Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

• USA Doctor Strange in the Multiverse of Madness (více)

mzss1

[53%] Viděno v kině. Na nového doktora Strange jsem se opravdu těšil. Co se týče jeho prvního filmu, tak ten mě moc nezaujal, ale v ostatních postupujících MCU počinech viz Avengers či poslední Spider-man si mě Strange získal. Takže loňský pavoučí muž – to byla fakt pecka a i to tak vnímala většina diváků. Tohle se tomu mělo vyrovnat nebo se k tomu nejvíc přiblížit. No já nevím, kino jsem viděl před asi 11 dny a nějak si to v hlavě postupně srovnávám. Takto pocity rozpolcený jsem nebyl hodně dlouho. Ani dobrý, ani vyloženě špatný. Asi něco mezi, nevím. Každopádně Raimiho rukopis je tu chvílemi čitelný a jako klasická marvelovka to určitě není, možná tak v úvodu. Ale o to mi nešlo, těšil jsem se, že to bude mít nějaké změny, ale tak jako tak mi toho chybělo dost. Asi to nedokážu srozumitelně popsat a sjednotit to do nějakého výtahu, ale zkusím to. Začnu klady. Úvodní scéna s obří příšerou připomínající nějakou chobotnici s velkým okem jako kráva, byla fantastická. Obsahovalo to mnoho nápadů viz doktorův létající plášť. Takže tato úvodní sekvence je taková klasická, marvelácká. Poté se to začne dějově rozjíždět, ale takovým nezáživným způsobem, ale ok. Akční scéna, než se Strange dostane do jiného vesmíru, byla taková pestrá, akční, takže super. No, do první půle mě to ještě bavilo. V té druhé už se režisér utrhl ze řetězu a udělal z toho tak trochu Evil dead (který samozřejmě zbožňuji včetně seriálu). Ujetá scéna ke konci s hudební scénou s noty neměla chybu. No, takže klady tu jsou. A co zápory? Krom skvělého doktora mě tu zklamaly postavy. Postava Scarlet Witch to hrála asi dobře, ale ten její přerod postavy mi vůbec neseděl, víc vykecat nechci. Zklamáním jsou i některé známé postavy včetně Patricka Stewarda, který zde byl docela jen krátkou dobu, s čímž jsem počítal, ale že jeho a některé ostatní postavy tak krutě ukončí, to nemělo žádnou důstojnost. Jako nechci být za přecitlivělého, ale třeba u seriálového Evil Dead se s postavy dělo něco podobného, ale s tím jsem tam počítal, ale zde mi to vůbec nesedělo. Hudba ušla, ale také nic moc. Vizuálně je to docela vydařené, takže krom dobrých scén a efektů a výborného Benedicta mě tu toho moc nezaujalo. Druhé vidění jen tak neplánuji, ale třeba je tu šance, že mi to sedne více, ale pochybuji. Spousta lidí tu píše, že by filmu slušela větší stopáž filmu, aby se zde více projevily charaktery postav, ale to je přece nesmysl. Když mi od začátku neseděli postavy a i tu kruté vyřazení známých ikonických rolí ze hry, tak k čemu bych asi tak potřeboval 20 – 30 min navíc? No, ty vize, vizuál, doktor Strange, úvodní akce a jedna ujetá a vtipná s těmi noty – to jsou klady, ale jinak nic extra. Jako mohlo to dopadnout hůře, ale vzhledem k takovému očekávání mě to spíše zklamalo. Úplný Evill Dead z toho režisér dělat neměl. Změnu to možná chtělo, ale ne takovou. Rozhodně to nebylo Rko a nelítali tu končetiny, to ne, ale mohl si režisér dávat víc záležet. V posledních minutách jsem se už modlil, ať to skončí, takže mi těch 127 utíkalo docela pomalu. A hudba? Na postavu doktora se můžu těšit případně v menších rolích v následujících MCU filmech, ale sólovku bych mu už nedával. Takže ty slabší 3* nakonec dávám v rámci protekce a mé lásky k MCU, ale snad budou další počiny lepší. () (méně) (více)

darkrobyk

Tak tomu říkám comicsový film! Přesně v duchu psychedelických surrealistických příběhů s Doctorem Strangem z comicsových sešitů. No jasně, většina by se dala nazvat oním pejorativním digibordel, ale to já rád. A jakýpak záhadný soupeř. To není žádný spoiler, když napíšu, že poměrně brzy se ukáže, kdo jím je. Nakrknutá Wanda je nebezpečná, ale rozzuřená Scarlet Witch je ztělesnění apokalypsy! Není divu, že mrtvých je nepočítaně! A do toho démoni, strážci svatyně a duše zemřelých hříšníků. A navrch nebezpečné grimoáry - Darkhold (jakási obdoba Necronomiconu) a jeho protiklad Vishanti. Nemluvě o tom, co čeká některé superhrdiny v paralelním vesmíru... A přitom vše se děje jen proto, že Wanda chce naplnit svůj bolestný sen. Za mě fajn. ()

Fiftis

Sklamanie. Nuda a šeď. Fanúšikovia od filmu očakávajú naozaj veľa, ale ako sa postupne začína ukazovať, Marvel Studios si týmto na seba pletie bič. A snáď prvýkrát názov filmu predznamenáva viac jeho výsledok ako samotné udalosti v ňom. Väčšina z prvkov, ktoré sú bežne základnými kameňmi dobrého filmu (silný príbeh, zaujímavé postavy) sú tu veľmi zhustené do seba, aby sa čo najrýchlejšie ponáhľalo k akcii. Málokedy tvrdím, aby mal film viac minút, než má, ale tu by 10-20 minút mohlo prospieť udržať na uzde skratkovité rozprávanie. Dôjde na cestovanie medzi vesmírmi, príšermi aj Iluminátmi predstavených v traileroch. Lenže stačí to na vybudovanie silného príbehu a prekreslenie postáv? Nestačí. (27.6.2022) ()

Beckett51

Jedna z nejupřímnějších Marvelovek ever a guilty pleasure roku. Pro Strange mám z nějakého důvodu ohromnou slabost a ve spojení s Raimiho evildead-lvl srandičkama to na mě i přes svojí roztomilou stupiditu působilo naprosto neodolatelně. První Marvelovka od prvního Strange, na kterou bych se klíďo podíval znova. ()

choze

Byl jsem zvědavý na cestování mnohovesmírem, ale čekala mě jen hromada digibordelu (už dlouho na mě něco nepůsobilo tak přetrikovaně) s řadou zbytečných bitev a marveláckých humorů a nezbavím se dojmu, že libovolná epizoda Ricka a Mortyho o cestování paralelními světy je násobně zajímavější a zábavnější. Raimi dá vzpomenout na svoje trademarky, ale je to spíš smutné vzpomínání. Strange je dost nezajímavou postavou, puberťačka spíš otravná, ale Olsen je dobrá záporačka. ()

• Toto je piaty film MCU v rade, ktorému bolo zamietnuté vydanie v Číne. (Pat.Ko)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023