Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

10Domik10

Viacej akcie v štýle street masacre, menej temnosti a krvilačnosti, ktorú ponúkol Paul W. S. Anderson, a práve preto je Resident Evil: Apocalypsa diel, ktorý sa u mňa radí na posledné miesto (okrem animovaného rozkladu). ()

LucyD

Pokud jsem si o jedničce myslela, že je vynikající, nevěděla jsme, že na mě dvojka vyzbrojí s tímto. Jsem unešena a nemám slov, opravdu ne. Uznávám, že některé scény, a nebylo jich málo, jsou trochu fádní a ne všem se budou líbit, ale co se týče mě osobně tak je dokážu přehlédnout bez mrknutí oka. Krom akčnosti je ve filmu krásně vidět, jak s námi dokážou manipulovat média. ()

sarfian

Omnoho lepšie ako prvý diel, konečne aspoň trochu sa to približuje hre, ktorú som mal rád. Ale ešte to neni celkom to čo od takýchto filmov očakávam. VIDENÉ 2x ()

Franc1s

rozporupné pocity, brzy jsem na tenhle film zapomněl a po dalším shlédnutí, už stačiloo. Dvojka RE není to pravé ořechové, bohužel. ANi soundtrack to nezachrání...4/10 ()

Ceberus

Ze začátku to vypadalo hodně beznadějně, že to snad ani fešné dámy nezachrání. Naštěstí však měl konec celkem zajímavé rozuzlení, takže to mu přidalo hvězdu navíc. Celkově se mi to ale zdálo nepatrně slabší než první díl. Mimochodem Oded Fehr by byl imho parádním kandidátem na Johna Sheparda, pokud by se někdy točil Mass Effect. :-) ()

Scharra

Kvalita série nám začíná pomalu klesat, ale ono taky nejde každý díl natáčet o jednom a tom samém, takže je třeba to posunout kousek dál a co je hlavní (i tahák na diváky) - více akce, větší ohrožení, více monster...no prostě více ode všeho. Bohužel jak už to tak bývá, čím víc peněz se nacpe do efektů, tím méně zbude na scénář. Pro mne ale jeden z lepších dílů série ()

AloisNeuman

Skvělé pokračování prvního filmu. Pro milovníhy herní série užasný film založený na prvcích z druhého a třetího dílu vydáného na PS 1 a prvky ze hry Code Veronika X. Pro filmové fanoušky lepší béčko. ()

Jaxx84

Po skvělé jedničce velké zklamání. Produkci očividně došly jak nápady, tak peníze. Laciné efekty, šílená kamera, nelogické až absurdní myšlenkové pochody postav, prostě tragédie. Film drží nad vodou jen zajímavě se rozvíjející dějová linie, jinak je Apokalypsa, opravdu apokalypsou Resident Evil. 4/10. ()

GTS_PUNK

Pokračovanie série Resident Evil druhým dielom začína niekoľko hodín pred zobrazenými udalosťami na konci prvého dielu. Alice (Milla Jovovich) sa v ňom prebúdza nevedno kde a keď vyjde na ulicu, zistí, že T-Virus sa rozšíril vo veľkom. Zasiahol celé Raccoon City a malé skupinky preživších sa tak musia spojiť, aby proti nemŕtvym bojovali. Nebojujú však len proti nim, ale takisto aj proti korporácii Umbrella, ktorá má celé toto spiknutie na svedomí. Veľa času pritom nemajú, pretože Raccoon City má byť zničené nukleárnou explóziou a preto je útek prioritou číslo jedna. Skupina "zombiebijcov" pod vedením Alice tak musí konať rýchlo a efektívne. Keď porovnám prvé dva diely série, nie je o čom veľmi diskutovať. Aspoň z môjho uhla pohľadu. Prvý diel síce oboznámil diváka so všetkými skutočnosťami a zobral ho až do samotného ohniska nákazy T-Virusu, ale neponúkol mu až také množstvo akcie, aké by možno očakával. Druhý diel je v tomto neporovnateľný. Nielenže nepôsobí tak klaustrofobicky, keďže sa dej presúva z podzemných laboratórií "The Hive" na povrch do otvoreného Raccoon City s veľkým množstvom lokácií, ale čo je najdôležitejšie, ponúka omnoho väčšie množstvo akcie a napätia. Viac zombies, viac špeciálnych efektov, viac postáv a ďalšie faktory, ktoré z neho robia divácky atraktívnejší film než je prvý diel. Narozdiel od prvého dielu tu takisto máme možnosť sledovať nielen klasických zombies, ale takisto aj "Project Nemesis" - obrovského mutanta s rotačnými guľometmi a masívnou stavbou tela. Spomínaných viac postáv so sebou logicky prináša aj väčšie množstvo dialógov, otvára nové možnosti širšieho storytellingu a prekvapivo sa sem-tam blysne aj humorom, o ktorý sa v tomto prípade primárne stará Mike Epps. Jeden by neveril, že sa pri tomto filme môže aj z chuti zasmiať. Zvyšok hereckého obsadenia je rovnako dobrý, akurát už len tak nesrší humorom, ale skôr guľkami z najrôznejších druhov zbraní. Resident Evil: Apocalypse je lepším pokračovaním prvého dielu série, čo zvyčajne nebýva pri filmoch zvykom. Jemu sa to však darí a to vďaka dvom zásadným veciam - veľkému množstvu lokácií a prepracovanejšej a dynamickejšej akcii plnej výstrelov a výbuchov. Stále sa však kvalitatívne drží na úrovni priemeru, ale takého priemeru, ktorý vás dokáže adekvátne zabaviť a nebudete sa pri ňom nudiť. Určite ho tak možno zaradiť do zoznamu filmov, ktoré diváka v žiadnom prípade neurazia. A ak náhodou áno, môže si to vykompenzovať skvelým soundtrackom, ktorý je aj v tomto prípade, rovnako ako pri prvom dieli, poriadne nabitý. ()

Hellknight12

Kvalitné pokračovanie prvého filmu. Z podzemných labákov sa presunieme do najbližšieho mesta, ktorým je Recoon City. Príbeh priamo nadväzuje na koniec prvého filmu. Za mňa je to veľmi dobrý nápad, v ktorom sa rozhodli preskúmať čo sa deje v meste tesne potom čo sa T -Virus dostane do mesta. Spoznáme tu ďalšie dôležité postavy. Počas dĺžky 94 min ich stihli celkom pekne vykresliť. Akcia je tu miestami nepriehľadná, hlavne v oblastiach, kde sa bojuje proti hordám zombies. Najlepšia spravená akcia je na konci filmu kde Alice bojuje proti Nemesis. Ten vyzerá veľmi dobre. Počas súboju je aj dobre vysvetlené prečo z ničoho nič sa Nemesis obráti proti Umbrele. Veľmi flashbacky počas súboju nemusím ale tu je to dobre vsadené. Vôbec to neprerušuje súboj a dáva tomu aj perfektný zmysel. Všetky plusy z predchádzajúceho filmu sú aj v tomto. Jediné mínus je tá akcia. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

Tak druhý díl sice obsahuje Nemesis, ale jak to tak bejvá s hrou to nemá nic společný. Sice jsem velký fanda herní série a jako občas jsem trpěl, ale pokud to člověk vezne z jiné stránky a neporovnává to se hrou a bere to jako samostatnou filmovou sérii, dá se na to mrknout. Akce je tam dost, pořád se tam něco děje a není to vyloženě průser. Takový ten klasický průměr, kdy záleží opravdu na vkusu. Ale znova to už vidět nemusím. ()

rublik05

Resident Evil: Apokalypsa pěkně navazuje na svého předchůdce, přičemž tentokrát je mnohem živelnější a akčnější. Herecké obsazení se značně obměnilo, opět zde ale máme hned několik sympatických postav, městské prostředí utváří dobrou atmosféru, zlepšily se především efekty, tempo je svižné, neustále se něco děje. Velká škoda, že téměř všechny akční sekvence kazí nepěkná kamera a střih. Snímek je celkově velmi zvláštně natočený, respektive dost zmateně a nekvalitně, což značnou část zajímavých scén buď kazí, anebo přímo pohřbívá. Z nostalgie zůstaneme prozatím na čistém průměru, i když trochu váhám. 5/10. ()

Wolf

Skvela akce u ktere se rozhodne nebudete nudit, Apocalypse je jeste lepsi nez podle me dost kvalitni Resident evil... Vyborna Milla Jovovich pridava na kvalite filmu nemalou merou... Ostatni herecke vykony sice tak nepresahuji normu, ale zombie, ktere narozdil od minuleho dilu meli dar "rychlosti" a celkovy dojem filmu je vic nez dobry. V tom filmu se porad neco deje, takze, nebudete mit ani cas skocit si na zachod aniz by ste o neco neprisli :) vrele vsem doporucuji ()

fojtas

nemuzu si pomoci, naprosto jine a stejne dobre jako jednicka...samozrejme v ramci jednoho zanru!pro nas co jsme hranim residenta s julii valentine zabili sve detstvi naprosta kultovni podivana, ne? ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (více)