Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

Recenze uživatele topi80 k tomuto seriálu (37)

Dva příběhy (2011) (S07E13)

Vzájemné doplňování i kontrast dětské a Houseovy upřímnosti využili tvůrci seriálu na jedničku, ale tady to bylo skutečně excelentní. ()

Střepiny (2011) (S07E15)

Dost divný díl. Kolega Jaroslaf má pravdu. Mně se první sitcomová vložka líbila, ale ty další vsuvky byly příšerné. Hausovo chování do půlky dílu ohrožovalo jeho oblibu i u těch, kteří si užívají jeho absolutní svéráznost, naštěstí to ale postupně dávalo logiku. ()

V nemilosti (2011) (S07E17)

Takový ten případ, kdy mají doktoři vyloženě dobrý pocit z odvedené práce a vyléčení pacienta. Zvláště když s jeho diagnózou souvisely i jeho stravovací návyky. Jinak, ač je Houseovo manželství motivováno oboustranně z jiných než obvyklých důvodů, je třeba říci, že snoubenka mu byla ve všech scénách oporou. ()

Naleziště (2011) (S07E18)

Povedený trumfální návrat Třináctky na scénu. Člověk si hned uvědomí, jak povedená postava to je a jak v seriálu chyběla. ()

Poslední pokušení (2011) (S07E19)

Medička Mastersová byla svým zásadovým charakterem zajímavým zpestřením seriálu, ale též dost rušivým prvkem, proto jsem doufal, že i tvůrci vycítili, že je třeba se s touto postavou už rozloučit. Zda tak skutečně učinili, se dozvíme. ()

Jít dál (2011) (S07E23)

House se konečně vyrovnal s rozchodem s Cuddyovou a tečku za celou záležitostí udělal nonšalantním vrácením kartáče na vlasy. A na nešťastníka Tauba čeká další překvapení tak nějak v duchu všech naschválů, co se mu v životě dějí. ()

Série 8 (2011) (S08)

Mně se tahle řada líbí. Foreman snažící se najít způsob, jak řídit House a využívající k tomu všechny znalosti, které během praxe u něho pochytil. Chase, který se tím vyloženě baví. Poněkud divná doktorka Parková a k tomu flegmatická Adamsová, která vždy v pravou chvíli vytáhne nějakou suchou hlášku. ()

Dvacet vicodinů (2011) (S08E01)

Je docela zajímavé, že když si nějaký seriál odskočí pro zpestření do oblasti vězeňského dramatu, vždy to dopadne skvěle. Povedlo se to i sitcomu Jmenuju se Earl. A tvůrci Dr. House to zvládli naprosto excelentně. Vlastně je to mnohem lepší než ty filmy, co se vyhřívají na výsluní zdejšího hodnocení filmů. ()

Diagnóza: altruista (2011) (S08E03)

Střídání stráží. Zřejmě se loučíme s Třináctkou, která jako jediná z Houseova týmu požívala poněkud vyššího standardu jeho respektu než ostatní. Na kafe se staví sympatická vězeňská lékařka Adamsová, kterou kooperace s Housem stála místo, a ač ji asi na rozdíl od dřívějších členů týmu nezdobí nějaké výjimečné schopnosti hraničící s genialitou, rychle se aklimatizuje a bez rozcvičení se pouští do na tomto oddělení nezbytných psychologických her na úkor kolegů. ()

Rodiče (2011) (S08E06)

Díl, který se točí kolem rodičovství. A s dobrým fórkem na závěr, jehož obětí je Wilson. ()

Mrtvý a pohřbený (2011) (S08E07)

Dva zajímavé i dojemné případy a jako odlehčení pochybnosti o hladině Chaseova testosteronu. ()

Lepší polovička (2012) (S08E09)

Díl, ve kterém se nachází další ze chvil, kdy má Dr. House záchvat lidskosti, byť nezapomene ani na racionální komentář. Silným tématem dílu je péče o člena rodiny, který už je mimo. Mám zkušenosti s péči o autistu, ale je třeba říci, že ten mě aspoň pozná, takže je tam aspoň interakce. ()

Kdo je bez viny (2012) (S08E11)

Díl těžící z kontrastu mezi komisním inspektorem a velmi specifickou pracovní atmosférou v Houseově tÿmu. ()

Pán domu (2012) (S08E13)

Kterak House znovu k manželce přišel a Taub se neprosoutěžil soutěží. ()

Láska je slepá (2012) (S08E14)

Zapeklitý případ plný dilemat v nemocnici (a to tentokrát nemluvím o medicínské zapeklitosti) i mimo nemocnici. ()

Post mortem (2012) (S08E20)

Wilsonova snaha o přeměnu je dost nedůvěryhodná, takže zajímavější linií je konfrontace pedantického pedagoga a Chase, jenž řeší dilema, zda přesluhováním u House nepromarňuje svůj talent. ()

Vydržet (2012) (S08E21)

Další hodně divný díl. Vím, že tvůrci seriálu ženou každý konec série do krajnosti, ale vytopení nemocnice, to už je trochu moc. Každopádně zaujala mírná reminiscence na Nicolas Winton - Síla lidskosti, ale nebyl by to tento seriál, aby tento pokus hned vzápětí neshodil. House, jenž se na začátku série vrátil k vicodinu, ale zároveň i k relativně normálnímu fungování, už začíná mít jeho tým dost, byť Taub k tomu přistupuje se svým typickým (byť poněkud předstíraným) cynismem, Parková si ničeho jakoby nevšímá, zato věčně pohodově sarkastické Adamsové už to leze krkem viditelně. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf