Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

zelvicka.

Aha. Jako celý to bylo v podstatě super, až na absolutní konec, kdy v mém mozku běhají jen otázky: Ale proč? Co se tím vyřešilo? Jakto? Za co? Opravdu? Jak se...? Asi jdu hledat nějaký vysvětlení na internet, protože já z toho opravdu nejsem vůbec moudrý. ()

Yardie

Asi se budu opakovat s komentářem jako u druhého dílu. Nemá to to kouzlo a sílu jako díl první - ale to jen proto, že už víme oč jde a jsme tedy připraveni na to, co se děje. Každopádně co se týká efektů, tak stále vynikající, hlavně bitva v Zionu byla fakt hustá a to umocněno ještě tím, v jakém roku se to točilo. Příběh se nám pěkně vyvíjí a vše o Matrixu se pomalu rozklíčuje. Celkově nabité akcí a to především v reálném světě. V Matrixu se toho zase tak moc neděje, ale to nevadí. Zde jde především o tu "mytologii". Každopádně, velmi solidní zakončení trilogie, kterou lze hodnotit jako vynikající počin! howgh! ()

kritiklon

Tady už to padá téměř do průměru svého žánru. S každým dalším dílem to jde s kvalitou dolů. Doufám že Revolutions je vyjímaje Animatrixů konečná! Myslím že by se dílo podařilo o něco lépe kdyby to páni tvůrci nenaplácali takto brzo za sebe s druhým dílem. Ale peníze holt vládnou světem..... Škoda, být to tak za 3 - 5 let natočené později, myslím že by bylo více nápadů, možnost lepších triků a lidi by nebyli tolik namlsaní jako v tomto případě hned po dvojce. A ta finální bojová scéna se Smithem je asi nejhorší, nejtuctovější a neodfláknutější z celé trilogie. Dám 4* a to budu moooc hodnej. 77% ()

Renfield

Čekal jsem nejslabší díl Matrixu, ale naštěstí byl opak pravdou! Revolutions může v kvalitě bez problému konkurovat dílu prvnímu. Až na několik málo slabších momentů jsem celý film hltal a obdivoval fantazii Wachowských. K opět výborně provedeným akčním scénám a samozřejmě dokonalému vizuálu přibil na rozdíl od dílu druhého i velice povedený scénář a spousta zajímavých dialogů. Nezapomenutelná se stala scéna finálního souboje Nea a Smithe v dešti, to je prostě zážitek! Vůbec Hugo Weaving řekl bych dominuje hercům, jeho agent Smith je skvěle zahraný záporák a přitom sympaťák. Trilogie Matrix se pro mě stala kultem v žánru sci-fi, který zatím nebyl překonán. 80% ()

filipvrbik

Patřím k té části fanoušků jimž se poslední díl trilogie velmi líbil a vůbec se neztotožnuju s nízkým hodnocením. Ano něco jsem si představoval jinak, ale tá závěrečná bitka prostě opravdu překonala vše ,co jsme doposud viděli! Viděno v kině 98% ()

Mimomisu

Ne a ne proste, nikdy neuznam, ani po letech, co jsem znovu dal posledni dva dily, ze Matrix je trilogie. Skoncilo to u perfektniho jednoho filmu s otevrenym koncem, ktery tak mel radeji i zustat. A to ani nemluvim jak moc to za tech 13 let zestarlo, coz neni vec jen triku, ale celkove vypravy a herecekych vykonu, ktere evokuji mexicky reboot Battlestar Galactica ()

mira007

Určitě lepší než přesložité druhé pokračování - má to celkem dějově hlavu a patu a aspoň nějaký konec , ale co naplat. Prvnímu Matrixu to nesahá ani po kotníky. ()

H4ku11

Ukončenie jednej z najlepších sci-fi sérii sa nevyrovná prvému dielu, stále je však na čo pozerať. I keď menej by bolo možno viac. ()

Emo-haunter

Ono je to strašně jednoduché udělit tomuto dílu menší hodnocení. M2 i M3 se staly pod palbou ostré kritiky, v drtivé většině případů kvůli nepochopení kritiků. Přitom stačí si o tomto fenoménu přečíst, ne jen vidět trilogii. A nejedná se jen o knihy rozšiřující obzory těchto snímků, ale mnohem více literatury a odkazů, kterých je zde spousta. Pak teprve můžete tuto sérii pochopit. A já pochopil. Jedná se o velké dílo Wachowských, které se v mém životě nesmazatelně vrylo jako vynikající trilogie sci-fi filmů. Hodnotím celou sérii nejkladněji :)) ()

ASSEMBLEDSK

Tretí diel Matrixu je rozhodne najslabší z celej trilógie, ale nerobí žiadnu hanbu, to absolútne nie, skôr to považujem za poctivé natočené finále, ktoré fakt za to stojí. Bol som prekvapený, že v treťom dieli Matrixu sa skoro neobjavil samotný Matrix, čo je celkom divné, ale veľmi mi tam Matrix chýbal a je len na začiatku a na konci celého filmu a to je fakt veľká škoda a dokonca ani Nea, Trinity a Morfeusa sa mi tiež moc nedočkáme, čo je ešte divnejšie, skôr sa to zameriava na mesto Sion a na vedľajšie postavy. Ale zo všetkých dielov je tretí diel pre mňa zo všetkých najjednoduchší a nie je to až tak moc kompilikované ako v prvom a druhom dieli, čo je rozhodne obrovské pozitívum a Agent Smith je furt vynikajúci záporák, ktorý v tomto filme poškodí Neovi oči, čo bolo dosť odvážne od bratov (teraz sestry) Wachovskich. Stred filmu v Sione nebol vôbec zlý, ale úprimne sa mi to na Matrix vôbec nehodí, ale finálny súboj Neo vs Agent Smith je skrátka úžasný a rozhodne zo všetkých súbojov z Matrixu rozhodne najlepší (teda keby som nepočítal automobilovú naháňačku z druhého dielu). Rozhodne som dosť zvedavý, čo nám tvorcovia dajú v chystanom štvrtom pokračovaní, pretože si to vôbec nemôžem predstaviť, ale držím palce, nech to bude tiež pecka a rozhodne je to môj najočakávanejší film v roku 2021. Trilógia Matrixu sa stáva jedna z mojich najobľúbenejších vôbec. 9/10. ()

Spacecore

Trojka bavila na rozdíl od dvojky více mojí ženu, než mě, které zase vadil díl druhý. Tento díl byl klasicky epickým zakončením velké trilogie, jaké se po Pánovi Prstenů očekávalo. A tak to i funguje. Vše se uzavře, romantická linka končí tragicky a vše se uzavře. Za mě je to ale z celé trilogie nejméně povedený díl. Zkrátka chyběla mu ta přepálenost. Ale nevadí, je to i tak moc dobré. ()

deiwitch

Excelentní zakončení trilogie a zklamání pro skalní příznivce prvního dílu. Místy se snímek neubránil předvídatelnosti, ale i tak překvapí svým koncem. Efekty jsou ultimátní, stejně tak rytmus, který sice místy narušují rádoby filozofická intermezza, ale jinak jde o skvělou zábavu, u které se navzdory očekávání (a na rozdíl od prvního dílu) nemusí příliš přemýšlet. Vše do sebe zapadá tak jak má a pro mě, fanouška komixů, je to jasných 5* ()

maty39

Dvojka a trojka Matrixu jsou hodně zvláštní filmy. Každýmu nesedí, protože jsou malinko na bednu. Lidi co o nich nechtějí přemejšlet je odsoudí (otázka je jenom jestli tam fakt něco je, nebo to tam jen ten dotyčnej chce vidět). Každopádně po technické stránce 100%. Je to asi jako s Felliniho 8 1/2 (viděl jsem nedávno prtoto to zmiňuji). Technicky brilantní film. Začátek mě nadchnul, ale po chvíli mě to prostě přestalo bavit sledovat. Neviděl jsem důvod, proč na to koukat dál (protože se mi nechtělo spát tak jsem dokoukal :-)). Ale dnes každýmu řeknu, že mě se to nelíbilo, což neznamená, že je to blbost. Někomu to sedne a řekne vám že je to nejlepší film co viděl... Ale k Matrixu: Jednička perfektní film hned po prvním zhlédnutí, čím víckrát jsem viděl dvojku tím lepší, a trojku jsem viděl jen jednou (zatím). Čas ukáže... PS: Po pátém shlédnutí všech dílů se přiklonim u všech dílů k absolutnímu hodnocení a jdu si to pustit znovu. ()

Chulimanga

Znovu pokračování, které se také nedobralo toho správného cíle....jediné, co se mi na filmu opravdu líbilo bylyi stroje APU :-) moc pěkné hračičky....ale na tom, jak sami uznáte, se film nedá založit.... ()

Vronsky

Ať už za Revolutions vidíte známé vyprávění na jazyku jedenadvacátého století nebo jen hrabivý konec skončeného, na jedné věci se lidé uvnitř a vně Matrixu vždy dokázali shodnout - rozluštit jeho kód rozhodně není jednoduché. Jelikož se Wachovští cestou po mramoru zbavili doslovnosti, sebevědomě předpokládají doprovodné studium nad rámec možností tří filmů. Zároveň je Matrix roku 2003 více fiction než science, jehož příběh se odehrává na zeleném jevišti se vším, co si při očekávaném "B" můžete po úspěšném "A" dovolit. Divácky vděčné epizodě dobývání Zionu je tak věnována třetina stopáže, kde se přechází k velkofilmovému tónu bez účasti hlavních vypravěčů. Pokud tedy nechcete zůstat na líbivém povrchu celé trilogie, můžete válečné běsnění v klidu přeskočit, a pokud pro vás bylo už řešení Reloaded přeškrtnutým kruhem, můžete přeskočit vše ostatní. Navzdory slibnému úvodu je totiž Revolutions ještě více nejednoznačný a méně konzistentní než jeho předchůdce, kterému dává zmatené odpovědi pouze za cenu dalších otázek. ()

Pawlisman

Ačkoliv se sérii matrix a taktéž tomuto filmu nedají upřít vysoké kvality a podstatu, tak především druhá část tohoto dílu upadá na úroveň klasické americké hollly-stupidity. Akčňák střídá srdceryvné scény a hloupost a směšnost je následována ještě větší ubohostí. Škoda, myšlenka vzletná, provedení mizerné. (americké výplašky) Prostě nebe a dudy. 5,5/10 ()

Brejlil

Svět prvního dílu je definitivně mrtvý a tento film je přímé pokračování Reloaded. Je to z větší části "ukecaná" záležitost, značně nesmyslně působící a nepříiš zajímavá. PS. po letech a dalším vidění: jestliže Reloaded bylo ukecané a nelogické, zde dosahuje nelogická ukecanost svého vrcholu. Pasti na programy, zbytečné návštěvy, nic blíže vysvětleného, nic blíže ukázaného. Mýtus o vykupiteli v moderním hávu a jak to tak vypadá, mnohým to stačí. Protože já na mýty o vykupitelích nevěřím a mám sklony rozebirat, co je za nimi, hluboké zklamání z tohoto filmu. A co je ještě horší, ani vizuální stránka není nejslavnější. Některé scény vykrádají samy sebe, jiné jsou velmi nepřehledné. Konec Matrixu ve mně vyvolal jen smutek a melancholii, nikoli naději a radost. ()

newt17

Konečně jsem viděl oba díly za sebou na plátně a jsem stoprocentně okouzlen! Přestože se v diskutovaných myšlenkách pořád ztrácím a asi to tak i zůstane, věřím, že dávají dokonalý smysl. A pokud si je odmyslím, zůstane mi jeden z nejlepších trikových spektáklů, jaké kdy byly natočeny. ()

Yvan

Na prvú časť to aj tak nemá. Keby to nemalo také dobré efekty tak to ohodnotím len troma hviezdičkami . ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)