Babylon Berlín

Německo, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (více)

Série(4) / Epizody(40)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (17)

Babylon Berlín (2017)

Predbežné hodnotenie po prvých dvoch častiach na ČT2, rozbehnuté plnou parou ako vlak do Berlína ()

Epizoda 7 (2020) (S03E07)

V tejto časti pekne uvidíme ako funguje shortovanie s akciami na burze. Ide o podobný nedávny príklad Wall street bets skupiny Reddit a akciami GameStop. Ak rozmýšľate však o shortovani na najväčšiu Black Friday 1929 tak ide ozaj do tuhého. ()

Epizoda 10 (2020) (S03E10)

Mam pocit že seriál smeruje k takej beznádeji, že už sa nemôže nič dobré stať. Pri tejto časti som sa cítil ako pri filme Address Unknown - začína to zle a ide to dole kopcom každou scénou. ()

Epizoda 11 (2020) (S03E11)

Policajný analytik nám ukáže bravúrne číslo kde popisuje udalosti okolo Fantoma z filmového štúdia takým spôsobom že by aj Poirot musel zatlieskat. Potlesk však neprichádza ani od imaginárneho obecenstva ()

Série 4 (2022) (S04)

Za mňa fajn, na to že sme vo štvrtej sérii, tak sa dejovo hýbeme v zaujímavejsich vodách než okolo zlatého vlaku. Seriál si drží dobovú atmosféru veľmi vysoko a nebojí sa ukázať aké mizerné časy to vtedy boli. Žiadna glorifikacia alebo prepisovanie histórie, proste skorumpovaná polícia, cez ňu politika policajného prezidenta, dekadentna smotánka, úpadok spoločnosti, a to sme len v roku 1931. Týmto tempom budú aspoň dve ďalšie série, je možné že tvorcovia to potiahnu do tituliek v novinách, že začala vojna 🤔 napokon, ešte tu pár tém na pretras ostáva. ()

Epizoda 1 (2022) (S04E01)

Absolútny odpaľovak štvrtej série, bodka by aj iné seriály mali také štarty štvoriek. Atmosféra seriálu ktorý už všetci dobre poznáme je späť a staré časy ožívajú. Staré časy ale nie veľmi dobrých časov. Je až neuveriteľné ako vyzeral Berlín na prelome rokov 1930-31. Ešte je to kus do vojny ale krajina ide pekne dole vodou bez toho aby si toho boli zúčastnení vedomí. ()

Epizoda 2 (2022) (S04E02)

Včera prijímal úplatky pri honosnej večeri v náručí žien, dnes leží s prerezanym hrdlom u patológa... Mam pocit že náš herr komisár je undercover a je mu zle z toho že o tom nik nevie, iba najvyšší šéf. Nepríde mi že by tie reči v márnici myslel vážne 🤔 Charlotte dáva prednosť rodine a za to čelí trpkým následkom. Stále zabúda na toho jedného kolegu za rohom, to je docela slabá pamäť... ()

Epizoda 3 (2022) (S04E03)

Tanečná súťaž je jediné čo pomôže ľuďom aby nemysleli na ťažkú situáciu v ktorej sú. Pre niekoho fast forward, pre niekoho skvelá atmosféra danej doby. Charlotte to ešte skúša utancovať keď k nej prichádza nečakaná posila. Možno keby si dá dávku od doktora Perníka, pretancovala by celý rok ()

Epizoda 4 (2022) (S04E04)

Tanečná súťaž je podmanivá ako celková atmosféra seriálu. Vťahuje diváka do svojich spárov, aby mu vrazila dýku do chrbta v tmavej uličke blízko podniku, ktorý raiduje jednotka náckov. Kdesi inde v rovnakom čase rozhodca odpískava zápas, ktorý má vopred určeného víťaza. V hre je príliš veľa na to aby to bola náhoda. Kto prišiel prevrátiť stôl s úplatkami a postrieľať falošných hráčov? ()

Epizoda 5 (2022) (S04E05)

Je to topka, ako píše remivsremi, všetko do seba pekne zapadá. Skorumpovaná polícia, súdy, všetko ide dole vodou. A to sme ešte len v roku 1931 ()

Epizoda 6 (2022) (S04E06)

Možno by to chcelo trošku rýchlejšie preriediť postavy, takto sa veci trošku naťahujú. Niektoré zmiznutia však evidentne nikomu nevadia. ()

Epizoda 7 (2022) (S04E07)

Namiesto toho aby postáv ubúdalo tak ich pribúda, dokonca aj zo záhrobia. Celá dejová linka doktora Pika mi je stále nejasná. Čo je jeho cieľom a s kým pracuje? Je to len taká ďalšia samostatná jednotka ako sudca Voss? Stále čakám na nejaké prepojenie s vyšším celkom ()

Epizoda 8 (2022) (S04E08)

Highlightom bolo určite kabaretné Jodlovanie na pozadí SA puču. @Lachtanshows, neboj sa, na konci seriálu pôjdu všetci s hviezdičkami het 😏 ()

Epizoda 9 (2022) (S04E09)

Jedna dejová linka je konečne uzavretá, no ešte ich pár ostáva. Možno akési predčasné finále, každopádne za mňa fajn. Moka Efti zatvára napokon tiež. Aspoň pre nepozvaných. V tejto chvíli predpokladám že Armen a spol vyhodia celú policajnú stanicu do vzduchu a vyriešia všetky problémy. A hodia to trebárs na komunistov, ktorí sa stanú nepriateľmi štátu číslo 1. Sounds familiar? ()

Epizoda 10 (2022) (S04E10)

Všetci mafiáni sa stretávajú na policajnej stanici aby si tajne vyrokovali vzájomný mier. What could possibly go wrong? Napätie sa dalo krájať, máme ďalší kus finále za sebou, viacmenej podľa očakávania. Ku všetkému stačil jeden človek z vnútra, ktorý bol zahltený v existenčných problémoch až po uši ()

Epizoda 11 (2022) (S04E11)

Ozaj škoda že seriál naťahovaním oznamuje skôr ďalšie dejové linky než ukončenie, nie že by bol zlý, to fakt že nie, ale niekedy je dobré skončiť v najlepšom. V tejto časti sme snáď neuzavreli fakt že nič, čo je dosť škoda na predposledný diel série ()

Epizoda 12 (2022) (S04E12)

Súboj náckov vrcholí a o osude ríše sa rozhodne v Berlínskom sídle NSDAP. Komisár Rath ide taktiež čeliť vlastnému bratovi. Ten koniec mi trošku pripomenul reboot star wars, cisár žije a má vlastnú flotilu. Zaujímavý Twist bol s ruským špiónom a jeho plánovaným vstupom na vzducholoď. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna