Humornou, ale i vážnější formou je divák stržen do víru dětských radostí i trampot, zdánlivě třeba bezvýznamných, avšak spoluformujících mladé charaktery a postoje ke světu. Pestrý děj se rozehrává na červnové petřínské louce, kde dojde k tuhému zápasu kluci versus děvčata jedné pražské školy... (oficiální text distributora)

KdG

Tenhle film mě i po letech utkvěl v paměti, Suchánek byl dost autentickej, ostatně B. Poloczek jako alkáč taky. ;-) Jinak je to čistě průměrný film z období dospívání. ()

Mykhaluu

Cože ono to vyšlo před týdnem na DVD!?!? Huráááá!!! Janíííí tohle musíme sehnat!! Uvidíš, jak se na Suchánkovi ještě neprojevovala puberta!! :-D :-D Vždyť to byklo super! Co to hodnocení tady, vy přísňáci! :) No jo, asi vám nebylo při sledování osm let a kolem nezuřila tehdejší podivná doba... :) ()

Pitryx

Film mého mládí, který mne však nijak nezaujal. S odstupem času mu však nelze nepřiznat jisté kvality. Ani tento snímek nemá v podstatě pevný děj, je to spíše taková snůška drobných epizodek ze života školáků. Dětští i dospělí herci jsou prima. ()

honzic

Rozhodně celkem dobrý film, sice nemá tak pěkný humor a spád jako Sněženky a machři, ale i přesto ukázal Karel Smyczek, že režírovat umí a vybrat si správně dětské herce taky. Suchánek se na tyhle role hodil skvěle a i lumpačení Daniela Šediváka bylo dobře uvěřitelné. Dobře se tu blýskla i Lucka Zedníčková a další. Přesto filmu schází více humornosti, napětí či něco, co by více zaujalo. Neupoutá tolik a děj je místy trochu nelogicky propojen a scénaristicky nedoladěn. Jako připomínka let minulých a do školních lavic poslouží i dnes dobře. Hodnocení: 60 % ()

jedubába

když jsem to viděla poprvé, úplně mě to dostalo, nebyla jsem ještě ani ve věku těch kluků, ale film ve mně zanechal dojem až dodnes, a to silný. výborný je malý šedivák. ()

Bodega_Bay

Moc nechápu, jak může někoho bavit natáčet filmy o asi nejdebilnějším a nejtrapnějším období lidského života, tedy o počínající pubertě v dětském těle....Snad jen potichu uchichtávajícího postaršího rejžu s lehce úchylnými myšlenkami...omlouvám se, ale prostě to nechápu. Jinak sám film je docela roztomilou sondou do socialistického represivního školství a odtažitého rodičovství...a taky je tam mladý Suchánek, co hraje třináctiletého a vypadá tak na deset. ()

vinducha

Parádní kousek o dospívající mládeži z roku 1980 . Zřejmě jediná hlavní role sígra dětského herce Daniela Šediváka. Dostalo se mi překvapivě kvalitní kopie a ta atmosféra Prahy těch let , kdy se budovalo a nic nebylo dostavené , vše staré se bouralo , a všechno zároveň zůstávalo rozvrtané a nedodělané , tak to byla klasika. ()

Bránolog

Spíš 2 1/2. K obsazení připomínka: Pavel Kohout, uvedený mezi herci, je asi ročník 1965, můj starší spolužák ze základky, tedy rozhodně ne onen kontroverzní spisovatel, jehož profil je zde uveden. Později: už je to v pořádku, dík. ()