Tři mušketýři

• Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

waska

Podle mě nejlepší zpracování úžasného románu. Nechybí dobrodružství, napětí a také ta potřebná dávka legrace. Celá plejáda výborných herců v čele s Oliverem Reedem ve své životní roli. ()

sigf07

První filmoví Mušketýři, které jsem viděl, ze kterých jsem byl nadšený a kteří mě navnadili k přečtení Dumasových knížek. Přestože dnes na snahu neustále vtipkovat pohlížím trochu jinak, tehdy dokázaly tyto srandičky udržet mou pozornost (a samozřejmě i spousta, opravdu velká spousta šermířských soubojů). Dnes je pro mě největším lákadlem hvězdné obsazení – herecké legendy zde navzdory „rozesmátému“ scénáři podávají opravdu skvělé výkony. ()

swiss

Je to bohužel trapné. Mušketýři nemohli být taková vemena... Zachraňuje to jen kardinál, "Saruman" a paní Constance. ()

danny_21

Bezkonkurenčně nejlepší Dumasova adaptace mušketýrského kvarteta. Výborné kostýmy a výprava, šermířské souboje skvěle zvládnuté výborné herci sedící do svých rolí jak klaďáci v čele s drsňákem Oliverem, tak záporáci, kterým vládne důstojný pán Heston - i přes různé jiné adaptace z moderní doby, Lesterova verze dodneška nepřekonaná - Jeden za všechny, všichni za jednoho ! - 85 % ()

BDMarty007

Pokus udelat ze Tri musketyru komedii podle meho nazoru nefunguje. Nezasmal jsem se ani jednou a z romantickeho dobrodruzstvi take nic nezbylo. Prislo mi to trapne a otravne. ()

MilesTeg

Každá generace měla své Tři mušketýry, moji jsou tihle a třeba můj otec si nikoho jiného než Barraye jako d'Artagnana nedovede představit. A pro mou přítelkyni bude navždy nejlepší Gabriel Byrne, i když z jiného příběhu :-) ()

Belmondicek

Nejlepší, nejvtipnější, nejakčnější a nejromantičtější mušketýři. Michael York jako nejlepší D'Artagnan a krasavice Raquel Welch a Faye Dunaway a mnoho dalších hvězd v nestárnoucí klasice. ()

PaRi

Ne, ne a ne a je mi lhostejné, že mezi 1120 hodnoceními jsem jediný, kdo dává tak nízkou známku! Prostě bytostně nesnáším postup při převedení klasiky na filmové plátno, když si režisér a scénárista zpupně myslí, že jsou lepší, než autor románové předlohy, že původní román již vyčichl a že je tedy nutné jej jaksi trochu předělat! Nejhorší na tom je, že klasik se už nemůže bránit. Doufám, že alespoň chodí Richarda Lestera strašit!!! Udělat z mušketýrů komedii nebo parodii, proč ne?! Ale pak je třeba se držet žánru, jako jsme to viděli u němé adaptace. Ta se šikovně vyhnula smrti Constancie. Zde parodie a komedie moc nefunguje. To cítil i Lester a tak mu komediální nápřah prvního dílu sklouzl do něčeho beztvarého v dílu druhém. Však se kritici také do Lestera pustili za zmatení žánru. Proč týpci typu Lestera s absolutně neromantickou povahou lezou do tohoto žánru a przní ho? Ať si vymyslí něco svého z této doby a na tom se vydovádí. Jenže to by nebylo možné stavět na slavném díle, kdy právě jeho sláva a proslulost přitáhne diváky do kina. Ten za každou cenu humor jde až do trapností. Je obrovská legrace, když se nešikovnému vrahu nepodaří Constancii propíchnout dlouhým mečem přes mříž zpovědnice a celou zpovědnici zbourá způsobem, že se složí, jak domek z karet. Výborný fórek! Chybělo už jen namíchat do zvuku dávku smíchu pro ty, co by ten fórek nerozesmál! Pro mě jsou stále nepřekonatelní Tři mušketýři od mistra romantických filmů Bernarda Borderie, který absolutně ctil předlohu velikého Dumase. Kdyby to bylo možné, měl by existovat paragraf za prznění klasiky v jakémkoliv uměleckém oboru! Sazbou za toto provinění by bylo, třeba právě u literatury, denně stát přivázaný na náměstí u kůlu, po dobu jednoho měsíce, a pod dozorem, a v předpažených rukou držet výtisk zprzněného díla nepřetržitě 2 hodiny. Při upadnutí díla - šleh rákoskou a prodloužení trestu o další den! Vsaďte se, že by takováto exekuce byla vykonána jen jednou. Pak by se už nikdo nikdy neodvážil. ()

Rodin

Nejlepší verze, kterou jsem viděl, ač s předlohou zachází velmi velkoryse. Ovšem zábava je to ukrutná, hlavně v mých asi tak deseti létech byla. ()

dewil21

Nejhezčí zpracování s nejsympatičtějším d´Artagnanem (pokud nebudu počítat verzi Jihočeského divadla hranou na otáčivém hledišti v Českém Krumlově). Jako malá jsem ji viděla tak 100x, až byla nebohá VHSka úplně ošoupaná. A i dnes mě to vezme za srdce, ikdyž s postupem času mívám větší a větší slabost pro Athose, všichni mušketýři jsou kouzelní a dívá se na to moc a moc hezky. Souboje si v ničem nezadají s moderní choreografií, výprava své mladší verze v mnohém převyšuje, nechybí trocha romantiky a lehkého humoru... Tohle už nikdo nenatočí líp... ()

ŠpetaMarek

Znám spíše tu starší francouzskou verzi, která má lepší atmosféru, ale tenhle skoro 50 let starý snímek představuje krásný příklad moderního blockbusteru. Z herců mě nejvíc oslovil Christopher Reed, kterž si to na malém prostore vždycky ukradne a fakt jsem čuměl jak skvěle to bylo zrežírované, tak jsem rád, že jsem to poprvé v životě při deštivém dni mohl shlédnout celé. ()

celticek

Odfláknuté šermovačky a debilní humor (ok, sem tam se něco povedlo). Dnes to už dle mě neobstojí. Zatím jsem to nečetl, takže původní předlohu neznám. Za největší plusy považuji Athose v podání Reeda a samozřejmě krásnou Welch. Ostatní postavy nejsou vůbec výrazné a York mě tady neskutečně otravoval. Je to ale klasika, tak všichni povinně nasázejme 4-5 hvězd. ()

Kaszos

Nie som ešte právoplatný šermiar ale myslím, že chytiť kord do oboch rúk je pičovina, tiež nedodržujú nič zo šermu čo som videl na tréningoch. Ale ono sa to snaží byť aj akčné ale je to akcia ktorá mňa neosloví lebo je to akcia zo 70-tych rokov. Proste nudné no...a ja tomu nedám 5hviezdičiek len zato, že je to klasika. Bohužiaľ 50%. ()

pery352

Tak tento film jsem si po dlouhé době zase pustil abych si připomněl jak jsme u něj jako malí blbli s umělým kordem a s kamarádem napodobovali celý film. Velmi jsem se bavil, jediné co mě naštvalo byl předělaný dabing. Proč v poslední době vše předělávají, hlášky a dialogy už pak nejsou takové jak si je člově pamatuje atd. Takže teď se vydám hledat verzi se starým dabingem a pokud ji nenajdu musím najít starou VHS. ()

tartan

Jedna z najlepších (pre mňa osobne určite najlepšia - už len preto, že som ju videl najviackrát) adaptácií jedného z najslávnejších dobrodružných románov svetovej literatúry. Skvelí herci, nádherná výprava, výborné choreografie šermiarskych súbojov a poriadna dávka nadsázky a humoru, robia z tohto (v podstate) dvojfilmu nesmrteľnú klasiku dobrodružno-historického žánru. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch