Holidays

Komedie / Horor / Povídkový
USA, 2016, 105 min

Snímek Holidays je filmovou antologií, která přináší neobyčejně temný a originální pohled na některé z nejznámějších a milovaných svátků všech dob. Film zpochybňuje náš folklor, tradice a předpoklady tím, že dělá z Holidays oslavu hrůzy v těchto neobyčejných každoročních svátcích. Na režii se podílely některé výrazné osobnosti Hollywoodu, například Kevin Smith (Mroží muž), Gary Shore (Drákula: Neznámá legenda), Scott Stewart (Temné nebe), Sarah Adina Smith (The Midnight Swim) nebo Adam Egypt Mortimer (Some Kind of Hate). (noelcoward73)

Pirabin

Strašně dlouho jsem neviděl povídkový film, kde by byla většina dobrá. Tady to fakt tak je. Kulhají asi jen dvě, z nichž jedna je od Kevina Smitha, který se tímhle a Tuskem přesouvá z mých oblíbených autorů mezi autory, kterým by neškodila pauza. Vánoce a Velikonoce by si zasloužili celovečerák, zatímco Dni otců, Matek a Svatému Patrickovi fakt sluší ten krátkej kabátek, kde si člověk užije že je to artsy, ale zároveň to netrvá tak dlouho, aby to iritovalo. Novej rok je slabej a Halloween od Smitha je nejslabší (sakra, nepochopím jak může někdo udělat slabou horrorovou povídku o nejlepším horrorovým tématu a naprosto bez atmosféry). ()

honajz2

Tak jsem zase dostal chuť na nějakou hororovou antologii a jako ve většině případů jsem se nenechal odradit zdejším hodnocením, ale nechal jsem se dost zlákat námětem. A opět se utvrzuji v tom, že tyhle antologie umí snad jenom v Thajsku, protože i tady ten výběr režisérů za moc nestál. Jsou tu sice lepší i horší povídky, ale žádná u mě nepřesáhla tři hvězdy. A jak už to u těchto povídkových hororů dělám, rozeberu každou povídku zvlášť. HODNOCENÍ JEDNOTLIVÝCH POVÍDEK: Valentýn - Taková příjemná kravinka, která sice pobaví a která má slušnou filmařskou stránku, ale dost jí kazí otřesné přehrávání hlavní záporačky a především to, že je pointa neskutečně lehce odhadnutelná... 2,5* Den Sv. Patrika - Strašně se to snaží o psycho atmosféru, ale celé je to spíš jen k smíchu - avšak obávám se, že se to celé bralo spíš vážně... 1* Velikonoce - Je to slušně natočené, má to dost podmanivou atmosféru a originální nápad, který sice zpočátku působí spíš vtipně, ale později se dost zajímavě rozjede. Jen tomu dost ubližuje to, že se absolutně nepracovalo s nějakou mytologií zatím. 3* Den matek - Otravná nudná chujovina úplně o ničem. odpad! Den otců - Nejatmosféričtější ze všech povídek, navíc s takovou dávkou mysteriózna, že jsem u toho byl dost v napětí od začátku do konce. Rozvíjelo se to dost slibně, jenže to absolutně nikam nedojde, nijak to neskončí a tak to celé vyšumí do ztracena a zůstane z toho jen promarněný potenciál. Velká škoda, protože jinak by tahle povídka byla jasně nejlepší. 3,5* Halloween - Humor Kevina Smithe mi vždycky přišel celkem mdlý, nakolik je úchylný. A tady tomu nebylo jinak. Navíc čekání na tu pointu (kde jsem chování toho chlapa moc nechápal, jelikož je mohl jednoduše přechcat) bylo celkem úmorné. 1* Vánoce - Ve chvíli, kdy je to nejzajímavější, to celé skončí. Ale špatné to nebylo, jen to nebylo nijak zvlášť zajímavé a ta pointa dost připomíná jeden dost známý film... 2* Nový Rok - Stejně jako Vánoce je to takové nemastné neslané, nijak zvlášť zapamatovatelné nebo zajímavé. A ani ta pointa není tak překvapivá. Ale taky to nebylo vyloženě špatné. 2* CELKOVÉ HODNOCENÍ: Ve finále to skutečně byla celkem slabá antologie, která je přesně taková, jako většina povídek v ní - mdlá a nezajímavá. A přitom nápad na ni byl skutečně skvělý, ale to by se holt museli sejít lepší režiséři, než tihle... 2* ()

Rodriguez odpad!

To jako vážně?! A na tomhle se podílely výrazné osobnosti?! To spíš dělal nějakej tatar z filmový školy jako svoji práci ne?! TVL tohle vážně nikomu nedoporučuju! Pokud teda nechce spáchat filmovou sebevraždu a přestat koukat na telku. 0% ()

metal.storm

Tak, keď chcete len tak trošku omámiť slečnu chloroformom a ona vás rozseká jak bábovku na raňajky. Ten posledný príbeh bol kultové zakončenie. Aj keď v podstate to všetko boli len bludy bez konca, dá sa pri tom prebaviť a koniec koncov je to zaujímavé. Ale nikto od toho nemôže nič očakávať. ()

A.Fish

S kvalitou jednotlivých a mnohdy velice bizarních povídek je to tak půl na půl a některé by si rozhodně zasloužily lepší zakončení. Tak či tak jsem se víceméně bavil i když například u králíkoježíše s mírným pokřivením ksichtu... ()

MikeZ

Valentýn: Prosťoučká zápletka, ale je to úderné a velmi stylově natočené. (7/10) Den sv. Patrika: Mindfuck sestříhaný jako Hot Fuzz. Znepokojivé, ale trochu samoúčelné. (6/10) Velikonoce: Geniální nápad, ale chyběla mi údernější pointa. (8/10) Den matek: Začne to slibně... Pak to nikam nevede. Hlušina. (4/10) Den otců: Zajímavá záhada, emocionálně silné. Škoda laciného závěru. (8/10) Halloween: To mělo znamenat co, Kevine? Říkal jsem si, jestli Smithův příspěvek poznám hned. Poznal jsem. Ale ne v dobrém. Příšerná režie a herecké výkony jako z ochotnického divadla (je fajn, že má Smith rád svoji dceru, ale z polena hvězdu neudělá). Zoufalost. (2/10) Vánoce: Sice je to vykrádačka jednoho dílu Black Mirror, ale zábavná. (7/10) Nový rok: Jedno trapné rande s vtipným zvratem. Nejlepší povídka. (8/10) ()

Corpsegrinder

Tak tohle bylo vážně hrozný. Nálepka komedie mě strašila ještě než jsem si to pustil ale samotnej film hned na začátku prozradí čemu se má divák hrooooozně smát. Téměř všechny části jsou totiž naprosto příšerně zahraný a to tak trapně že jsem se cejtil nepříjemně ačkoliv jsem na to čuměl sám ve tři ráno. Nemá cenu rozepisovat tu příběhy jednotlivě protože všechny stojí za hovno a žádnej nemá slušnou pointu nebo něco co by si člověk zapamatoval. Světlou výjimkou je Den otců, protože jako jedinej příběh ze všech upustil od snahy zalíbit se blbečkům a nabídl atmosferickej příběh kterej přesně od hororů čekám, a samozřejmě jako hlavní postavu předhodil Jocelin Donahue která má na horory docela nos. No a to je asi vše, nevim co ještě bych k tomu filmu dodal. Jo vlastně to má slušnej soundtrack. ()

Prochy38

Jako příjemné překvapení. Ale globálně je to půl napůl. Půlka je magorská humusárna, druhá půlka je magorská kvalita. Každá povídka má něco do sebe a myslím, že zdejší hodnocení je dost tvrdé. Mně to sedlo. Víc hvězd dát nemohu, skrze asi ucelenost a hlavně... raději kdyby byla každá povídka o 10 minut delší a dotažená... Super byla "New year" s L. Izzo o dvou psychopatických vrazích. A sedla hodně s těma třema kočkama "Halloween". Olivia Roush, kterou zatím CSFD neobjevila, je neskutečně nádherná. Jinak ale film rozhodně není pro slabší povahy. ()

aLPaC

Zaujala mě povídka Svatý Valentýn a pak především Halloween, Vánoce a Silvestr. Zbytek nestál za nic. ()

Wancohoff

velmi slabe. ani jeden pribeh nemal nejaku napaditu zapletku, alebo nieco cim by vynikal nad ostatnymi podpriemernymi kratasmi. dopozeral som to cele vlastne len preto, ze clovek ocakava ze ten dalsi kratas bude lepsi. nebol. 20% ()

cskomando

Nebýt příběhu Happy New Year, tak jdu pod 3 hvězdy ale jak se říká závěr má pořádně vygradovat a zde mimo jiné došlo i k příjemnému překvapení, které pobavilo ! ()

Harpy

Posledná bola za mňa najlepšia 😄 a celkovo mám rada hororové poviedky, boli celkom fajn, niektoré kktiny trochu ale aspoň dobre natočené. ()

pilarius

Byly by mi stačily Velikonoce, Vánoce a Silvestr. Rozhodně bych se obešel bez dnů matek i otců (ten měl ale aspoň skvělou výpravu) a bez Valentýna. Patrik byl někde na pomezí a Dušičky jakbysmet. Pěkně natočené, většinou adekvátně zahrané, humor slušně ulítnutý, ale někdy až opravdu mimo. Hudební podkres velmi dobrý. Dolů to bohužel táhne všechno to, co by tam být mělo, ale prostě není - pointy. Asi autorský záměr, ale za něj velký palec dolů. ()

Rathalos

Hororove filmy,ktore su rozdelene do niekolkych poviedok mam velmi rad uz len z toho dovodu,ze kazda z nich ma kratsiu stopaz,co znamena,ze nuda nehrozi a v tejto antologii su venovane roznym sviatkom v roku a musim povedat,ze boli celkom fajn,zbehol mi cas ako voda pri sledovani a zabavil som sa,hlavne ta posledna mi sadla najviac...:-) ()

Veronica27

První povídka o zamilované holce do trenéra, nic zvláštního.Druhá o hadovi a ďábelské holčičce, jejichž úsměv by nejspíše znervozňoval -nudná a o ničem.Jsme u třetí povídky Velikonoce a zajíček, co chodí a nikdo ho nikdy nespatřil.Upřímně spatřit takového tak spíše puknu smíchy, než strachem.Nic co by zaujalo. Čtvrtá, no je to ale smůla když při každém sexu otěhotníte i s dvěma kondomy a tak je třeba se vydat za jinou medicínou na doporučení, tam se nechat zfetovat a odrodit " cosi " co při každém přerušeném těhotenství se vracelo čím dál silnější.Pátá povídka, co by den otců.Holka bude hledat svého otce pomocí pásky, kterou pro ní namluvil.Pro mě bohužel další nuda s nudným koncem o ničem.Šestá povídka Halloween, coury daly za vyučenou svému courákovi.Hold, pokud nechceš zažít peklo nedávej spolu tři ženy na jeden pokoj.Sedmá povídka, Vánoce ..musím říct, že tyhle brýle bych taky brala, ale jinak nic moc.Osmá Silvestr, povídka která mě ze všech nejvíce pozitivně překvapila.Jinak to bylo dohromady takové nemastné, neslané a nestrašidelné a nevtipné.Myslím, že se dalo vytěžit mnohem více. ()

Olafsson

Nerozumím trapným hejterům tady, tenhle flick je fak dobrá zábava, která se nebere vážně a servíruje tu správnou porci divnýho humoru, gore a ujetosti. ()

Patrik559

O stupeň slabší než Tales of halloween. Ztvárnění významných svátků v hororové podobě byl dobrý nápad, bohužel ani jeden příběh nedopadl úplně nejlíp. Za zmínku stojí jen Sv. Patrik a Nový rok ...Valentýn 1* Sv. Patrik 3* Velikonoce 1,5 * Den matek 1* Den otců 2* Halloween 2,5 * Vánoce 2* Nový rok 3* ()