Damien přestává být chlapcem a je na čase, aby poznal svou moc... Damien, který je ve skutečnosti vtělením samotného Satana, vyrůstá po smrti svého adoptivního otce v rodině jeho bratra, bohatého průmyslníka Richarda Thorna. S blížícími se třináctými narozeninami odchází studovat na prestižní vojenskou akademii, kde se pod vedením oddaného Satanova služebníka dozvídá pravdu o svém osudu. Temné síly mezitím likvidují každého, kdo by mu mohl stát v cestě... V pokračování slavného prvního dílu se pozornost od jeho okolí obrací k samotnému Damienovi, který si postupně začíná uvědomovat, kým je. Mladého muže na prahu dospělosti pozoruhodným způsobem ztvárnil Jonathan Scott-Taylor, v roli jeho strýce vystupuje hvězdný William Holden a ve filmu se v jedné ze svých prvních významnějších rolích objevuje Lance Henriksen. (Česká televize)

Kubaso

Až překvapivě primitivní a nudné pokračování s dějem, jenž by se dal shrnout do jedné věty. V podstatě jde jenom o to, že se někdo dozví o Damienově pravé identitě a pak zemře, toť vše! Přidávám bod za Lance Henriksena, ale je to spíš z nouze... ()

Tomatáš

Obecně platí, že pokračování úspěšného a skvělého debutu nějaké snímku je spíše nepovedená kompilace. V tomto případě je to poloviční pravda. Atmosféra, způsobující nejednou husinu, nemizí, výborné herecký výkon Jonathana Taylora v hlavní roli. Pokračování mohu doporučit. ()

Mishqo

Stále si drží tu atmosféru z jedničky. Damien ozaj vyzerá ako diablovo semeno. Počet úmrtí sa zvýšil. No film niekedy pôsobí až príliš prosto a prvoplánovo. 70% ()

pravdovravny

Nebudeme si klamať. Dvojka je je asi o 2 triedy horšia, absolútna ignorácia Damiana a jeho schopností, ale hlavne že sa mohlo 50 minút riešiť obchodné záležitosti!!!!! To ma ale fakt dožralo, ako to mohlo scenáristu napadnúť, takýto priestor dať,,Vate" do pokračovanie skvostného hororu?!. Tri hviezdičky za vraždy, i keď všetko sa dialo skoro cez deň. ()

VanTom

Civilně budovaný příběh se do žánrově podřadných, béčkových vod zvrhává vždy v předvídatelných, dopředu avizovaných (a nedobře natočených) vraždách nepohodlných šťouralů, které se prostě dějí z vyšší moci a není jasné, kdo za nimi stojí (následovníci, zlověstný havran?). Ovšem kdykoliv se rozezní ďábelské Goldsmithovy chorály, atmosféra řádně zhoustne (i když znovu, v první polovině značně strojeně), jak si "hodný synek" Damien začíná uvědomovat svou identitu. 7/10 ()

Brain-D

Pro mě osobně poslední cca 20 minut mě začalo vtahovat a zužovat stejným strachem jako první díl. I tak to ale nebylo ono a celé i se skvělým Holdenem se nepodařilo zopakovat kvality prvního dílu či se jim přiblížit. ()

JohnSmith

Naprosto zbytečné pokračování,které původnímu filmu nesahá ani po kotníky.Napětí zcela zmizelo a i když je snímek slušně obsazen,herci nemají co hrát. ()

Jello Biafra

Po dlhých 5 rokoch som si tento satanský horor pozrel znovu a musím ísť s hodnotením o jednu hviezdičku nižšie. Je to spôsobené hlavné tým, že film až príliš opakuje vyskúšané postupy z prvého dielu a tým sa stáva predviedateľným. Na druhú stranu jeho temná atmosféra zostáva, aj keď už v redukovanej forme. Hudba Jerryho Goldsmitha je však stále rovnako strašidelná a mrazivá. ()

Schizeus

Druhé volné pokračování trilogie Omen se mi pod ruce dostalo až teprve nedávno, i když má snímek za sebou několik úctyhodných let. Byl jsem velice zvědav, jak to s mladým Damienem bude probíhat nyní, i když každé pokračování jen okrádá své předchůdce na jméně. Ani v tomto případě se bohužel nejedná o výjimku. Příběh je dost ponurý, neobohacen o cokoliv, co by mělo spojitosti se satanským tématem a vleče se jako důchodce s nákupem. Zápletka je typická, kdo viděl první díl, ví, o co se jedná, takže moment překvapení mě obešel velikým obloukem. Pokud si libujete v krvavých scénách, pusťte si raději Popelku, najdete jich tam více, než u mladíka se šakalí matkou. Hudba, která má snímek podtrhávat, je místy chaotická a naprosto disharmonická, takže film jako celek nakonec nepůsobí, jako celek. Určité chvíle jsem si však vychutnával se samolibostí, většinou šlo o ztotožnění se s hlavní negativní rolí. Film bych doporučil osamoceným duším, pro které by měl sběratelský kousek nějakou určitou cenu. ()

Han22

Pokračování Omen začíná hned po konci prvního dílu, kdy umírá poslední přeživší, exorcista Bugenhagen. Přesouváme se o 7 let později, kdy Damien vyrůstá v rodině svého strýce, magnáta Thorna a užívá si idylické dětství s bratránkem. Ale idyla brzy končí a každý kdo něco tuší o Damianově skutečném původu, nebo kdo by mohl ohrozit jeho vzestup "nešťastnou náhodou" umírá. Pokračování se nedá vytknout vůbec nic - skvěle rozvíjí mytologii, mrtvol utěšeně přibývá (hlavně výtah a vlak byly dvě scény, které jsem i po letech pamatoval), ani na chvíli nenudí a Damien poté co se doví kým je, je konečně děsivý. Scénář i herecké výkony jsou skvělé a dvojice solidních režisérů (např. Flash Gordon, Tajemná záře nad Pacifikem) odvedla výbornou práci. Pět hvězd. ()

aquiver

Druhý díl jednoho z nejlepších hororů všech dob Přichází Satan! bohužel na rozdíl od svého předchůdce značně zestárnul a vyčpěl, kvalitativní rozdíl je nyní až propastný, leč zhlédnout se ještě dá. 60 % ()

Filip.S

Jeden z filmov, ktoré hudba posúva o dve kvalitatívne triedy. Nebyť skvelých mrazivých chorálov, asi by sa nebolo veľmi na čo pozerať, takto je však atmosféra pomerne vysoko. Ale na jednotku to aj tak nemá. ()

Arach.No

Na první díl Damien ani zdaleka nemá, ale přece jenom se na to dá dívat. Omen II dopadl mnohem lépe, než například druhý díl Vymítače ďábla. Narozdíl od jedničky omí Damien alespoň trochu hrát, děj sice značně pokulhává, "nehody" nejsou tak úpromyšlené, jako dřív a spousta scén by se mohla klidně vystřihnout. Ale pokud zrovna nevíte co s načatým večerem, není Damien tou nejhorší volbou. ()

Haymar

O mnoho slabší než původní film ale pořád ještě celkem v pohodě koukatelné! A vlastně ani se není čemu divit, neboť laťka nasazená původním filmem byla vážně příliš vysoko... ()

eratni

První půlka trochu rozvleklejší za 3*, druhá už byla super, za 4*. Důstojné pokračování skvělé jedničky, určitě stojí za zhlédnutí, celkem za 7. ()

Paldiny

Ale kdeže, zabudnite na démonov čo sprevádzali prvý diel, pokračovanie Omena je už len rodinným hororíkom, pri ktorom mamina trikrát skríkne, sestra si stihne nalakovať nechty, otec zaspomína na ošúpané VHSky so simultánnym dabingom a ja poďakujem Satanovi, že dovolil stvoriť už iba jedno pokračovanie. Mladý Antikrist zostarol o 7 rokov, narukoval do vojenskej školy a naučil sa telekinetickým schopnostiam. Zápletka o dvoch dejových líniách nevyzerá špatne, len ako minúty plynú ďalej sa k slovu nemá ani jedna, čo je divné a neopodstatnené. Mordov odminula pribudlo, lenže sú viac komické než desivé, popravde chúťky uspokojila iba výťahová šachta. Svoju úroveň si udržiava hudba aká do nás hučí jeden satanistický motív za druhým čo zaváňa otázkou či by väčší dojem nezanechalo vypočutie si soundtracku než sledovanie celého filmu. Pri ňom si viackrát poťukáte po čele a nahlas zašomrete, prečo tí čo poznajú pravdu sa musia správať ako fanatickí pomätenci, stále sa upínajú na náboženstvo, hľadajú spásu u Boha a potom sa nechajú prejsť prvým kamiónom. Od pokračovania som veľa nečakal ani veľa nedostal, k poslednej kapitole pristupujem s ešte väčšími obavami. ()

Klay

Zbytečné pokračování klasického hororu s příliš tuctovým, předvídatelným a místama nudným příběhem, s nevýraznými herci a nijakou gradací. ()

Nethar

Druhé pokračování kleslo podstatně níže pod jedničku. Nemá to takovou dusnou tmavou atmosféru, nulové nápady postupného umírání připomínají spíš jakousi nepovedenou starou variaci na Final Destination. Jediné, co působí napjatě je chorálová hudba, ale když je u ní jenom záběr na "soutředícího se Satana" a vzápětí na trpícího chlapce, který se přimáčkne na skleněné dveře a v close-up záběru sjíždí ksichtem dolů, člověku spíš hrozí záchvaty smíchu. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges