Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

VanBradley89

Rozhodl jsem se doplnit svojí velkou mezeru v této klasické sérii. Druhý díl je pro mě co do kvality stejný jako originál. Dobrá atmosféra, fajn mordy. Matku nahradil Jason, který tu ještě není za takového borce jako v pozdějších dílech. Občas se mu něco nevyvede, třeba pod ním praskne židle. Ale zabíjení mu jde od ruky. Nedělá rozdíly. Takže to schytá i vozíčkář. A je radost ho pozorovat při práci. Jedna věc mě, ale naštvala. To, když máme plný kemp lidí a v noci je všechny, až na pár pošleme pařit do města. Škoda. Nechat tam celé osazenstvo mohla to být ta správná jatka. ()

Fíma

Tak k tomuto filmu už jsem přistupoval s tím, že vím, na co se dívám, proč se na to dívám a co od toho očekávám. Ve srovnání s "normálními" filmy by si to pochopitelně ty tři hvězdičky nezasloužilo, ale gymnastického rozhodčího také nepošlete soudcovat krasobruslení. Oproti úvodnímu filmu jednu hvězdičku ubírám, neb ta byla za tajemno, které mám ve filmech rád. Zde je od začátku jasno, kdo vraždí, a i když dlouho není vrah naplno viděn, už to zkrátka nemůže být tak tajemné. Samozřejmě příběhy s vražděním teenagerů v letním táboře jsou všechny na jedno brdo, takže je jasné, že tím film rozhodně neoslní. Je to jen "poctivá" béčková vyvražďovačka, která splnila svůj účel. ()

DonBraso

Jason na scéně a hnedka to má naprosto jiný říz.Naprosto rychlé tempo,kdy oběti padají jak hrušky jsou sice efektivně zbaveny životnosti pár scén,což je trochu na škodu,na druhou stranu film odcejpá bleskurychle.Je vidět,že dvojka vzala jenom postavu v ku-klux-klanu,nechala všechny vraždy naprosto stejně zabít jako v jedničce,ikdyž sekyra na vozíčkáře byla efektní,přesto to nebyl ten správný Jason v masce,na což se těším konečně ve trojce.Jedná se pořád o lepší průměr v táboře,kde místní vymřou když se Jasonovi zlíbí.Pár postav naprosto uniklo vraždění bez špetky názoru,hold měli štěstí,nějakých pár vysvětlení by nebylo na škodu a chybí atmosféra jedničky,zato už dvojka jeden naprosto v klasické šabloně slasherů ,kdy jsou naháněčky přímo výzvou a líbí se mi,že dvojka se na nic nehraje,což Steve Miner má naprosto na háku ()

martins

Na úrovni prvního dílu, slušné pokračování, bohužel s klasickými chybami dvojek: více krve, více mrtvol, ale i tak výborná zábava. ()

moviefan4

Za mňa druhý najlepší diel série a pre mňa aj naj maska Jasona, ano viem nieje to ikonická hokejová ale ten pytel mal svoje čaro. ()

Nikolas__

REWATCH: Bezchybné vzpomínky na tento díl zůstaly bohužel docela nenaplněny. Je to možná trochu odlehčenější a méně temné než jednička, i tak je to ale stejné a vydané spíše za účelem toho zisku, protože stylem mi první a druhý díl přijdou jak přes kopírák. Konečně se objevuje Jason, který vypadá skvěle, hudba je pořád stejně děsivá, atmosféra pořád stejně silná a jedinečná. V rámci subžánru slasher je potom dvojka vyloženě vysoký nadprůměr, fajn lekačky a boží závěr, taktéž to na rozdíl od většiny ostatních dílů, neztratí spád v druhé polovině. Je Pár lidí by mohlo zarazit, že jak byla jednička plná gore efektů a krve, dvojka je mnohem méně násilná, za to smrti jsou tu jedny z nejkreativnějších co jsem kdy viděl. Výsledný dojem je tak o slaboulinký kousínek lepší než u prvního dílu. 7,5/10 ()

Sebule

Za mě stále velice průměrný slasher. O něco málo lepší, než první díl, pár velice dobrých nápadů, napjatá hudba, ale nic nového. Ještě tomu trochu nadržuju, protože to Pátek třináctého... Hodnocení: 5,25/10 ()

ScarFace_V8

Druhý díl jde v podobných kolejích jako ten první - ve Stejné atmosféře a stylizaci. A i tady do poslední chvíle o zabijákovi příliš nevíme neboť vraždy probíhaly z pohledu za v ruce drženým velice ostrým předmětem. Často ze zabijáka samotného byly vidět jen nohy, ruce a stále víc a víc to vedlo k tomu, že sledující už netrpělivě vyhlížel až vraha ukážou v plné jeho ošklivosti. A právě tento film nám konečně přivedl na svět jednoho z nejslavnějších slasher zabijáků všech dob. ()

Madax

Co na této sérii kdo vidí mi zůstává záhadou, možná byla počátkem osmdesátých let nějaká krize v hororech, jinak si popularitu Pátků třináctého vysvětlit nedokážu. Obzvláště druhý díl je taková rutina, až to hezké není, maskovaný chlapík si vyhlédl skupinku nezajímavých a nudných táborníků, aby na nich ukojil svoje vražedné choutky. V podstatě se opakuje děj jedničky, okorát možná ještě nudněji a nenápaditěji. Hlavní rozdíl je v tom, že tentokrát Jason přichází osobně, což však postrádá jakýkoli smysl. Jak je možné, že mrtvola malého kluka vyskočila z jezera, dospěla do plnoletosti a s plachtou na hlavě prohání bandu našich hrdinů, není dostatečně vysvětleno. Dokonce vše vypadá, že vrahem je víceméně obyčejný vyšinutý maniak, nic nenasvědčuje tomu, že se jedná o ducha, zombii, či jakoukoli jinou nepřirozenou bytost. Žádnou speciální silou nevládne, jeho dispozice jsou víceméně lidské. Jediným výraznějším kladem tohoto nepovedeného slasheru je konec, respektive posledních deset minut, kde to konečně dostane ucházející tempo. ()

kishi_SO

tento film by sa mohol kludne rozdelit na 3 casti. Zaciatok, ked ste sa museli stipat aby ste nezaspali, stred kde ste cumeli s ocami do koran a hltali kazdy pohyb a koniec, kde ste sa modlili aby bolo uz potom! Mozno by som dal i nejaku * naviac ale potom Jasonovi s oblieckou z vankusa na hlave a velavravnom konci sa to neda :-D tvorcovia si mohli takisto odpustit tie spomalene sceny kde som si pripadal ako keby sa niekto snazil hrat Far Cry 2 na 486-tke. ()

veverysiak

Niežeby tu bolo menej hlúpostí ako v Jednotke, ale už to chytá tú správnu atmosféru, podmazuje ju bezvadná mrazivá hudba, čakateľov na smrť je viac, dievčatá sú krajšie a konečne spoznávame Jasona, ešte nie je taký zručný, ale nikto učený z neba nespadol, takže 55%. ()

hanazu

Jason není žádný sadista, nechce trápit své oběti pohledem na svoji tvář a tak běhá po kempu s pytlem od dvounulky na hlavě. A seká. ()

endrix

Průměrná vyvražďovačka, o chlup horší než první díl. Přišlo mi, že tady se krví nějak šetřilo. Body dolů za trošku WTF konec. ()

st4nford

Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale naprosto to kopíruje jedničku a je to o něco horší. I má film co do sebe a má skvělou atmosféru. Aspoň, že se Miner poučil ze svých chyb a po tomto počinu nám naservíroval skvělý třetí díl. ()

Jason13

Rok 1984 - otevírá se tábor přímo sousedící s "Táborem smrti" Crystal Lake.. Jeho vedoucí brzy přijdou na to, že to nebyl vůbec dobrý nápad... Ke dvojce už nemám tak silný vztah jako v původnímu filmu, ale myslím, že v rámci série a žánru funguje stejně dobře - stejně dobrá atmosféra, stejně dobrá hudba, stejně špatní herci. Změna je samozřejmě v tom, že ke slovu se dostává sám Jason. I když svou image si teprve začíná tvořit - až později přijde na to že pytel není ta správná pokrývka hlavy. :) BODYCOUNT: 10 ()