkon. Je tu super obsazení, s grafikou si taky dobře pohráli a mají tu hodně zajímavé prostředí. Jediné takové mínus bych snad viděl jen v napínavosti, které se tu nějak nevystupňuje krom sedmého dílu, který bych řekl, že byl asi nejlepší. Naopak musím především vyzvednout onu etickou a psychologickou stránku, kdy autoři pomysleli na spoustu věcí a především je zajímavé sledovat příběh hlavní dvojky (obzvláště, když do sebe rejí specifickým humorem). Veliká škoda, že se vysílání ukončilo po první sérii.(28.12.2015)

• nemer

Typicky americký, klišoidní brak, nehezky šablonovité postavy i předvídatelný děj. S hrůzou a vypětím sil jsem se dodívala na jeden díl a bohatě mi to stačilo. Neumístění směr odpad lze přičíst pouze mé aktuálně dobré náladě :) Přesně ten typ sci-fi, jak si představuju, že sci-fi vypadat nemá.(29.12.2015)

Po pátém dílu, musím konstatovat, že se něco pokazilo, zatím ne úplně, ale cítím tu průser. Po super prvním a i druhém díle, se nám to začíná zvrhávat ve špatné sci-fi CSI, nebýt Doriana a jeho vtípků...no nevím. PILOT: Hodnocení pilotu, rozhodně plný počet. Super nový sci-fi seriál a rozhodně pro mě překvapení roku. Na televizní seriál velmi dobře uděláno a Karl Urban v hlavní roli je super. Uvidíme, kam se bude seriál posouvat a co z něj nakonec bude, ale jako start je to špicové!!!(18.11.2013)

• KOLMI

Vypadá nadějně...říkal jsem si po prvním dílu, vypadá docela dobře po druhém, vypadá normálně po třetím, docela nuda o čtvrtém a pátý byl poslední, který jsem byl ochoten si pustit.(19.11.2013)

Po pilotu jsem natěšený jako na Štědrý večer (dobrá, už pár desítek let to tak neprožívám.. :). Připomíná mi to stylem Continuum ale zatím lepší. Snad se to nezvrhne do jednoho příběhu rozpadlého do X epizod, jak je dnes zvykem.(21.11.2013)

První díl 100%, druhý 80% doufám že to nebude mít sestupnou tendenci, ale jinak zatím spokojenost, Urban a a Ealy jsou zatím zábavní a neokoukaní, vizuálně taky v pohodě, není to moc přeplácané tak jen aby to vydrželo a nespadlo to na úroveň nějakých průměrných kriminálek ve sci-fi kabátě.(23.11.2013)

Po dvoch dieloch 4*... vyzerá to veľmi sľubne.(24.11.2013)

Po pilotu bych to shrnul. Další díl vidět nemusím. Odradili mne špatné dialogy a strojené, předvídatelné herectví. Ani architektura se nepovedla, přidané třetí světlo u auta mi nepřipadá moc invenční na rok 2048. Vypadá to nablýskaně, ale celé je to z papundeklu. 5/10 - pro televizní diváky.(28.11.2013)

Hodnotím po třech dílech.....Urban je pro takovíhle role jak delanej konecne akční krimnálka kde hlavnímu drsňákovi lze jeho roli uvěřit.(3.12.2013)

Musím říct, že po pár dílech milé překvapení, které má koule...(6.12.2013)

Některé díly jsou na 4 hvězdy(ty více Sci-fi) ale jiné jsou tak na 2(spíš průměrné detektivky) proto dávám 3.(18.12.2013)

Kobra 11 z budoucnosti? Proč ne.(3.1.2014)

Hodnocení po osmém dílu. Celý seriál zatím doprovází poměrně dobře vyšperkované technikum a sci-fi efektů je zde stále celkem dost. Příběhově je to už ale horší. Chybí mi zde nějaká hlavní příběhová linie která by většinu dílů stmelovala do celku. Ta byla mírně naznačena v prvních pár dílech a pak nic. Již teď začíná být otravné sledovat problémy Kennexova robotického kolegy, které na mne působí jen jako až moc obyčejná vata. Pokud se neobjeví nějaká výraznější příběhová linie mezi dalšími díly, tak s tímto seriálem končím - začíná to být nuda, aneb "na jedno brdo". A ani ony perfektní efekty to nezachrání. Epizodické podání mě tu prostě nebere.(20.1.2014)

Po zhliadnutí dostupných 8 častí dávam 3*. Má to potenciál, dobre sa na to pozerá, hlavná dvojka je sympatická, ale chýbajú časti, ktoré by nadväzovali na v pilote načrtnutý príbeh. Zatiaľ ide len o jednorázové epizódy, so zápletkou a jej následným vyriešením. Snáď sa dočkáme nabehnutia na ten pravý príbeh.(22.1.2014)

Almost Human je dobrý seriál. Rozhodně tento počin patří mezi ty lepší. Koukněte na to a jistě zklamaný nebudete.(16.2.2014)

Rozhodně to je osvěžující. Víceméně typivká kriminálka zasazená do blízké budoucnosti kde nové technologie skýtají zločincům netušené možnosti. Má to většinou příjemné tempo a víceméně standardní zápletky co ve vodách kriminálek nenadchnou ale ani neurazí. Plusem je dobrá dynamika ústřední dvojice. Jen škoda té stereotypnosti a mělkosti sci-fi prvku.(3.3.2014)

Velmi zajímavý krimi seriál s uvěřitelnou představou "běžné" kriminality za 30 let. Všechny případy jsou nějak spojeny s všeprolínajícím hi-tech vybavením dostupným stejně běžně, jako dnes vozíky v hypermarketu. Možná mají tvůrci i nějaké ambice varovat před tímto nezadržitelným technickým rozvojem, ale hlavní je diváky zaujmout. A to se daří nejen po technické, ale i po příběhové stránce. Proč ale především netrpělivě čekám na každý další díl je stále se rozvíjející vztah detektiva Kennexe a androida Doriana, který tvůrci pojali velmi vtipně a jejich dialogy patří mezi hlavní plusy celého seriálu. Hodnotím po 13. dílu a věřím, že 2. série nám nebude odepřena.(6.3.2014)

Existuje detektivní sci-fi seriál, ve kterém je všechno nadprůměrné??? Tadýýýýýýýýýýýýýýýý! A když všechno, tak všechno - včetně soundtracku, který sice podobně jako většina současných serošů používá "pop-hity", ale na rozdíl od těch ostatních (největší děs z poslední doby je Reign - teeny-diskoška parodující středověk) velmi solidní! Ačkoliv kvalita jednotlivých epizod pochopitelně kolísá, příběhy jsou víc než jen dobré, často velmi nejednoznačné (oblíbený spravedlnostní paradox o tom, že prosazováním zákona často bráníme zlo) a emočně velmi působivé. Jsem celkem zvědavý, jaxe vyvine onen život "za zdí", o kterém se v první sérii jen občas decentně utrousí děsivé tajemné cosi - podobně jako o životě na sever od Zdi ve "Hře o trůny". Nemá smysl vypočítávat tu všechny inspirační prameny a lamentovat nad tím odkud se opisovalo. Důležité je, že všechno (space, casting, příběhy, postavy - prostě celý seriál) drží pohromadě jako monolit ze Space Odyssey. Mmch všimněte si toho, kolik generací filmařů i diváků ovlivnil http://www.csfd.cz/film/8268-blade-runner/ - od atmosféry přes magický vizuál až po typické hypnotické táhlé akordy Vangelisova mellotronu - zrovna nedávno jsem je slyšel v SGU. Ostatně Blade Runner je vlastně taky sci-fi detektivka s androidy, jen v ní není tolik švandy....Good job, boys!(1.4.2014)

Dobrá sci-fi oddychovka, ale po pěti dílech končím, samotné případy jsou fajn, avšak by tomu prospěla trvalejší dějová linka. Karlu Urbanovi přeji víc takových seriálových (spíš filmových) rolí, jako drsňák je cool, ale ostatní mě moc nepřesvědčili, i když moc pěkně se dívalo na Minku Kelly..:-)(17.4.2014)

Jak je všechno relativní! Před pár lety bychom na všechny ty vizuální hračičky zírali s otevřenou pusou... Bohužel scifi složka mi nepřipadá konzistentní – proč je něco ohromně moderní a něco stejné jako dnes? Nejhorší je ovšem kolísavá a dost pochybná kvalita příběhu, to žádné triky nezakryjí. Co vypadalo v prvním díle jako slibná line propojující děj jednotlivých epizod, mizí někde ve vzduchoprázdnu a zjevuje se to až ke konci série a mezi tím se jinak celkem sympatičtí poldové patlají s banálními případy.(26.9.2014)

Seriál, co mě zaujal už prvním dílem, měl skvěle našlápnuto. Škoda jen, že se tvůrci rozhodli načrtnutou linii z prvního dílu ignorovat a co díl to něco jiného. Ale herecké výkony úžasné a chemie mezi Karlem a Michaelem je úžasná. A stále mě bude i mrzet, že seriál nedostal druhou řadu, jenže za zrušení si zkrátka můžou tvůrci sami...(16.8.2015)

Škoda ukončení. Po delší době jsem se u scifi seriálu bavil a musím vzpomenout i velice dobré efekty, které si s ničím nezadají s filmy.(1.10.2015)

Občas je to sice tuctové, ale dobro nakonec zvítězí a já si přijdu na spoustu sci-fi novinek. Na druhou stranu o tom člověk nesmí moc přemýšlet, protože všechno by se podle mě dalo vyřešit jednou velkou rušičkou.(10.12.2015)

• ostravak30

Když jsem šel na toto hodnocení, čekal jsem, že seriál bude o dost níž. Takhle vysoké hodnocení mě teda hodně překvapilo. Seriálů z budoucnosti zase tolik není a tím spíše ne z budoucnosti lidstva na zemi a též budoucnosti robotů. Takže téma výborné, ale zpracování už je horší. Už výběr herců není moc dobrý. Černošský robot působí tak nudně, že i kdyby se svlíkl, předvedl striptýz na vrcholku Brooklynského mostu, myslím, že by to nevylepšil. Vlastně všem postavám chybí tak nějak náboj. To samé se dá říct o jednotlivých epizodách. Dejme tomu, že jsou akční, ale tahle akčnost je nějaký nový druh akčnosti. Jsou akčně neakční. Prostě nezajímavé. Člověk by čekal, že v budoucnosti budou zloduši policii více vzdorovat, že budou více nebezpeční, ale ono ne. Taky rok bych posunul. Nemyslím, že za pouhých několik desítek let bude svět takový, takže myslím, že tvůrci mohli letopočet posunout klidně o sto let. Hudba taky nic moc. Seriál po první sérii působí jako sedmdesátiletý důchodce, který jde přes přechod a zrovna nikam nespěchá. První série je dost unylá, tak jsem sám zvědav, zda se tvůrci odhodlají ke druhé.(16.2.2016)

Zas škoda iba 1.serie ,žiaľ na iné serialove kraviny boli peniaze ,na tie dobré nikdy nie su(5.5.2016)

Příjemná kriminálka :).(7.9.2016)

Futuristický svět,kde udělala technologie hodně kroků dopředu.Zábavná to sci-fi kriminálka s cyberpunkovým hudebním podtextem alá Deus Ex.Sympatické obsazení postav...hlavně Minka Kelly - kdo by na ní rád nekoukl.Detektiv Kennex nemá rád androidy a když mu nový parťák "vypadne" z auta,tak se dostane na scénu Dorian.A tak se nám to může rozjet..nějaké ty případy,nějaká ta zlá organizace a zápletka by byla.Škoda,že to bylo ukončeno už po první sérií...když se můžou prodlužoval všelijaké kraviny jinde.*S01-85%(29.10.2017)