Policista Ray Donlan si pro sebe a své muže s pomocí mafie zřídil městečko Garrison, oddělené od New Yorku mostem. Bydlí tu jen policisté, kteří tu jsou „v bezpečí“. Šerifem Donlan jmenoval mírného Freddyho Heflina, který by se rád stal policistou, ale slyší jen na jedno ucho, takže nemůže. O sluch přišel, když zachraňoval Liz Randoneovou, která si později vzala surového sukničkáře Joeye, také policistu, a kterou Freddy tajně miluje... Rayův synovec Murray Babitch je na silnici napaden dvojicí Afroameričanů, kteří na něj vytáhnou zbraň. Když je pronásleduje, dojde k nehodě, při níž oba mladíci zemřou. Přivolaní policisté zbraň nenajdou, tak se ji snaží do auta narafičit. Murray se obává, že přijde o odznak, a tak se vrhne z mostu. Všichni se domnívají, že utonul. Ray ho ale s pomocí dalšího policisty Jacka vytáhne a ukryje. Bojí se, že Murray, který ví o jeho čachrech s mafií, bude při vyšetřování mluvit. Přestože je jeho příbuzný, chystá se ho zabít. Podobným způsobem se už zbavil jiného policisty, Glenna Tunneye, kterého nechal zabít ve vězení, než mohl promluvit před soudem... Na místo přijíždí poručík Moe Tilden z oddělení vnitřních záležitostí, aby věc vyšetřil. Chce pomoc od Freddyho, ten ale jako obvykle váhá: je zvyklý se k ničemu nevyjadřovat a nechávat věci, jak jsou. Ray ovšem později jediným telefonátem jeho vyšetřování ukončí: jeho mocní zastánci se o to postarají sami... Joey zachází surově s Liz, což Freddymu dělá těžkou hlavu. I Joey patří k Rayově bandě. Jediný, kdo se občas staví na zadní, je Garry Figgis, bývalý parťák policisty, zavražděného ve vězení. A právě jeho dům jedné noci začne hořet; sjíždějí se hasiči a policisté, nakonec přijíždí i Figgis. S hrůzou zjišťuje, že do domu nečekaně přišla jeho přítelkyně Monica, která utrpěla popáleniny, jimž zakrátko podléhá... (TV Prima)

Azrael515

Zasadny prinos pre svetovu kinematografiu, vdaka podmanivemu hereckemu vykonu Silvestra Stalloneho.. USE ACTING!! :D Guilty pleasure.. :D ()

C0r0ner

Parádní obsazení nemusí nutně znamenat parádní film, což je přesně případ Země policajtů. Ta totiž dojíždí na obřím množství postav, ve kterých se zorientovat trvá divákovi víc jak půl filmu, aby ve zbytku času zjistil, že se nakonec žádný přelomový příběh nekoná. 55% ()

pakobylka

O tom, že zvýšená koncentrace policistů na jednom místě nemusí být nutně přínosem. Maličko rozvolněný thriller, který sází spíš na dramatickou nežli na akční polohu. Sly si nehraje na Ramba, ba ani na Rockyho ... nicméně zdá se, že mu role dobromyslného šerifa Freddyho Heflina vyhovuje, neboť ve své úloze je velice přesvědčivý. Tak si počkejte ... jestli prohlédne - a povšimne si špíny, kterou nevidí (nebo spíš nechce vidět) ... a především - jak se zachová ... obzvláště pokud zůstane sám. P.S.: 1) Jakoby jeho příběh lehounce kopíroval základní kameny westernů ... ale to je jen takový můj čistě osobní názor - založený na neurčitém dojmu, který se nemá oč opřít; 2) Momentálně se mi nechce domýšlet, jaká může být SKUTEČNOST ... ráda bych si uchovala alespoň nezřetelné zbytky iluzí. ()

necisty

Film je to velice zvláštní - zaujal mě nejvíce hereckými výkony a hlavně sestavou, kterou se podařilo poskládat, také musím uznat, že zpracování není na špatné úrovni, co je ale úplně špatně, tak určitě děj. Ten jak kdyby poskládali až měli jisté vše ostatní, nebo jen vycházeli z nějakého nejprve dobře vyhlížejícího námětu, prostě celou dobu zírám a nechápu, až do konce. ()

Juto

Veľa ľudí nadáva na tento film, ale ja som bol spokojný. Film nie je žiadnou jazdou na horskej dráhe, ale nie je tu ani nudný okamih. 7/10 ()

WolfR

Obrovské zklamání. Cop Land se pyšní naprosto skvostným obsazením, ale jinak je to brak bez příběhu, který je zároveň i neskutečná nuda, 1 hvězda. ()

otík

Byl jsem překvapen, že se mi to líbilo, nábětem i zfilmováním. Přesto dávám přednost pořádnému akčnímu nářezu, třeba Rambovi 2. Sly je ale přesto docela dobrý. ()

tom88

Možno priemerný film pre niektorých, no myslím že to bolo nadpriemerné, možno nezaujímavo natočené. Chýbalo tam niečo, priznávam, no veľmi ma to oslnilo a prekvapilo. Má to tu pomerne nízke hodnotenia. Už len za to herecké obsadenie si film zaslúži priemerné hodnotenie a to má veľa ďalších kvalít. Pekný pohľad na vzťahy medzi policajnými jednotkami. Silvester pôsobil veľmi ustráchane a vyčerpane, ale rola sa mu hodila, konečne len nebehá ako splašený a nestrieľa všetko čo sa pohne. Krimi až tak neobľubujem, ale tento ma bavil a bol celkom dobre natočený. 73% ()

SeanLSD

Stallone tvrdohlavo, melancholicky a bolestne zabojoval proti klišé a stereotypu. KRAJINA POLICAJTOV je tvrdou dekonštrukciou akčného supermanského mýtu, ktorého bol Sylvester v USA dlhé roky hlavnou ikonou. Možno to od neho vyžadovalo veľkú odvahu, ale skôr tým chcel názorne predviesť, že nikdy nechcel byť iba bezduchou akčnou hviezdou - čo ostatne jeho filmografia jasne dokazuje. Paradoxne sa pritom nemusel vzdať samotnej podstaty väčšiny svojich postáv - v autorskom filme zaujímavého Jamesa Mangolda však predviedol boj o spravodlivosť a hrdinstvo v prísne realistickom ľudskom merítku, ktorý môže byť ďaleko vhodnejším vzorom než pri tisícoch vypálených nábojov do stoviek bezmenných protivníkov... Tu stačili tri! Niet divu, že sa to v istej fáze jeho kariéry stalo labuťou piesňou... Ľuďom sa to nepáčilo. Ľudia také vidia neradi. Nechcú pravdu. ()

Triple H

A zase raz pomerne nedocenený film. Aby som pravdu povedal, komentáre á la Radyo mi už pekne lezú na nervy. Ľudia, ktorí tu Stallonea kritizujú, tak robia čisto už len z nejakých úbohých predsudkov voči jeho osobe. Svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre, čoho dôkazom je fakt, že na jeho postave vám v priebehu filmu naozaj záleží. Ak chce niekto jeho výkon označovať za zlý, tak je to blb (a to nerád vynášam takéto rezolútne súdy). Ostatní herci tiež odvádzajú svoj klasický vysoký nadštandard. Mangold film vedie v pomalom tempe, ale záver je celkom pekne vygradovaný. Zápletka síce nie je nič objavné, ale je natočená schopne a pútavo. A to je to, čo by sa pri hodnotení filmov malo rátať. ()

matezzz

65% Celé to vypadá jak absolutní béčko, i přes dlouhou řadu áčkových herců. Film jako celek příliš nenudí, ale ani neuchvátí, a každému druhému bude jasné, jak to celé dopadne. ()

senor

Herci kteří obyčejně hrají gangstery si střihli policajty. Moc jim to ale nešlo. A Stallone je toporňák. Jinak trochu jinak natočené drama, ale ne nijak moc. ()

adams89

Zapomeňte všichni na Rockyho, Ramba a další jim podobné borce. Sylvester Stallone se totiž také představil v jedné vážné roli. V kritiky oceňovaném, přesto mnohými diváky neprávem opomíjeném hvězdně obsazeném dramatu, ztvárnil postavu obyčejného maloměstského šerifa, který se postaví svým zkorumpovaným nadřízeným. Stallone nejen že kvůli své roli musel přibrat na váze, on tu zahrál i svůj životní herecký výkon. Už na první pohled snímek působí jako stará dobrá gangsterka, jako vystřižená ze 70.let, kdy tento žánr prožíval zlaté časy. Dobře napsaný scénář podtrhuje několik nečekaných zvratů a aby toho nebylo málo, závěrečná čtvrthodina patří k těm vůbec nejlepším filmovým momentům. Další zvučná jména typu Robert De Niro, Harvey Keitel nebo Ray Liotta rozhodně nezklamala. Jako paradox mi ale přijde, že většina Stallonových příznivců film nakonec odsoudila, to mně si jím sebe naopak získal.70% ()

Mirokukii

Další z ranku "jeden proti všem" aneb cesta spravedlivého muže skrze mafií nasáklou policií. Film to není vůbec špatný, ale když máte v témže roce za soupeře dokonalé L. A.-přísně tajné, tak je těžké zvítězit. Snímek těží z husté atmosféry a skvěle napsané postavy hlavní postavy, přičemž spojením těchto dvou prvků se příběh stává nesmírně napínavým, místy až skličujícím. Stallone je výborný, ale jeho přítomnost budila přece jen dojem akčnějšího finále. ()

ywo666

Priemerný film. Nadpriemený herci. Slušná réžia. Priemerný scénár. Film, ktorý mi nevadil, ale nezanechal vo mne nič. Akurát, že Stallone nehral "Ramba" ako to má vo zvyku. 3* mi príde ako optimálne zaslúžené hodnotenie. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta