poster

Valentýnská pomsta

 • Kanada

  My Bloody Valentine

 • Kanada

  The Secret

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Môj krvavý Valentín

 • USA

  My Bloody Valentine

 • Austrálie

  My Bloody Valentine

 • Velká Británie

  My Bloody Valentine

Horor / Thriller / Mysteriózní

Kanada, 1981, 90 min (Director's cut: 93 min)

Režie:

George Mihalka

Scénář:

John Beaird

Kamera:

Rodney Gibbons

Hudba:

Paul Zaza

Producenti:

John Dunning

Střih:

Rit Wallis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  ****

  čekal jsem trochu sračku, ale nakonec se z toho vyloupnul jeden z nejlepších čistokrevných slasherů jaké jsem viděl. Vrah je fajn, valentýn jako vraždící období je relativně neokoukaný, prostředí hornického městečka funguje, triky a masky překvapivě kvalitní, tempo příjemné.... prostě další zapadlejší kousek, který rozhodně zaslouží více pozornosti.(29.10.2014)

 • movie
  **

  Asi před 13 lety jsem tomuhle dílu dal jako naštvaný puberťák jednu hvězdičku a spílal jak neskonale nudná tahle vykrádačka PÁTKU TŘINÁCTÉHO je. Čas tomuhle moc nepomohl a já si dal na letošní Valentýn rewatch. A pořád platí to samé. Nuda. Žádné drama. Napětí nulové. Přitom vraždící psychopatický horník v plynové masce mohl klidně být ikonickou slasherovou postavou osmdesátých let. Bohužel je ovšem trestuhodně nevyužit, chybí tu klasické scény z perspektivy vraha a posuďte: je tu jen jedna jediná scéna, kdy vrah pronásleduje svoje oběti. Jinak se jen tak halabala vynořuje ze tmy a různých zakoutí a zpravidla při tom nevyleká ani postavy, ni diváka.(15.2.2017)

 • choze
  **

  Rok po úspěchu PÁTKU TŘINÁCTÉHO vyvrhl Paramount, který ho produkoval, tuhle jeho nepovedenou kopii situovanou (po Vánocích v BLACK CHRISTMAS, Halloweenu v HALLOWEENU a pátku třináctého v PÁTKU TŘINÁCTÉHO) na svatého Valentýna. Takže tu máme dalšího maskovaného zabijáka, další pomstu za dávnou tragédii, jen ti teenageři se nám někam vytratili a tábor nahradilo hornické městečko. To celé pod taktovkou kanadského režiséra velmi stupidního jména. A teď si představte, že v roce 2001 napochodoval Mihalka do Paramountu se svou synopsí pro sequel, ale vzhledem k ubohým tržbám původního filmu, ho hezky kopli do prdele... Konkurenci ale valentýnovský slasher jako blbost nepřišel a ve stejném roce vyprodukovala VALENTINE. Dvě hvězdičky za cool vražednou zbraň (krumpáč) a ze slabosti pro kanadský hororový šledrián (třeba DÉMON).(22.10.2006)

 • eraserhead666
  *****

  Tak konečně taky někdy můžu nesouhlasit s Obitusem. Možná to nepřináší nic nového, ale všechny Pátky třináctého tomuhle nesahají ani po kotníky. Dokonce tohle v mých očích docela znatelně otřáslo nejvyšší pozicí slasher žánru (Halloween II). Skvělá osmdesátková jízda, vrah v hornickém overalu skvělý (v jeden okamžik jsem čekal, že zazní známá věta: "Já jsem tvůj otec, Lucu!" a ano, již povedený remake tohohle filmu mě přesvědčil o tom, že krumpáč je jedna z nejlepších vražedných zbraní. Strašně se mi líbí hned úvodní titulková scéna. Pro mě jeden z pětice nejlepších slasherů, až se divím, že to nerozjelo delší sérii. 4,5* Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz(25.4.2011)

 • Oktavianus
  ***

  Jeden problém je zásadní: i ti chachaři z ostravsko-karvinských dolů jsou strašidelnější. A to je prostě špatně. Film nenudí, ale ani nijak zvlášť nebaví, takže kromě závěrečné pasáže v dole se nebojím hovořit o zklamání. Navzdory deseti příjemným vraždičkám je zajímavé vlastně jenom to, kdo je vrahem - a to ještě jen v souvislosti s remakem z roku 2009.(14.2.2013)

 • - Až v roce 2009 vyšel první release v naprosto UNCUT verzi, s mnoha dříve vystřiženými gore scénami!! Neúspěch filmu byl původně způsoben mnoha cenzorskými zásahy. Naštěstí se podařilo zachovat vystřižené scény a do nového "special edition release" je znovu navrátit ... (Flipnic)

 • - Původní název filmu byl The Secret. (Chatterer)

 • - Natáčelo se v Nova Scotia v Kanadě. (IDžOR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace