Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (Cinemart)

Han22

Nebylo to tak zlý jak to podle hodnocení vypadá. Jednička byla strašidelnější a měla lepší herce, ale také jsem ji viděl v kině a s holkou, to je vždycky jiné. Dvojka nabízí solidní hororovou rovinu - skupina duchů dětí promítá malému klukovi své nejlepší vraždy a ty stojí opravdu zato, zejména krysy v kostele. Povedené je i finále, které končí v rámci možností happyendem. Zbývající rodinná omáčka je natolik provařená, že nestojí za zmínku, ale za tu atmosféru starých pásek si ten aspoň slabší 3* zaslouží. ()

bloodline

Už jednotka zívala logickým absurdistanom ako vráta Ištarinej brány, ale pozorovať naháňačku 10 ročného fagana s kosákom v ruke a dvoch dospelých ľudí márne sa snažiac uniknúť mu, zosadil latku trpezlivosti do definitívneho suterénu ťažkých, béčkových, splaškov technicky odkojených v A kategórii. Hrozná inflácia hororovej debility. 1 a 1/2* ()

Corpsegrinder

Dle očekávání těžkej průser. První Sinister je jeden z nejlepších hororů za poslední roky a co ho dělalo speciálním bylo to že vybočoval ze zajetejch kolejí všim co šlo. To zde nečekejte. PAN BUBÁK a jeho gang dětskejch duchů se tady objevujou skoro v každý scéně a ten pocit tajemna a creepy atmosféry tu prostě nenajdete, všechno je zde doslovný a když dojde na strašení tak na vás vylítne tuctová lekačka doladěná hlasitým zvukem pro efekt a nebo za hlavníma postavama něco stojí a když se otočí už to tam neni. To je fakt nátěr, obzvlášt v roce 2015. A další asi nejpodstatnější věc je hudba. Zoufale tomu chybí Christopher Young, kterej tvořil 75% strachu v prvním díle, jelikož to byl veterán z Hellraisera nebo Elm Street. Poslouchat jen soundtrack prvního Sinisteru je tak děsivý že si ho budete dávat jen přikrytý peřinou. Tady funguje hudba jen u jednotlivejch cívek což je taky jedinej důvod proč dávám jednu hvězdu, jelikož kraťasy se tady celkem povedly, byť opět těm z jedničky (sekačka) nesahaj ani po prdel. Točit druhej díl byla chyba. ()

danielosbourne

Co si budeme povídat, je to slabší odvar jedničky, není to však žádný větší průšvih. Ve druhém díle se Foy snaží pohlédnout na celou věc z druhé strany, a tak se dozvídáme pár nových věcí, které po zamyšlení doplňují první díl. Největším problémem tohoto sequelu jsou postavy. Oproti prvnímu dílu je tady jasně rozděleno, kdo je kladná postava a kdo záporná a to shazuje celý film do maistreamu. Duchové dětí sice zaujímají ve filmu významné místo, ale bylo toho moc a dalo se to pojmout trochu jinak. Videozáznamy z pásek stále fungují, jak vizuálně, tak svým hudebním podkladem a táhnou film o třídu výše. Ve finále jsem s filmem spokojen, ale třetí díl už by být nemusel, pokud by se nejednalo o šikovný prequel, který by shrnul, jak to vlastně všechno začalo. ()

Krabak

Jak může někdo z tak dobré jedničky natočit takovou koninu? Ale...že se tomu vůbec ještě divím. Jednu hvězdu za Shannyn Sossamon, která je ve skoro 40ti pořád stejně sexy, jako v Příběhu rytíře. --->15% ()

Junglista

Co dělat, když chci vidět dobrej horor? 1) Něco z Japonska / Thajska, co jsem ještě neviděl (a jde to sehnat)... 2) Zopakovat si cokoliv od Jamese Wana... 3) Dát si nějakou starší klasiku. Sinister 2 se ničemu z uvedených nepřiblíží ani na 10 kilometrů. První díl byl ok a bavil mě. Tady už jsem zhruba v polovině začal moc přemejšlet - všímat si do očí bijících blbostí. A že jich tu je. Co ve filmu naopak chybí, je strach, což je u hororu dost podstatná závada. Až na těch pár "šokujících" home videí tu neni prostě nic... ty asi 4 lekačky nepočítám. Velká slabota. ()

t.mon

Očekávaně horší než jednička, a to především díky absenci skvělého Hawka, ale budiž. Na to, že Foy je nezkušenej mlaďoch, si s tím poradil vcelku dobře. Atmosféra tam je. Kdesi. Ale vyskytne se. Lekačky taky. Hlavně v první polovině. Malé ufňukané dvojčata se taky daly přestát, kompenzovaly je pěkné masky duchů. Je vidět, že Sinister šel, stejně jako třeba REC, ve druhém díle víc do akce, odpoutal se od komornosti a postupného budování atmosféry, ale bohužel to funguje tak nějak napůl. ()

MatejNosal

Paródia na prvý diel sa podarila, počkať ono to nemala byť paródia, ale pokračovanie! Tak v tomto prípade ide o katastrofálne zlyhanie, príbeh nula bodov, nebál som sa, nezlakol som sa. Amaterizmus bol cítiť na míle ďaleko. Jednotka bol skvost a rád sa k nemu vrátim po čase opäť, ale tento paškvil rýchlo spáliť a zakopať. (35%) ()

Hanys_

Zatímco jednička byla jakýmsi skoro až mylníkem v žánru, dvojka je jen další průměrná bubákoduchařina nedávající smysl. Lekačky ok, to už je takový docela standart v dnešní době, ale ten děj mě fakt nebral. Navíc se to nemá ani herecky o koho moc opřít. Zbytečnost a snad už všichni nechají Bughula spát. ()

Pat.Ko

Sinister 2 sa mi páčil skoro rovnako ako prvý film, bude to tým, že už ste v tom (viete o čo ide a k čomu má dôjsť). Prvý bol z pohľadu rodičov, tento to ukazuje z pohľadu detí. Preto pomáha poskytnúť dookola predstavu o tom, ako Bughuul straší ()

Honzeek95

Oproti jedničce opravdu slabý počin, nedostatek lekavých, temných a napínavých momentů, přebytek nesmyslného žvanění a hlavně tuna klišé bez náznaku originality.. ()

oRi11

Pokračování vydařeného snímku Sinister postrádá atmosféru, která by diváka dokázala vtáhnout do děje, chybí mu originalita, nebo alespoň nějaký zvrat, který by pomohl snímku v tom nebýt tak předvídatelný. Příběh je natažený velkým počtem krátkých filmů o vraždách rodin, které diváka po čase spíš nudí, než aby vyvolali nějaký pocit strachu, či napětí. Duch a jeho armáda dětí, zde taky příliš hrůzy nevyvolávají, daleko nebezpečněji zde působí otec rodiny a celá rodinná situace. Vše se snaží zachránit lekačky, které bohužel moc nefungují, jelikož jsou použity přesně tam, kde je divák očekává. Herecké výkony a dialogy je lepší nehodnotit. ()

Asmodin

O něco slabší než jednička jak už druhé díly bývají, takže není se co divit. Ke konci už to ztrácí pomalu tu atmosféru... celý film mohl skončit taky tím, že klukovi seberou srp a naplácají mu na zadek - mě by se to líbilo a byl by to takový český závěr. Hold Američani mají liberální přístup k výchově ratolestí :o) ()

mclenin

Absolútna devalvácia hodnoty prvého dielu a jeho transformácia na schematickú "ľakačku" takmer "B"-čkového rozmeru. Len hudba si udržala nastavenú úroveň. Škoda. ()

peetriss

S prvním Sinisterem jsem si výborně padnul do noty, jeho pokračování je však jen zbytečným pokusem o navyšování zisku, což je na lajdáckém přístupu producentů a štábu znát. Pokles úrovně o mnoho tříd dolů, atmosféra a vizuální povedenost předchůdce se vypařila neznámo kam, děj naprosto postrádá nápad, a vůbec celý film sklouzává do béčkoidních parametrů. Jediným poznáním pro mě bylo, že Shannyn Sossamon to i po letech sluší, herecké obsazení je však (včetně ní) celkově slabé. ()

lucijelucije

U mě si Sinister 2 stále drží tu svou hladinu průměrnosti. Je to hororový snímek, místy teda se strašnými scénami. Ale podstata mi tady přijde v základu stejná, jako u původního Sinisteru. Možná jen Scott Derrickson umí o něco lépe navodit tu ponurou atmosféru s prvky tajuplného hororu. Přijde vám to víc mysteriózní a duchově hrůzostrašnější. ()

Duch217

Když už si zvolim to neohranější téma dětí a "strašidelnýho" baráku, je třeba to alespoň dokonale zpracovat. To tady bohužel nevyšlo. ()