Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chain Saw Massacre (více)

Sally se dozví, že vandalové údajně znesvětili hrob jejího dědečka. Spolu se svým ochrnutým bratrem Franklinem a přáteli se pouští do vyšetřování. Po návštěvě staré rodinné farmy zjistí, že v jejím sousedství žije skupina šílených, vraždících psanců. (Cinemax)

Nedos.

Prumer? Moc ne. Spis nuda. Nebyt posledni tretiny ktera konecne zacne mrazit v zadi, nedalo by se tomu ani rikat horor, spis rozvlekly zacatek kriminálky. ()

Fiffty

Miestami to bolo naozaj dobré, ale v určitých častiach mi pár vecí kazilo zážitok. Príliš dlhé a myslím, že zbytočné naháňanie po kríkoch a taktiež miestami mi krik jedinej preživšej naozaj vadil a trochu kazil atmosféru. ()

Korra

Jak už psali jiní, oceňuju, že film je sice násilný, ale bez laciných nechutností. Na účinku to neubírá, spíš naopak. Některé scény - jako třeba krmení dědečka - jsou úžasně groteskní. A jak už psal Arthur Conan Doyle, groteskní je přestupeň hrůzostrašného. Marylin Burns se stala mou oblíbenou final girl. ()

SNCIS

Když jsem byl ještě špunt, tak byl tento film - mezi T O P horory! Doba vzniku na tom, už jde jde znát (Už to bude 50 let staré). Kladní herci nevýrazní, ale to moc nevadí. Kamera zabírá herečkám věčně zadečky to také nevadí. Prvních 35 minut je vyloženě nuda! Potom Hooperovi nemám co vyčítat. Má to děsivou atmosféru, hororový soundtrack a zkrátka je to T O P horor i dnes. Hooper stvořil originální a kultovní záležitost, která díky dalším a dalším pokračování žije dodnes. - 70%. ()

uprchlik

Z nějakého důvodu jsem se Texaskému masakru vyhýbala jako čert kříži. A pak, po jakémsi vnitřním souboji jsem se rozhodla, že to teda zkusím. Symbolika mezi samotným dějem a jatky, které vidíme v několika prvních minutách je skoro až nechutná. Slowburn, říkáte si až do chvíle, než se zčistajasna zjeví Leatherface a přetáhne toho teenagera palicí po hlavě. Kouzlo filmu je v tom, že působí až děsivě realisticky, zbytečně nenatahuje a když se něco začne dít, děje se to až do konce. Čirý naturalismus, uvěřitelné zoufalství a spousta scén, které vám zůstanou ležet v žaludku, pokud vám tedy v žaludku něco zbylo. Závěrečná scéna je kinematografický klenot, nenucená a děsivě skutečná. ()

C.A.T.

Na to jak je tento film starý je to neskutečná jízda. Valná většina starých filmů s takovou tématikou působí veskrze vtipně. tady jsem se nesmála ani chvilku. Strčí do kapsy ledajaký novější podobně laděný snímek. ()

FreezeYou

Po všetkých tých Piatkoch trinásteho a Halloweenoch som sa rozhodol si dokončiť tento hororový rest a pozrieť si príbeh o rodine texaskych gurmánov. Film na mňa rozhodne zapôsobil, no je to rozhodne ťažší kúsok na pozretie ako spomenuté filmy. Je to veľmi zvláštne ale pre hororový žáner historicky veľmi dôležité dielo. Kvalitu podtrhuje aj vizuálne spracovanie filmu a veľmi surový soundtrack zložený z rôznych pazvukov ktorý znásobuje napätie a úzkosť. Za mňa 4 hviezdy. ()

HAMLOCK

Film co skutečně pochopil žánr slasher vyvražďovaček a všemu nasvětšuje ,že se tvůrci rozhodli vytvořit lidská jatka (zvuky ze skutečné zabijačky...) . Snímek není ani strašidelný ,nýbrž odporný kvůli velké míře brutality jak z pátýho saw ,všudypřítomná krev a orgány ,je nejedním důvodem proč se ze snímku nepozvracet. Silná káva ,která není určitě není pro každého a musíte mít s tím to žánrem zkušenosti ,pokud se do tohoto snímku chcete vrhnout. 7/10 ()

gggggg

Príbeh podľa mňa mohol byť viac rozpracovaný, taktiež prvú polovicu filmu sa nič nedialo. Mohli dať aspoň nejakú návnadu na to, čo nás čaká. Čakal som, že nám aj nejakú fajnú scénu vraždy ukážu detailnejšie, čo sa bohužiaľ nestalo a film mohol ťažiť len z atmosféry, ktorá aj tak nebola na 100%. ()

BrokyyS

Achh, jak já mám pro tento film slabost :-DD Jeden z mých nejoblíbenějších Hororů, ikdyž to moc hororové není.. Spíše ke konci.. Doporučuji všem, tento film je nutnost!! ;-DD ()

Meraxes

Od prvého záberu nepríjemný zážitok. Prvá polovica je možno pomalšia, postavy sa správajú ako nepoučiteľný blbci a herci nepredvádzajú žiadne skvelé výkony. Zato má dusnú atmosféru vyvolanú spaľujúcim texaským horkom a už z prvého stretnutia z miestnym som bol značne vykoľajený. Od chvíle čo vstúpite do domu kanibalskej rodiny, vás texaský masaker nenechá dýchať. Doslova vám zamrzne výraz na tvári, nech už je akýkoľvek. Žiadne brutálne explicitné vyobrazenie násilia neponúka a krv by ste tu až do záverečnej scény márne hľadali. Ide mu hlavne o atmosféru budovanú prostredím a zábermi. Starý, kostrami a kožami preplnený dom kanibalskej rodiny, ktorý miestami pripomína indiánske obetisko, neustále zábery na kostry, mŕtvoly a iné nechutné kompozície, do noci sa ozývajúci zvuk píly. Proste skvelé, tento film je nepríjemný, nechutný a totálne šialený, kde inde uvidíte týpka čo v noci behá po vonku a oháňa sa naštartovanou motorovkou? No a scéna z večerou je jeho veľkým vrcholom, vyvoláva doslova až psychické preťaženie a odpor. Tie zábery na jej oči sú geniálne. Zážitok, ktorý Texas Chainsaw Massacre ponúka je tak intenzívny a nezabudnuteľný, že som ochotný prižmúriť oči pred jeho slabšími chvíľami a dať plné hodnotenie. Rozhodne jedna z mojich najobľúbenejších hororových klasík. 5* 90% ()

PMU

Krutopřísný masox. Jako syrové maso. Hudba rezonuje celým filmem naprosto skvěle a dopomáhá dokreslovat už tak hustou atmošku snímku. ()

Andrmen221

Totální brutalita! Nářez, na rok 1974 neskutečné. Brutální snímek, ten strach, kamerové záběry. Kam se na to hrabou dnešní horory, které fungují na bázi "jumpscarů". Tady má divák strach od hlavní hrdiny od začátku až do konce. Závěrečná 15 minutovka je opravdu šílená, zajímalo by mě, jak reagovalo tehdejší publikum. Quentin Tarantino to označil za perfektní film, proto jsem se na něj podíval. Večer, za tmy, ať to má atmosféru. ()

StaryJano

Žádný film není progresivnější, tedy ani "větší". Intolerance (1916) druhé poloviny 20. století. Hooperova kariéra je plná mistrovských děl, ale argumentovat, že se masakru někdy přiblížil či ho dokonce překonal, je přinejmenším složité. ()

MrMartinTm

Upřímně? Je to fajn. Nic víc, nic míň. Jasně, na Texaský masakr se v dnešní době musí brát trochu ohled, byl to první film v historii co tak nějak aspoň vzdáleně připomínal slasher a je jasné, že z dnešního pohledu to bude působit celkem směšně. Každopádně, i přes to, že film má hodinu a 20 minut, některé pasáže jsou ukrutně pomalé. Samotná horrorová stránka moc nefunguje i přes to, že Leatherface je hlavně díky zvukové stránce poměrně děsivý i dnes. Bohužel, děj je naprosto nudný a nezajímavý, všechny postavy se chovají brutálně podivně, některé jsou ukrutně nesympatické a ve výsledku tu ani není žádný gore a krev, takže moc nevím, proč na Masakr v dnešní době vůbec dívat. 100% to zestárlo líp než třeba Halloween, ale pořád nic moc. 5,5/10 ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

James Wan chystá Prokletí Salemu

James Wan chystá Prokletí Salemu

24.04.2019

Éra filmových adaptací hororů od Stephena Kinga pokračuje. Producent a režisér James Wan (V zajetí démonů, Insidious) teď čerstvě oznámil novou verzi Prokletí Salemu, které bylo v minulosti… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky