fordhont

Velmi šikovně skloubené vážné téma s krimikomedií v richiovským stylu. Bohužel jako celek se mi to nelíbí tolik, jak bych si přál. To německý prostředí mi asi prostě nesedí. Každopádně z německé tvorby asi to nejlepší. ()

bohhous22

Já si pořád nejsem jistý,co přesně mi na tomhle filmu vadí,ale vadí mi to dost.Německá vykrádačka,neschopná najít si vlastní cestu,styl i humor.Nic originálního.Joke s dřevěnou a kovovou koulí je dobrej,jinak v tom vidim jen němčourskýho kopíráka Quentina Tarantina,co chabě útočí na city rakovinou bůhvíčeho....remake a vykradačka v jednom ()

Coliseum

Každej se nakonec dostane před bránu, u který stojí Petr s klíčem. Pak záleží na maličkostech, dostane-li svůj vysněnej koutek s obláčkem, na kterym může přemítat o nesplněnejch snech, neuskutečněnejch plánech, kozách nebo tričku s budíkem. Cestu, nejvíc pak tu poslední, zásadní, je nejlepší absolvovat s člověkem, u kterýho se nemusíte bát, protože on ví, co chcete říct. Cigáro a panák Tequilly jako Poslední večeře? To beru. ()

subic

Miluju tenhle film a pokaždé mě strašně baví. Za těch skoro 20 let už jsem ho viděl asi 10x a pokaždé se tam najde nějaký super moment. Třeba dneska jsem si všiml, že tu má malinký štěk německá (tehdy) blonďatá kráska Xenia Seeberg jako policistka. 100% ()

makakus

Tak tomuhle říkám utáhnout diváka na vařený nudli. A zdá se, že jich není málo. Vezměte si The Bucket List, přídejte ozvěnu z Pulp Fiction, odstraňte kreativní lehkost a nápaditost, přidejte německou těžkopádnost, sentimentalitu plnou mořských obzorů, laciný humor typu "svlékněme policajty do spodního prádla" a podprůměrnou filmařinu včetně téměř trapných hereckých výkonů - a jsme tady. Málokdy mi zůstává rozum stát z hodnocení jinak celkem vyspělé obce filmových fanoušků, nicméně - hele, kluci a holky, takovouhle slátaninu našich oblíbených filmů bychom asi dohromady dali taky. :-) ()

PlayEasy

Snad se nikdo neurazí, my ovšem kinematografii našich západních sousedů považujeme za jednu z nejhorších vůbec (nejen kvůli Rosamunde Pilcher ;). Ovšem zázraky se tu a tam dějí a jeden takový je právě tento snímek. Odlehčený tragikomický příběh se sympatickými protagonisty, hýřící humorem jako z Pulp Fiction a dojemností Veberových Uprchlíků. Když autor dokáže hodnotu přátelství, naplnění svých snů a mnoho dalšího shrnout do necelých 90 minut, nezbývá nám nic jiného než se uctivě poklonit... 100% ()

adamix

Zhoda s tvorbami Tarantina a Ritchieho nepochybná, neurazí však a príjemne pobaví. Ale s dobrou myšlienkou o posledných dňoch života a krásou šumiaceho mora. Štvrtá hviezda je za záverečné cameo Rutgera Hauera a filmové songy. ()

DJ Kritik

Nádherná road movie komédia o to, čo je dôležité zažiť a za akú cenu. Oslobodenie sa od nepodstatných vecí. A hlavne robiť všetko pre toho druhého. ()

vilik

Nikdy bych nevěřil že Německo dokáže vyprodukovat takový film...Parádní hudba, a až neskutečně dobře namíchaný poměr komediálních i dramatických momentů...nelze nedoporučit! ()

jamoje

uplne krasne spracovane zufalstvo a strata potreby respektovat pravidla tvarou v tvar smrti.... ak by som sa niekedy dostal do takejto situacie chcel by som dozit ako tito dvaja chlapici... :)) najkrajsia scena ked Frenky mieri na dvoch typkov umierajucich na rakovinu pistolou a vravi:"Vratte mi ten milion a ja vam darujem zivot." na to sa zacnu obaja strasne kosit... a zacne sa smiat aj Frenky aj ked nevie comu.....:DDDD uzasne.... ()

scopip

Film "Klepání na nebeskou bránu" patrí do mojej TOP-ky z troch dôvodov. Prvý, že mi dialógy istých pánov nápadne pripomínajú dialógy nesmrteľných Vincenta a Julesa z "Pulp Fiction". Druhý, že napriek prichádzajúcej smrti nemáte z filmu zlý pocit, ale práve naopak, tak ako to vykresluje "Zelená Míle" a konečne tretí, že posolstvo filmu je žiť naplno aj keď zomierame, presne ako v "Život je krásny" ()

ali-n

Dlho som sa okolo tohto filmu obšmietal a nebol si istý, či si ho pozrieť. Som rád, že som tak nakoniec urobil. Príjemné, pútavé a vtipné nemecké Pulp Fiction. Ústredná dvojica si vás získa behom pár okamihov, až pomaly zabudnete na to, aká je vlastne podstata ich cesty. V mnohých miestach veľmi zaujímavá kamera (prelety autom), skvelý strih a kopa vtipných hlášok. Pohľad na dvoch dospelých chlapov dojatých k slzám pri pozorovaní mora, to vážne vezme za srdce. 5* , odklepnuté! MOJE NAJ - „Já jsem Pán Bůh a tohle je Svatej Petr." „Salam alejkum!" ()

pasqviL

Velice zajímavě podaný snímek, dobrý černý humor, ale přeci jenom musím oponovat Lola běží o život je mnohem lepší. ()

mauik

Asi najlepsi nemecky film v mojom hodnoteni. Hollywoodsky svizny ale pritom europsky rozvazny. Skvele herecke vykony a pribeh ()

jjimmy

nemám vôbec rád nemeckú filmovú produkciu.. preto je asi dané aby práve tento film bol môj najobľúbenejší:D ()

mgerlich

Docela dobrý. Nebýt některých "vtipných" míst, mohlo jít o perfektní film. Nechápu jak někdo může mísit chvílema super humor s blbejma vtipama jak z filmů Taxi... ()