Komentáře uživatelů k TV seriálu (30)

Necessity. Not desire. Je nepopiratelné, že se tvůrci příliš na sílu tlačí do škatulky samozvaného "nového Breaking Bad". A nemají na to. Zatím. Ovšem navzdory mnohým oprávněným výtkám to má zdravý základ i nepřehlédnutelný potenciál a pokud největší problémy v následujících sezónách budou adresovány, tak z Ozarku může být i něco více než pouhý snaživý učedník v mistrově stínu. Mistr z něj ale i tak nikdy nebude. Jeden aspekt je však již nyní kongeniální; úvodní cca pětivteřinová znělka, která zapracovává vždy čtveřici piktogramů "prozrazující" děj epizody. To roztočí závity na maximum "co to asi představuje a co by to tak asi mohlo znamenat". Co v Ozarku funguje bez výhrad je pocit vnitřního pnutí, který Martyho svírá. Drtivý tlak vyšetřovatelů, kartelu, rodiny, času, nové lokality, zodpovědnosti, rednecků... To funguje na výtečnou a je to v zajímavém protikladu k jinak pozvolnému tempu vyprávění, které by s ohledem na téma a výše uvedené, jeden očekával spíše zběsilé a plné zvratů. Nejde však o výtku, ač je to zvláštní, tak to funguje. Bateman se pak do ambivalentní role předměstského podpantofláka bez ambicí s rodinkou jak z obrázku, který jen tak mimochodem díky své genialitě finančního analytika pere kvanta peněz pro drogový kartel, hodí perfektně. O Lauře v roli milující (ne)manželky snad ani nelze pochybovat, děcka nejsou otravná (snad jen mají v některých epizodách zbytečně příliš prostoru), záporáci do jednoho charismatičtí i respekt budící (snad jen mají v některých epizodách zbytečně málo prostoru). Navíc v každém díle je minimálně jedna až dvě scény, které si s těmi lepšími Heisenbergovskými momenty v ničem nezadají. Nejvíce na škodu je tak absentující genius loci atraktivního zasazení (stačí se podívat, co lokalita dokázala pro takový Bloodline či co za panoptikum rednecků nabízel Justified) a FBI linka, kde v seriálu plném skvěle napsaných postav, je jedna úděsně napsaná, plná klišé a navrch ještě karikaturně přehrávaná. Ozark nevzbuzuje nadšení, ale pocit spokojenosti ze solidně odvedeného kriminálního dramatu se dostaví, ne že ne. Stejně jako zvědavost, kudy se to vydá dále, protože už první sezóna umí místy (ano, bohužel jen místy) překvapit nekompromisností. | S1: 3/5 | (30.3.2018)

Škoda. Po prvej sezóne mal Ozark našliapnuté na seriálovú udalosť roka. A v podstate o ňu aj šlo. Výborný nápad (obyčajná rodina vs. mafia vs. vidláci vs. FBI), skvelé herecké výkony (ako pre Jasona Batemana, tak Laury Linney ide o to najlepšie, čo ich doteraz v kariére stretlo), napínavé scenáre, skvelé prostredie gigantického jazera uprostred parádnych lesov. To všetko vytvorilo jeden z najvydarenejších seriálov roka 2017. Bohužiaľ, hoci v druhej sérii zdanlivo zostali prítomné všetky najdôležitejšie ingrediencie, už to proste nebolo ono. Prestalo to šliapať, dostavila sa nuda ruka v ruke so stagnáciou a morom dialógov, ktorých je proste príliš. Postavy sa opakujú, mnohé problémy, do ktorých sa dostanú, sú zbytočné a vycucané z prsta. Rovnako tak niektoré postavy, ktoré sa do druhej sezóny vracajú len preto, že boli aj v prvej. A je to poznať. Kladne hodnotím zmenu časového obdobia – po prvej sérii, odohrávajúcej sa počas letnej sezóny, sa presúvame do pochmúrnej jesene. Po výbornej prvej sezóne (80% s nábehom na 90) sklamanie v podobe druhej (60%).(3.12.2018)

Slibné. Batemanovi vážnější poloha sedne a seriály o penězích je radost sledovat. Breaking Bad light... Líbí se mi do jakých extrémů to tvůrci nechají zajít. Z malých ryb se stávají velké a Marty - mistr výmluv musí být hodně kreativní. Některé díly jsou malinko pomalejší, ale jsou tam tak vyhrocené momenty. Doufám, že si druhá řada udrží kvalitu.(1.4.2018)

// Breaking Bad s rednecky místo mexičanů. Jestli Jason Bateman za pět sérií projde podobnou transformací jako Bryan Cranston, budu slintat blahem. Do té doby zůstávám po první sérii jen velmi spokojen. 8/10(7.8.2017)

Za čtyři s odřenýma ušima. Příště by to chtělo trochu učesat dramaturgii, protože teď to tam lítalo zprava doleva hlavou dolů a často to ztrácelo tolik potřebné koule. Obsazení je vkusné, obzvlášť ten Bateman tam sedne jak účetní ke kalkulačce, Laura Linneyová hraje svůj standard, akorát ta blonďatá vidlačka je strašlivá protiva a já ji tuze nerad. Finále ušlo a navnadilo na další sezónu, takže cajk.(22.1.2018)

Ozark je přesně ten typ seriálu, kdy při každé scéně jen čekáte, až se zase něco pos*re. Těch zvratů a různých vyústěních situací tam je na příběh Martyho Byrdea a jeho family možná až moc. Na druhou stranu díky tomuto faktu děj a akce prakticky nestagnuje, spíše vrcholí každý dílem více a více. Bude vám pár dílů trvat, než se vám postavy dostanou pod kůži, ale až se tak stane, budete hltat tyto rodinné trampoty ve velkém. Musíte si zvyknout na trochu přehnané scény a extrémy, které udiví. Těšit se však můžete na skvělé herecké obsazení a na výkony s tím spojené. Celý příběh si rozhodně nebere servítky a nedá se říct, že by bylo nějaké hluché místo během obou sérií. Dávám 75%.(20.9.2018)

Ozark je nový seriál od Netflixu. Je třeba psát víc k vysvětlení, proč mě zaujal a stál za vyzkoušení? Už samotný trailer mě zaujal svou temnou stránkou a hlavně zajímavou rolí pro Jasona Batemana. Toho mám prostě zafixovaného pouze jako komediálního herce a navíc ho úplně nemusím. Líbil se mi pouze v jedné věci, v klipu Mumford & Sons - Hopeless Wanderer. A byl jsem vážně zvědavej, jak mu sedne role finančního poradce, kterej se dostane do pěkně nebezpečnýho průšvihu. A série doručila přesně to, co trailer sliboval. Pořádně temnou atmosféru, která je naplněná napětím. Nejvíc mě zaujala nekompromisnost, kterou seriál používá. A tím nemyslím jednání drogového kartelu, ale třeba i způsob jakým mluví se svou ženou, když si těsně zachrání život. Jason Bateman mě příjemně překvapil a škatulku, kterou jsem pro něj měl, nechává úspěšně za sebou. Celej ten byznys s praním peněz a stahující se smyčkou je zajímavej a má něco do sebe. A i když se tam najde prostor i pro slabší zápletky (děti). I tak rozhodně chci vidět, co se bude dít dál.(30.7.2017)

Bateman prekvapuje touto rolou. Seriál je super napísaný aj natočený. Trochu škoda, že je väčšina dielov chladná smerom k divákom a je ťažké nájsť si k postavám a príbehu emotívnejší vzťah. Záver sa podaril, zostali samozrejme otvorené dvierka k pokračovaniu, uvidíme či sa dočkáme druhej série. (7/10)(29.10.2017)

Breaking Bad z balíkova bez zajímavých postav i prostředí.(16.10.2017)

1. série: Tento seriál se rozbíhal pomalu. Měl svoje těžší momenty, který byly duchem někde jinde a dělalo to dojem průměrně lepšího seriálu. Je zvláštní, že to všichni srovnávali s Breaking Bad a mně to vůbec nepřišlo. Až když jsem byl touto myšlenkou osvícen, tak místo toho, abych na seriál koukal více skeptický, začal jsem vidět spojitosti a seriál pro mě dostal nový dech. Nevím jestli to bylo i tím, že toho předvedl více v rámci drama žánru a napětí, nebo i tím, že charaktery postav pro mě začali být velmi silné a každá linka měla co nabídnout. Koukat na něco takového byl hned jiný zážitek a velmi jsem se s atmosférou dokázal ve výsledku ztotožnit. Za mě osobně veliké překvapení a jeden z nejlepších seriálových kousků, speciálně od Netflixu letos. Netflixácký Breaking Bad. 2. série: Druhá série přinesla zcela nový vítr. Trochu zatuchlý a smradlavý. Nic takového, co by osvěžilo vzduch. Důvod, proč byla první série dobrá, byl i ten, že jste se neustále báli o hlavní postavy a nějak jste viděli jejich zlepšování a jejich budování charakteru. To se děje i zde. Ale je to v pozadí oproti boji o kasíno, které se vleče neustále, o zhrzeného manžela/faráře s dítětem, který ani neví co chce. Celé je to v pozadí toho, co nás bavilo a měli jsme to rádi. Nyní se musíme vypořádat s krizí v rodině Langmore, která nebere konce. Nakonec ale díkybohu bere. Ve výsledku mnoho lidí bylo naštvaných z návratu pana agenta. Přičemž, on je jediná postava s charakterem, která se zdá být v příběhu záporná a být opravdu těžkým článkem. Musím uznat, že další série budou zajímavé. Nebo v to alespoň doufám. Nevím jestli bych celý proces seriálu vydržel jenom na něčem, co by kopírovalo tuto druhou sérii.(22.1.2018)

Přirovnávání k Breaking Bad mi nepřijde přesné a je spíše zavádějící. Ano, jedná se o příběh běžného člověka ve složité a eskalující situaci, ale tím společné znaky se seriálem o Walteru Whitovi končí a nerad bych tímto označením Ozark shazoval a škatulkoval, neboť si jde vlastní cestou v ideálním tempu, které není ani zběsilé, ani příliš pozvolné, zkrátka zcela akorát. Příběh se rozjede zajímavým způsobem a budete neustále zvědaví, co přinese příště. Tvůrci šikovně kombinují příběhové prvky ze světa podsvětí a rodinné drama a díky střídání a kombinování těchto poloh se nikdy nezačnete nudit, neboť Ozark přesně ví, kdy je nejlepší čas na to přepnout výhybku. Postavy jsou skvěle napsané a zahrané a vy budete díky tomu jejich osudy sledovat velmi zaujatě. Ozark tedy rozhodně není klonem Breaking Bad, ale návykový je stejně!(9.3.2018)

S1 4/5. Palec nahoru za 10 dílů, už tak je to na hraně a neumím si představit další 3 vatové díly. Herecky za jedna, atmosféra vtahující. Potenciál růstu tady je obrovský._S2 5/5. Ikdyž je to možná místy až moc "Řada nešťastných příhod" a rozhodně to není čistá pětihvězda jako např Westworld, tak mě tahle druhá série fakt silně chytla. Bateman je v téhle poloze skvělý, a už tak skvělý seriál dostává ještě o level výš.(6.10.2018)

Ozark je jedním z těch seriálů,kde se 80% času spíš mluví než aby se něco dělo,ale pak přijde věc kterou divák nečeká a jen kouká.Skoro celou dobu jsem se přikláněl k 3 hvězdičkovému hodnocení,ale pak přišly poslední dva díly,které jsou nejlepší z celé série a hodnocení díky nim jde nahoru.Bateman sice není nový Walter White,ale je fajn,že se dokáže vymanit ze škatulky komediálních rolí na jedno brdo.Solidní práce...70%(6.12.2017)

Mimo letni sezonu by si to vedlo asi o poznani hur. Jason Bateman me tolik neprekvapil, protoze to neni jen ciste komedialni herec, tak jsem tatk trochu vedel, co cekat a naprosto v poradku, stejne tak jako Laura Linney. I pres stridmou stopaz 10ti dilu dej obcas odboci a zpomali, ale i tak si to udrzuje prijemne odtazitou atmosferu (pro nekoho plus, pro nekoho presne naopak). Zaver sice mozna otvira vratka pro dalsi serii, ale neprijde mi to vylozene nutne. Jedine, co to opravdu srazi je nekolk logickych, resp. scenaristickych i rezijnich lapsu. Nelogicnost chovani postav se zjevuje relaitne casto a v momente, kdyz jsem nekolikrat schopny odhadnout co se za chvilku stane, tak vysledek bude u me ztracet body (tady bohuzel rezie kulha, kdyz uz mela napravovat urcita scenaristicka klilse). Ale co uz, slusne 4 hvezdy, na jeden zatah, zvlast pres leto, idealni.(5.8.2017)

"Only Marty Bird can move to Missouri and somehow convince me to partner with a bunch of rednecks."(5.9.2017)

Některé věci jsou nedotažené a není to tak perfekcionistické jak bych možná od Netflixu očekával. Nemá to atmosféru Farga, nebo dějovou linii Breaking Bad, ale rozhodně je to povedený seriál. Zvlášť bych chtěl vyzdvihnout obsazení, které se velmi povedlo. Dal bych více času i rozvoji vedlejším postavám, jelikož jsou rozehrané velmi slibně a mají prakticky neomezený potenciál, ale tak třeba se dočkáme v dalších sériích.(23.7.2017)

Jason Bateman je chladnokrevný hovado, který rozvrátí životy všech v celku mírumilovném venkově (rozuměj na americké poměry), kam se na něj hrabe drogový kartel. Je totiž až nepřirozené a kazící dojem, jak by mohl někdo zachovat klid a chladnou hlavu při tom všem, co se kolem něho děje, Jinak je námět suprový a děj samotný taky není k zahození, jen je to misty moc utahané a čekal jsem s praním peněz větší kouzla, ale v výsledku tam toho moc ukázáno není. Zakončení první série bylo správně syrové a některé zvraty fakt nečekané. Jsem zvědav, zda se podaří navázat s dalšími díly. Zatím tedy 4* /// 2. série nakonec byla o chlup lepší, člověk si tak už nějak zvykl na ty absurdnosti a už si jenom užívá to neustálou nejistotu a napětí. Tohle se mi fakt líbí. Jen tak dál!(18.9.2017)

Jason Bateman je masér. Z introvertního finančního poradce v sociopata. Co trvalo Breaking Bad pět sezón si Ozark dává v první sérii. Syrové, perfektně zahrané a přes zakolísání ve třetí epizodě (ten humor jí prostě nesluší) dokonale napsané a zrežírované, přičemž naprosto top jsou díly, nad kterými měl dohled sám Bateman. Těšil jsem se na to jak malej a moje očekávání proletěly střechou. Přes delší minutáž se tu pořád něco děje a netáhne se to jako v některých jiných (především superhrdinských) produkcích Netflixu. Kriminálka jako řemen, s jasným plánem dominovat žánru do roku 21. Nemůžu se dočkat.(21.9.2017)

Nové Breaking Bad? Nah, never. 5.5/10(17.8.2017)

Jak vyprat hafo peněz a nenechat se zabít. Stylově mi to připomíná Fargo, je to taky temně ujetý. Okamžitě chci další sérii.(20.10.2017)

<< předchozí 1 2