Damien přestává být chlapcem a je na čase, aby poznal svou moc... Damien, který je ve skutečnosti vtělením samotného Satana, vyrůstá po smrti svého adoptivního otce v rodině jeho bratra, bohatého průmyslníka Richarda Thorna. S blížícími se třináctými narozeninami odchází studovat na prestižní vojenskou akademii, kde se pod vedením oddaného Satanova služebníka dozvídá pravdu o svém osudu. Temné síly mezitím likvidují každého, kdo by mu mohl stát v cestě... V pokračování slavného prvního dílu se pozornost od jeho okolí obrací k samotnému Damienovi, který si postupně začíná uvědomovat, kým je. Mladého muže na prahu dospělosti pozoruhodným způsobem ztvárnil Jonathan Scott-Taylor, v roli jeho strýce vystupuje hvězdný William Holden a ve filmu se v jedné ze svých prvních významnějších rolích objevuje Lance Henriksen. (Česká televize)

Xmilden

Druhému dílu se zuby nehty docela podařilo navázat na výbornou jedničku. Zatímco v minulém díle se účet zastavil na 5 obětech, tentokráte se Damienovo řádění zastavilo na čísle 12. Samozřejmě nejde přehlédnout účast Lance Henriksena. Některé úmrti mají poměrně solidní atmosféru, například výtahová scéna. Divákovi je hned jasné odkud hlavně čerpali inspiraci autoři hororové série Nezvratný osud. 50% ()

Phobia

V dětství na mě Omen II. zabralo solidně, film mě oslovil, připadal mi napínavý i děsivý. Včerejší dospělácká repríza má za následek stržení hvězdičky. Část ztráty dojmu jde na vrub nevalnému dabingu - když už pátá postava zakvičela hlasem Michala Pavlaty, pronesla jsem nelichotivé, tuze vulgární slůvko a než jsem si odešla vypláchnout hubu mýdlem, vypnula jsem telebednu. Člověk se mění, vkus se mění, nostalgie zůstává. 65% ()

LiVentura

...značně zdařilé, leč na první díl slabší....avšak hudba dokáže mnohdy zázraky, zvlášť, když je od autora velikosti Goldsmithe..!!! ()

nunka

Pokračovanie pôsobivej jednotky vyznelo trošku menej mrazivo, no stále rovnako akčne. Hudobný podmaz nesklamal, len z malého zimomriavkového Damiana vyrástlo celkom milé utešené stvorenie.pričom jeho tvár na mňa pôsobila skôr nežne ako desivo, čo uberalo na zimomriavkách – to je sná jedna z mála záležitosí, ktorá by sa dalo tomuto kultovému hororu vyčítaťinak znova výborné scenáristické a pútavé spracovanie a hor sa na trojku:) ()

JohnnyD

Miesto toho, aby film nadviazal na prvý diel, iba opakuje jeho koncept. S horšími hercami a horším scenárom. Skvelá hudba nepomôže, lebo je skôr paródiou na seba, tak ako samoúčelné vraždy pravidelne umelo vsunuté do nudného "príbehu". Síce sa tu nájdu pozitívne momenty ako napríklad prvé zjavenie Steny s tvárou Damiena, no celý film je divák v očakávaní, čo sa stane (keďže sa v podstate nič nedeje) a keď už to vyzerá, že sa schyľuje k fatálnemu záveru, film do minúty skončí. Omen II má jedno z najhorších finále, aké som videl - finále, ktoré neexistuje. ()

Rover

HUDBA: Jerry Goldsmith - přidává filmu minimálně dvě hvězdičky navíc, v mnoha místech dokonce snímek drží na snesitelné úrovni...ale není to pouze o hudbě, Damien je ďábelský! To dítě potkat, tak se leknu... ()

Kusko.t2

Ako to už všeobecne býva, druhý diel je opäť horší a to o dosť oproti prvej časti, na ktorej výborne popracoval Richard Donner. Režisér dvojky Don Taylor ale tento príbeh o Damienovi, pojal úplne zo zlého konca. Tak ako v prvej časti sála z celého filmu pocit hrôzy, z druhej je to pocit beznádeje – a to bohužiaľ režiséra. Rozpačité pokračovanie. ()

Disk

Určitě lepší než Donnerova jednička. Zatímco v předchozím díle jste cítili mrazení v zádech, zde se stoprocentně budete bát. Přibyl počet úmrtí a hlavně je zde havran, ze kterého jsem se, když jsem Damiena viděl poprvé, pos*al strachy. Nesmí chybět opět geniální chorály Jerryho Goldsmithe. A na Damiena v podání Jonathana Scott-Taylora (bezchybný casting) jen tak nezapomenete. Ten jeho úsměv na konci... ()

S.Quentin QUALE

S původním dílem nesrovnatelné. Zabíjení pohledem zvládá kdejaká tchýně líp, než tento zaprdnutej Damien. Navázání ještě funguje v pořádku, ale ke konci už filmy bohužel ztrácí točky. Vzhledem k tomu, že bez znalosti prvního dílu se jen těžko obejdete, nemůžu ohodnotit sequel lépe než průměrně, a to díky jen malé přidané hodnotě. U jednotky bych skončil. 55% ()

2-Xtreme

Štyri tváre má Antikrist, keď stúpa k moci- Tak ako film The Exorcist (1973) bol na svoju dobu až moc kontroverzní tak aj Omen I či II sú tiež na jednej dráhe. Dej, ktorý rozpráva o príchode Antikrista na svet je silá káva na tú dobu a aj preto sa z neho stal kult. Aj po takmer 30-tich rokoch je tento kultový horor známi a stále nám má čo ponúknuť. V prvom filme sa svedkami príchodu Damiena, syna Satanovho na svet... a ten už ako malý chlapec robí veci nevítané, aj keď o tom chlapec ešte nevie...nevie čo má za silu...nevie čo za monštrum je...Omen II pôsobí ako remake lenže Damien má už viacej rokov, opäť okolo neho umierajú ľudia a on s výrazom tváre ako kludný američan desí aj svojich najbližších. Môžem jasne napísať, že je to slabšie než jednotka. Film sa jednotke vyrovnal iba v neskutočne kvalitnou hudbou, ktorú robil Jerry Goldsmith hudba je základ tohto filmu. Film bol celkom slušný a dal by som mu aj pekných 70% lenže to by musel vzniknúť ako prvý, keďže sa tak nestalo tak mu môžem dať maximálne 50%, pretože je to to isté ako jednotka a menšími zmenami plus chýbal mi tam nejaký napínavý koniec, ktorý by pomaly gradoval, to sa tu nedeje a iba sme svedkami toho, že Damien to všetko prežije(teraz ma nezabíjajte, že je to spoiler, veď si pozrite koľko pokračovaní existuje...) Ďalšie mínus je u mňa tie výkyvy deju, hlavná dráha deju je, že sa stále dozvedáme ako to je s Damienm a druhá dráha, ktorá pôsobí blbo a je tam dosť o ničom, je dej okolo Thorn Industries(Firma Damienovho Uja). Celá recenzia: TU ()

Goldbeater

Pokračování snímku Přichází Satan! se podle mého názoru příliš nepovedlo. Více jak hodinu a půl zde sledujeme dějové zvraty, které nám jsou již od prvního dílu jasné, a není zde prakticky nic nového. Když se někomu má stát nehoda, je to hned vidět a žádné překvapivé momenty jako v jedničce se nekonají. Jako jedinou bych snad mohl vyzdvihnout jen výtahovou scénu. Obsazení je pěkné, ale William Holden si nedokázal mé sympatie získat do takové míry jako Gregory Peck. Potěšila menší role Lence Henriksena. Jinak jsem vcelku zklamán. Vidím to tak na dvě hvězdy, ale třetí přihodím za skvělou hudbu Jerryho Goldsmithe. ()

mzss1

Tak toto rádoby nepřímé pokračování úspěšného filmu Přichází Satan! je o dost slabší. Hudba opět dobrá. Herecké obsazení v pořádku. Nápady, námět - to se dá bez větších problémů akceptovat. Ale zase horší příběh, horší hororové prvky, debilní konec filmu. Působí to mnohem horším dojmem než povedený předchozí film. Přesto je tohleto i někdy lepší než současné horory. Takže nadprůměrný film. Dost toho ale chybí. Celkově ho vidím na dobrých 65% = *** ()

InJo

Průměrné pokračování skvělé jedničky. Narozdíl od ní je tento film v podstatě bez spádu. William Holden je sice herecká legenda, ale Gregoryho Pecka prostě nahradit nemůže. A jedna scéna mi spíš přišla jako nějaká vystřižená z Hitchových Ptáků, než ze satanistického hororu. Dle mého "nejzbytečnější" díl - v podstatě se tu nedozvíme nic nového, co by nám neřekl už první Omen. Ale Goldsmithovy smyčce opět řádí! ()

Jordan

niektoré pokračovania majú zmysel, iné veľmi nie, niektoré sa oň snažia, no nevychádza to tak, ako by malo... stotožňujem sa vcelku s tron-ovým komentárom, keby to celé malo atmosféru prvého dielu (ktorá sa čiastočne prepašovala do poslednej scény) a oveľa, zásadne OVEĽA lepší scenár (nevyrovnané línie, neuzavreté príbehy, nelogické či neuveriteľné skoky v motiváciách - hlavne Damiena, nedostatočná psychologizácia no na druhej strane snaha o hĺbku, skrátka chyby). iba pritlačiť na brutálnosť (scéna s havranom a kamiónom vcelku podarená, no hraničiaca ani nie tak s poctou či citáciou, ako skôr s nechceným humorom) nestačí, hlavne nie, ak dialógy sú doušíbijúco otupené. pritom don taylor bol v čase natočenia veľmi zručný režisér, zdá sa mi... ()

Anderton

Na to, že sa jedná o trochu zbytočné pokračovanie hororového fenoménu, ktorý žiadne pokračovanie nepotrebuje, je Damien veĺmi solídny horor s poriadne temnou atmosférou, ktorá ale musí byť vo filme o diablovom synovi samozrejmosťou. Je fajn, že sa nejedná o žiadne lacné béčko a máme tu osobnosti typu Williama Holdena. Určite zmysluplnejšie, ako "séria" Scanners, čo bolo vlastne iba parazitovanie na prvom filme. ()

francis

Tak já nevím. Jeden z problémů asi je, že jsem viděl jedničku a tak už mě postupy, na kterých dvojka staví napětí, nepřekvapovaly. Nebo to možná bylo něčím jiným, ale nebyl jsem zdaleka tak napnutej jako u prvního dílu. Většina smrtí byla až moc samozřejmá a předvídatelná. A konec není zdaleka takový drama, chybí tam ta gradace napětí, která byla v jedničce zásadní. Všechno jak na běžícím pásu - jakmile se objeví důvod, aby někdo umřel, už ho vezou. Škoda, protože novej nápad, nový prostředí a dobří herci, to všechno slibovalo, že by se tohle pokračování mohlo prvnímu dílu vyrovnat. ()

swamp

Omen II aneb jak zprznit brilantní horor. Z Damiena rozhodně nejde takový strach jako v jedničce - a už vůbec nejde strach z tohoto filmu. ()

Campbell

Překvapivě povedený díl, s pekelně dobrým Taylorem coby Damienem. Film jsem viděl po hodně dlouhý době co jsem viděl první díl kterej mě uchvátil, sice je pravda že tohle nedosahuje kvalit originálu ani po kotníky, a tady zavládne dost často i nuda ale je to dobré, mordy jsou zábavné a herci jsou překvapivě dost slušní. Henriksen v takové podivné roli, ale zahrál ji obstojně. Jen občas prostě zavládla nuda a to především když se otčím Damiena snaží zjistit co a jak. Film nedosahuje ani atmosféry není tu ani ždibet, ale je to prostě dobré. ()

jojinecko

3,5*/5...Jediné v čom sa Omen II vyrovná s jeho fantastickým predchodcom je opäť geniálna hudba Jerryho Goldsmitha..V iných aspektoch je na tom dvojka o niečo horšie, hoci stále sa jedná o nadpriemerné dielko... Atmosféra nie je taká hustá ako v jednotke, čo môže byť spôsobené mierne rozvláčnym dejom, chcelo by to trochu zostrihať...Samotný Damien síce pôsobí občas nechcene komicky, no celkovo sa jedná o dôstojné pokračovanie hodné mena "Omen"... ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges