Damien přestává být chlapcem a je na čase, aby poznal svou moc... Damien, který je ve skutečnosti vtělením samotného Satana, vyrůstá po smrti svého adoptivního otce v rodině jeho bratra, bohatého průmyslníka Richarda Thorna. S blížícími se třináctými narozeninami odchází studovat na prestižní vojenskou akademii, kde se pod vedením oddaného Satanova služebníka dozvídá pravdu o svém osudu. Temné síly mezitím likvidují každého, kdo by mu mohl stát v cestě... V pokračování slavného prvního dílu se pozornost od jeho okolí obrací k samotnému Damienovi, který si postupně začíná uvědomovat, kým je. Mladého muže na prahu dospělosti pozoruhodným způsobem ztvárnil Jonathan Scott-Taylor, v roli jeho strýce vystupuje hvězdný William Holden a ve filmu se v jedné ze svých prvních významnějších rolích objevuje Lance Henriksen. (Česká televize)

SOLOM.

Původní The Omen režiséra Donnera si mě nedávno získal na svou stranu a i já ho řadím mezi nejlepší horory všech dob. Sice jsem mu nedal úplně nejvyšší ohodnocení, ale i tak jde o téměř bezchybnou podívanou. I proto jsem byl velice zvědavý na toto pokračování a mé očekávání bylo opravdu velké. Don Taylor nenatočil vůbec špatný film, ale přece jenom si nešlo povšimnout, že za jedničkou lehce pokulhává. Opět však musím nejprve vyzdvihnout hudební doprovod, který měl na svědomí jak jinak Jerry Goldsmith. Ten zase odvedl poctivý kus práce a mě prostě nezbývá nic jiného než mu zatleskat. Bez něj by prostě neměla tato série takovou šťávu. I když je samozřejmě potřeba říci, že stejnou zásluhu na tom měli i oba scénáře a samotná atmosféra, která je ozdobou obou filmů. Dvojka měla sice na můj vkus poněkud pomalejší rozjezd, ale ani zde nebylo o dramatické chvíle nouze. Což je určitě v pořádku, protože tu naštěstí bylo pořád dost mordů (úmrtí), které byli opět pěkně „pestrobarevné“ a určitě ne nudné. Pekelné síly se činily, oběti umíraly mnohdy nepěknými způsoby – takže z pohledu hororového fandy si prostě nemůžu stěžovat. Oproti prvnímu dílu jsem tu však zaznamenal několik nudnějších pasáží, což byla docela škoda. Nicméně i já musím vyzdvihnout několik velice dobrých hereckých výkonů, které byli rovněž ozdobou tohoto filmu.Pokud bych však měl sečíst všechny klady a zápory, tak převažují pozitivní prvky, což je samozřejmě jen a jen dobře. Takže i tentokrát musím s radostí označit tento film jako nadprůměrnou záležitost, ale těch výhrad oproti původnímu The Omen tu mám přece jenom o něco více. 70% ()

eraserhead666

Až na pár povedených vražd je to docela slabý odvar, ještě navíc povětšinou bez atmosféry, předchozí pecky. Až moc se to spoléhá na předcházející díl.Sotva průměr. Druhý nejslabší díl série. 2,5* ()

ARI50

Tak jsme pěkně navázali kde jsme skončily a to je první faktor co potěší, jinak jedeme ve stejném duchu zajímavého temna. ()

JASON_X

Nijak se nežinýruju ohodnotit leckterá pokračování výš než první díl, ale Damien není ten případ. Ten film sice není vůbec špatný - má slušnou atmosféru, celkem dobrý scénář, opět působivou hudbu, představitel Damiena i jeho "oddaní" jsou typově výborní - ale zkrátka už mě zdaleka nenadchl tolik, jako The Omen. Není tak temný a zlověstný, není překvapivý, a v rámci horrorového žánru je to jen o trochu lepší průměr. Má nejoblíbenější scéna: Havran, tirák a dáma v červeném. ()

ScarPoul

Skutočne sa tam niečo deje prvých 10 minút a posledných 10. To medzi tým je tragédia. Nemá to atmosféru, nemá to napätie a má to strašne pomýlený symbolizmus. Čierneho psa nahradil Havran. Je to smiešne. Ako keby tvorcovia nevedeli akým smerom sa uberať. Každá smrť je podivne zmotivovaná. Ako keby záporné postavy predvídali všetko. A ak máme takéhoto mocného antagonistu, potrebujeme k nemu silného protagonistu. A ten tu nie je. Origin story to tiež nie je, pretože Damien si prečíta Bibliu a príjme každý jeden fakt. Neobjavuje svoje schopnosti, nemá žiadnu krízu neviery. Celá tá mystifikácia je týmto úplne rozprášená. Jediné čo tam stále funguje je Goldsmithova temná hudba. Inak je tento film strata času, ktorá sa s výbornou prvou časťou nemôže, a zároveň by sa ani nemala, porovnávať. ()

5150

Má to atmosféru, napětí a dočkáme se opět řady "nešťastných úmrtí". Potěší i další maličkosti - hudba Jerry Goldsmith, herecké obsazení, atd.. Prostě pořád ještě dost povedené pokračování..)) ()

malylada

Filmu škodí docela pomalé tempo, chybí vyloženě moment překvapení a díky množství dialogů některé pasáže nudí. Úmrtí jsou celkem dobře dotažené a nedá se jim co vytknout, ale co mi nejvíce vadilo, že scénáristé odflákli závěr. Kdyby finále bylo nápaditější, tak by si Damien zasloužil vyšší hodnocení......6/10 ()

Terva

Scénář : Stanley Mann a Mike Hodges. Kamera : Bill Butler a Gilbert Taylor. Hudba : Jerry Goldsmith. Damien získal dvě ceny Motion Picture Sound Editors (střih zvuku - dialogy, střih zvuku - zvukové efekty). Jonathan Scott-Taylor jako Damien Thorn je přesvědčivá osobnost a druhé pokračování je velice povedené. ()

Falcor

Viz. můj koment k Omen, ale horší, bez dobrého soundtracku a hlavně - velké zklamání z pokračování mého kultovního hororu mládí (a není to jen tím, že již nejsem dítě, Omen 1 mne svoji "sakrální" atmosférou dostane vždy) ()

corpsy

Film, až na pár detailov, s takmer rovnakými kvalitami ako jeho starší braček. Opäť tu máme tiesnivú atmosféru a všadeprítomné nebezpečenstvo. Jedno z tých lepších hororových pokračovaní. ()

NinonL

Druhý díl se vyrovná prvnímu, přestože je jinak tajuplný. Damien vyrůstá a začíná chápat, kým vlastně je a jaká je jeho role na zemi. Tři a půl hvězdičky. ()

kobejn

To jsou resty ale...samozřejmě že sem viděl i Damiena, jak říkám, byla to oblíbená noční potrava z Novy, druhej díl si kupodivu udržel standardní úroveň "jedničky" a Damien se měl čilě k světu a hurá na trojku... ()

Davson

Je to slabší, horší než Přichází Satan. Chybí tomu takové napínavé finále, ten děj je kapánek horší, na druhou stranu hudba je stále skvělá a nejlepší na tomto filmu je představitel 13-ti letého Satana. Ten předvedl famózní výkon a kvůli němu dávám 4*, i když by to jinak bylo spíš na 3* ()

PKD

O třídu lepší (téměř ve všech směrech) pokr.Donnerova majstrštyku s naprosto bezchybným J.S.Tylorem, který se pro tu roli,doslova narodil snad opravdu šakalí matce. ´´Neboť takoví jsou,falešní prorokové, proradní služebnící, převlékající se za apoštoly Kristovy´´. II.list Korintským 11:13. ()

Freemind

Jak již zde bylo nejednou řečeno - slabší odvar jedničky, ale přesto vynikající, atmosférický horror. Vadí mi na něm (trochu paradoxně) akčnost a přílišné tlačení na pilu, chybí zde pomalé houstnutí atmosféry, které jsem tak ocenil v prvním Omenu. Ve dvojce už prakticky nemá co houstnout, jde o klasickou vyvražďovačku všech postav, které se nachomýtnou do cesty sílícímu Zlu. Čtvrtou hvězdu musím dosadit pro zlepšení nespravedlivě nízkého hodnocení. ()

K.I.N.G.

V prvním klasickém díle jsem se jako malý dověděl, že číslo 666 je číslo zvířete - bestie - satana, že ne každý film končí dobře a že zlo vládne a vládlo světu :). Od prvního dílu je toto už značný propad. Možná tomu trochu uškodilo to, že toto pochází z dílny amerických tvůrců, ač mám americké horory určitě radši než britské. Jediný neměnný fakt je hudba, ta je stále stejně výborná ()

Desperado

Slabšie ako jednotka, čo znamená v mojom ponímaní - už zďaleka nie tak originálne. Ale filmársky stále výborné. Nevšimli ste si však akúsi podobnosť tejto série s dnešnou teenagerskou hororovou sériou Nezvratný osud? Tie orginálne úmrtia myslím :-). ()

Trevor

V poradí 3 666 hodnotenie dostane film Omen II, keďže túto symboliku pri okrúhlych komentároch či hodnoteniach si málokedy nechám ujsť. Žiadnemu pokračovaniu ani remaku sa už nepodarilo dosiahnuť kvalitu prvého Omenu, avšak v druhom pokračovaní sa ešte stále je načo pozerať. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges