Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

korndaddy

Po shlédnutí originálu, nezbývá než jít s hvězdičkou dolů. To by ode mě nebylo fér. Jasně, je to modernější a bla bla bla... Ale to přece není všechno. ()

Eraserhead

O dost temnější a krvavější zpracování originálu. Musím říct, že před shlédnutím jsem si mnoho nesliboval a čekal jsem další trapný pokus o to jak ze slavného jména vydolovat ještě nějaký ten dolar navíc. Po shlédnutí jsem usoudil, že každý dolar, který tenhle film vydělá je naprosto zasloužený. V hororu jsem hodně dlouho neviděl tak kvalitně vystrašené postavy jako tady i vraždy jsou zobrazeny dost surově. Vznikl film s velmi nepříjemnou atmosférou, kterou jistě fanoušci žánru ocení. ()

BlueZero

Neviem, či som to správne pochopil, ale nejedná sa o remake, ale viac-menej o pokračovanie situované do dnešnej doby, aj keď nie je moc na čom spoznať časový posun o 30 rokov. Hlavne je tu určite iný dej a aj zloženie postáv. To čo mi chýbalo v prvom spracovaní (detailnejšie krvavé scény) bolo čiastočne doplnené. Doplnený bol aj dôvod vraždenia. Ale zároveň aj omnoho viac blbostí. Tí amíci majú zázračné deti, ktoré vedia rezko bežať aj s rozrezanou nohou (aj keď on tak rezko behal aj v prvom spracovaní). A ešte sú aj nejakí obzvlášť tupí, radšej vbehnú do mäsiarskeho závodu akoby bežali po ceste. No nič, však pár lakacích scien tam je, tak si ich vychutnajte. ()

cab

Zapocal jsem v pozdnich vecernich hodinach a musel jsem projekci odlozit na dalsi den, radeji za denniho svetla. To mluvi samo za sebe!!! Hodnoceni zni: novogeneracni naturalisticky horor schopny podesit ci vylekat a ne levne becko jak mnozi odbornici tvrdi. Mozna pomohl i fakt, ze jsem si ho poustel na svem PC. 80% ()

Theraphosa

Náhodou, já byl příjemně překvapenej. Atmosféra jak má bejt a úvodní úder přes hubu desetikilovým kladivem byl hodně libovej. Čím víc se ovšem film blížil závěru, tím víc ztrácel to, co v počátku tak krásně rozeběhl. 75% ()

Fanex

Od tohoto filmu sem čekal o dost víc. Sem slyšel same hlašky, že na to v kině hleděli pořád se zavřenyma očima. Omyl, mě tam nic tak strašného nepřipadlo, ale nevim, jestli se to opravdu stalo, nebo si vzal příklad od nějakého zabijáka, který tam opravdu "řádil". Ale závěru sem se trochu bál. Amatersky zaběry dělají divy. ()

wosho

Na Jessicu v tílku je moc pěkný pohled a z R. Lee Ermeyho jde fakt strach a hnus, spolu s velice kvalitní kamerou (esteticky podaná brutalita) je tento masakr solidní zábavou, u které se člověk moc nebojí, ale ani nenudí. ()

Pussycat18

Jsem posera, u většiny hororů, nebo thrilerů mi stačí větička: podle skutečné události, a už mi nikdy nikdo nevymluví, že tam ten pošahanej blbeček s motorovkou běhá dodneška :-). Masakr mě vyděsil, jasně, je to béčkový film, pro dost lidí slabota, ale nemůžu si pomoct, pro mě tam bylo moc aspektů, podle kterých většinou minimálně měsíc nejdu sama na záchod: Opuštěnej barák uprostřed kukuřičného pole (ježiš, jak někdo může bydlet v takovým baráku?), starej dědek, kterýmu chybí nohy (nic proti amputovaným, ale v tom domě to je děsivej aspekt!), úchylnej a divně zírající šerif (na koho se dohajzlu v takový prekérce mám obrátit?). K tomu opuštěnej masokombinát, vyděšená holka s bouchačkou mezi nohama a na konci autentickej záběr pošuka Letherface. Brrrr, sem posera, takže jako hororový fanda jsem s tímhle počinem vcelku spokojená. ()

Holina

Nová vlna texaského masakru se nedá srovnat s originálním Hooperovým dílkem, tu atmosféru už prostě nikdo do filmu nedostane. I tak jsou ale dvě moderní pokračování důstojnými následovníky. ()

Ratherfly

Jessica Biel má opravdu parádní prsa! Navíc tady běha jen v bílém sexy tilku -což mi celkem uspokojivě vysvětluje skutečnost, že v podstatě 5minut po tom co jsem to dokoukal, si nepamatuju jaký měla účes (měla vůbec hlavu?). A co se týče samotného filmu, tak ten opravdu nestojí za řeč (nebo spíš čas), prostě bída. Jediné co stojí ještě za zmínku, je stylové zobrazení jižanského zapadákova a jeho svérázného osazenstva, který mi připomněl starou klasickou first-person střílečku Redneck Rampage, kterou jsem jednu dobu intenzivně drtil na svém tehdá übercool Celeronu 300Mhz za 35litrů. ()

Ilhan

Původní snímek z roku 1974 byl skvělý díky své děsivé scéna "dědo bouchni". Tento remake, chcete-li, mi přišel mnohem víc propracovanější. Buduje napětí od začátku a člověk nemusí čekat půl filmu na to, aby se vůbec něco stalo. Nápad s úvodním a závěrečným záznamem z policejního vyšetřování je geniální, zvláště pohled na drápance ve zdi, které jsou ve filmu jasně vysvětleny a právě při této scéně mi bylo opravdu dost špatně, celá scéna dostala na realističnosti. Jsem také rád, za objasnění, proč vlastně Leatherface svoji masku vůbec nosil. Lekaček si člověk moc neužije, ale rozhodně stojí za vidění. Vyzdvihnul bych zejména tyto věci: záznam z policejního vyšetřování, opakovaná scéna: "Chci jen jet domů, jedete špatným směrem", záběr skrz hlavu, tvář přítele na leatherfacecovi. To jsou geniální scény. Jessica Biel skvělá. Opravdu povedné. ()

divak84

ne že bych si to užíval, ale dostalo mě celkem nekompromisní tempo i styl. hlavně uřezane nohy se solí plus hák na záda... klasický USA horor, kde nejblbější chování vyhrává. hodnotím pouze hororové prvky ()

F.W.Colqhoun

Vítězství špatné formy nad ještě horším obsahem. Snad mě omlouvá, že jsem se na to díval v rámci pracovních povinností. Ocitám se sám sebou v podezření, že čím dál častěji redukuji filmy na kozy. Nemůžu si pomoct, ale ony patřící Jesicce Biel představovaly to jediné, co mi průběžně zabraňovalo od remaku slavné explotation odejít. Na každý pád se jedná o důvod, ehm, pádný. Všechno ostatní stojí za-vyliž-prdel, automatem generovanou hudbou počínaje, blbými filtry pokračujíce, nulovou atmosférou konče. U vyvražďovačky zvlášť zamrzí nulová hladina napětí. Vizuál, výprava, dekorace, kulisy (Hewittovic barák nelze nazvat jinak) - všechno je tak strašně přestřelený a über-strašidelný, aby nikdo ani na okamžik nezůstal na pochybách (= aby nebylo nutný ani trochu přemýšlet, předpokládat, podezřívat); něco mi říká, že by i v tak sešněrovaného žánru pro cosi takového prostor zůstat měl. Osudy hrdinů, letmo nahozených panáků klasického střihu (povrchní paňák, přitroublý hulič, rádobyintelektuál, soucitná, vyzrálá, zodpovědná a NEBERE DROGY apod.) mi byly lhostejné přesto, že způsob jakým ukončovaly angažmá na plátně, nebyl nejjednodušší. Dva body dávám za "vlohy" Jessicy Biel a to, že jsem si ve hluchých místech mohl vzpomínat na Deliverance. PS Zvědav, zda Marcusu Nispelovi po tomhle ve studiu uvolnili na něco peníze, jsem si prošel jeho na klenoty bohatou filmografii. Jak to ten člověk dělá?! ()

Mičl

Už z názvu The Texas Chainsaw Massacre je patrné, že se jedná o hustou kruťárnu. Překvapivě dobrá režie pro mě do té doby neznámého Marcuse Nispela, ale hlavně překvapivě dobrá produkce pro mě hodně dobře známého Michaela Baye, který měl velké slovo a podíl na výsledném celkovém dojmu tohohle řízného hororu. Všichni tvůrci z reálného základu vymačkali maximum a přidali dost hodně povedených scének, hlavně se sexy k smrti vyděšenou Jessicou Biel. Celou cestu z kina a i chvíli potom, jsem doufal, že mě motorovka nikdy nezařízne. Pro mě osobně opravdu povedený děsivý horor. 85% ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob