Policista Ray Donlan si pro sebe a své muže s pomocí mafie zřídil městečko Garrison, oddělené od New Yorku mostem. Bydlí tu jen policisté, kteří tu jsou „v bezpečí“. Šerifem Donlan jmenoval mírného Freddyho Heflina, který by se rád stal policistou, ale slyší jen na jedno ucho, takže nemůže. O sluch přišel, když zachraňoval Liz Randoneovou, která si později vzala surového sukničkáře Joeye, také policistu, a kterou Freddy tajně miluje... Rayův synovec Murray Babitch je na silnici napaden dvojicí Afroameričanů, kteří na něj vytáhnou zbraň. Když je pronásleduje, dojde k nehodě, při níž oba mladíci zemřou. Přivolaní policisté zbraň nenajdou, tak se ji snaží do auta narafičit. Murray se obává, že přijde o odznak, a tak se vrhne z mostu. Všichni se domnívají, že utonul. Ray ho ale s pomocí dalšího policisty Jacka vytáhne a ukryje. Bojí se, že Murray, který ví o jeho čachrech s mafií, bude při vyšetřování mluvit. Přestože je jeho příbuzný, chystá se ho zabít. Podobným způsobem se už zbavil jiného policisty, Glenna Tunneye, kterého nechal zabít ve vězení, než mohl promluvit před soudem... Na místo přijíždí poručík Moe Tilden z oddělení vnitřních záležitostí, aby věc vyšetřil. Chce pomoc od Freddyho, ten ale jako obvykle váhá: je zvyklý se k ničemu nevyjadřovat a nechávat věci, jak jsou. Ray ovšem později jediným telefonátem jeho vyšetřování ukončí: jeho mocní zastánci se o to postarají sami... Joey zachází surově s Liz, což Freddymu dělá těžkou hlavu. I Joey patří k Rayově bandě. Jediný, kdo se občas staví na zadní, je Garry Figgis, bývalý parťák policisty, zavražděného ve vězení. A právě jeho dům jedné noci začne hořet; sjíždějí se hasiči a policisté, nakonec přijíždí i Figgis. S hrůzou zjišťuje, že do domu nečekaně přišla jeho přítelkyně Monica, která utrpěla popáleniny, jimž zakrátko podléhá... (TV Prima)

Shakers

Film nabitý hereckými esami, ale niekedy je to proste málo. Príbeh nieje zlý, ale je pomalý, ťažkopadný a hlavne mu chýba niečo, čo by diváka zdvihlo zo sedačky. Sly to tiež nezachrani a ani nezlepší, pretože ma napisanú postavu takého ťuťka. Časom síce začne odhaľovať spiknutie medzi kolegami a začína to byť aj zaujímavejšie, ale je to tak nezaživne natočené, že vás to skrátka nestrhne. 65% - 3* ()

lamps

I přes účast všech hereckých hvězd nic než čistý průměr. Vůbec nechápu účast De Nira, jeho role byla strašně nevýrazná a v celkovém kontextu i docela zbytečná. Jediný, kdo výrazněji zaujal, je tak překvapivě Stallone coby charakterní šerif a Keitel jako zkorumpovaný polda. A taky je třeba na filmu ocenit snahu o jistou psychologii postav a to, že si nehrál na vìc, než ve skutečnosti je, a nepředhazuje nám šokující zvraty nebo velkou akci. Je to prostě jen další americká pohádka o těch čestných proti těm zlým, jakých už bylo natočeno hodně, a to mnohem kvalitněji a zábavněji. 60% ()

JohnnyD

Tempo je strašne pomalé a po väčšinu sa skoro nič nedeje, ale Sly je ako vždy božský a záverečná prestrelka je úžasná. ()

mzss1

Celkově mi tento kriminální film pojatý i jako drama bavil. Byl ale chvílemi nudnej, byly zde scény které bych sem nedával. Ale celkově příběh špatnej nebyl. Vydařená hudba od Howarda Shora se mi líbila. Herecké obsazení bylo dobré, postupně se ve filmu rozvíjely postavy. Krom Stallona, který podal dobrý výkon mě bavil Ray Liotta. Škoda, že film nebyl akčnější a neměl svižnější tempo. Hodnotím 68% = *** ()

k212

Chudák Keitel, tak výborný herec a tak často se mu stává, že ujede v komerčních hovadinách, který nemají ani špetku za a) vkusu a za b) děje. ()

kingik

Zvučné herecké obsazení (Stallone, De Niro, Liotta, Keitel, Berg a další), jenže ti hrají tak bez zájmu, a mnohdy i špatně, že celkový zážitek celkem kazí a nijak nevylepšují Mangoldův mírně povrchní přístup k danému tématu. Některé scény jsou jistě zajímavé, po technické stránce to vypadá dobře, ale film měl daleko větší potenciál, než jakého dosáhl. ()

Jordan

jednooký medzi slepými je kráľom - stallone so zlomeným nosom ako submisívny medveď, ktorému každý skáče po hlave - rola síce nie častá, no paradoxne mu vďaka jeho fyzike a očiam sadne; ja som to mangoldovi zhltol - číra polišská dráma s atmosférou hustou ako newyorskí skorumpovaní fízli. ()

Anderton

Asi som zase videl nejaký iný film ako väčšina, ale keď som ho pred časom pozeral, tak mi pri policajných filmoch stačilo fajn prostredie a kopa hviezd v hlavných úlohách. Pozerám, že hodnotenie tohto filmu je značne kolísavé, keď sa pozerám z boku na hviezdičky, vyzerá to ako rezová turistická mapa Vysokých Tatier. ()

nash.

Stallone je na půl cestě mezi Balboáckým prosťáčkem a drsným poldou uvěřitelný a herecky výborný, policejní parta okolo něj však navzdory elitnímu obsazení nepředvádí tolik, kolik vzhledem ke svým kvalitám mohla. Možná s výjimkou působivého Keitela. Banda zkorumpovaných poldů se navíc občas chová tak hloupě, až se divák diví. Přesto to jako celek bylo lepší než jsem čekal, možná i díky výborně vygradovanému finále. ()

klerik

TEMNÝ TIEŇ NAD L. A.+NA DOSTREL Fajn dráma. Pomalé tempo. Dobrí herci. Film tak trochu westernového razenia, kde šerif stráži mestečko a priviera oči, kde sa dá. Krajina netrdične logicky a uveriteľne speje k finále - postavy sa správajú podľa svojich charakterov, takmer všetko je uveriteľné. Solídna atmosféra a Slyho herectvo ma opäť raz potešili... ()

SeBig

Film má parádní děj a skvělý obsazení! No co dodat skorumpovaní fízlové je na čase stím něco udělat! Sly si to bere do svých rukou! Ze začátku takovej plachej ale když se nasere tak pak lítaj broky!! Jinak ostatní Keitel, Patrick, Liotta to zahráli taky skvěle! Film nemá moc hlášek a akce je spíš až na konci ale vzato to má napínavej děj stím že si kladete otázku jak to asi dopadne? Krimi jako Hadí Oči! Prostě pecka a já od těhlech filmu nemužu odtrhnout oči. ()

Chrustyn

Na první pohled rozmáchlé (hlavně co se týká obsazení) ve skutečnosti však obyčejné krimi drama o "malém" poldovi, který se rozhodne jít proti zkorumpovaným kolegům. Film je vyjímečný jen výkonem Sylvestra Stallona v neobvyklé civilní roli. ()

Yardak

Příběh plyne velmi pomalu, ale vůbec nenudí a konečná přestřelka je natočena překvapivě realisticky. Pro mě dost netradiční role Stallone, kterou dobře zvládl, musím říct. Ale jasně nejvíc to táhl Ray Liotta. Lehce nadprůměrná kriminálka. ()

Ivoshek

Já o mám Sylvestra svým způsobem rád. Proto jsem tak nějak zkousnul, že vedle lepších herců nevypadá tak úplně oduševněle. Ale to koneckonců není ani jím hraná postava... ((-: Krimi o zkorumpovaných poldech a jednom nahluchlém, leč férovém, celkově není až tak špatná a ke konci to má poměrně solidní spád. Takže slabší tři kousky. Je zajímavé, že ten rozdíl v duševním potenciálu mezi státní a městskou policií je tak markantní i v USA. :-)))) ()

Roman.Ticka

4* ze sympatií ke Slyovi, i když mu tahle role nesedla stejně jako Brucesovi v 16-ti blocích. Jediná scéna souznění se sousedkou a záverečná akce to prostě nezachrání. ()

anais

Příjemné překvapení. Pokud snesete Slye v charakterní roli, tak už vás čeká jen perfektní obsazení všech vedlejších rolí a jistá Mangoldova režie, která sice nedosahuje řekněme Scorseseovských kvalit, ale atmosférou k nim nemá daleko. ()

SOLOM.

Průměrný Mangoldův snímek, který měl rozhodně navíc. Byl plný hvězdných jmen, dokonce i jednotlivé herecké výkony byli na přijatelné úrovni, ale ději chyběla místy štáva a rozjetý motor začal docela dost zadrhávat. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta