Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

Holina

Dvojka víceméně udala směr, kterým se bude série nadále ubírat a v dalších dílech se už jen formuje podoba hlavní postavy a trošku hrotí celkové mystérium Jasona Worheesse. Je dobře je dvojka taková jaká je, ačkoliv tu tvůrci diváka straší pánem s pytlem od brambor na hlavě. ()

Scytale

Brutální kopírování prvního dílu bez invence. Nedočkáme se ani pár originálních masakrů. Velká slabota. Jediným kladem filmu je pro mě zajímavá "šmírující" kamera a hudební kulisa odrážející atmosféru jednotlivých filmových scén. ()

MareT.

Já si nějak nemůžu pomoct, ale tato série mi nic neříká. Slasher, tak jak ho mám rád, musí nabízet více než jen vraždy v podobě záseků do obličeje v jednom záběru. Každopádně to má ale dobrou hudbu, bezvýchodiskovou situaci a závěr se celkem povedl. V mém případě slasher musí nabízet to, čeho jsme se dočkali v devadesátých letech v podobě Vřískotu, Loňských let apod. Ale i přesto to nevzdávám s touto klasikou a brzo se vrhnu i na třetí díl. ()

POciSEM

Misto masky pytlik od chlastu,misto macety sekyra za tolar ale atmosfera by se dala krajet. Diky za toho buraka co nema rad kdyz se mu nekdo naveze do reviru ()

beba789

O proti prvnímu dílu velký propad. Úplně to samé, akorát na druhé straně jezera. Jen tentokrát ne tolik zábavné. 45%. ()

Knowho

V tomhle díle se už ze záhrobí vrací Jason  (paradoxně) mstí svojí mámu, vraždou final girl Alice z orvního dílu. Vždycky mi přišlo divný že Jason Alice jen tak vystalkoval jako Michael Myers, ale hádám cool. Z Jasona tady jestě není hokejista, ale člen Ku-Kux Klanu. Killy nejsou nic moc, ale v rámci možností ujdou. Na konci je Jason fakt odpornej, ale v dalších dílech to je jestě lepší :D Docela se mi líbí že je tady Jason vlastně psychicky ještě dítě a tak se nechá lehce zmanipulovat Ginny, tím že je jeho máma. 7/10 ()

J*A*M*A*L

Steve Miner je bezpochyby nejlepší režisér této série a jeho dva díly, které natočil se mi moc líbily. Jedná se možná o béčkovou sérii a také to rozhodně není a nebude nejlepší horor na světě, což se poznat nedá, ale mě se tahle série líbí. Jason je můj asi nejoblíbenější zabiják a tahle série je má nejoblíbenější série vůbec, po sérii REC. ()

Paldiny

Začíname šesťminútovou rekapituláciou, aká poteší tých, ktorí nemajú v pamäti prvý diel. Príbeh nulový, prakticky totožný s minulým, len tomu teraz velí Jason, čo pre mstí smrť pani Voorhesovej. Vraždy sú nápadité, čo odflákli, smiešnu kuklu vypožičanú od Slonieho muža. Hudba opäť parádna, herecky na jedno kopyto, ale ten materiál!! Až zamrzí jeho trestuhodné nevyužitie. Svedkami sme ojedinelej detailnej prehliadky, zvyšné slečny očividne prepadol strach zo zaznamenania ich krásnych partií. Dúfam, že to dnes ľutujú. Druhý diel vo veľa ohľadoch pripomína kultovú jednotku, lenže s výnimkou nového vraždiaceho stroja, do príbehu neprináša nič nové. ()

spiritus

Jason ve své skvělé kondici, hrůzyplná vyvražďovačka, které se současné "horory" Hostel, SAW ani zdaleka nepřibližují. ()

ottis

Jason poprvé na scéně,očekával sem při nejmenším jatka,ale bohužel.První půl hodinu se nic neděje,pak nastupuje Jason,který podřezává,propichuje,seká a provádí lobotomii kladivem,jenže je to tak nějak o ničem.To co se mi líbilo v jedničce byly gore efekty,jenže ty tady stojí za prd.Nuda,nuda,nuda. ()

gocatgo

Č č č - a a a podruhé, tentokrát s Jasonem na scéně. Ten má sice zatím na hlavě jen povlak na polštář, ale i tak je to charismatický vrahoun oddaně milující svou maminku. Dvojka mi přišla daleko víc zábavnější než jednička. Atmosféra od první minuty, mrtvolky, nahotinky, pár vtípků. Jo v osmdesátymprvnim roce bych vzal na tohle svojí holku a pak jí osáhaval v chevrolettu na cestě z kina. Teenage vyvražďovačka jak víno. ()

kamigava

Ve dvojce konečně na scénu nastupuje JASON sice s pytlem na hlavě, ale furt je to lepší než šílená paní Voorheesová z jedničky. ()

Renfield

Úvodní navázání na jedničku sice hodně odkazuje na... každý ví, za to má ale atmosféru a dokonce dobrou kameru, což se o zbytku filmu říci nedá. Ten rychle padá do průměru, je na něm až příliš znát všestranná nedotaženost. První polovina není ničím jiným, než čekáním na masakr, se kterým si Jason dává na čas. V této části spíše sleduje dění a odkrouhne několik lidí mimo tábor, což je jisté zpestření, o nějakém zásadnějším budování atmosféry se ale mluvit nedá. Finální masakr opět nepůsobí nijak propracovaně, spíše je to o tom, kdo Jasonovi zrovna přijde pod ruku. Dvě vraždy a finální naháněčka s pytlem na hlavě budiž výjimkou. 60% ()

wampire23

Konečne sa k náradiu dostáva Jason a začínajú poriadne jatky. A séria sa nám pekne rozbieha. Jedna z mojich najobľúbenejších ,,nezničiteľných" hororových postáv. ()

andio

Přijde mi, že blbost teenagerů se od prvního dílu mnohonásobně zvedla a zvlášť závěrečná honička byla pěkně retardovaná (nevím, samozřejmě, jak bych se v takové situaci choval já :D), ale vraždy byly nápadité a zábavné. Tempo taky nezpomalilo a hudba mi přišla výraznější a zábavnější než v jedničce. Jason s pytlem na hlavě byl super, v závěrečný lekačce, kterou v sobě má snad každej Friday the 13th, ale vypadá fakt divně. Podle mě mu radši měli nechat ten pytel :) Co se mě týče, řekl bych, že jednička byl lepší horror, nehledě na absenci Jasona. Ve dvojce se konečně objevuje legenda, ale provedení bylo až na zvukový doprovod všeobecně horší. 8/10 ()

DavidHolub

Druhý díl je lepší, než ten první. Opět mě zamrzel delší začátek. Ale tento druhý díl je zábavnější, krvavější a rychleji uteče. 65% ()

fisus

Kdepak!Jason s pytlem na hlavě prostě není ten pravý Jason.Solidní vraždy,mrtvej vozíčkář a finální souboj ujdou,ale není to ono. ()