Lester

Napoprvé rozčarování a zklamání.Napodruhé,odmyslím-li si prvních čtyřicet minut,zůstane alespoň prvotřídní triková zábava.Nicméně už to působí dojmem nastavované kaše. ()

Lukasenko

Dvojice filmů Matrix 2 a 3 pokračuje v trikové monumentalitě jedničky, ale obohacuje příběh o mnoho nových významových rovin - Neo není tím nejmocnějším, jakým se zdál na konci jedničky. Je nám představováno tolik množství nových postav a myšlenek, že se to na poprvé nedá vstřebat, je potřeba se do příběhu ponořit a pochopit ho, to ale předpokládá čas a i znalost filozofie a náboženství. Je s podivem, že něco takového může vyprodukovat hollywood. Já si ale přesto myslím, že film, pro jehož pochopení potřebuju nastudovat tuny materiálu, není pro mne... Snad jednoho dne prozřu. ()

Imouse

Druhý díl je ostudou celé trilogie. Jédná se o průměrný akční film, který je navíc nevhodně ukončen v okamžiku, kdy se mělo ještě cosi stát. Pokud by se jednalo o samostatný film, dávám čtyři hvezdïčky, ale takto zkazit pribeh... ()

Shadowfax

Pro mě naprosté zklámání. Celý bych ho přirovnal k scéně boje Nea proti stovce agentů. Zbytečné a samoúčelové. Když je něco jen o penězích, netoužim po tom. ()

Ghozies

Desne sem se na nej tesil, ale zklamal me.......jen sama akce, ale pribeh temer zadnej.......i kdyz porad lepsi nez Revolutions ()

Disha

Mě osobně se už druhý díl tolik nelíbil.Stala se z něj tuctová love story a taková ta euforie po shlédnutí prvního dílu vyprchala ()

Fill16

I když ho hodně lidí považují za nejslabší z celé série, tak tento mě opravdu nadchnul. Nezapomenutelná honička na dálnici toto dílo ještě o jednu hvězdičku zvyšuje. Ti bratři Wachovští to maj tak vychytaný! ()

Le6n

Nech si hovorí kto chce čo chce, aj druhý diel Matrixu je rovnako dobrý, ako ten prvý, či tretí. Len náš hrdina sa pomaly mení. Už neobjavuje stále nové 'neobmedzené' možnosti svojej mysle, ale začína tušiť, že je to celé inak. Prichádza obdobie pochybovania. Tak či onak, samostatné diely sú vytrhnuté z kontextu (aj keď chápem, že väčšine sa páči skôr odkrývanie skrytých (ne)možností, než postupná skepsa) a teba ich brať ako jeden celok a tak aj hodnotiť. 150% ()

pat_rafter

parádní záležitost! skvělé akční scény včetně famozní honičky na dálnici a dechberoucí monica bellucci jako třešnička na dortu:-) ()

zekon

Tohle se nemělo stát, ve filmu převládají hrozné dialogy o ničem a hromada trapných scén kde nejhorší je boj s kopiema agenta Smithe. Takto poplivat první díl a udělat to samotní autoři......nechápu. ()

oceanic6

Väčšia, drahšie, velkolepejšie pokračovanie Matrixu je velmi podareným sci-fi ale dokonalosti prvého dielu nedosahuje. To ale nič nemení na tom že akčné scény vyrážajú dych (a mám pocit že od uvedenia tohto filmu musí byť v každom poriadnom akčnom filme naháňačka na dialnici =) K dokonalosti chýbal len krôčik, krôčik zvaný-skrátenie filmu o 15 minút =) ()

Wulfhere

JJ, pokračování Matrixu rozdělilo filmové fanoušky na dva nesmiřitelné tábory. Jedni tvrdí, že se jedná o důstojné pokračování jedničky a druzí jej zatracují jako odpad. Mě nezbívá nic jiného, než rozmnožit řady stoupenců pokračování Matrixu. A své důvody rozeberu v několika bodech. 1) filosofie: bezesporu ta záplava drbů o filosofickém zaměření Matrixu mu velmi uškodila namísto, aby mu pomohla. Několik odkazů na Alenku v říši divů a spol. není filosofie. Na Alenku odkazuje spousta autorů fantastiky, protože byla často první, kterou četli. Neo jako Jezis? Je na tom něco divného? Vždyť Neo je v Matrixu opravdu něco jako bůh. Není vůbec překvapivé, že jej kdekdo ve smutném Sionu uctívá. Samotné jméno podzemního města je přiléhavé. Sám bych asi nezvolil jiné, i když jsem ateista. Pokud někdo už v jedničce nedumal nad otázkou, kdo je vlastně ta vědma, tak příliš nepřemýšlí. A Matrix 2/3 podává velmi přijatelné rozřešení. Přiznávám, že popcornovým divákům mohlo působit nestravitelně. :-) Shrnuto, žádná velká filosofie, ale dotažený vynikající nápad. 2) Triky a hudba. Hudbě se nedá vytknout vůbec nic a party v Sionu je úžasně erotická a strhující. Jen jedinou mám výtku k trikům a to při boji Nea se stojedinným agentem. 3) Příběh: Bohužel se pokračování Matrixu roztáhlo do dvou snímků a přiběh ve trojce již není skoro žádný, což je velká škoda. Nicméně se 2 i 3 musejí hodnotit pospolu, a tak zde ztratil hvezdičku. ()

