Andor

• USA Andor
USA, (2022–2024), 20 h 42 min (Minutáž: 38–57 min)

Tvůrci:

Tony Gilroy

Diego Luna, Genevieve O'Reilly, Stellan Skarsgård, Kyle Soller, Denise Gough, Adria Arjona, James McArdle, Rupert Vansittart, Joplin Sibtain (více)

Série(2) / Epizody(24)

V nebezpečných časech se Cassian Andor vydává na cestu, která z něj udělá hrdinu Povstání. (Disney+)

ZetDaElO

Pomalší rozbeh, ale neskôr výborné epizódy vo väzení a epické vyvrcholenie v poslednej časti. Andor je konečne odlišný pohľad na svet Star Wars, je to plné špiny, intríg, gestapo praktík imperiálnej tajnej služby ISB, pohľadu na život obyčajných ľudí a ozrejmenie vznikajúceho odporu a rebélie. Zostáva už len tešiť sa na sezónu č. 2. ()

ariari

SLOBODA je číra IDEA. Nastáva spontánne ,nikdy nie na povel.Aj malá vzbura proti krutovláde a paranoji posunie celok dopredu. Existujú celé armády ľudí, ktoré ani netušia že bojujú za našu vec. A pametajte si ti toto. Tyran drží svoju nadvládu tak zúfalo, pretože nie je prirodzená. Pretože ho poháňa strach . tyrania jedného nie je prirodzená, pretože si žiada neustálu starostlivosť , lebo sa stále drobí a štiepi. Autoritárstvo je krehké a útlak je len prejavom strachu . a na to pamätajte . Príde okamih, keď jednotlivé malé šarvátky ,všetky malé chvíle vzdoru a nesúhlasu a jednotlivé výkriky spustia lavínu ostatných a znnova ďalších a prelomia tak hrádzu moci , a krutovláda sa utopí.Jedna jediná kvapka rozhodne. Na to pamätajte. Nevzdávajte sa.    Seriál  by som začala púšťať v Rusku ľuďom ako špeciáln y manifest. ()

Petr.Tesar

Tak tohle bylo super. Jsou to SW ? Jak se to vezme nemít to v názvu a až na pár výjimek by jste to ani nepoznali. Je to zbytečný seriál ze světa SW ? Do určité míry také možná ano ale nic to nemění na tom že je to výborný scifi seriál o zrodu povstání proti Impériu který nám předalekou galaxii ukazuje v jiném světle, v tom temnějším světle a je to rozhodně dobře. Výborně napsaný příběh, postavy a o vizuálu ani nemluvím ten byl na seriál úžasný. Možná si u některých epizod řekněte že jsou zbytečné ale ve finále zjistíte že ne a že vše dává smysl a zapadá do sebe.Disney tentokrát překvapili a spolu s Mandem nejlepší seriál který zatím z tohoto univerza vzešel. Doufejme jen že to bude pokračovat a sem s druhou řadou. PS: potitulková scéna rozhodně není nic překvapivého jak tu většina píše nebo aspoň pro mě ne spíš očekávaná. ()

Rom4n

Pre niektorých ľudí je to najlepšie Star Wars od pôvodnej trilógie. Pre mňa možno aj najlepšie ;) Inteligentné sci-fi s komplexnosťou a hĺbkou prvých sérii Game of Thrones, Breaking Bad atď. Predčilo to aj House of the Dragon. Svet je neuveriteľne realistický, drsný a plný zaujímavých postáv bez potreby "nostalgia bait". Herci vynikajúci v každej jednej scéne, skvelé napísané dialógy. Každá postava, aj keď sa objaví len v 1 či 2 epizódach tam má svoje miesto. Úmrtie či iné osudy vo vás rezonujú, na všetkom tu záleží. Napätie, setup, payoff, všetko tu je dotiahnuté do dokonalosti aj keď očividne niektoré veci uvidíme až v druhej sérii. Jediná vytka z mojej strany je azda len nedostatok mimozemšťanov, keďže predsa len je to Star Wars. Hudba má vlastnú identitu. Je emotívna, epicka, evokujúca napätie... Skrátka všetko tu funguje na 200 %. Odporúčam aj pre nefanúšikov ságy. ()

rime

Opravdu velmi silná střední část vystřeluje Andora na pět hvězd. Velmi slušný a smysluplný scénář a režie, sympatičtí herci v hlavních rolích. Skarsgard to těžce potáhl a hl. hrdina je sympatak. Je až symptomatické, že v seriálu chybí otravné nebo dementní postavy - radikální změna. Je to skoro dospělý seriál, víc asi nelze v tomto směru od Disneyho čekat, seriál je tak dobrý, že si člověk říká co by se dalo vytvořit s větším rozpočtem a temnějším laděním. Tady z toho koukají ty kulisy, skromné a malé lokace, ale s tím se asi nedá nic dělat. ()

Krnac

8,5/10 (po 1. sérii) - na začiatku seriálu niektoré epizódy môžu nekomu prísť natiahnuté aj keď rozhovory postáv vedia ťahať celý diel bez toho aby sa niečo reálne stalo. Ale inak úžasný seriál, kvalitatívne najlepší Star Wars seriál čo tu bol (môj favorit stále zostáva Clone Wars). A to som bol jeden s ľudí čo čakali nič extra, trailery vyzerali dobre ale výsledok ma extrémne prekvapil. ()

peto.smeto

Vážení nadšenci epických sci-fi fantázií, vo vzdialenej galaxii ďaleko, ďaleko sa tento rok udial nečakaný seriálový zázrak. Už vynikajúci westernový Mandalorian naznačoval, že kvalita produkcií zo známeho Lucasovho vesmíru nemusí vôbec ísť strmhlavo dolu vodou, nanešťastie sa v nepodarenej minisérii vrátil Obi-Wan Kenobi, a nová nádej v diváckych očiach začínala opäť raz zhasínať. V prípade prequelovej série k viacmenej vydarenému Rogue One sa ale jedná o zážitok, ktorý by asi naozaj nikto nebol čakal. Politický thriller s kriminálnou zápletkou vo svete Hviezdnych vojen, plus atmosféra, za ktorej scenár by sa nemusel hanbiť ani Vince Gilligan, v prípade, že by sa napríklad taký Better Call Saul mal odohrávať vo vesmíre? Áno, presne toto nám v Andorovi servíruje kontroverzná Disney produkcia, a nie, nenájdete tu ani Jediov, ani Sithov, žiadne laserové meče, mimozemské príšerky sa zjavia len raz za čas, a aj to na krátko, ale sakra, treba uznať, že to funguje perfektne. Jednoznačne je potrebné vyzdvihnúť aj psychológiu ústredných postáv, herci sa vôbec nesnažia hrať na veľkých hrdinov, scény si rozumne striedajú, v niekoľkých prípadoch nie sú nutné ani dialógy. Impérialna dejová linka vzýva zlo a nekompromisnú nadvládu nad galaxiou, počiatok Rebélie je zatiaľ nesmelý a zdanlivo beznádejný, dokopy ale všetko dáva zmysel (v tomto napríklad na celej čiare zlyhalo ukončenie Skywalkerovskej ságy). Ak si môžem dovoliť ešte taký malý postreh, z vlastných skúseností viem, že dosť veľké množstvo nadšencov pôvodných dvoch trilógií nechce mať s Andorom nič spoločné, a tvrdohlavo si ho odmieta pozrieť, tento fakt ale považujem za obrovský omyl. Kiežby si Cassianov príbeh aj do budúcnosti udržal terajšiu kvalitu, po prvej sérii to vyzerá tak, že sme dostali naservírovaný zatiaľ najparádnejší Star Wars seriál. ()

Sashmen13

Tak 4,4, některé příběhové pasáže mě prostě moc nebrali, přiznám se. To co mě ovšem bavilo, mě bavilo dost, kdyby každá star wars věc co vyjde o Disney byla téhle kvality, tak jsme opravdu ve zlaté éře. ()

johnysd

Nádhera. Hvězdné války jsou pro mě top. Tenhle seroš jsou vlastně Hvězdné války bez všech jejich hlavních atributů a přesto je to parádní. Těším se na další sezónu. ()

Bolex

Důstojná variace na téma Hvězdných válek. Žádná princezna, žádné světelné meče, žádné příšernosti typu Jar Jar Binks. Skvělí záporáci v solidním příběhu v nádherném prostředí a napjaté atmosféře. ()

babuška

Co říci, Andor má pár ale aspoň pro mně chyb. Je to moc rozvleklý, dílů mohlo bejt míň a tak se některý táhnou jak med. Víme jak cásiák skončí a to je blbý, protože chybí napětí. Jediné je, že po těch posledních filmovejch veledílech, i když jsem očekával něco lepší, jsou tyhle séroše, hodně svý. Tenhle mně ale moc nevzal. ()

Jaroslaw

8/10 Od Andora jsem upřímně po průseru s Obi-Wanem nic moc nečekal,ale sakra nebudu daleko od pravdy,když napíšu,že Andor je nejlepší SW projekt od doby,kdy Lucas prodal SW Disneymu.Po všech stránkách zde vše skvěle funguje,at už co se týče postav a jejich motivací,skvělého vizuálu,a silných dialogů po kterých je fakt husina (viz.projev na konci série,popř.fantastický Skarsgard a jeho řeč o obětování).Ano některé linky jsou sice natahováné,avšak z Andora mám fakt radost,pač SW si po ne moc dobré nové trilogii,toto zaslouží,jen škoda,že se k tomu moc lidí nehrne. ()

tata22

Celkem se to dalo, přestalo to být dětské, hravé a ztratilo to nadhled. Nicméně to mělo něco do sebe. Ale, že bych z toho byl tak extra nadšený jako většina lidí tady to tedy nejsem. Je pravda, že předchozí pokusy o pokračování SW dopadly hodně špatně, v podstatě jen opakováním téhož. Takže tenhle úkrok stranou má jistě něco do sebe. Ale upřímně se toho za celou jednu sezonu moc neudálo. To je asi teďka nějaký trend jak ušetřit peníze v míře únosné, které diváka ještě úplně neodradí. Myslím ale, že ten děj vydal tak maximálně na 4 díly a ne na 12, jen kdyby se chtělo trochu zrychlit. Ono se ale zjevně nechtělo. Na druhou serii se určitě dívat budu ale spíš proto, že nic pořádného nikde k vidění není ... ()

zekon

Jediné co to má společného s SW je prostředí. Jinak je to otřesně nudná, utlachaná bez špetky tahu na bránu zbytečnost. Po peckách Mandalorian a Obi-Wan si asi někdo řekl ždímejme taky. Jenže ono se to nepovedlo a udělat něco jen na základu SW nestačí. Opravdu mizerný pokus. Který se dá vidět, ale nic nedá. ()

codyak

Zapomeňte na Wednesday, House of Dragon i Prsteny moci... TOHLE je seriál roku 2022! Druhá série come on come on...!!! ()

Lukkyn

Přiznám se nevěřil jsem, že Casian utáhne celý seriál sám. Stal se přesný opak. Funguje to ještě lépe , než nostalgická nota Obi Wana a minimálně stejně jako vypiplanej Mandalorian. Diego Luna je dostatečně charismatickej vesmírnej odpadlík a z těch se stávají největší hrdinové. Formování odboje a povstání může začít. Seriál nás zavádí na nová vizuálně zajímává místa Galaxie a skvěle buduje napětí. Ano nejsou tu světelné meče , takže i tu hrstku mladé generace , kterou souboje s těmito meči táhnou ke Star Wars to nejspíš bude nudit. Kašlat na ně. Tohle je jeden z nejzajímavějších Star Wars projektů za poslední dobu a jen doufám, že se u Myšáka nenaserou a nezruší druhou řadu kvůli nižší sledovanosti, než jakou čekali. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (více)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023