Rozsudek (TV seriál)

Dokumentární / Drama

Česko, 2014 - 2016, 15 h 35 min (Minutáž: 36x26 min)

Kamil Pulec, Vladimír Čapka, Marcela Čapková, Renáta Klemensová, Táňa Hlostová, Petra Lorencová, Zuzana Truplová, Markéta Haroková, Martin Vrtáček, Lada Bělašková, František Strnad, Miroslav Rataj, Zdeněk Trčálek, Aleš Petrič, Hana Vaňková, Jaroslav Krejčí, Helena Čermáková, Josef Kubáník, Milan Hloušek, Pavel Leicman, Petra Domžalová, Pavel Hromádka, Ivana Plíhalová, Jaroslav Matějka, Gustáv Řezníček, Karel Růžička, Zdeněk Julina, Rostislav Marek, Romana Julinová, Monika Horká, Lukáš Kantor, Kateřina Krejčí, Kateřina Steinerová, Roman Slovák, René Šmotek, Michal Čapka, Pavel Pásek, David Vaculík, Miluše Hradská, Eva Matalová, Jan Leflík, David Vacke, Petr Pěnkava, Ivo Marták, Michal Przebinda, Drahomír Ožana, Sylvie Krupanská, Irena Vacková, Jindřich Kriegel, Alžběta Kynclová, Tomáš Šulaj, Eva Daňková, Petr Kubes, Vladislav Georgiev, Zuzana Ščerbová, Tomáš Dastlík, Radovan Král, Miroslav Kudela, Zdeněk Lambor, Vladimíra Včelná, Lukáš Melník, Václav Hanzl, Jakub Burýšek, Norbert Lichý (vyp.), Marek Příkazký, Štěpán Kozub, Dagmar Křížová, Vladimír Polák, Václav Klemens, Dana Růžičková, Jiří Nebenführ, Marek Cisovský, Gabriel Staniek, Olga Kaštická, Anna Pospíchalová, Zdeněk Klusák, Milan Cimerák, Michal Stalmach, Ludmila Štědrá, Luděk Randár, Jakub Stránský, Kristýna Baračková, Jiří Konečný, Tereza Novotná, Radomír Prokop, Sára Milfajtová, Peter Tristan Adrian, Michal Vybíral, Lucie Bergerová, Robin Ferro, Matěj Kašík, Andrea Mohylová, Rostislav Širila, Petr Král, Kamila Srubková, Eva Dvořáková, Eva Baláková, Miroslava Georgievová, Zdeněk Pavlíček, Jiří Philip, Kateřina Vainarová, Roman Vencl, Věra Zástěrová, Vladimíra Krakovková, Lukáš Beran, Vendula Fialová, Norbert Lichý, Sabina Muchová, Eduard Endt, Zuzana Janků, Martin Legerski, Richard Liberda, Ladislav Odrazil, Eva Beláková, Jan Brožek, Karolína Hýsková, Božena Homolková, Irena Křehlíková, Klára Anna Satinská, Albert Čuba, Libuše Kvašná, Jana Tomečková, Patricie Baksayová, Luděk Jelen, Pavel Pásek, Miroslav Sýkora, Kristýna Šebíková, Tereza Dočkalová, Petra Kocmanová, Veronika Lazorčáková, Ivana Lebedová, Daniela Kupčíková, Petra Langerová, Marta Bačíková, Veronika Forejtová, Antonín Šimela, Pavel Majkus, Petr Čagánek, Miloslav Čížek, Libuše Čecháková, Eva Němcová, Lukáš Gabčo, David Janoušek, Tereza Cisovská, Vít Piskala, Petr Houska, Jiří Siostrzonek, Tomáš Jirman, Zdena Przebindová, Kostas Zerdaloglu, Šárka Vykydalová, Peter Hoffmann, Filip Březina, Jana Zajacová, Jarmila Hašková, Ivan Feller, Jiří Hašek, Zdena Babrajová, Štěpán Kovarčík, Jan Kupec, Martin Čech, Marie Viková, Marek Rostislav, Pavel Liška, Josef Kaluža, Roman Harok, Petr Vacek, Marie Logojdová, Amálka Špinková, Ondřej Brett, Petr Sutorý, Lucie Končoková, Markéta Glosová, Lukáš Červenka, Jan Fišar, Petr Miller, Ondřej Matějka, Pavla Kurečková, Marcel Školout, Vladimíra Nosálková, Zdeňka Mervová, Dagmar Mimrová, Jaroslav Rusnák, Karel Hofman, Ondřej Frydrych, Lukáš Adam, Ondřej Dvořák, Tereza Bartošová, Tadeáš Horehleď, Kateřina Marie Fialová, Radim Šimík, Anna Cónová, Jan Lepšík, Daniela Choděrová, Milena Marcilisová

Sice je to veskrze průměrná záležitost, jedná se o jakýsi mix Soudkyně Barbary a Křižovatek života, ale ve srovnání s výše uvedenými se na to dalo celkem bezbolestně dívat - herci hrají v rámci možností slušně a ani z toho nečiší ryzí amatérismus, který je žánrově podobné tvorbě dneška bohužel vlastní. (Hodnotím díl "Milovala celou rodinu" z Rozsudek II)(11.2.2016)

• Tommassi3

Ale jo, takhle by to určitě šlo.. Alespoň řemeslně jistě !! Ačkoliv na Křižovatce stojící Česká televize se podbízívě lísá a s těmi docudramanesmysly už začíná být silně otravná, celkem bez větší snahy ukazuje Primě záda a ještě jí trefuje přímo do toho zpoceného čela soudcovským - V tuzemsku samozřejmě jak jinak než slepě spravedlivým..;) - kladívkem.. Z mého pohledu samozřejmě zbytečné a zhruba v duchu veřejnoprávního zpravodajství, takže děkuji, ale ne !!(11.1.2016)

Toto je celkom iná liga oproti „skutočným“ súdnym prípadom v slovenských komerčných televíziách. Prípady sú zaujímavé, nie sú to žiadne zbytočné ťahanice o drobnosti alebo rozvody. A kritizované ochotnícke výkony? No, nevystupujú tam skutoční herci, ale tými nie sú ani skutoční ľudia pred súdom. Ako vyzerá televízna herecká tragédia, na to si treba pozrieť tie spomínané slovenské prípady. Dokumentárny hlas komentátora je príjemný, vysvetlí, čo ako laici nemôžeme vedieť. Po asi 10 dieloch môžem zhodnotiť, keďže Rozsudok ma nikdy neprinútil prepnúť stanicu po klasickej hranej kriminálke.(23.5.2016)

• Gemini

... a to jsem si říkal, že to bude Podle Práva II (což by bylo vynikající;)), když je to oboje o tomtéž a je to natáčeno tamtéž, tj. v ČT Ostrava (ta budova je Krajský soud v Ostravě, na břehu Ostravice mezi Sykorovym mostem a Novou Radnicí - jen tím interiérem si nejsem jistý, ale mohl jsem tu prudce moderní část budovy minout, koneckonců na trestu jsem tam ještě nebyl:)). Jenže s větším rozpočtem zjevně nepřichází větší zodpovědnost, ale jakési prapodivné americké manýry v jednacích síních. Pohybuju se v civilních i trestních jednačkách už víc než pět let, a skutečně si nevybavím jediný případ, kdy by se protistrany - tím méně advokáti se státními zástupci nebo v rámci stavu - častovaly námitkami, či aby si volně hodnotily důkazy hned poté, co jsou provedeny, a druhá strana k tomu neřekla ani "bů". Stejně tak herecké výkony budí spíš útrpný úsměv - v chudičkém a jasně edukativním Podle Práva to mohlo obstát, v tomto především rekonstrukčním tyjátru připomínajícím víc než cokoliv jiného Primácké Křižovatky Života, už to ale tímhle způsobem dělat nejde. A nic s tím nenadělá ani hlas Norberta Lichého alias Vypravěče. No, aspoň že tam netlučou kladívkem:P 50%(14.1.2014)

• HawkeyeSaw

Po několika málo úvodních dílech jsem si říkal, že je na scénáři zřejmý rukopis odborníka, i když výsledek je po právní stránce poněkud žalostný. Po shlédnutí dalších dílů jsem však již měl pocit, že tento pořad je ve své úrovni naprostro katastrofální a s reálným projednáváním soudních sporů nemá téměř nic společného. S přetrpěním dosledované poslední díly už spíše z důvodu očekávané komičnosti mě utvrdily v tom, že tenhle pokus ostravského studia neměl nikdy spatřit světlo světa. Výsledkem tohoto pokusu je naprostá degradace úrovně české justice, která je vyobrazena s neuvěřitelnou mírou amatérství. Veškeré dokazování výslechy svědků a obžalovaných je vedeno převážně nepřípustnými kapciózními a sugestivními otázkami, aniž by to někomu v jednačce vadilo; u civilního sporu jsou účastníci rozesazeni po vzoru řízení trestního a dala by se jmenovat řada i mnohem vážnějších prohřešků. I mimo jednací síně jsou dialogy psané naprostro nesmyslně a nereálně. Útěcha, kterou zde umínil Gemini o tom, že tam aspoň netlučou kladívkem, pak v kontexu vyznívá hodně slabě.(20.1.2014)