J.Bourne89

Hodně slabá podívaná. Jednička byla opavdu povedená, ale zde se lidi museli valit do kina na fakt pěknou ptákovinu.......... ()

Bluesun

Naprosto souhlasím s Douglasem. I mně se dvojka líbila mnohem víc než jednička. Navíc bych ještě vyzdvihl velmi propracované akční scény, které hodnotím, jako jedny z nejlepších, co byly natočeny. Zvlášť souboj se sečnými zbraněmi a scéna na dálnici rozhodně stojí za to. ()

Metou

Stále som odkladal tento film a spravil som dobre. Nie preto, že by nesplnil moje očakávania, ale preto, že som dostal možnosť vychutnať si ho v HD rozlíšení. Reloaded by nebol až také zlé pokračovanie keby samozrejme jednotka nenasadila latku tak veľmi vysoko. No aj tak to bola pastva pre uši, no pre oči ani nie. Myslel som, že v takomto filme budú CGI dokonalé a nemusel by som sa nimi ani zaoberať. No opak je pravdou. Niektoré boli fajn (Neov let cez mesto) no niektoré boli otrasné (výbuch auta na diaľnici, Neova tvár v boji so Smithom (-mi) wtf??) , ale aj tak je to solídne pokračovanie, ku ktorému sa časom možno ešte vrátim. 70% ()

LooX

Není sice tak přelomový a strhující jako jednička,nicméně pořád se jedná o vynikající akční nářez opět se spoustou odkazů a citací ()

Kašák

Druhý díl považuji za takový spoiler mezi jedničkou a dvojkou, což jí ale nikterak neubírá na kvalitě. Právě naopak. Začíná tam, kde skončil první díl; něco se stane, něco hodně zlého a jediný Neo tomu může zabránit. Trochu mě mrzí, že konec přímo odkazuje na závěrečný díl, ale to byl pravděpodobně jeho záměr. ()

Phillippus

Pôvodne som chcel dať iba dve, ale keď si tak na to spomeniem, nebola to až taká nuda. Fakt je, že tento film nemal vôbec vzniknúť, lebo iba kazí dojem z jednotky. Oficiálny text distribútora zavádza: "Neo musí čeliť nemilosrdným zabijakom- Dvojčatám"- človek by si povedal, že sa zjavia na začiatku a Neo s nimi bude bojovať do konca bez odpočinku, Tajomný Kľúčiar je sympatický "dědek", ktorý vie prekvapivo rýchlo šprintovať, ale tajomné na ňom je iba to, prečo nosí tie hnusné tesilky. Ak si odmyslíme akčné scény, ostane iba veľké prázdno a párkrát vyslovené "Destiny". ()

zurivymlok

Již tento díl byl trochu předzvěstí katastrofy, která byla dokonána v Matrix Revoulutions. Bratři Wachowští vytvořili, zde nahlodali a ve třetím díle naprosto zničili skvělý nápad. Představa ráje, o kterém tak básní a za který bojují, byla jen spousta nevzhleného šrotu, kde se lidé baví techno-domorodými tanci. Snaha přizpůsobit Matrix mladé pubertální generaci je zde zcela zjevná. Filosofický rozměr filmu se zvrhnul v prázdné tlachání, u kterého divák usíná nudou. Díkybohu jsou tyto sáhodlouhé monology plné otázek střídány docela zajímavými akcemi. Ovšem i v akcích chtěli bratři Wachovští natolik šokovat, že asi neviděli, že i přes veškerou snahu odborníků na vizuální efekty, jsou tyto efekty naprosto nedostatečné. Scéna, kdy se Neo pere s agentem Smithem a jeho kopiemi, je chvílemi nejen směšná, ale i naprosto zbytečná. Ovšem když jsem to viděl poprvé, tak jsem myslel, že je to pouhá předehra pro úchvatný závěr třetím dílu série. Ten se bohužel nekonal. Tak je pro mě tento film obroským zklamáním, které zasazuje smrtelnou ránu rodící se legendě. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro