Damien přestává být chlapcem a je na čase, aby poznal svou moc... Damien, který je ve skutečnosti vtělením samotného Satana, vyrůstá po smrti svého adoptivního otce v rodině jeho bratra, bohatého průmyslníka Richarda Thorna. S blížícími se třináctými narozeninami odchází studovat na prestižní vojenskou akademii, kde se pod vedením oddaného Satanova služebníka dozvídá pravdu o svém osudu. Temné síly mezitím likvidují každého, kdo by mu mohl stát v cestě... V pokračování slavného prvního dílu se pozornost od jeho okolí obrací k samotnému Damienovi, který si postupně začíná uvědomovat, kým je. Mladého muže na prahu dospělosti pozoruhodným způsobem ztvárnil Jonathan Scott-Taylor, v roli jeho strýce vystupuje hvězdný William Holden a ve filmu se v jedné ze svých prvních významnějších rolích objevuje Lance Henriksen. (Česká televize)

kinderman

Daleko méně působivé než originální Donnerův film- nejenže v pokračování je vše dané, chybí postupně odhalovaná hrůza, a děj je redukován na sérii úmrtí (jimiž se nejspíš inspiroval Nezvratný osud), ale také W.Holden zdaleka nedosahuje charismatu G.Pecka. Černý krkavec pak nemůže v žádném případě konkurovat děsivým pekelným psům. Spolehnout se tak lze maximálně na hudbu J.Goldsmithe. ()

Martin741

Oproti kultovemu Donnerovmu Omen 1 je toto podstatne slabsi film. Ponajprv vrcholny demental /pardon, satan/ vzbudzuje hrozbu iba obcas, a tak som si strasidelnej atmosfere musel trochu dopomahat : dodatocne som si zaskripal zubami, popripade som si obcas otvaral a zatvaral 30 rokov nenaolejovane dvere. To som praktizoval vzdy, ked Don Taylor zabudol, ze toci horor - aby som vedel, ze sa treba dacoho bat! Takze podstatne slabsie pokracovanie kultoveho Donnerovho Omena. Za zmienku stoji ucast vyborneho Williama Holdena tuna /Sunset Boulevard, Wild Bunch/. 66 % ()

cariada

Příběh se odehrává nejmín 7 let po prvním díle. Damien žije u příbuzných a studuje vojenskou akademii spolu s bratrancem. U nich doma mají starou tetu ,která nemá Damiena ráda a tak jí stihne trest. Stejně tak novinářka ,která se snaží vaovat strýce před Damiana. Damien se jeví jako velice chytrý kluk ,ale všichni proti němu brojí (no vždyt je to přeci zlo). Jeho strýc má továrnu na chemický hnojiva a je tam pozván i z chlapci z akademie na návštěvu. Jenže uniknou chemikálie a všechny až na Damiena zraní. A zjištují ,že Damien je jiný než ostatní ,proto na něj chemikálie nebůsobí. Pak zaviní smrt bratrance Marka ,ale nechtěně má ho rád bereho jako bratra a ví , že je ztělesnění moci. A už i strýc je proti Damienovi.Jediná teta ho brání ,ale Damien se postará o oba. Horor je to přesto průměrný nebýt skvělé hudby je to spíš o ničem. ()

Juto

Tomuto pokračovaniu chýba bravúrne tempo originálu, a hoci sa snaží zachovať biblický tón nedosahuje zábavnosti originálu. 5/10 ()

cinemag

Pokračování, které originálu nesahá ani po kotníky, nebo kopyta :) Něco jako Exorcista II. I tak se najde pár hezkých scén. Scénář mohl být lepší. A hlavně představitel antikrista vůbec nenahání strah. ()

Nivenx

Druhý díl už sice netočil skvělý Donner, ale i tak funguje velice dobře. Damien je stále tím děsivým klukem, který díky moci a daru d'ábla likviduje všechny, kteří by ho mohli nějak ohrozit. 75% ()

SeanLSD

Skutočne teda nerozumiem, v čom tu všetci vidia akúkoľvek dôstojnosť pokračovania fatalisticky temného bezútešného OMENA. A to rozhodne nemuselo byť iba ďalšie z nekonečného radu odfláknutých pokračovaní (pritom evidentne s A-čkovou produkciou a zámermi). Príbeh malého Antikrista mal čo ponúknuť - aj sa mal o čo oprieť, ale toľko nahodených, zaujímavých a zahodených, nerozpracovaných motívov ako v DAMIENOVI sa len tak nevidí. Ani starodávne pozadie sprostredkované archeológiou, ani veľkolepé futuristické záležitosti okolo Thornových závodov, ani prebúdzanie sa Syna Satanovho, keďže Damien sám si nie je zo začiatku vedomý svojej podstaty! Totálne nevyužitá celá možnosť príťažlivej psychológizácie, jeho uvedomenie príde tak, že mu to niekto musí vyzvoniť! (najzaujímavejšia scéna pre mňa rozhodne tá, v ktorej sype letopočty.) Trestuhodne nevyužitý on samotný, uhrančivý fagan - vo filme je veľa všetkého ostatného, len nie samotného Damiena, ktorý by ma práve tu zaujímal, tu mal byť nielen podľa názvu on hlavným, nie ako v predchádzajúcom filme, kde boli predsa len podstatnejší rodičia než decko, čo nič nechápe (alebo hej?, to bola tá vzrušujúca otázka)... namiesto toho sledujeme zmeť náhodne strácaných motívov, vrcholne trápne alebo vôbec nespracované úmrtia (to už len mi je horor, keď niekto začne pučiť oči a potom ho drapne infarkt!) a nudnú kópiu rodičovskej drámy z prvého filmu. ()

Radiq

Rotvajlery tady vystřídali havrani, vlezlého kněze vlezlá novinářka, opatrovatelku a ochranitelku antikrista důstojník vojenské školy atd., ale atmosférou se to jedničce vůbec nevyrovná. Damien je uplně v rozporu s prvním dílem. Je to ukecanej parchant, kterej vůbec není démonickej a tajemnej... Démonická zůstala jenom satanistická hudba, která zazní kdykoliv někdo trpí nebo umírá nebo se děje něco spojenýho s Damienovým původem biblické šelmy. A jinak taky docela zajimavy smrti. Ale jinak pěkná nuda. ()

HorrFi

Slušný pokračování prvotřídní jedničky.. co si tak vybavuju, tak se jedná o jedno z nejlepších pokračování v hororovým žánru.. tyhle old school horory v dnešní době nesednou každýmu, ale i po tolika letech mi většinou přijdou děsivější než většina moderních novodobejch hororů.. nejlepší na celým filmu je asi hudba Jerryho Goldsmitha.. ()

eJacques

...Opravdu děsivý zážitek... Možná ne až tolik děsivých scén, jako spíše způsob jejich provedení... Z toho kluka jsem měl strach i pár dní noční můry... ()

chelseaman22

Damien je pěknej hajzl. Kdyby neexistovalo první jednání, tak byl býval poměrně spokojen s tím, jak se film vyvedl. Ale jelikož existuje prvotina, která laťku nastavila prokletě vysoko, tak lze Damiena: Dějství druhé zaškatulkovat do šedi průměrnosti. Osobně vůbec nechápu, proč se otčím nepokusil zabít svého synovce dříve. 62% Celosvětový příjem k 14. 11. 2018: $26,518,355, což je 3,89 násobek rozpočtu ()

Avathar

Síce mierne slabšie než jednotka, ale keď uvážime ako dopadá väčšina druhých dielov skvelých hororov (napr. Exorcist) tak to má naozaj perfektnú úroveň. Herci sú perfektní, atmosféra by sa dala krájať, hudba Jerryho Goldsmitha sa blíži slovku "geniálne." Jediné, čo by som vytkol sú až príliš predvídateľné vraždy. Ale inak ide o dôstojného nástupcu svojho slávneho predchodcu. ()

filmmovier

Kvalit jedničky to sice nedosahuje, ale velmi se jim to přibližuje. Za mě je Damien více než důstojným pokračováním kultovky Přichází Satan, stále jde o parádní podívanou plnou napětí a skvělé atmosféry. Damien má ale ještě něco - staré známé Ave Satani v mnohem větší míře, což napovídá, že bude více obětí, což zase napovídá, že bude mnohem více srandy. Damien má ale taky něco, co původní film neměl - perfektního představitele. Náš Antikrist je tady vážně působivej hajzlík, ten herec je dokonalý. Po hororové stránce nemám co vytknout - gradující příběh, spoustu originálních úmrtí, skvělá atmosféra, vynikající herci a skoro neustále znějící chorály, pro fanoušky původního filmu rozhodně povinnost. Jak už jsem říkal, jeho kvalit sice nedosahuje, ale může mu stát velmi hrdě po boku, protože Damien se velmi povedl a přestože má s Omenem spoustu společných prvků, je zároveň dost jiný a přesto drží hororovou kvalitu. Takhle to má vypadat. Ave Satani! 85%. ()

Jazzzz

Škoda jen že oči mé unavené nezůstali do konce tohoto filmu otevřené. Bylo to pěkný pokoukáníčko, ale vydržet vzhůru po návratu z hospody je těžká věc. A teď po dalším shlédnutí vím, že ono to asi nebylo jenom tím alkoholem, že sem usnul. Díl je obyčejnou nastaveninou prvního dílu, přičemž v ničem se prvnímu dílu nevyrovná. Jelikož je pro mě tahle tematika dosti oblíbená, zůstávám u třech hvězd. Velké sklamání pro mě je, že antikrist se dozvídá, že je antikrist od někoho jiného. ()

Tomes83

Pokračování Omena potvrdilo kvality silného zážitku z prvního dílu! I zde můžeme očekávat zlo působící již dospívajícím Damienem, který s naprosto fantastickým dějem je hrdým následovníkem prvního dílu! ()

lennyd

Damien, je po smrti svého otce adoptován, a žije u svého strýce a tety, kteří jej vychovávají společně se svým synem Markem. Richard Thorn (William Holden) sice dostává zprávy, že není vše s jeho synovcem v pořádku, ale nevěnuje tomu pozornosti, a to ani když se v blízkém okolí začínají objevovat záhadná úmrtí. Pak ale uvěří... Oproti původnímu filmu jde o kvalitativní sešup dolů - no, i když je to možná způsobené, jistou opotřebovaností tohoto žánru. Vidět to v roce 1978, tak se asi pekelně bojím (však mi nebyl ještě ani rok :) ). Ale jak říkám, dneska už podobných filmů vznikají desítky, a i přes veškerou snahu mne druhý díl Omen nedokázal nikterak víc zaujmout, kromě několika málo scén... ()

Pajkenzi

Jsem ráda že to navazuje na předchozí díl. Je to sice slabší ale i tak se dá říct, že to mělo zajimavé pokračování a příběh. Až na menši zdlouhavé scénky se mi to líbilo ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges