Valentýnská pomsta

Môj krvavý Valentín

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Mysteriózní

Kanada, 1981, 90 min (Director's cut: 93 min)

George Mihalka

John Beaird

Rodney Gibbons

Paul Zaza

John Dunning

Rit Wallis

Kostýmy:

Susan Hall

Navzdory prevazne nepriznivym komentarum zde na CSFD me tento film bavil. Ano, je to vykradacka v pravem slova smyslu, ale je pomerne zrucne natocena a me rozhodne nenudila. Plus pouzit jako vrazednou zbran krumpac je dle meho nazoru naprosto genialni a po hrichu to od te doby nikdo nezkusil (nebo o tom alespon nevim). Za film samotný dávám 4 hvězdy, ale pátou přidávám za to, že tento film NAPROSTO ZDECIMOVALY ZÁSAHY MPAA, která zde provedla jednu ze svých největších cenzur v historii - výčet vystřižených scén jsem popsal díky IMDb do diskuze. A tak se paradoxně z možná nejkrvavějšího a nejbrutálnějšího slasheru (nejen) té doby stala poměrně sterilní zábava, kde je krve minimum (to je pro rejpaly, kteří tu plísní tvůrce). Zajímavosti: 1. MBV je nejoblíbenějším slasherem Quentina Tarantina. 2. Připravovaný remake (leden 2009 - http://www.csfd.cz/film/239826-my-bloody-valentine-3d/) bude koncipován jako 3D snímek a navíc s ratingem R, což ho činí jediným remakem 80s hororů příštího roku, na který se skutečně těším. 3. Při závěrečných titulkách hraje originální a chytlavá kytarová balada, která shrnuje základní příběh filmu. Ke stáhnutí je zde - http://www.canuxploitation.com//Theme-LegendValentine.mp3 . 4. PO 28 LETECH PŘIŠLA NA TRH V LEDNU 2009 KONEČNĚ NEOŘEZANÁ VERZE NA DVD DÍKY LIONSGATE. OBSAHUJE TAKŘKA VŠECHNY VYŘAZENÉ GORE SCÉNY A FILM TAK KONEČNĚ DOSTÁVÁ SVŮJ PŮVODNÍ ROZMĚR.(24.1.2005)

Prvotriedny slasher z prvej línie, ktorý za sebou nepotrebuje držať žiadne zálohy. Prevalcuje každého! Z tohto poddruhu hororu si práve tento kúsok odhryzol z môjho srdiečka najviac. Dokonca nechal za sebou aj slávny Texaský masaker Toba Hoopera. Proste číslo 1! Podobne ako už spomínaný masaker, My Bloody Valentine pristupuje k spracovaniu reálne a tvrdo. Seriózny hnusácky krvák, ktorý opäť po rokoch prepuká v mestečku Valentine Bluffs a to práve vo sviatočný čas plný srdiečok a sladkých pusiniek. Banská lokalita a tým pádom aj pracovný oblek hlavného zabijaka, zapasovala dokonale do štruktúry filmu plného detailov, vizuálnych orgií, ale hlavne reálneho spracovania, ktoré dokáže vydesiť najviac. Počas záverečných titulkov som mal dokonca slzy na krajíčku z tej kvality a spôsobu spracovania, ktorej sa mi dostalo. Doslova som sa rozpúšťal blahom. Ide o vrchol v danom žánri do ktorého ako inak hnusne zasiahli aj cenzori, za čo by ich mal už konečne niekto nakopať do riti! Full uncut verzia vychádza až 13. januára 2009, tak vďaka za ňu. Pôvodný názov filmu "The Secret". Nezabudnuteľná kultová klasika, ktorá zostane ako nastreľovací klinec naveky zarazená nielen v srdiečku, ale aj v hlave (vzlyk, vzlyk, ... :'-).(1.2.2009)

Docela solidní vyvražďovák, o kterým rozhodně nemůžu říct, že by mě zklamal. Já sice preferuju novější věci v tomhle subžánru, ale efekty jsou docela obstojný a když člověk trochu zohlední dobu vzniku, rozhodně se pobaví =). Co je typický, tak většina herců je přítomna jen proto, aby mohla být odklizena a bohužel to dávají jasně najevo. Taky napětí vcelku pokulhává ... no ono tam vlastně žádný není.(25.6.2013)

Prvotřídní kanadský slasher, u něhož je nutnost vidět UNCUT verzi. Vše se točí, jak už název napovídá, kolem svátku sv. Valentýna v městečku Valentine Bluff, kde se stala zrovna tragédie. Zasazení do tohoto časového úseku se povedlo, jelikož jde o přímou konfrontaci sladkých srdíček a parádních gore scén. Opravdu vydařený je i vrah, jehož tvář zahaluje plynová maska a v ruce svírá pořádnej krumpáč. Prostředí dolů přidává na děsivosti a samotné vraždy jsou také parádní. Kupodivu mne nezklamaly ani herecké výkony, což je u slasheru docela výjimka. Rozhodně jeden z nejlepších slasherů, který dokáže konkurovat, jak 'HALLOWEENU', tak 'FRIDAY THE 13TH'. Pro fanouška nutnost, pro mě srdcovka.(26.2.2009)

Báječný stylový slasher z 80.let (úrodných pro tento žánr) má sice klasickou dějovou linku (vraždící psychopat se stal legendou a vypadá to, že legenda znovu ožívá), ale fanouškům podobných snímků to jistě nevadí. Od nich se liší absencí nahoty (tehdy v horrorech poměrně hojné) i typické osmdesátkové hudby, což mně nevadilo. Naopak zde máme občasný černohumorný vtípek (,,Já ten ples zřejmě nepřežiju!...cha, cha."), valentýnské bonboniéry s překvapením a slušivé vraždy. Kdopak nám to spadnul do pračky? Komu pak to kouká krumpáč z očního důlku? A kdopak si s hřebíky v hlavě hraje na Pinheada? A krumpáč sviští, sprcha temně šumí a v lednici je plno. Na dnešní halloweenskou noc jako stvořené!!!(31.10.2014)

• - Až v roce 2009 vyšel první release v naprosto UNCUT verzi, s mnoha dříve vystřiženými gore scénami!! Neúspěch filmu byl původně způsoben mnoha cenzorskými zásahy. Naštěstí se podařilo zachovat vystřižené scény a do nového "special edition release" je znovu navrátit ... (Flipnic)

• - Herec Neil Affleck, který ve filmu ztvárnil roli Axela, v rozhovoru prohlásil, že stále vlastní hornickou přilbu, kterou nosil ve filmu.

• - Spoiler: Počet úmrtí ve filmu: 14. (Epistemolog)