8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Ouwen

Dokud to byla civilní detektivka, tak jsem se bavil královsky díky přirozeným dialogům a celkově detailní detektivní práci. A Cage se na takové role prostě hodí. Jakmile se však postupně začlo vše odkrývat, trapné twisty se začli vrstvit a hlavně se ke slovu naneštěstí připojila ubohá akce. Poslední bitka je naprosto směšná a nechápal jsem, jak z perfektního thrilleru, film spadne do takového bahna. Klišé opět. A hlavně ačkoliv Cage hrál skvěle - jeho postava se nijak za celej film nevyvijí a vyloženě mi pilo krev, jak se choval ke své manželce. Upřímnost je to poslední, co Tom Welles zvládá. Otřes prostě. A taky je zde i plno stupidních momentů. SPOILER: Jak Cage byl připoután k posteli a jeden ze záporáků se snažil získat pistol co byla pod autem, takže se natahoval jak dement a při tom by stačilo, kdyby jí sebral ze země z druhé strany, což udělá teprve potom až Cage je na útěku. Tak tohle byla totální demence a zabilo to pro mě celou, seriozní atmosféru. Najít kvalitní, syrovej thriller je docela taky hardcore jak tak koukám... dál mi vadilo, jak najednou - záporáci mají potřebu něco vysvětlovat a hlavně soundtrack je příšernej. Film ani nepůsobí temně, protože na to má příliš moc lacinných stereotypů. Prostě to nepůsobilo nijak depresivně. Zklamání no. ()

Seabeast

Další z filmů, který mi stačí vidět jednou a není důvod se k němu vracet. Nejde o to, že je velmi naturalistický a depresivní a že bych se mu chtěl z tohoto důvodu příště vyhnout. Jde zkrátka o to, že je to přesně ten typ filmu, kde oceníte zpracování, vynikajicí herecké výkony, temnou atmosféru, napětí jak hrom, ale vůbec si k němu nevybudujete žádný vztah. Každopádně sílu pohnout vám s žaludkem a udělat vám opravdu ouzko tenhle snímek má. Což je na druhou stranu něco, co by film měl dělat - hýbat vám s emocemi. Věřte, že není koukatelný pro všechny, ale je to rozhodně kvalitní film. ()

JohnCZ

Po pomalejším rozjezdu, který vypadá jako poctivá temnější krimi ze staré školy, se to překlápí v dost nekompromisní thriller plný těch nejodpornějších lidských zrůd, kde se divák hezky postupně propadá do toho největšího svinstva společně s hlavním hrdinou. Joel Schumacher naštěstí nenatočil nějakou zrůdnost snažící se jen samoúčelně šokovat, v klíčových scénách se drží pro dobro diváka relativně při zemi, ale to nic neubírá na působivosti celého zážitku. Je to mega ponuré, napínavé, výborně zrežírované (práce s hudbou parádní) a Nicolasem Cagem tehdá ještě dost dobře zahrané. K úplně žánrové špičce chybělo snad jen vypointovanější zakončení. ()

corpsy

Extrémne temná noirovka s perfektným hereckým obsadením. Záver sa vymyká z žánrových pravidiel a priklincuje vás do kresiel. Excelentné 4 a pol *. ()

PauloZ

Jeden z nejlepších a rozhodně nejdrsnější Schumacherův film. Dvě hodiny v podsvětí s tou nejzvrhlejší pornografií podány opravdu depresivně a syrově. Pro mě zároveň první film s touhle nekorektně odpornou snuff tématikou, co jsem kdy viděl a nemusím více. Konečný psychycký nátlak je znát a Cage to zahrál výborně. Skvělý byl i Phoenix a Stormare. Psychicky dosti drsný filmy, ale mohlo to být zakončeno ještě nějakým zvratem, neboť posledních 20 minut je už "pouze" honba za odplatou. ()

Astaroth12

Je to o súkromnom detektívovi, ktorý je na stope úchylnému zločinu, kde zavraždili mladé dievča, ktorá si chcela splniť len svoj sen. K tomu zvráteného Miliardára, ktorý si tuto vraždu(snuff)zaplatil a smútiacu vdovu, ktorá ten film našla.Vieme kto si ten snuff objednal, ale kto to vykonal? Veľmi kvalitný thriller, ktorý ma berie od začiatku až do konca. Veľmi svižne, miestami temne. Aj po režijnej stránke, nemôžem nič vytýkať a N.Cage hrá to čo vie. ()

ConanVJ

Celkem hodně drsnej krimi triller, kterej mě k sobě připoutal a jen jsem čekal, jak to dopadne. Celý to má takovou tíživou atmosféru a jak se Cage pomalu prokousává až k vyřešení případu, tak je to i chytré a neztrácí to dech. Za mě 85% :) ()

Una111

Tak to mám - natahované reklamami na Nově - konečně za sebou! Výhrad k filmu mám hodně, a to především k nevěrohodnému scénáři; těch nepřesvědčivých míst bylo prostě moc. Hlavní hrdina působil jako mladší brácha Fantomase, jinak si jeho roli opravdu neumím vysvětlit! První polovina filmu utahaná až k nevíře, druhá se trochu akčně rozjela! Co se námětu týče, nedozvěděla jsem se nic nového. To, že k elitě patří zvěrstva všeho druhu, už dávno není žádným tajemstvím! Ať už se jedná o vraždy, zneužívání dětí, sexuální zvrhlosti, obchodování s lidmi, globální vládu nad světem, ať se jedná o cokoliv, peníze to zaplatí a penězmi se všechno přikryje a zaretušuje a nazve se to "konspirativní teorií". Tady šlo o závažné téma, ale zpracování se nepovedlo! - - - -Tak co si dáme teď? Třeba tu o Červené Karkulce a o vlkovi, ne? ()

Kryton

Dost drsný a temný thriller,který se může vyrovnat thrilleru Sedm.Takový nechutnosti,kterými musí Cage projít sem ještě neviděl! Opravdu skvělý thriller o tématu kam až člověk zajde pro své uspokojení. ()

fannah

Joel Schumacher natočil kvalitní filmy - Hráči se smrtí, Fantom opery a Telefonní budka.. zbytek je moc slabý, tak jako tenhle film, který opravdu nemůžu vystát. ()

baribal

Nezapomenutelný thriller s výborným obsazením. Obzválště se mi líbí Phoenix, takovej ten slizkej debílek s příšernym účesem... Nicholase Cage mam taky rád, i když to není co Phoenix. Film se rozjžídí postupně, takže se ani na chvíli nestane že by zastavil nebo zpomalil. Finální scéna mě svou naturalističností uplně zmrazila. Celkové výborný film... musim dát 90% i když by se drobné výtky našly... ()

NinonL

Skvělý N. Cage (Tom Welles) i J. Phoenix (Max California), charismatický P. Stormare jako král pornofilmů všech kategorií Dino Velvet. Tajuplná vdova Christianová v podání M. Carter nebo A. Morton jako nevyrovnaná matka ztracené Mary Ann Mathewsové. K tomu všemu temné uličky a zákoutí nebo zakouřené putyky s prodejem všeho možného "zboží". V nich se proplétá seriózní otec rodiny a detektiv spolu se svým neseriózním pomocníkem, prodavačem v sex-shopu. Jeho nádherná průpovídka: "Když si hraješ s ďáblem, ďábla nezměníš. Ďábel změní tebe" nastiňuje i další průběh filmu a to je hlavní důvod, proč se mi 8mm tolik líbí. ()

Krissty

Možná budu vypadat trochu zvrhle, ale ta sadistická atmosféra mě fascinovala :D Nicolas Cage byl už tradičně dobrý, ale opět si mě bohužel nedokázal získat :) Zato Joaquin, ten si mě opět získal okamžitě, jakmile se objevil na scéně! Tenhle styl mu prostě sekl a podle mě pro něj byla role Maxe jednou z jeho nejlepších.. Trochu mě mrzelo, že nebyl ve filmu déle, ale asi se s tím musím smířit :) Celý film byl nabitý akcí a pornem a to je fajn :D Ten závěr mě sice už tolik nenadchl (respektive od té první pořádné vražedné scény to už nebylo úplně to pravé), ale to nic nemění na tom, že je tenhle film pro mě jedním z nejlepších :) ()

Davered

Teatrální Nicolas Cage musí všechny zabít a ochránit tak svou manželku a dítě. Něco tak primitivního, filmařsky diletantského a vykonstruovaného jsem už dlouho neviděl. Požehnán buď Ježís Kristus a pravá americká rodina! ()

Z0oMb3E

Cage-a nemám ako herca rád, ale takýto námet sa jednoducho nedal odignorovať na základe nesympatie. Film s prostredia tvrdého sexu, kde za peniaze môžete dostať ešte trochu viac. Svet úchyliek a zvráteností pri ktorých sledovaní si poviete, "kde to kurva žijem". Na námete si nejeden tunajší latentný fetišista povzdychne blahom, no na nás ostatných zapôsobí silným dojmom. Nevtiahne Vás však do príbehu natoľko, ako tu už niekoľkokrát spomínaný thriller Seven. Na moje počudovanie ani spomínaný Cage nehrá zle. Na rolu by som si vedel predstaviť aj niekoho iného, čiže nedáva do toho maximum. Tak čo filmu chýba? Chýba mu jednoducho atmosféra. Navyše tá dvojhodinová stopáž, kde záverečná polhodinová "pomstiteľská" časť je úplne zbytočná. Film sa ňou dostáva niekde úplne inde, aký bol pôvodný režisérov plán. Nefunguje tu ani logika, či emócie pri rozvrate rodiny. Snímok, ktorý stojí za zhliadnutie. 3a pol* ()

LV.Helter

Vykrištalizovaný epitaf, s ktorým Schumacher v rámci žánru a predovšetkým témy zaobchádza neskutočne opatrne, ale pritom dokáže krásne psychický zdeptať aj diváka, ktorý už videl fakt "veľa". Špinavé, tvrdé, ale pritom neskutočne odrovnavajúce a hlavne presné. Krásne atmosferický a boľavý zážitok.. Notorická srdcovka. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher