Melios

Zatiaľ ,čo originálny Matrix aj po tak dlhej dobe beriem za klasiku a trojka za rovnaký čas v mojich očiach strašne poklesla (skôr by som povedal ,že to bol silný priemer) ,dvojka to dokázala dotiahnuť ešte nižšie. Všetko ,čo robilo prvý Matrix skvelým filmom je preč. Miesto toho tu máme neskutočne umelé počítačové efekty ,ktoré v akčných scénach vyzerajú neskutočne neprirodzene ,bezduchých hercov a ich postavy a samozrejme nemôžem zabudnúť na celkovo béčkovú produkciu celého snímku. Efekty na rok 2001 vyzerajú biedne a pri scéne ,kde sa Neo bije s armádou Smithovcov som sa len smial (neviem ,či od zúfalstva ,alebo pobavenia ,že to vyzerá ako nejaká hra na PS3). Preto som nútený dať druhému Matrixu - pokračovaniu tomu skvelému filmu - smiešnych 48%. Ono je pravda ,že som to ako mladší zbožňoval ,no už ani Keanu Reeves a ani nostalgia tento paškvil neubráni od kritiky. ()

giovanni3

Vůči "jedničce" je tu víc akce, víc soubojů i mimo Matrix atd... Ač vše už bylo viděno a "jen" znásobeno. I tak slušné, ale z 5* jednoznačně po x-tem shlédnutí klesám na 4* ač jsem dumal i níže. ()

Smileface

Měl jsem tu výhodu že jsem Matrix viděl až ve chvíli kdy bylo jasné že obrovská očekávání zřejmě nesplní.Přesto jsem čekal velmi napínavý film,takový slabší odvátek jedničky,ale bohužel,ani tohle se nekonalo.Ano samozřejmě,efekty jsou bezkonkurenčně nejlepší,všude lítají agenti,auta a Neo :-),ale je opravdu otázka jestli tohle stačí?Uspokojili by vás jen sekvence bojů oddělené jedna od druhé jako příběhy?Na to si odpovězte sami,ale já se mnohdy nudil i u těch technicky skvělých bojů.Tady totiž nejde o techniku,ta sama film neutahne,v jejím případě jde jen o podtržení akčních scén.Možná jsem už z té techniky unuděnej,všechny filmy jí překypují,už se technikou nešetří,bereme ji jako samozřejmost a samotná nám už nestačí.Viděl jsem mnoho akčních filmů které byly působivější než tenhle bez použití takovýchto efektů.Nevím,prostě Matrix Reloaded postrádá náboj prvního dílu,něco mu chybí,něco co efekty nenahradí.... ()

NALBERTik

Přehodnoceno ze 3* na 5*. Důvod : je to našlapaný film !! Totiž každý, kdo už přistupoval k tomuto z despektem, že to nemůže dosáhnout jedničky(jako já), byl zákonitě zklamán. Já se ted na to díval znova, jako na Matrix Reloaded, né jako na pokračování Matrixu...a bylo to úžasné...už se těším, až si dám znova troiku :) ()

prasacimor

O poznanie slabší film ako jednotka. Absenciu akého-takého deja kompenzuje fantasticky megalomanskými efektami, ktoré ale plnia svoj účel dokonale. Sú vlastne jedinou vecou ktorá vás na filme zaujme. Česť výnimkám: Monica a Slečna v reštike (povedzme si na rovinu chlapi, kto by aspoň na chvílu nechcel mať niečo také pod kontrolou:) Aj napriek tomu (alebo kvoli tomu) je to stále výborná podívaná. ()

laky158

Nemastný, neslaný, moc zbytečného tlachání. Jo sice jsou tam pěkný akcičky, ale na původní díl to nemá ani náhodou. A proč tam všichni nosí sluneční brýle, když tam neni kapka slunce?!?!?! ()

Cejny

Akce je pořád na vysoké úrovni, v matrixu si můžete vymyslet prakticky cokoliv a ani v pokračování mě to neomrzelo. ()

OughJay

Nejdřív jsem chtěl Matrix hodnotit každej díl zvlášť, ale bylo by to jako kdybych rozstříhal Pulp Fiction a každou historku považoval za samostatnej film. To, jak na sebe jednotlivý filmy navazujou z nich dělá celek, pro mě umocněný tím, že jsem je napoprvé viděl všechny za sebou. Proto 5*, protože se tady bavíme o nejlepší sci-fi trilogii, kterou kdy kdo natočil a nejsem si jistej, jestli ji někdo dokáže trumfnout... ()

Maynard.

Pravda, na kvality a ojedinělou originalitu jedničky tohle nedosahuje, ale otázka je, esi to vůbec chce porovnávat s geniální jedničkou. A odpověď, nechce :o). Tohle je uplně jinej film, mnohem víc akční, mnohem víc honosnější, ale mnohem míň duchaplný... Jo, ty všecky efekty jsou na té nejvyšší úrovni, dívá se na to uplně samo. Ale občas mi to přijde (hlavně teda v ručních soubojích) zbytečně přeplácaný. Naopak, automobilová, potažmo motocyklová honička je jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. Doprovázená samozřejmě lehkou dávkou techna, kterýmu pomaloučku, ale vopravdu pomaloučku přicházím na chuť. Líbí se mi nápad udělat z Neo vyvoleného, který je opěvován jako Ježíšek v dobách své největší slávy :o). Asi nikdo nečekal, že je možno pokračováním překonat meastrovskou jedničku, ani já ne. Tohle beru jako velmi zdařilé pokračování, které se oproti např - Terminátor 3 a dál, povedlo daleko víc! ()

tempus

Dvojka z trilogie, která není pravou trilogií protože mezi jedničkou a dvojkou, trojkou, je málo společných prvků (vedlejší postavy). Kdyby to byla skutečná trilogie, tak se dozvíme o Merovejci a Serafu v první části „trilogie“. Bohužel jsem (a většina) neviděli dílo tak, jak ho Wachovští zamýšleli (Matrix>Animatrix>videohra Cesta Nea (Path of Neo)>Matrix reloaded> Matrix Revolution). Mnozí sice považují honičku na dálnici za nejlepší scénu z filmu, ale pro mě je vrchol rozhovor a následný souboj s agenty Smithy. Je až dechberoucí, jakým vývojem Neo prošel a ještě projde, a do jaké míry se u něho rozvinou schopnosti Vyvoleného, od odpojení na Matrix, až do jeho smrti. PS: dvojka nemá vydařený soundtrack, (alespoň ne tak, jako zbytek "trilogie“). PSS: nejmíň vhodná scéna je ta, která ukazuje obsluhu brány do Sionu. PSSS: rád bych se něco dozvěděl víc o Dvojčatech (jedni z nejzajímavějších postav v "trilogii"). ()

Kejdlo

Může být film postavený jen na akci a elektronické hudbě skvělým filmem? ano, evidentně může. U Wachovských rovnou vždy. Obsah sice značně pokulhává, jako upgrade jedničky to ale beru, a i proto jsem si Reloaded velmi oblíbil a často zdobí mé hudební výběry. 9/10 ()

Circumscriptor

Je to archetyp akčného filmu ale už tu mám pocit že všetky tie akčné počítačovo-vizuálne serepetičky sú bohužiaľ na úkor príbehu a celkového dojmu. ()

Sdoom

Strašlivá slátanina, dlouho už jsem takovou neviděl. Zejména první polovina mi přijde jako sled scén, které na sebe absolutně něnavazují a z 90% jsou pro celé matrixovské univerzum zbytečné. Po výborné jedničce se tu navíc začíná objevovat mnoho klišé a akční scény jsou možná až zbytečně dlouhé. Nicméně choreo výborné, hudba opět geniální, a proto tomu teda s přivřenejma očima ty 3 hvězdičky dám. (HD, orig.) Edit 30.6.2020: Nevím, co se u mě změnilo, ale napodruhé po skoro 7 letech musím druhý díl Matrixu docenit. Návaznost na jedničku tam je solidní, pozitiva z mého původního komentáře zůstávají a celé mi to dávalo tentokrát už mnohem větší smysl. Jasně, šlo to trochu zkrátit, ale pozitiva převažují. Trochu slabší, ale přesto 4 hvězdičky. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

herr_carter

Bylo pochopitelné, že s jedničkou se už dále nebude moci srovnávat žádné pokračování, protože takto zlomový film, hodnocený superlativně nastavil laťku tak ohromně vysoko, že jednoduše byť dvojka je natočená kvalitně, má ucelený příběh, příjemně navazuje a herci víc co hrát, musí být zákonitě horším dílem. I tak ale velice důstojný pokračovatel - na rozdíl od zavření 3.dílem, jež se už vůbec nepovedl..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Forsberg11

Reloaded znamená oproti jednotke viac akcie, viac výbuchov, viac súbojov, viac postáv a viac Matrixu.... a jeho pozadia. Ale aj menej napätia a bohužiaľ aj menej kvality. Napriek všetkým mínusom je to však stále perfektná zábava, to bez debaty. Srať na negatívne kecy. Neo je definitívne nový komixový superhrdina, ktorý má úžasnú moc a je schopný naozaj všetkého (a nie len v Matrixe). A Keanu Reeves do tejto úlohy sedí ako riť na šerbeľ. Pre mňa je "dvojka" 130 minút dobrej sci-fi zábavy... a 8 minút zelených tituliek. 85 %!! ()

sedm.1

Krapet slabší pokračování převratné jedničky, ovšem pořád zralé na maximální hodnocení. S Reloaded mám prakticky jen jediný výraznější problém, a to kolísavější tempo, kdy tedy nechci mluvit vyloženě o nudných pasážích, ale přece jen na rozdíl od strhujícího spádu prvního Matrixu tu jisté zvolnění je znát. Zápletka pak rozvíjí celou myšlenku a podstatu světa Matrixu do vážně zajímavých a originálních vod, které diváka sice nutí být neustále ve střehu, neboť si klade na pozornost skutečně nelehké nároky, ovšem nakonec to stojí za to, a je znát, že to měli celé Wachowští v hlavě dopředu sakra dobře srovnané a promyšlené, neboť to dává ve výsledku i přes svou náročnost fakt smysl. Vizuálně je dvojka jinak pestřejší než její předchůdce, na druhou stranu jsem se po technické, respektive trikové, stránce musel párkrát pousmát, neboť kvalita jistých efektů nedosahoval zrovna valné úrovně, nicméně v širší konkurenci obstojí. Akce je přiměřeně, na zadek mě tedy neposadila (až tedy na tu jízdu na dálnici, ta mě vystřeli do akčních nebes, to smekám), ale hanit ji též nehodlám, ono jeto s ní ale trochu složitější, protože jde totiž v podstatě o takovou snad až specificky matrixovskou akci, pro kterou platí trochu jiná pravidla, která by jinde neobstály, tady ale prostě fungují, jen je třeba na ně jednoduše přistoupit a pak není co řešit. Co se obsazení týče, k nějaké zásadní změně oproti jedničce nedošlo, zmínit navíc mohu snad jen luxusní Monicu Bellucci, to je neuvěřitelný kus masa, a škoda tedy snad jen tak její krátké účasti. Dvojka je zkrátka velice důstojným pokračováním kultovního prvního Matrixu, originální, zábavná podívaná, takže kdo byl nadšený z jedničky, tak ani Reloaded ho jistě nezklame. ()

kenkaku

Pokračování tak nějak zbytečné. Přišlo mi, že myšlenkou uzavřený příběh bylo potřeba díky obrovskému úspěchu #1 ještě nějak vytěžit a jak to udělat lépe než natočeným hned dvou filmů najednou (jedny náklady, dvojnásobný zisk). Film je napěchovaný tunou odkazů a dalších abstraktních myšlenek. Osobně si myslím, že prvnímu filmu to nijak neprospělo. Trikově je to zábavné a poutavé (ne, že ne), ale svým způsobem mimo. Mimo tu brilantní čistotu binárního kódu. Za sebe oceňuji jednu věc. Snahu propojení dvou platforem (film a hry) a to díky Enter The Matrix který běží paralelně s filmem. Ten kdo viděl film a zároveň si zahrál hru měl dvojnásobný zážitek. Nicméně ten kdo hru nehrál, nebyl ve významné nevýhodě. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro