Rozsudek (TV seriál)

Dokumentární / Drama

Česko, 2014 - 2016, 15 h 35 min (Minutáž: 36x26 min)

Kamil Pulec, Vladimír Čapka, Marcela Čapková, Renáta Klemensová, Táňa Hlostová, Petra Lorencová, Zuzana Truplová, Markéta Haroková, Martin Vrtáček, Lada Bělašková, František Strnad, Miroslav Rataj, Zdeněk Trčálek, Aleš Petrič, Hana Vaňková, Jaroslav Krejčí, Helena Čermáková, Josef Kubáník, Milan Hloušek, Pavel Leicman, Petra Domžalová, Pavel Hromádka, Ivana Plíhalová, Jaroslav Matějka, Gustáv Řezníček, Karel Růžička, Zdeněk Julina, Rostislav Marek, Romana Kvapiková-Julinová, Monika Horká, Lukáš Kantor, Kateřina Krejčí, Kateřina Steinerová, Roman Slovák, René Šmotek, Michal Čapka, Pavel Pásek, David Vaculík, Miluše Hradská, Eva Matalová, Jan Leflík, David Vacke, Petr Pěnkava, Ivo Marták, Michal Przebinda, Drahomír Ožana, Sylvie Krupanská, Irena Vacková, Jindřich Kriegel, Alžběta Kynclová, Tomáš Šulaj, Eva Daňková, Petr Kubes, Vladislav Georgiev, Zuzana Ščerbová, Tomáš Dastlík, Radovan Král, Miroslav Kudela, Zdeněk Lambor, Vladimíra Včelná, Lukáš Melník, Václav Hanzl, Jakub Burýšek, Norbert Lichý (vyp.), Marek Příkazký, Štěpán Kozub, Dagmar Křížová, Vladimír Polák, Václav Klemens, Dana Růžičková, Jiří Nebenführ, Marek Cisovský, Gabriel Staniek, Olga Kaštická, Anna Pospíchalová, Zdeněk Klusák, Milan Cimerák, Michal Stalmach, Ludmila Štědrá, Luděk Randár, Jakub Stránský, Kristýna Baračková, Jiří Konečný, Tereza Novotná, Radomír Prokop, Sára Milfajtová, Peter Tristan Adrian, Michal Vybíral, Lucie Bergerová, Robin Ferro, Matěj Kašík, Andrea Mohylová, Rostislav Širila, Petr Král, Kamila Srubková, Eva Dvořáková, Eva Baláková, Miroslava Georgievová, Zdeněk Pavlíček, Jiří Philip, Kateřina Vainarová, Roman Vencl, Věra Zástěrová, Vladimíra Krakovková, Lukáš Beran, Vendula Fialová, Norbert Lichý, Sabina Muchová, Eduard Endt, Zuzana Janků, Martin Legerski, Richard Liberda, Ladislav Odrazil, Eva Beláková, Jan Brožek, Karolína Hýsková, Božena Homolková, Irena Křehlíková, Klára Anna Satinská, Albert Čuba, Libuše Kvašná, Jana Tomečková, Patricie Baksayová, Luděk Jelen, Pavel Pásek, Miroslav Sýkora, Kristýna Šebíková, Tereza Dočkalová, Petra Kocmanová, Veronika Lazorčáková, Ivana Lebedová, Daniela Kupčíková, Petra Langerová, Marta Bačíková, Veronika Forejtová, Antonín Šimela, Pavel Majkus, Petr Čagánek, Miloslav Čížek, Libuše Čecháková, Eva Němcová, Lukáš Gabčo, David Janoušek, Tereza Cisovská, Vít Piskala, Petr Houska, Jiří Siostrzonek, Tomáš Jirman, Zdena Przebindová, Kostas Zerdaloglu, Šárka Vykydalová, Peter Hoffmann, Filip Březina, Jana Zajacová, Jarmila Hašková, Ivan Feller, Jiří Hašek, Zdena Babrajová, Štěpán Kovarčík, Jan Kupec, Martin Čech, Marie Viková, Marek Rostislav, Pavel Liška, Josef Kaluža, Roman Harok, Petr Vacek, Marie Logojdová, Amálka Špinková, Ondřej Brett, Petr Sutorý, Lucie Končoková, Markéta Glosová, Lukáš Červenka, Jan Fišar, Petr Miller, Ondřej Matějka, Pavla Kurečková, Marcel Školout, Vladimíra Nosálková, Zdeňka Mervová, Dagmar Mimrová, Jaroslav Rusnák, Karel Hofman, Ondřej Frydrych, Lukáš Adam, Ondřej Dvořák, Tereza Bartošová, Tadeáš Horehleď, Kateřina Marie Fialová, Radim Šimík, Anna Cónová, Jan Lepšík, Daniela Choděrová, Milena Marcilisová
  • JamesSi

Marcel Bystroň a Jan Novák - mystři kreativního trash videa se vrhli na pořad ve stylu "Soudkyně Rebarbara" a vrátili se ve stylu. Málokdy tušíte, co je skutečný humor a co je pouze tragicky zvládnutý příběh zahraný (ne)herci. Jsem si jist, že to nemělo býti bráni 100% vážně narozdíl od toho, co píše popisek a tvrdí tvůrci. Pořad je kratší než zmíněná Barbora a neodehrává se jen ve studiu. Díky přehrávání scén "zločinů" si můžeme skvěle vychutnat béčkové herectví a kýčovité hlášky s úplně bizarními volbami ve scénáři. Kupříkladu přítel kadeřnice (který NENÍ gay) začne zničehonic zpívat píseň od NIGHTWORK - Já jsem gay. A to je jenom příklad. Musím říct, že jsem si to užil. Otázkou je jak to ohodnotit. Je to očividně příšerný odpad, ale zároveň jsem se nádherně bavil.(11.7.2018)

Sice je to veskrze průměrná záležitost, jedná se o jakýsi mix Soudkyně Barbary a Křižovatek života, ale ve srovnání s výše uvedenými se na to dalo celkem bezbolestně dívat - herci hrají v rámci možností slušně a ani z toho nečiší ryzí amatérismus, který je žánrově podobné tvorbě dneška bohužel vlastní. (Hodnotím díl "Milovala celou rodinu" z Rozsudek II)(11.2.2016)

Vidím, že je tady každý druhý uživatel ČSFD právník a nebo alespoň student práv. Sám si přihřeju polívčičku... 1. trestní i civilní proces v podání seriálu má s realitou pramálo společného (co je vše blbě už napsali jiní) 2. skutkový stav je povětšinou velmi zajímavý 3. zpracování studia Ostrava je tak na 3-, vadí mi mizerný timeing, podivné herectví hlavně státních zástupců, svědků, advokátů a některých epizoďáků. Dobří jsou zpravidla obžalovaní a nebo žalovaní, poškození. A také voice-over, který si občas plete dojmy s pojmy, jako např. nutná sebeobrana... 4. Celkově seriál, který si hraje na určitou osvětu, z důvodu právního diletantství a současně mizerného zpracování, nemůžu hodnotit lépe než 55%. Ale protože se i snaha cení, hodnotím ***.(4.2.2014)

Toto je celkom iná liga oproti „skutočným“ súdnym prípadom v slovenských komerčných televíziách. Prípady sú zaujímavé, nie sú to žiadne zbytočné ťahanice o drobnosti alebo rozvody. A kritizované ochotnícke výkony? No, nevystupujú tam skutoční herci, ale tými nie sú ani skutoční ľudia pred súdom. Ako vyzerá televízna herecká tragédia, na to si treba pozrieť tie spomínané slovenské prípady. Dokumentárny hlas komentátora je príjemný, vysvetlí, čo ako laici nemôžeme vedieť. Po asi 10 dieloch môžem zhodnotiť, keďže Rozsudok ma nikdy neprinútil prepnúť stanicu po klasickej hranej kriminálke.(23.5.2016)

Absurdity se dějí, sociální systém mnohdy funguje naprosto nesmyslně a na to dokument ukazuje -na nedostatky v úředních rozhodnutích či na naivitu poškozených. Někdy se do detailu prověřují hovadiny a píší se mraky úředních záznamů. A zásadní věci se kvůli liknavosti či omylům vyplývajícím z nedbalosti, naopak odbývají od stolu. A neprověřují vůbec. Obávám se, že dokumentu, který prý vychází ze soudní praxe, se dá věřit. Člověku při jednání s úřady zůstává mnohdy rozum stát. Proto například věřím i tomu příběhu, kdy mentálně zaostalé osobě, která se není schopná postarat sama o sebe a trpí navíc bludy, je svěřená do péče jiná závislá retardovaná osoba. Viděla jsem i díl o sňatkovém podvodníku, jenž podvodně vylákal finance z desítky nešťastnic, které pak hned opustil. Když pak podvody vyjdou najevo v soudní síni, některé poškozené si podvodníka chtějí přesto všechno vzít za manžela, protože se s ním dobře žije. Pravidelně to nesleduji, viděla jsem asi tři příběhy, nicméně pro někoho ta zfilmovaná absurdita může být i poučná. Neuvěřitelné?! Ne. V tomhle státě (a vlastně často nefungujícím institucím celého světa) se nedivím vůbec ničemu.(24.10.2016)