Damien přestává být chlapcem a je na čase, aby poznal svou moc... Damien, který je ve skutečnosti vtělením samotného Satana, vyrůstá po smrti svého adoptivního otce v rodině jeho bratra, bohatého průmyslníka Richarda Thorna. S blížícími se třináctými narozeninami odchází studovat na prestižní vojenskou akademii, kde se pod vedením oddaného Satanova služebníka dozvídá pravdu o svém osudu. Temné síly mezitím likvidují každého, kdo by mu mohl stát v cestě... V pokračování slavného prvního dílu se pozornost od jeho okolí obrací k samotnému Damienovi, který si postupně začíná uvědomovat, kým je. Mladého muže na prahu dospělosti pozoruhodným způsobem ztvárnil Jonathan Scott-Taylor, v roli jeho strýce vystupuje hvězdný William Holden a ve filmu se v jedné ze svých prvních významnějších rolích objevuje Lance Henriksen. (Česká televize)

thunnus

Nadprůměrný horor, který si zaslouží vyšší hodnocení, než tady dostal. Jednička ale přecejen byla lepší. ()

Standic1

Tak já nevím, ale dvakrát mě to nenadchlo. Na druhou stranu pořád je to lepší, než kdejaký novodobý rádoby horor a že jich je. Někdo tu píše, že herec co hraje Damiena mu fakt sedl. Pro mě byl právě Damien na filmu to nejhorší. S prvním dílem se nedá srovnávat, a to už jen proto, že už vás neudivuje to, co vás udivovalo v prvním díle. Tady už to prostě tak nějak čekáte a ono se to stane, takže ne, žádné překvapení se nekoná. Ale určitě stojí za to se na to kouknout, tak nějak sem si totiž představoval satánáše Damiena, jak bude ničit každého, kdo bude mít jen trošku podezření, že s ním není něco v pořádku:) Na závěr musím říct, že hudba stejně jako v prvním díle, byla ďábelsky výborná:) ()

Ronaldo79

Kvalitativní propad oproti jedničce je znát, ale stále je to pokračování, o jakem se konkurenci může jenom zdát. Damienův antikrist ztratil kus své dětské nevinnosti, která tvořila jedničku, tak děsivou. Jediným pozůstatkem je démonická hudba Jerryho Goldsmitha, která film zachraňuje vždy ve správnou chvíli. Vzhledem ke kvalitám předchůdce nemůžu jít nad 3 hvězdy. ()

Saara

Hvězdičky zaslouží z valné většiny úžasná hudba a zbytek ten malý chlapec se skutečně sympatickým výrazem ve tváři :o) ()

Lars

Jednička je nepřekonatelná. Dvojka je však důstojným pokračováním a v rámci dnešních hororů je ve většině případů lepší. ()

kkarx

Druhý díl, ač minimálně o třídu horší než díl prvý, drží laťku pořád hodně vysoko. Udržel si především zlou atmosféru Omenu a neodbytný pocit osudovosti. Je to tak kvalitou někde mezi 3 a 4, díky skvělému Holdenovi se přikláním spíše ke 4. ()

Rami

Je zde poměrně velká spousta nesrovnalostí (až nereálností) a některé postavy si doslova koledují o smrt, takže divák už dopředu ví, jak skončí. Věčná škoda, protože částečně byla atmosféra z prvního filmu zachována a hlavní hrdina spolu s hudbou jsou fajn. Celkově se tento film dá hodnotit 3 hvězdičkami (viděl jsem horší). ()

MickeyStuma

Damien coby Antikrist vstoupil do druhého dějství jako třináctiletý klučina a žák luxusní vojenské školy. Což o to, potenciál ohledně jeho dalších osudů příběh má, ale snímek bohužel trpí naprostou absencí alespoň něčím překvapit. Pokud by bylo vůbec čím. Předchozí snímek řekl naprosto vše a tak s pokračováním šli tvůrci viditelně opatrně, aby, nedej bože, nedošlo ke zbytečnému vykrádání. Přesto se to nějak nepovedlo. Atmosféra již není tak mrazivě temná a děsivě vyhlížející z každičkého rohu a nic nového se tu nijak zvlášť neodehraje. Až na jednu maličkost. Damien se pomalu dozvídá co je zač. No a to je vše. Děj má jinak naprosto stejnou šablonu, avšak vyznívá jako hodně chudý příbuzný. Ani scény úmrtí již nepůsobí tak děsivě. Scénárista prvního filmu byl požádán o pokračování, ale odmítl. Asi věděl proč. ()

helraiser

výborná atmosféra s výbornou hudbou a skvělým představitelem ďáblova spratka Damiana jednoznačně posouvá tenhle horor do nadprůměru a když k tomu všemu připočtu ještě pěkný smrťáky a skvělej konec tak se jedná opravdu o nádheru, ale na první díl to nemá a tak plnej počet nedám. ()

Pekisan

Zpociatku sa to zdalo dobre. Neskor sa to nejak zacyklilo v scheme "objavi sa postava, ta odhali, ze Damien je satanas, ale nez to povie dalej tak ho postihne smrt", tak asi 10x krat pri com pri tom poslednom skoncil film. And thats it. ()

Shaleman

další zprněnost prvního dílu. Napětí bylo vymeteno hned v úvodu, nepovedenou hudbu znějící dřív než by měla, předurčíte příchod nějaké té vraždičky "nehody", která je však svým technickým provedením spíše k smíchu, než k mrazu na zádech a posluhovačů satanových je ve filmu tolik, že je ani nespočítáte, i když nevím, proč tam vůbec byli, neboť svým přínosem filmu, či pointě, by bohatě postačila jedna jediná postava. A ten démonický závěr, chabě vykrádající svého předchůdce, je vyloženě umělohmotně trapný a tak já zůstávám v šoku. že tento film nevymítly s hlavními představiteli, jejichž herecký um zůstal u toporného postávání s vykulenýma očima a tupě otevřenou pusou. Zatím co vy tak reagujete na tento film, oni tak reagují při pohledu na mrtvolu. Verdikt? Ámen a basta... ()

Demonic189

Oproti famóznej jednotke obrovský pád nadol. Väčšina vráž je na smiech (to prelomenie ľadu či boj s havranom je na epic facepalm!) a bez opodstatnenia, smrtka kosí ako sa jej zachce a celkovo je dej nezaujímavý, až hlúpy. Pri vedomí, že nasleduje ešte tretia čas, sa o hl.hrdinov ani nebojíme a koniec poznáme už dlho dopredu... PS: čo ozaj poteší je maličká rola pre L. Henriksena. PS2: zistil som, že môj bratranec sa podobá na Damiena!!! ()

Adiemus

Pobouřilo mě, jak (postupně) všichni hystericky odmítají vidět pravdu, až je Satan (nebo jeho pomocník) zlikviduje. Sakra, co mi to jen připomíná...  Navíc se mi nezdá Damianův vývoj v návaznosti na první díl. To měl v prvním díle potěšení ze smrti rodičů, pak se na sedm let zklidnil a po zjištění, kým vlastně je, překonal údiv a odmítání skutečnosti tím, že chvíli koukal do vody? A pak se s klidem zúčastní Markova pohřbu za přítomnosti kněze a všech propriet s tím souvisejících? Nelogické. ()

Likan7

Překvapivě ne tak špatný sequel. Prakticky ničím se to prvnímu dílu nevyrovná (hlavně hudba a atmosféra je o doset horší), ale ostudu Damien rozhodně nedělá. A závěr stojí za to! ()

lift666

No,mnohem lepší.Nebývá zvykem natáčet druhé díly podprůměrných filmů,protože by nevznikl lepší,ale tady vznikl mnohem lepší. ()

chlebo

Ďalšie, bez mála dve hodiny neskutočne hustého Satana, len dokonale kopírujú svojho staršieho brata, s pár jemnými rozdielmi, ktoré súdneho diviaka ani len nepreberú zo slastných driemot. Nakoľko som, čo sa stana týka pomerne podozrievavý, nechce sa mi zdať, že jeden malý buzerant v uniforme, ktorý má náhodou to šťastie, že každý, kto mu vadí, zdochne, by bol syn samotného šéfina z Pekla, ale to sa mi nezdalo už v prvej, o niečo záživnejšej časti, tu bol najväčším filmovým zážitkom samozrejme koniec. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges