Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

Tomasso001

Za chvilku bude nejlepší horor, když budou polovinufilmu strkat do mlýnku na maso kousky lidi a shánět je bude nějaký blázen. Ať už je to jakkoliv uhozené a postavené na hlavu.U tohodle filmu sem se spíš smál jeho hlouposti, pro mne bylo jeho sledování ztráta času. Tím nechci odradit lidi, co mají v oblibě Bčkové horory, ti si asi užijou ()

BS

Vystřelení mozku z hlavy a scéna kdy Jessica Biel utíká lesem v promočeném triku jsou to co mi po zhlédnutí zbylo v hlavě :) ()

majxik

Co si budeme řikat, tento snímek jsem doma zhlédnul natřikrát... 2krát jsem u něj usnul a to jsem byl poměrně odpočaty před startem, a to by se ani u Hororu ani u Thrilleru nemělo stávat, dokonce jsem to odzkoušel na pokusném králikoj a nevím pořád proč, ale ten občas i dostal záchvaty smíchu. Ale trošku k zhodnocení... občas nějake ty krvelačné scény jsou dobré, ale celkové stoji celý film za prd. ()

lennyd

Skupina teenagerů se vydává na koncert své oblíbené skupiny. Když projíždějí poblíž jednoho opuštěného místečka, do cesty jim skočí mladá dívka, stále opakující jediné - "Vezměte mne pryč". Ale jakmile ji naloží do auta, vytáhne skrytou pistoli a zabije se. Co mohou nyní dělat, než zkusit v blízkém městečku najít šerifa? Jenže ani jeden z nich netuší, že to bude ta poslední věc, kterou ve svém životě stihnou ... Michael Bay už asi opravdu neví, do čeho by vrazil prachy (a ještě horší je, že ač je to libovolná kravina, do které ty prachy vrazí, tak se stane relativně úspěšnou a Bayovi vydělá ještě víc). I když jde o typickou vyvražďovačku (jasně, okořenou tím, že jde o příběh dle skutečné události - a že pravý vrah asi(?) nikdy nebyl dopaden), musím říct, že se mi i docela líbila (hlavně je to asi první film, kde se hrdinové rozdělí nějak trochu inteligentně, a není to obvyklé filmové - "Měli bychom se rozdělit, aby to vrah měl jednodušší"). Konec trochu zbytečně natahovaný, ale vcelku očekávaný. No nic, asi si zkusím sehnat ještě původní film z roku 1974, pak uvidím jestli to s hodnocením nezamává.. ()

haj

Připadalo mi, jak kdyby se tvůrci inspirovali filmem Scary Movie 1, ale bohužel nepochopili, že to byla parodie. Př. máte možnost utíkat z města po silnici, nebo se schovat na jatkách- co uděláte? Jatka jsou přece jasná volba. ()

Danny F.

Drsný, krvavý a napínavý je tento víceméně thriller podle skutečných událostí o brutálním zabijákovy, kterého dodnes nenašli. Radost se na to (utrpení) koukat. 90% ()

Tereza666

NÁÁÁDHERA! Skvělý, napínavý, brutální film o krapet vyšinuté rodince Hewittových. Tenhle film řadím mezi mé VELMI oblíbené filmy =) ()

Brain-D

Oreginálu z roku 1974 už se těžko něco vyrovná i když tam nacpou kozatější děvku, tak to nevylepší i kdyby tam bylo 100 takovejch šerifů z krví nasáklým humorem... ()

darek kartac

Průměrný remake, který mě ale opravdu vyděsil a bál jsem se. Ta maska to prostředí ty šílené zábery černobílé. Hrůza :O. 50% ()

Mishqo

Okrem vcelku dobrej atmošky, to bolo zlé od scenára až po herecké výkony. A ani tie vražedné scény nestáli ani za mak. Aj 2 hviezdy su možno veľa, ale nebudem lakomý. ()

lykan9

Četl jsem mnoho článků a komentářů, kde je Michael Bay křižován za to, co provedl starým hororovým klasikám. Já s tímto nesouhlasím. Je pravda, že i když je v tomto případě Leatherface oblečen do moderního kabátu, tak nedosahuje kouzlu a úzkosti původní verze, ale přesto se jedná o zajímavou podívanou, ve které hrají příjemní a dobře zapamatovatelní herci, kde hlavní hrdinka v podání Jessici Biel je doslova k nakousnutí. Já jsem rozhodně spokojený. ()

e.Xit

Jednou to můj bratránek nazval větou: "návod jak zabít kamaráda na deset způsobú". Ale technicky to vypadá skvěle. ()

drackula

Originál TCM74 ma moc neoslovil a preto som aj k tomuto remaku pristupoval s obrovskou nedôverou. Moju skepsu ešte viac prehĺbil trochu nezáživný úvod, ktorého dôsledkom bolo, že som pri prvom pokuse o projekciu po zhruba 30tich minútach zaspal. Druhý pokus už bol úspešnejší a som rád, že sa veci po prekonaní magickej 30tej minúty začali pekne rozbiehať. Ako predjedlo som ocenil úlisného šerifa a hlavné jedlo v podobe kožennej tváre bolo vítanou delikatesou. Na to, že ide o remake musím oceniť, že tvorcovia okrem kópie originálu stavili aj na niekoľko nových nápadov podčiarknutých vcelku štýlovým "špinavým" spracovaním. Vcelku príjemné prekvapenie. 80 % ()

Ravi

Tohle že má být horor? To asi těžko, ne? Na celém filmu mi přišly dobré pouze černobílé scény v úvodu a na závěr. Nic víc neplnilo žánrovou funkci. Já se prostě u takových filmů, kde běhá nějaký retardovaný šílenec s vražedným nástrojem, nebojím. Jestliže atmosféru filmu má dělat člověk, který od někud vyběhne a začne bezhlavě všechny mordovat, není čím se tu zabývat. Od hororou očekávám strach z neznámého. Prvek překvapení a odhalení je tu zastoupen vždy stejným způsobem - pouhým vyskočením odněkud a řezáním do masa, jak koho zrovna napadne. Začátek byl zajímavý a celkově má film určitou filmařskou úroveň, ale jinak? Nic moc. 25% = 1/5 ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob