Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

Shakers

Priatelia sú jeden s mojich obľúbených seriálov. Koho nie, že ? Tešil som sa na stretnutie po rokoch a aj som bavil s úsmevom na tvári. Akurát mi k tomu niečo chýbalo. Tak tajne som dúfam, že uvidíme nejakú novú epizódku po rokoch, len tak for fun, alebo kludne aj starú epizódku, len s hercami po päťdesiatke. Nedočkal som sa, ale namiesto toho tu bolo čítanie scenára s kultových dielov.  Škoda, radšej by som si dal takú hranu desať minútovú jednohubku, ako sedenie za stolom. Každopádne pekný prierez seriálom, fanúšikov určite poteší hromada informácii zo zákulisia. 85% - 4* ()

filmfanouch

Přátelé jsou dodneška fenomén. Legendární sitcom se vysílal v letech 1994-2004, dočkal se 236 epizod, proslavil (nejen) představitelé hlavních rolí a zapsal se do historie televizních seriálů. Dodneška je seriál nadále reprízován, dočkává se nových a nových fanoušků a dalo by se též říct, že málokterý sitcom následně dosáhl takového úspěchu. Streamovací služba HBO Max nyní bude obsahovat veškeré epizody seriálu Přátel a zároveň po odkladu způsobeném pandemii dorazil též speciál, kde se hlavní hvězdy 27 po startu a 17 let po skončení seriálu společně sešli a zavzpomínali na nejzásadnější projekt jejich kariéry. Jen by si měl divák před sledováním tohoto speciálního dílu něco uvědomit. Speciál Přátelé: Zase spolu je totiž stvořen pro hardcore fanoušky seriálu a není pro každého.   Je pochopitelně dojemné vidět tu ikonickou sestavu po tolika letech na známých lokacích, citovat či odkazovat k ikonickým okamžikům seriálu a též vidět, že si na tu na přátelé opravdu nikdo nehrál. Člověk, který na Přátelích vyrostl a je dodnes schopen sledovat několik dílů v kuse si tenhle speciál prostě nemůže nechat ujít a velmi pravděpodobně dojde k ukápnutí pár těch nostalgických slz. Jenomže pořád by se od tohoto speciálu nemělo čekat něco kdovíjak speciálního. A jeho 104 minut by možná bylo o poznání stravitelnější, kdyby se speciál Přátel poskládal z něčeho tak trochu jiného.   Trailer na speciál v podstatě prodává tohle dojemné setkání po letech v kostce. Což je tak trošku problém. Trailer na speciál Přátel je totiž příkladem traileru, který do velké míry úmyslně prodává ty nejzajímavější momenty, aby při finálním sledování divák pochopil, že vlastně nic navíc už nedostane. Přesto to ovšem funguje. Nostalgické vzpomínání, čtení scénářů, sezení na ikonických lokacích a především ty známé tváře, které sice zestárli, ovšem pořád to mají v sobě. Jenomže tenhle speciál z nějakého důvodu potřebuje Jamese Cordena! Corden nadále zůstává jedním z nejméně zajímavých moderátorů současnosti, kdy pokládá ty nejnudnější otázky, které by člověk chtěl téhle ikonické šestici dát. Tenhle speciál navíc z nějakého důvodu potřebuje módní přehlídku, kdy se sice vzpomíná na ikonické kostýmy ze všech 10 sérií, přesto ovšem při jejím sledování nastane pocit, že by tenhle speciál mohl dodat něco tak trochu jiného. Pochopitelně se ovšem dá poté snadno namítnout otázka, zda z tohohle speciálu vlastně šlo vymačkat ještě něco jiného.   Mnoho věcí tento speciál dělá dobře. Nebojí se na správných místech použit ikonické záběry z původního seriálu, daří se mu skutečně pracovat s emocemi a pořád je pochopitelně dobře, že něco takového mohlo vzniknout. Jenomže tenhle speciál mohl nabídnout o mnoho více historek z natáčení či zákulisí. Tenhle speciál jinak režíroval Ben Winston, který je zodpovědný za několik klipů skupiny One Direction. Což znamená, že má tenhle speciál slušnou řemeslnou stránku, přesto ovšem působí tak trochu bez života a nenápaditě.   Speciál je navíc plný cameo roliček. Dorazí nejen další herci z původního seriálu, ale i další hosté, kteří rádi připomenou, že jsou Přátelé opravdu fenomén. Dorazí tak nejen Tom Selleeck, Elliott Gould nebo Christina Pickles, ale také například Kit Harrington, David Beckham nebo Justin Bieber. Svět nejspíše nikdy nepotřeboval speciál Přátel, kde se objeví Justin Bieber, přesto jsou i tyhle návštěvy úkazem, že Přátelé ovlivnili mnoho lidí.   Přes všechny různé neduhy jsou Přátelé: Zase spolu dojemným speciálem, kdy padají dojemná přiznání, herci sami nemají daleko k slzám a výsledný dojem z toho, že divák nejspíše sleduje poslední návštěvu legendárního bytu nebo kavárny Central Perk má jednoduše ten správný dopad. Dalo se z toho vyždímat víc, přesto je ovšem Přátelé: Zase spolu uspokojivou záležitostí, která navíc po finiši nejspíše donutí k tomu si více než jednu z těch bravurních 236 epizod povedeného seriálu pustit znova....... () (méně) (více)

Big Bear

Uhhh...  Naprostý souhlas s Verbalem. Do písmene! Ani jsem to nedokoukal. Přátelé to byl tehdy můj top seriál spolu s MASHEM, Červeným trpaslíkem a Haló haló. Tehdy jsem to miloval. Jasně, časem nikdo nezískává na kráse, ale tohle bylo moc. To fakt takhle blbě vypadáme když se my setkáváme po čase s našimi přáteli třeba ze střední? Navíc ty rozhovory... Někteří z aktérů se dojímavě rozpomínali na veselé příhody, které si ani jiní nepamatovali, takže z toho pro neúřastněné bylo takové trapné nic... No a ta tabule a ty otázky... Bože. Doufám, že se nedožiju za 20 let něčeho podobného ve stylu Slunečná: Zase spolu... Dám za jednu hvězdu jen z úcty a za tu tehdejší zábavu. Já umím být sentimentální, tohle by ale ze mně slzičku nevymáčklo ani lisem na olivy...  * ()

JohnnyD

Prvotriedny generačný festival nostalgie, ktorý poskytuje akurátny mix dobrého pocitu z návratu starých známych a úľavu, že sa Priateľov nikto nesnaží reálne oživiť. ()

Cappuccino

Reunion bol zábavný, potešil ma, ale do plného počtu hviezd mu chýbalo veľa a, úprimne, neprekážalo mi, keby ani nevznikol. Vadil mi Corden, ktorý pôsobil skôr ako nadšený fanúšik, než moderátor, a hnevali ma módne prehliadky – u nich som sa skutočne ani len nepousmial. Nerozumiem, načo tam na silu tlačili Biebera a Delevingne. Ďalej by som miesto čítania scenára zo starých scén prijal viac ohliadnutia za životmi hercov a príhody z natáčania. Verím, že ich za tie roky muselo byť naozaj veľa. Potešilo ma však predstavenie tvorcov, o ktorých som takmer nič nevedel. Celkovo som bol napriek spomínanej kritike spokojný a užíval som si vlnu nostalgie. Nemôžem si však pomôcť, ale mám pocit, že niektoré časti dokumentu boli zbytočné. ()

Tsuki

Sejít se po letech s herci z Přátel v zábavném pořadu je fajn. Fanoušci určitě zaplesají a rádi se na něco takového podívají. I já jsem se ostatně jako fanoušek docela bavila. Nejlepší na tom rozhodně byly historky z natáčení a nikdy neuveřejněné záběry, bloopery atd. To opravdu musím ocenit. V určitých ohledech byl tenhle zábavně dokumentární pořad i docela nápaditý - např. nechat herce číst útržky scénáře a sehrát tak některé scény nanovo, nebo si zahrát hru jako z dílu, kdy holky přišly o byt. Takže ano, mělo to své hezké, zábavné i dojemné momenty. Bohužel to ale téměř stejnou měrou obsahovalo i jakýsi balast, který tomu neslušel a ze kterého čišela snaha vytřískat z toho co největší sledovanost. Vůbec jsem třeba nepochopila, proč se musel dávat prostor nějakým celebritám, které s Přáteli nemají nic společného. Pár z nich k tomu aspoň něco zajímavého řekli nebo něčím přispěli, ale například David Beckham tam byl se svým komentářem o tom, že má Přátele rád a který díl se mu líbí, úplně nedbytečný a působilo to trapně. Stejně tak na mě působil zbytečně i James Corden v roli moderátora. Nejen že v podstatě nepokládal žádné zajímavé dotazy, ale celkově jsem neměla pocit, že by tam jeho osoba měla nějaký vklad. Pokud už tam musel být prvek moderátora, mohli zaangažovat někoho, kdo třeba v Přátelích přímo hrál. Udělala se z toho taková šou, která působí, že se chtěli zavděčit především hlavní šestici herců, ale z pohledu diváka to působí jaksi uměle, všeho moc a všechno tak trochu na sílu. Spíš než tam za každou cenu cpát nadbytečné celebrity, mohlo to být více koncentrované na herce, kteří v seriálu hráli, nebo na tvůrce seriálu. Někteří herci se tam sice mihli jako hosté, ale většinou tam nebyl ani prostor, aby pořádně něco řekli (snad krom toho, že pozdravili a řekli, že jsou rádi, že tam můžou být). A velmi mi tam chyběl Paul Rudd. Ten tam opravdu měl být. Myslím si, že by celému pořadu prospělo, kdyby byl malinko komornější a nesnažil se v omezeném čase ukazovat ode všeho jen trochu. Jak jsem říkala, má to své hodnotné momenty, ale neubráním se pocitu, že celá věc mohla být zrežírovaná mnohem lépe. Potenciál to rozhodně mělo větší. Pokud bych dala o hvězdu lepší hodnocení, bylo by to vlastně jen proto, že to jsou Přátelé, a to mi nepřijde správné. Jako pořad/dokument je to svou formou a provedením spíše průměrné. ~(3,2)~ ()

Dzeyna

Přátelé miluju a milovala jsem. Nicméně jsem čekala naprosto něco odlišného. Nejdříve jsem si myslela, že bude bonusový díl. Potom, když jsem se dozvěděla délku "dílu", tak jsem si řekla, celovečerní film - super. A nakonec vzniklo tohle. Pardon, ale rozhovor s hlavními aktéry legendárního seriálu není nic extra. ()

Kothy

Neskučná nostalgie! Je hezké vidět všechny ty herce po letech v jedné místnosti, jak si jen povídají a vzpomínají na staré časy. Nikdy jsem nebyl velký fanda Přátel a dlouho jsem si k nim hledal cestu. Nakonec jsem si ji našel a těžko hledat člověka, co by ten seriál neměl rád. Asi je to nejlepší varianta, jakou mohli zvolit. Zavzpomínalo se na staréí dobré časy a člověk se dozvěděl pár drbů ze zákulisí. "Ten pořad z vás neudělá hvězdu." :D ()

silentname

"Friends Reunion Special" je asi všetko čo poteší fanúšikov a ukáže, že našich šesť obľúbených hercov aj po rokoch dokážu skvele potešiť. A je vidno, že majú spolu dobré vzťahy, že keď roku 2004 "Friends" skončilo, tak to bolo skutočne veľmi emocionálne a vytvorili skutočne na svoju dobu veľmi špeciálny seriál, na ktorý mnoho ľudí veľmi rado spomína a rado sa k nemu vracia. Ja osobne som seriál pozerával viac sporadicky a nesledoval som každú jednu epizódu a nespomeniem sa na každý jeden detail, ale môžem povedať, že Rachel, Monika, Phoebe, Joey, Chandler a Ross majú svoje miesto v mojom nostalgickom srdci. A tento špeciál na tú nostalgiu skutočne správne zatlačil. Ak milujete seriál, povinnosť, ak nie, možno vás to zabaví aj tak. Hodnotenie: A ()

Arsenal83

Za toto dostal každý z hercov po 3 až 4 milióny dolárov? Ja som fanúšikom a dokonca mám seriál vo svojej top 10 (zatiaľ). Ale očakával by som po toľkých rokoch a s takým rozpočtom nejaký super vtipný film s normálnym dejom, proste naozajstný „reunion“. Toto je však nostalgické stretnutie hercov, ktorí majú slzičky na krajíčku, pretože vidia staré štúdio s kulisami. A možno tie slzičky sú od dojatia, že tak poľahky zarobili na ďalšiu plastiku, ktoré sa na viacerých z nich dosť výrazne vynímajú. Ako fakt za interview, pár zostrihov a dojatie hercov odmietam dávať nejaké super hodnotenie. Slabučké 3 hviezdy. ()

korbitch22

Naprostá trapárna. To, že se někdo chce po dvaceti letech setkat a tlachat, prosím, ale ať je to třeba vzpomínkový dokument kde padne pár rozhovorů a celé se to vejde do 40 minut. Nebo když chcete vydělat nekřesťanský peníze a prznit svůj nezpochybnitelný legendární status (leč ne zcela pochopitelný) natočte celovečerní film s regulérním příběhem a scénářem a ukažte nám vývoj postav. To, že všichni zestárli a většina dementů má nutkání to řešit je jedna věc, tak má prostě Joey pupek, Chandler kotel z chlastu a xicht jak rozteklé želé a Monica by měla žalovat všechny svoje plastické chirurgy. Upřímně ale nechápu, proč se mám koukat na vteřinové výstupy herců, kteří se v seriálu kdy objevily, na čtení scénářů z papírů (to jsem vzteky syčel) nebo celkově na ten ubohý a nudný koncept. Kromě LeBlanca, kterého to jako jediného evidentně baví všichni vypadají neskutečně nuceně a otráveně. Perry je doslova proslulý svoji nenávistí ke všemu co týká seriálu, ať už jsou to fanoušci kteří mu řeknou o podpis, fotku nebo mu pořád říkají jen Chandlere, nebo píseň od Rembrands kterou nenávidí všichni z nich. Poslal bych tuhle namyšlenou debilů do prdele. Přijít, znuděně mluvit o něčem, co zemřelo před dvaceti lety a co si budem povídat, mělo to zemřít před 23. lety, dostat za čtení replik z papíru 5 mega a bůhví kolik ještě mega z výdělku a myslet si, že to někoho bude bavit je vrchol drzosti. Přátelé pro mě byly fajn seriál. nic víc, nic miň a ze všeho nejvíc jsem miloval Rachel ve druhé sérii, protože tam je Anistonka na vrcholu své krásy a její sukně, opálené pevné nohy a dokonalé kozičky bez podprsenky mě z mysli nevypadnou ani za dalších dvacet let, ale to je tak všechno a tohle, to bylo neskutečně ubohý. ()

Chrustyn

Nostalgická pecka určená pro opravdové fanoušky kultovního seriálu Přátelé. Nedozvíte se nic nového ani se neprobírají temné stránky některých z herců, ale fanoušky to příjemně zahřeje a pohladí po duši. Víc to podle mě ani říct nechtělo. ()

Marze

Je to taková směsice módní přehlídky, talkshow, dokumentu. Rachel, Ross, Monica, Chandler, Phoebe a Joey. Tedy Coxová, Anistonová, Kudrowová, LeBlanc, Perry a Schwimmer.  Je tu vzpomínání na seznámení, natáčení, smích, vzájemné dojímání i slzy. Šestice přátel postává v bytě, potlačuje slzy, odkládá klíče na pultík a odchází dát si poslední kávu do podniku Central Perk na rohu newyorských ulic Bedford a Grove. Tvůrci pozvali nejen hlavní hrdiny a herce z epizodních rolí, ale také celebrity, které seriál milují. Moderátor James Corden hvězdy Přátel vyzpovídá, fotbalista David Beckham prozradí, že je celá Monica, zpěvačka Lady Gaga si s Phoebe střihne duet Smraďoch. Objeví se také modelka Cindy Crawfordová, hvězda seriálu Hra o trůny Kit Harington nebo zpěvák Justin Bieber. David Schwimmer v jedné ze scének opět moderuje vědomostní kvíz, tentokrát s otázkami souvisejícími se seriálem. Zásadní scény přehrávají se scénářem v ruce. A načasování chytají okamžitě.Když přišel Matt LeBlanc na konkurz, měl v kapse jen 11 dolarů.  Autoři konceptu věřili natolik, že při zdlouhavém hledání správných herců vsadili i na ty, kteří už měli angažmá jinde. Každý ze šestice protagonistů nyní za společný projekt zinkasoval kolem dva a půl milionu dolarů, tedy v přepočtu 58 milionů korun. Herci měli při natáčení, které se uskutečnilo v dubnu, zároveň roli producentů. Netflix platil společnosti WarnerMedia za práva od roku 2015 okolo 30 milionů dolarů ročně. A před třemi lety měl za prodloužení smlouvy údajně vydat až 100 milionů dolarů, v přepočtu dvě miliardy korun. Přesto po dalším roce WarnerMedia kontrakt neprodloužila a mimo jiné kvůli spuštění nové digitální platformy HBO Max si Přátele nechala pro sebe. S přibývajícím věkem diváků se roztomile nedospělí hrdinové Přátel mohou zdát trochu otravné. Hvězdy Přátel už v minulosti prohlásily, že opravdové pokračování seriálu nepřipadá v úvahu, ale na speciál kývly kvůli fanouškům. ()

marhoul

Cosi tak toporného se na pornhubu vážně nevidí. Už jen samotná délka prvoplánového rýžovacího projektu mě zarazila, i další obavy se potvrdily, shlédnutí probíhalo chvílemi se zakrytými kukadly. Chápu, že řada fandů se u toho nostalgicky potěší, ve své době jsem na seriál taky koukala, nicméně, že bych ho adorovala bezmezně dosud, to zase ne, ale ano, dobře napsaná, zahraná sranda to v devadesátkách byla, ovšem jsme dál, takže se tahle aktuální trapná tryzna dá těžko ohodnotit kladně. Naštěstí jsme v prostoru, kde si každý může pochválit, co se mu zlíbí, za mě hrůza a přeji si, aby se takto jednoduché věci více neděly. Shazují původní počin. Vývary nedopadly u Macha a Šebestové, ani u Arabely, sice u M*A*S*H* jo, ale tak všem je snad jasné, že tam to byla jiná tvůrčí liga. Osobně by mě víc potěšil řekněme desetiminutový spot, v němž po letech John Turturo alias Jesus tančí a zase olizuje kouli před Dudem a Waltem "Dios Mios", kdy by nás Walt zajisté osvěžil čímsi nadčasovým, klidně ať poskládájí rozprášeného Donnyho, protože ani z toho nás nebude natahovat, jako ze stále nehezké kobylí držky s prasečími očky Rachel, neumětelsky zohavené Mončiči, uondaného ochlasty a dalších, kterým se jejich role staly osudovými, přičemž je fakt, že tehdy se jim povedly. Jedna za Lisu Kudrow. ()

Flego

Pre milovníkov seriálu povinná jazda. Stretneme sa s obľúbenými hercami a spolu si prejdeme niektoré scény. Tento film je predovšetkým show, nič výnimočného, ale ako spomienka vyhovujúce a milé. Niekedy aj dojímavé. ()

BMW12

Přátelé jsou nejlepším sitcomem všech dob, a tak jsem nemohl vynechat ani tento speciál, kdy se po 17 letech sešla naše šestice v jedné místnosti, resp. v místnostech, kde se seriál natáčel. Což je však zvláštní, že za takovou dobu se nikdy všichni spolu nesešli. Ale je to velká nostalgie, člověk s našimi hrdiny vzpomíná na ty časy, kdy se seriál točil. Dozvíme se i nové informace ze zákulisí natáčení. Myslím si, že tohle se tvůrcům povedlo, udělali to zajímavé, vymysleli to hezky. A mě při sledování několikrát ukápla slza. Jen u Matthewa Perryho jsem měl takový zvláštní pocit, že ho setkání moc nebavilo. Ostatní si to ale užívali a dojetím brečeli. ()

HellFire

Ačkoliv jsem si až retrospektivně uvědomil, že Přátele jsem vždy sledoval jen „náhodou“, když jsem je zrovna chytl v televizi a hodně dílů jsem neviděl, stejně jako spousta lidí po celém světě jsem si je oblíbil. A i když pozdější díly byly místy hodně slabé a hluchých míst bylo víc, než by se mi líbilo, přesto mi tento seriál utkvěl v paměti jako jeden z těch lepších. Opětovné setkání hlavních představitelů po 14 letech jsem si tedy nemohl nechat ujít. A nebyl jsem zklamán. Velmi mne potěšilo, že se tvůrci zaměřili především na začátky a chemii ústřední šestice. Konec se záběry z posledního dílu byl skutečně srdceryvný. ()

luka4615

Dojemné a nostalgické ohlédnutí za jedním z nejlepších sitcomů jaký kdy spatřil světlo světa. Společně s herci, kteří zde vzpomínají na natáčení se vydáme zpět do známých lokací, což si fanoušci tohoto legendárního seriálu patřičně užijí. Tohle se zkrátka moc povedlo. Skvělá práce! (HBO GO) ()

Morholt

Už ten úvod, kdy všichni hlavní protagonisté postupně přicházeli do původních seriálových kulis a dojemně se vítali, mi přišel falešný a toho pocitu jsem se až do konce nezbavil. Bylo fajn vidět některé z vedlejších postav, jako byli třeba Gunther, rodiče Gellerovi či Janice, jak v současnosti vypadají a u posledně jmenované vyloudí úsměv fakt, že český dabing byl fakt blízko. Rozesměje i několik málo nepovedených scén a nejspíš by bylo lepší, kdyby se tvůrci vydali primárně tímto směrem. Takhle to bylo příliš strojené a snaha vytřískat z toho ještě pár doláčů navíc smrděla na můj vkus až moc. 35% ()

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (více)