Reklama

Reklama

Rozsudek

(seriál)
všechny plakáty
TV spot 3
Dokumentární / Drama
Česko, (2014–2019), 22 h 28 min (Minutáž: 24–27 min)

Hrají:

Kamil Pulec, Vladimír Čapka, Marcela Čapková, Renáta Klemensová, Táňa Hlostová, Petra Lorencová, Zuzana Truplová, Markéta Haroková, Martin Vrtáček, Lada Bělašková, František Strnad (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(52)

Obsahy(1)

Lidská dramata zhuštěná do podoby soudních kauz přitahují diváky na celém světě, svět soudních síní je ale pro většinu lidí světem neznámým a vzdáleným. Skutečné příběhy a práci české justice představuje nový cyklus docudramat České televize Rozsudek. Dvacet příběhů, které se opravdu staly, zavede diváky do prostředí, kam by se normálně nedostali, do soudních síní, kde se rozhoduje o vině či nevině obžalovaných. Autoři čerpají v případech trestních i civilních ze skutečných rozsudků, které padly u soudů napříč celou Českou republikou. Mnohdy vyhrocené lidské příběhy ukazují, jak tenká je hranice mezi bezúhonným životem a životem s cejchem obžaloby. Jednotlivé případy doplňují svými radami a komentáři odborníci z řad soudců, soudních znalců, právníků, kriminalistů a psychologů. „Smyslem je ukázat lidem příběhy, které se mohou stát komukoliv z nás. A neopominutelnou součástí je i osvěta, divák díky příběhům může nahlédnout pod pokličku dnešní justice, může si udělat představu, co účastníka soudního jednání čeká, na co je třeba si dát pozor a podobně," říká Linda Bendová, dramaturgyně pořadu Rozsudek. Tvůrci Rozsudku se rozhodli jednotlivé příběhy natočit formou docudramatu. Část děje se odehrává v soudní síni, paralelně však sledujeme zločin či spor retrospektivně. V rolích aktérů různých příběhů uvidíme herce oblastních divadel. Divák tak nebude vnímat známé filmové tváře a příběh bude prožívat jako detektivní story, které je vyprávěno strhujícím a poutavým způsobem, s napínavými okamžiky, důležitými zvraty v kauze i detektivní prvky. Rozsudek vzniká v ostravské Tvůrčí producentské skupině Lenky Polákové a jednotlivé příběhy mohou diváci České televize sledovat od 6. ledna 2014 každý všední den v 18:25 na ČT1. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

TV spot 3

Recenze (46)

Kimon 

všechny recenze uživatele

Celkem dobrý nápad, co všechno se tímto způsobem o charakteru lidí nevěřícně na TV obrazovku koukající človíček dozví. Je zajímavé, jak hloupě, nadmíru sebevědomě, či agresívně nebo i naivně se někteří jedinci chovají. Řeknu vám, takový soudce, či státní zástupce nebo obhájce toho v soudních síních zažijí. Vážně, někteří lidé jsou opravdu debilové a soudce to pak má řešit. Tahle doba "svobody" od roku 1989 mnohým z nás poznamenala charakter natolik, že jim snad už ani není pomoci. Tolik k žalovaným, žalujícím i svědkům. Co se týká provedení dokumentů, scénáře a dialogů soudců, státních zástupců i obhajoby, tady bych měl chuť hodnotit spíše jen jednou hvězdou. Tato zinscenovaná soudní přelíčení jsou daleko, daleko za skutečnou realitou. Měl bych "NÁMITKU", není to jako v JúEsEj? Uzavřu to. Námět, chcete-li nápad je dobrý, realizace v soudní síni ubohá. ()

Kali4 

všechny recenze uživatele

Je smutné, že si divák neodnese ani žádné ponaučení, poněvadž po právní stránce je to celé nesmysl (např. při řízení s na první pohled mentálně zaostalou ženou si předem nikdo evidentně nevyžádal posudek psychiatra a psychologa, jindy se zase kašle na majetkové poměry, no a řízení probíhají vesele dál, návodné otázky padají jedna na druhou a všichni se stále blbě ksichtí). Tak si říkám, když už se postavy chovají nesmyslně, scénáře vlastně celkově nestojí za nic, někteří herci svými ochotnickými výkony vyloženě ruší a chybí tomu i ona přidaná hodnota v podobě ponaučení z aplikace reálné procesní praxe, jaký měl celý tento projekt vlastně smysl? Že bude pořad naší veřejnoprávní televize horší než konkurenční Súdna sieň, kterou vysílá komerční TV JOJ, to bych se věru nenadál. Tam jsem se alespoň pořádně zasmál (tímto dělám nepokrytou reklamu oné výše jmenované slovenské "nádheře"). ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

... a to jsem si říkal, že to bude Podle Práva II (což by bylo vynikající;)), když je to oboje o tomtéž a je to natáčeno tamtéž, tj. v ČT Ostrava (ta budova je Krajský soud v Ostravě, na břehu Ostravice mezi Sykorovym mostem a Novou Radnicí - jen tím interiérem si nejsem jistý, ale mohl jsem tu prudce moderní část budovy minout, koneckonců na trestu jsem tam ještě nebyl:)). Jenže s větším rozpočtem zjevně nepřichází větší zodpovědnost, ale jakési prapodivné americké manýry v jednacích síních. Pohybuju se v civilních i trestních jednačkách už víc než pět let, a skutečně si nevybavím jediný případ, kdy by se protistrany - tím méně advokáti se státními zástupci nebo v rámci stavu - častovaly námitkami, či aby si volně hodnotily důkazy hned poté, co jsou provedeny, a druhá strana k tomu neřekla ani "bů". Stejně tak herecké výkony budí spíš útrpný úsměv - v chudičkém a jasně edukativním Podle Práva to mohlo obstát, v tomto především rekonstrukčním tyjátru připomínajícím víc než cokoliv jiného Primácké Křižovatky Života, už to ale tímhle způsobem dělat nejde. A nic s tím nenadělá ani hlas Norberta Lichého alias Vypravěče. No, aspoň že tam netlučou kladívkem:P 50% ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Ale jo, takhle by to určitě šlo.. Alespoň řemeslně jistě !! Ačkoliv na Křižovatce stojící Česká televize se podbízívě lísá a s těmi docudramanesmysly už začíná být silně otravná, celkem bez větší snahy ukazuje Primě záda a ještě jí trefuje přímo do toho zpoceného čela soudcovským - V tuzemsku samozřejmě jak jinak než slepě spravedlivým..;) - kladívkem.. Z mého pohledu samozřejmě zbytečné a zhruba v duchu veřejnoprávního zpravodajství, takže děkuji, ale ne !! ()

Sidonka 

všechny recenze uživatele

Absurdity se dějí, sociální systém mnohdy funguje naprosto nesmyslně a na to dokument ukazuje -na nedostatky v úředních rozhodnutích či na naivitu poškozených. Někdy se do detailu prověřují hovadiny a píší se mraky úředních záznamů. A zásadní věci se kvůli liknavosti či omylům vyplývajícím z nedbalosti, naopak odbývají od stolu. A neprověřují vůbec. Obávám se, že dokumentu, který prý vychází ze soudní praxe, se dá věřit. Člověku při jednání s úřady zůstává mnohdy rozum stát. Proto například věřím i tomu příběhu, kdy mentálně zaostalé osobě, která se není schopná postarat sama o sebe a trpí navíc bludy, je svěřená do péče jiná závislá retardovaná osoba. Viděla jsem i díl o sňatkovém podvodníku, jenž podvodně vylákal finance z desítky nešťastnic, které pak hned opustil. Když pak podvody vyjdou najevo v soudní síni, některé poškozené si podvodníka chtějí přesto všechno vzít za manžela, protože se s ním dobře žije. Pravidelně to nesleduji, viděla jsem asi tři příběhy, nicméně pro někoho ta zfilmovaná absurdita může být i poučná. Neuvěřitelné?! Ne. V tomhle státě (a vlastně často nefungujícím institucím celého světa) se nedivím vůbec ničemu. ()

Galerie (266)

Reklama

Reklama