Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

eMatt

Už to není ono ale v této trilogii je u mě na druhém místě. Příběh je pořád zajímavý a vizuální zpracování nestrádá ! ()

Baron Noktur

Rozhodne lepší film ako hrôzostrašná dvojka. Revolutions síce nemá oproti jednotke ani štipku tej filmárskej dokonalosti a unikátnosti, ale nebolo by správne len kvôli tomu film odsúdiť. V prvom rade, dôvodom, prečo Revolutions je lepší ako Reloaded, je že už nepracuje s toľkými témami ako druhý diel, už neskáče navôkol hlavného problému namiesto toho, aby mu čelil, Revolutions ide totiž priamo na vec bez ďalších zbytočných odbočiek a nezmyslov, ktoré tak postihovali Reloaded. Revolutions je dokonca pekný film z hľadiska komornosti, kým teda neznačne veľký útok na Zion. Miestami to dosahovalo auru jednotky a to je určite veľké pozitívum. S príchodom strojov do Zionu sa síce film zmení na apokalyptický ťažkotonážny biják so špinavou atmosférou takého Terminator Salvation, ale je to zlé? Nie, nie je, miestami iste smiešne a predvídateľné, ale určite nie zlé. Ak by stroje skutočne útočili na Zion, asi by to vyzeralo presne takto. Film má dva vrcholy - útok strojov na Zion a záverečný súboj Nea a Smitha - a obe vrcholy sú spravené uspokojivo. Súboj Nea a Smitha je veľkolepým záverom trilógie, pri ktorom dvojica zničí polovicu veľkomesta a Smith pochopí, že sa asi nemal toľkokrát kopírovať. Pekná irónia. Záverečná "happy Hollywood" scéna avšak film kazí. Až príliš sladké, príliš uhladené a vôbec sa nesústredí na postavy, na ktorých fanúšikom tejto série záleží najviac. 6/10 ()

Rudyamon

Po přečtení velké spousty komentářů si chvilkama připadám jako naprostý cvok, že mám tenhle film opravdu moc rád. Ale co divák, to názor a já jsem ten svůj dostatečně popsal v hodnoceních prvních dvou dílů. Pokud jsem v hodnocení dvojky moc necitoval, tak to využiju, i když poněkud vytrženě z kontextu, teď - ano, miluji tento film a chápu, že je "opravdu podivuhodné, jak se vzorec lásky podobá šílenství". Revolutions nám ukazuje posledních zhruba 24 hodin války posledních lidí se stroji. Popisuje přípravu armády na rozhodující bitvu, kterou ale nemají šanci vyhrát, a taky cestu Nea, který ví co musí udělat a možná tuší, co musí ztratit. Závěrečný souboj Nea a Smithe je naprosto dokonale zvládnutý, Hugo Weaving v roli Smithe je prostě fantastický. Snad ten konec, kdy nevíme co se vlastně stalo s hlavním hrdinou, je trochu zvláštní, ale snad to tak mělo být. Jak jsem upozorňoval již v hodnocení prvního dílu, Matrix je pro mě jeden z nejlepších sci-fi filmů a proto pravděpodobně nemůžu být nestranný a pokud jsem ve filmu i zaznamenal nějaké rušivé prvky, jako správný fanda, jsem je přehlédl, případně vydal za klady. Myslím, že to je naprosto v pořádku. "Správnost rozhodnutí se potvrdí až když ho učiníme" a já jsem učinil rozhodnutí hodnotit film podle svého srdce a udělal jsem dobře. ()

Varney

Opäť nastal podobný problém ako pri predchádzajúcom dieli. Veľké množstvo prázdnych rečí vypĺňa prvú polovicu filmu, ale potom nasleduje vojna strojov, ktorá je neskutočne úchvatná. Prepracovaná grafická stránka, tisíce strojov plieniacich Zion a nervy drásajúca naháňačka v šachtách. A z digitálnej stránky hodnotím kladne aj záverečnú scénu aj keď finálny súboj medzi Neom a Smithon bol pre mňa veľké sklamanie. Hodnotím 3*. ()

LabySo69

Jedním slovem "přestrojováno". Po shlédnutí Reloaded jsem věděl, že se tomu souboji se strojema nijak nevyhnem, ale doufal jsem, že to nebude nijak zvlášť dlouhý. Bohužel je... Nemám moc rád tyhlety scény, proto jsem se u Revolutions celkem nudil. Ovšem souboj Nea se Smithem, to už je něco jinýho :) Hlavně scéna, kdy Neo ve zpomaleným záběru posílá direkt Smithovi a my můžeme sledovat, jak rozráží kapku za kapkou. To je hlavní důvod, proč Revolutions nehodnotím ještě hůř. ()

matt85

Podruhé to samé, jako u dvojky, ale teď v horším provedení a méně akceptovavatelnější, i díky tomu, že se opakují. Možná měli tvůrci zůstat u jedničky... ()

marek86

Naprosto dokonalý závěř série s tím nejlepším soubojem a rozuzlením nakonci. Co víc si mohl fanoušek matrixu přát. Děkuji bratrům Wachowskim za tento zážitek. Moje hodnocení 10/10. ()

Martin79

Ukončení celé ságy proběhlo se ctí a patřičnou pompou. Přesto je tento díl ze všech tří suveréně nejslabší, dle mého názoru. To ale nic nemění na faktu, že se jedná o velice kvalitní film, jde přece o Matrix. ()

ktL

Šmarja lidi, pusťte si trilogii v těsnym sledu a pak hodnoťte... kdo u Revolutions neslintá s námi, slintá proti nám! 98% ()

milhouse333

První dva díly jsou super, ale u trojky jsme se v ději ztratil v prvních pár minutách a do konce jsem se z té motaniny ani nevymotal. A ani jsem nepochopil závěr filmu. A ať byl první díl sebevíc prúlomový v efektech, trojka vaří z vody a chvílema jsem si říkal, že koukám snad na nějaké béčko. Každopádně, nadšenec to asi shlédnout musí. ()

Khamsin

Neřadím se mezi nějaké veliké fandy Matrixu. Přesto j sem se odhodlal všechny 3 díly shlédnout. Po velmi solidním prvním a trošku hloupém druhém dílu, je Revolutions jednoznačně nejlepší z nich. Plnému počtu bodu brání u mě opět Trinity a možná až zbytečně dlouhá, leč efektivní, poslední bitka Nea se Smithem. 80% ()

Pathrose

Tak pokud dvojka vyvolala velkou diskuzi, tak Matrix Revolutions vyvolal mezi fanoušky pořádnou kontroverzi. I já uznávám, že mi trojka přišla chvílemi už moc překombinovaná, ale celkový dojem byl kladný. A více než to, mám rád, když film zanechá otázky. Ani se necítím, že mě bratři Wachowští nějak okradli. Vychutnal jsem si jednu z nejlepších trilogií filmového plátna se vším všudy. Hudba je opět skvělá a hlavně závěrečná bitka, to je něco. ()

Wyrdas

Třetí díl Matrixu mě už neoslovil tak jako jeho předchozí díly, ale rozhodně mě jakožto diváka a fanouška tohoto žánru neurazil. Začnu u záporů a tím největším je pro mě ořezání děje. Film se už tolik nesnaží diváka oslovit po stránce děje nebo složitých zápletek a jde tu už v podstatě jen o akci - a to často přehnaně fatnasmagorickou - a to i s příhlédnutím na podstatu Matrixu. Bitva o Zion je oproti ostatním sci-fi bitvám dost nudná a jednotvárná. Postava Trinity je přehnaně arogantní a hraje si na něco, na co nemá. Závěrečná bitva mezi hlavním hrdinou a hlavním záporákem je spíše přehlídka počítačové animace a triků. Rozhodně tento souboj zklamal má očekávání ze všeho nejvíc. Co bych naopak vyzdvihl je zapojení Morfeuse a jednoznačně rozhovor s Tvůrcem, Architektem. Ač mě to v jistém ohledu mrzí, nemůžu s čistým svědomím udělit závěrečnému dílu trilogie víc, než tři hvězdy. ()

diodoros

Najväčšia vizuálna megalománia kým prišiel Avatar. Možno ešte väčšia. Príbeh pokračuje tam, kde bol na konci druhého dielu uťatý a po počiatočnom stanicovom úvode sa rúti k epickému koncu - jednak do bitky o Sion, ktorá je po efektnej stránke na najvyššej možnej úrovni, je spracovaná dokonale do najmenšieho technického detailu, je najgigantickejšou a najprehnanejšou scénou, aká bola v trilógii vytvorená a všetko, čo človek vidí, ho necháva nemo sedieť a jednak vedie do úplného konca a posledného súboja s agentom Smithom a samotným Matrixom, ktorý nie je až tak do posledného detailu prepracovaný, ale ktorý aj tak je najprehnanejším súbojom celej trilógie a je zároveň jej vyvrcholením. Záver nie je klasický happy-end, je otvorený, ale zároveň uzatvára príbeh hlavných postáv aj filozofické smerovanie celej trilógie, ktoré nakoniec podľa mňa predsa len niekam viedlo. Alebo som iba naletel autorským zámerom... Tak či tak je pre mňa Matrix uzavretou, premyslenou, logickou a výbornou trilógiou, nie iba pseudosériou, kde sa dva podradné diely priživujú na úspechu toho prvého, preto (napriek poznateľne rozdielnej kvalite) hodnotím všetky diely rovnako. ()

Mik_e

Jako samostatný film by to bylo slabší, ale myslím, že se k Revolutions musí přistupovat jako k součásti celku. Epická bitva míří do finále, Neo a agent Smith budou mít poslední rande a možná přijde i vytoužený konec války. Po vizuální stránce je film geniální a i ta zvuková část je dost dobrá. Když jsem před lety viděl film v kině, nemilosrdně jsem ho ztrhal (podobně jako Reloaded), ostatně jako řada dalších - nebyl jsem připraven na to, že dostanu něco jiného než první díl. Musím říct, že to bylo silně nespravedlivé - Revolutions silně připomíná zfilmovaný komix a když na to divák přistoupí, nemůže být zklamaný. Takže, omlouvám se pánové (tedy vlastně, nyní již pane a dámo) Wachowští, vaše trilogie jako celek nepochybně patří do zlatého fondu sci-fi žánru. ()

neo93

Závěrečný díl slavné sci-fi série od Andyho a Lany Wachowských. A je to naprosto epický konec, jak se sluší a patří k této kultovní trilogii. Film přesně začíná tam, kde Matrix Reloaded skončil a proto je velmi vhodné se podívat na Revolutions ihned po zhlédnutí druhého dílu. Jinak budete dost ztraceni a vlastně ani nemůžete pochopit celý příběh, natož abyste si užili atmosféru filmu. Ta je úplně jiná než první Matrix a také odlišná od Reloaded. Vidíme tak třeba velkolepou brutální bitvu lidí o Sion, kteří pomocí svých bojovných robotů se snaží odrazit nekonečný zástup strojů. Tato skoro dvacetiminutovka vypadá dokonale a úchvatně, jako by ani nebyla vytvořena digitálními triky. Finální souboj Nea s agentem Smithem je už jen taková třešnička na dortě, která charakterizuje všechny tři díly a díky čemu se tak proslavila a dala vzniknout nespočet dalším filmům, které si berou a kopírují z Matrixu. Pro mě rozhodně nejlepší sci-fi série filmů všech dob. ()

GTS_PUNK

Záverečný diel trilógie o boji o počítačovo generovaný svet je kvalitatívne veľmi podobný svojim dvom predchodcom. Dej tretieho dielu začína presne tam, kde končí diel druhý. Čiže sa divák znovu ocitne na lodi "Nebuchadnezzar" spoločne s jeho posádkou, ktorá sa chystá na posledný boj s "vesmírnymi chobotničkami", ktoré plánujú raz a navždy zničiť mesto Zion. Nádejou pre ľudskú rasu žijúcu vo svete ovládanou strojmi, je (zas a znovu) Neo (Keanu Reeves). Ten sa preto rozhodne putovať až do samého epicentra chystanej skazy, do mesta "vesmírnych chobotničiek", kde sa im postaví tvárou v tvár nielen preto, aby zachránil Zion od skazy, ale aj preto, aby sa vysporiadal raz a navždy s Agentom Smithom (Hugo Weaving) predstavujúcim nebezpečný a agresívny počítačový program. Keď som spomínal, že sa tento diel podobá svojim predchodcom, mal som na mysli to, že aj v tomto prípade sa jedná o maximálny možný filmový priemer. Ba dokonca si pri tomto dieli dovolím tvrdiť, že je najslabším kúskom celej trilógie. Veci sa síce vyjasnia a a pomyselný kruh sa uzavrie, no sledovať zdĺhavý a nekončiaci boj plný výbuchov a elektrických výbojov, ma naozaj nebavilo a sám seba som sa pýtal, kedy to už skončí. Nie však kvôli tomu, že by ma film nudil, to nie. Avšak niektoré jeho pasáže mi nesadli. Efekty ponúka film takisto viac-menej rovnaké ako v prvom a druhom dieli, možno s malými vylepšeniami, ktoré však bežný divák asi tak ľahko nepostrehne. Naopak modré elektrické výboje, plno kovu a depresívne lokácie si pamätajú všetci a do sýtosti si ich užijú aj v tomto prípade. Rovnako ako hereckého obsadenia, z ktorého nikto nesklamal, no ani výraznejšie neexceloval. Ale čo si budeme klamať, Monice Bellucci stačili možno tri minúty screen time-u, aby si ju zapamätal úplne každý. Matrix Revolutions uzatvára trilógiu. Trilógiu, na ktorú nedá mnoho ľudí dopustiť a trilógiu, ktorú mnoho ľudí nepovažuje za niečo extra. Podľa mojich trojhviezdičkových hodnotení všetkých dielov je jasné, ku ktorej z týchto skupín obecenstva patrím. Posledný diel bavil zo všetkých určite najmenej, hlavne kvôli dlhým súbojom. V mojom prípade by som uvítal viac filozofovania a psychológie a menej "boom-boom, bang-bang" akcie. Slabší priemer uzatvárajúci tri priemerné filmy so zaujímavým námetom. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)