Valentýnská pomsta

• Kanada My Bloody Valentine (více)

Hornické město Valentines Bluff působí na první pohled poklidným dojmem. Ovšem jen na ten první. Nad městečkem totiž leží stín dávné tragédie. Před dvaceti lety došlo k závalu, při němž zahynulo několik horníků. Přežil pouze jediný muž, ten se ovšem pomátl na rozumu a příšerným způsobem zavraždil dva muže. Navíc přísahal, že zabije každého, kdo by se pokusil v městečku ještě někdy uspořádat valentýnskou zábavu. Jenže uplynulo dvacet let a nová mladá generace už považuje šílencovu hrozbu za báchorku. Po letech se tak znovu chystá oslava svátku zamilovaných... (Allan)

Worry77

Když jsem se po dlouhém sebe-přesvědčování rozhodl kouknout na My Bloody Valentine, nevěřil jsem, že by to mohlo být víc než průměrný. Právě tenhle kousek byl na začátku osmdesátek u rozvoje slasher žánru jako takovýho, což mi přijde až ironický, když se kouknu na žánrovky za posledních pět let. První půlka mě opravdu dost chytla. Je tu totiž smysluplný a hlavně i na dnešní dobu originální background pro to, co se děje. Flashback na Harryho v dole byl natočen dokonale. Máme tu spoustu krásných gore scén, který ve filmu kvůli cenzuře dlouhá léta chyběly. Když ale začal ten mejdan v dolech, tak se to dost vleklo. Přišlo mi to třeba o dvacet minut delší než to reálně je, tudíž opravdu jen lehce zkrátit stopáž by bylo ku prospěchu. Jinak ten psycho konec se mi taky hodně líbil (i přesto, že vlastně k žádnýmu vyvrcholení nedojde). Bez debat kultovní klasika. (70%) ()

Pokryvac

Ani atraktívne prostredie a štýlový maniak ma nezachránili pred nudou... UPDATE - 15.2. 2018 - Tomuto hororu som naozaj krivdil, pretože ide vskutku o nadpriemerný slasher a zaslúži si silnejšie 3*. Pomohol asi aj fakt, že som videl nezostrihanú verziu... Upravujem svoj pôvodný verdikt - Atraktívne prostredie a štýlový maniak ma našťastie zachránili pred nudou. Hviezda navyše! UPDATE 3.5. 2018 - Uvažoval som a prikláňam sa nakoniec k 4 hviezdam. Dobrý slasher = vzácny slasher. ()

elanista1

Namet a koncept zapozicany od svojich znamejsich kolegov Halloween a Piatok trinasteho, v ktorych vrah zabija presne v jeden konkretny den/sviatok v roku. Postavy su zanrovo tradicne, teda sexuchtivi pubertiaci /vedie najma krasna Lori Hallier/, nejaky ten serif, a samozrejme nesmie chybat vrah, ktory je vsak obleceny v nie prave najdesivejsom ubore. Jeho identitu je navyse lahke odhadnut s predstihom, a teda ziadne prekvapenie na konci sa nekona, aj ked si tvorcovia myslia, ze ano. ()

moviefan4

Naprosto úžasné. Atmosféra herci a hlavne šťavnaté kills a profiane krvavé gore scény. Rád si tento film pozriem ešte veľa krát, proste ten správy slasher so všetkým čo slasher ma mat. ()

Nikolas__

Vizuálně dost působivé, první polovina atmosférická podívaná, druhá polovina jen typický zajímavý slasher. Film nebyl zas tak skvělý jak jsem čekal, ale pořád jde o slušný film, průměrný horor, a parádní slasher. ()

MFZB

Problém bude asi v tom, že najskôr som videl re-make a až potom originál, no le slabý sa mi tento snímok zdal, taký, že nebolo to ono. Najhoršie to zas nebolo, ale ani ma ničím snímok neoslovil, skôr by som povedal, že ma nudil. Veď keď sa tak vezme, o nič významného nejde...neviem si pomôcť ale u mňa teda 30% ()

Pan.Antonin

“Roses Are Red, Violets Are Blue, One Is Dead, And So Are You.” Po Vánocích, Halloweenu, pátku třináctého a maturitním večírku si vrahové nevzali volno ani o Valentýn (navíc vyšlo datum na sobotu čtrnáctého :-D) a Kanaďané tak mohli natočit nakonec dosti průměrný (až podprůměrný) slasher z netypického hornického prostředí s vraždícím kopáčem. Bohužel oproti slasherové špičce trochu zaostává, protože obsahuje tu a tam dost nudné pasáže, postavy mi nebyly sympatické, ve filmu se objevují velké kiksy v chování postav a finální odhalení vraha mě také nepotěšilo. Naopak finální naháněcí scéna dole v dole měla dobrou atmosféru a hlavně kvůli ní nakonec tu třetí hvězdu přidám. ()

montel

Před dvaceti lety došlo v hornickém městečku Valentines Bluff k důlnímu neštěstí. Důvodem této tragédie byl výbuch metanu a protože někteří horníci opustili pracoviště kvůli valentýnskému večírku dříve směnu, přežil pouze jediný horník. Ten se ale pomátl a zavraždil toho roku několik lidí, kteří se účastnili večírku a slíbil každému kdo na den svatého valentýna začne slavit, podobný osud. Nyní se schyluje k vůbec prvnímu večírku od doby neštěstí a místní omladina už se těší na pořádnou dávku alkoholu, tance a sexu. Do ulic tak opět vyráží maskovaný vrah, aby se vypořádal s partou mladistvých, která nectí jeho každoroční varování...Málo známý vyvražďovák s originálně maskovaným vrahem, velmi dobrou atmosférou, odehrávající se ve velmi zajímavém prostřední důlní šachty. I když mě finální rozuzlení nepřepvapilo a hororový fans už v polovině začne tušit, kdo se skrývá pod maskou vraha, neubralo to na atraktivnosti. Film sice čerpá z úspěchu pátku třináctého nebo halloweenu, ale vraždy jsou mnohdy originálnější a zajímavější. Hold s krumpáčem jde oběti krásně upravit fasáda. 60% ()

Mark1983

Svým způsobem se nejedná o nic neobvyklého v psychopatickém žánru,neboť horory o psychopatech si jsou maximálně podobné až jsou téměř fádní ve filmovém světě. Samozřejmě nejvíce záleží na zpracování jako u každého filmu,ale tato Valentýnská pomsta je podle mého názoru koukatelný tříhvězdičkový průměr,který neurazí. Ovšem vražd a zabíjení je v reálném světě tolik,že většina psychopatických hororů by se neměla řadit do hororového žánru,nýbrž do drsného thrilleru o kruté realitě. ()

Miroslav.Zac

Film je asi svým způsobem slavný, když o nějakých třicet let natočili remake, čímž se nabízí jakési srovnání obou filmů. Zatímco nová verze je až nesmyslně krvavá, originál je skromnější, s lépe budovanou atmosférou, která není závislá jen na počtu mrtvol. Nicméně to, co bylo před 40 lety nervy drásající krvavé psycho je pro dnešního diváka úsměvným předkrmem před pořádným obědem. ()

surface

Je škoda, že tvůrci neoslovily Toma Saviniho, jakožto specialistu na efekty, protože to co se nám naskytne pří vraždění je hrůza..Nejlepší je na My Bloody Valentine krumpáč s kyslíkovou maskou, ze které se hlasitě ozývá horníkův dech. Skoro žádná krev s neoriginálním nápadem.Hodnotím to jako průměrný slasher. hodnoceni 45% ()

mdf

Velký nevyužítý potenciál, z postavy vraždícího horníka mohla mohla být dneska třeba legenda,ale to se bohužel určitě nestane.Vrah není ničím zajímavým,chybí tady to opravdové napětí,nikdo nikoho nevyleká,prostě nuda,všechno je předvídatelné,škoda..... ()