Reklama

Reklama

Valentýnská pomsta

  • Kanada My Bloody Valentine (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hornické město Valentines Bluff působí na první pohled poklidným dojmem. Ovšem jen na ten první. Nad městečkem totiž leží stín dávné tragédie. Před dvaceti lety došlo k závalu, při němž zahynulo několik horníků. Přežil pouze jediný muž, ten se ovšem pomátl na rozumu a příšerným způsobem zavraždil dva muže. Navíc přísahal, že zabije každého, kdo by se pokusil v městečku ještě někdy uspořádat valentýnskou zábavu. Jenže uplynulo dvacet let a nová mladá generace už považuje šílencovu hrozbu za báchorku. Po letech se tak znovu chystá oslava svátku zamilovaných... (Allan)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (95)

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Prvotriedny slasher z prvej línie, ktorý za sebou nepotrebuje držať žiadne zálohy. Prevalcuje každého! Z tohto poddruhu hororu si práve tento kúsok odhryzol z môjho srdiečka najviac. Dokonca nechal za sebou aj slávny Texaský masaker Toba Hoopera. Proste číslo 1! Podobne ako už spomínaný masaker, My Bloody Valentine pristupuje k spracovaniu reálne a tvrdo. Seriózny hnusácky krvák, ktorý opäť po rokoch prepuká v mestečku Valentine Bluffs a to práve vo sviatočný čas plný srdiečok a sladkých pusiniek. Banská lokalita a tým pádom aj pracovný oblek hlavného zabijaka, zapasovala dokonale do štruktúry filmu plného detailov, vizuálnych orgií, ale hlavne reálneho spracovania, ktoré dokáže vydesiť najviac. Počas záverečných titulkov som mal dokonca slzy na krajíčku z tej kvality a spôsobu spracovania, ktorej sa mi dostalo. Doslova som sa rozpúšťal blahom. Ide o vrchol v danom žánri do ktorého ako inak hnusne zasiahli aj cenzori, za čo by ich mal už konečne niekto nakopať do riti! Full uncut verzia vychádza až 13. januára 2009, tak vďaka za ňu. Pôvodný názov filmu "The Secret". Nezabudnuteľná kultová klasika, ktorá zostane ako nastreľovací klinec naveky zarazená nielen v srdiečku, ale aj v hlave (vzlyk, vzlyk, ... :'-). ()

topi 

všechny recenze uživatele

Klasický slasher ze zlatých 80. let, kdy se tyhle snímky rojily jako houby po dešti. Tenhle kousek rozhodně patří mezi ty lepší, skvělá atmosféra a krásné mordy! Ovšem jedině uncut verze, pamatuju si, když film vysílala Tv stanice Nova a byl tak zásadně sestříhán, že nestál ani za zlámanou grešli. Nevystříhaná verze je pravým šálkem osmdesátkových vyvražďovaček. ()

Reklama

K.I.N.G. 

všechny recenze uživatele

Brutální kanadský koktejl plný nechutností a syrové brutality, opravdu jen pro velmi silné žaludky. Je tu neuvěřitelný počet mrtvých, hornický oblek dodává vrahovi neuvěřitelnou št'ávu. Jeho nejoblíbenější vražednou zbraní je krumpáč, se kterým umí zacházet, jak se patří. Porovnávat tento film s Pátkem 13 je naprostá demence, protože tento film, kromě toho, že je slasher s ním nemá nic společného. A navíc, je daleko lepší než naprostá většina Pátků 13. Jediný, který by se mu mohl rovnat je Pátek třináctého 6. Je mi uplně jedno, jaký brak je Krvavý valentýn 3D (2009), nemám v plánu ho zhlédnout vůbec nikdy, originál je výborný! ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Měl sem to potěšení si dát uncut verzi a musim říct, že DJ Obelix má pravdu, cut verze musela být kvůli vystříhání gore scén slabá, ale ta správná nezprasená uncut verze je fakt výbornej osmdesátkovej slasher se skvělým zabijákem v hornickým úboru, plynový masce a s perfektně božskou zbraní v podobě krumpáče, kterou vraždí absolutně parádně, nemilosrdně a v uncut verzi pěkně drsně, což je ještě podporovaný hodně vydařenýma trikama. Jediná slabší chvilka nastane na konci, kdy odhalení opravdu neni šokující a pointa je trošku trapná, ale jinak to v mnohým předčí i takový parády jako Pátek třináctýho nebo Halloween. Fakt se neni čemu divit, že to je oblíbenej horor Quentina Tarantina ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Jestli existuje nějaká cenzurovaná verze, tak to musí bejt děsný peklo jí sledovat, protože ani v té ''našlápnuté'' se nijakých extra vražd nedočkáte. Na druhou stránku ač je subžánr Slasher jeden z mých nejmíň oblíbených, tak pokud se tvůrcům povede vymyslet dobrého zabijáka a komparz k vybití není úplně debilní, sem tam si rád nějaký ten zářez lousknu. Valentýn určitě patří k tomu povedenějšímu co bylo natočený a to i díky tomu, že vrah je opravdu slušnej dobytek a pointa se sice dala tipnout, ale chvilku si s ní hlavu lámat musíte a je to opravdu spíš o tipnutí si, kdo z nich je opravdu vrah. Za to určitě taky body nahoru. Rozhodně to strčí do kapsy nejeden díl Pátku 13. Nebýt toho odfláknutého konce, snad poprvé bych mimo sérii Halloween vytasil osmdesátkovýmu vykosováku čtvrtou stárku. Remake, který byl můj první 3D film v kině asi před deseti lety je o něco slabší.65%. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (15)

  • Až v roce 2009 vyšel první release v naprosto UNCUT verzi, s mnoha dříve vystřiženými gore scénami!! Neúspěch filmu byl původně způsoben mnoha cenzorskými zásahy. Naštěstí se podařilo zachovat vystřižené scény a do nového "special edition release" je znovu navrátit ... (Flipnic)
  • Název filmu inspiroval kapelu My Bloody Valentine, jakožto ikonu devadesátých let, a ztělesněním pojmu shoegaze, k vytvoření jejich vlastního názvu. (sakuL_)
  • Důl Sydney Mines, kde se film v září 1980 natáčel, byl od roku 1975 uzavřen. (Chatterer)

Reklama

Reklama