WillyMarks

Toto mohl být dojemný román, akční film, vážné drama, ale NE. je to šílená komedie o tom jak si dva umírající lidé vydají na cestu tam, kde nikdy nebyli, k moři. Humor je nadnesený a má správnou míru, příběh nekolísá, člověk se nenudí a přesto ví jak to dopadne. Snímek má spoustu chyb, ale o to v tomhle případě opravdu nejde. Unešen, dojat a vysmátej dávám 5 hvězd... 90% ()

Evander

Fenomenální! Nečekal jsem, že by ve mě mohl film z neměcké produkce vyvolat nějaké emoce a klepání na nebeskou bránu se to povedlo. Jedná se o poměrně veselý snímek na velmi neveselé téma. Každopádně jako celek má k dokonalosti pekelně blízko. ()

Iwiiik

Nevím, proč se scénáristé filmu Knockin' on Heaven's door při psaní tak příšerně zhulili a místo křehkého náhledu na poslední cestu dvou umírajících mužů, vypotili za stálého hihňání na kinematografický svět obludnou slátaninu ve stylu "pojďme se podívat před smrtí na moře a během cesty patří svět nám". Komerční, komediálně absurdní drama, neuvěřitelně přitažené za vlasy, pro mě bylo velkým zklamáním, protože za necelou hodinu a půl filmu jsem neviděl ani jedinou věc, kterou bych už neviděl v jiných snímcích minimálně desetkrát. Připadá mi, jako by němci tak dlouho čuměli na hollywoodský mainstream, až dospěli k názoru, že to taky zvládnou. Vždycky je mi líto, když někdo tak neomaleně a nenápaditě naloží se zajímavým příběhem. Nicméně, nebylo to úplně blbé, takže tento počin hodnotím na 65%. ()

Heroine

I když to byl spíš snímek, který mne mile překvapil, nebudu se tvářit, že se jedná o nějaké originální mistrovské dílo. Je to v podstatě dost jednoduché, skoro až obyčejné téma, a od snímků s podobným a stejným tématem se snad liší jenom atmosférou, která je poněkud flegmatičtější než obvykle. Z postav mi nebyl sympatický nikdo, a ani jeden ze dvou hlavních herců mne taky moc nebral. Humor byl stavěný především na tom, že většina postav byli naprostí blbci, což mne, přiznám se, docela bavilo. Vedlejší postavy policistů, gangsterů, prodavačů atd. byli nakonec asi nejlepší složkou z celého filmu. Takže tak, milý film, ale nic převratného. ()

Andronikos

Mal som si pozorne prečítať obsah. Pretože som tak neurobil, zisťoval som až pri sledovaní, že mám pred sebou nejaký derivát Tarantina. Tj. niečo, čo by sa muselo veľmi, ale veľmi snažiť, aby si ma získalo. Smiať som sa takmer nesmial a ak mám byť úprimný, (nie úplne nová) tematika človeka, majúceho pred sebou už iba dni života a správajúceho sa preto inak, než mu velí spoločenská a osobná "norma", mi nepripadá ako a priori vhodný námet na komédiu. Záverečné (dajme tomu) poetické more to nezachraňuje. Teší ma, že nejaký nemecký film tu konečne získava ovácie od tradične antinemecky naladenej masy komentátorov, to je ale bohužiaľ jeho jediný plus. Pardon, oprava: "Helsinki"-Syndrom, tj. snáď odkaz na Die Hard, pobavil. - Váham medzi ** a ***, s ohľadom na nadhodnotenosť titulu sa ale nateraz prikláňam k prvej možnosti. ()

nopud

Přesně takový film bych chtěl vidět v letním kině, místo všech těch sraček, co u nás dávají. Každopádně, tenhle film byl super po stránce jak příběhové, tak blá blá blá a tak dále. Prostě se mi to líbilo a taky se přikláním k názoru, že to je nejlepší německý film. Tento fakt ovšem ve mně také vyvolává otázku, proč němci nenatočili takových filmů víc? ()

Páně

Typický příklad filmu, kterému bez cukání odpustíte i příběhové a narativní nedorazy, neboť vás zaplaví hřejivě spokojeným pocitem. Vtipné momenty jsou velmi povedené a vlastně tak nějak tomu všemu rázně dominují. S nimi se na vlně veze onen melancholický rozměr filmu, který vás prostoupí smírem a pochopením. Jednotlivé události svižně odsýpají za pěkně a vyrovnaně zvládnuté práce s jednotlivými scénami a atmosférou, což nám ve výsledku přináší pocitově ryzí dílo, které je opravdu záhodno zhlédnout. ()

dave14

Můj absolutně nejoblíbenější německý film. Im Himmel, da reden die über nichts anderes, als über das Meer! ()

Rathalos

Tila Shweigera vidim rad v komediach a zatial vsetky,ktore som videl s nim boli fakt dobre,ale tento film mi nejako nevonal,vobec ma to nedojalo,bolo to malo vtipne a celkovo mam z toho take cudne zmiesane pocity,ale pacila sa mi velmi hudba,cize ak to mam hodnotit,tak sa priklanam k priemeru...:-) ()

plagjoklas

Nemám rád nemecké filmy, no tento je výnimkou. Nevyskytujú sa tu trápne nemecké vtipy, ale práve naopak. Film je podávaný s tarantinovskou chladnostou a nadhladom. Príbeh je peknou road movie, plnou vtipných situácií. Ustredné duo je sympatické a tazí zo starého námetu "nezodpovedný a poctivý", lenze nie v plnej miere. Ved nemaju co stratit tak sa postupne charaktery menia a sú nám ukázané aj niektoré dôvody jednania nasich postáv. Duo gangstríkov mi pripadalo ako vystrihnuté s nejkého filmu Guya Ritchieho a boli fakt vtipný, aj ked v pár momentoch sa mierne oskreli o hranicu trápnosti stále to bolo znesitelné a stalo sa tak fakt len pár krát. Tarantinofilov urcite potesia vseljaké odkazy na majstra, ktoré sú vo filme skryté (rezisér sa netajý ze QT mu je velkým vzorom), ako napr. bordel do ktorého sa ústredná dvojka vyberie sa volá "True Romance". Ale toto sú len také ceresnicky na velmi chutnej torte. Aj napriek tomu ze je to jednoznacne najlepsí nemecký film aký som videl nemozem dat plné hodnotenie. Do dokonalosti mi nieco chýbalo ale tie 4* si tento film urcite zaslúzi. ()

Miki68

Film mě moc potěšil. Nevím, jestli to je pro mě NEJLEPŠÍ německý film. Vzpomínám si třeba na Lolu (co běží o život) a taky na Goodbye Lenin. Možná ta mladší německá filmařská generace má k nám blíž, než si připouštíme... Režisér ustál to velmi jemné balancování na hraně a nesklouzl ani na chvíli do trapné deklamace, tak jako tomu bohužel bylo v "Než si pro nás přijde" (a to neměl k ruce hvězdy takového formátu!) Doporučoval bych nedlouho po sobě tyhle dva filmy shlédnout a věřím, že "Klepání" by i u vás zvítězilo. ()

Barak

Parádní jízda plná hlášek a gagů - já se smál neskutečně. Kdo by netoužil něco takového podniknout - horší by to ale bylo s tím seznamem.... :) ()

kamens

Takže jestli je někdo napokraji smrti a nebyl jeste u moře, tak jste v pěkný bryndě, protože v nebi se o ničem jiném nemluví. Film co na mě působil hrozně vyrovnaně. Když už toho času moc není, tak není čas přemýšlet o tom co bylo. Je lepší se s tím hned smířit a přemíšlet o tom, co se dá ještě stihnout. Zdá se mi že se tímto filmem dosti inspiroval film "Než si pro nás přijde". ()

savage3303

Skvelá hudba, skvelé výkony hlavných hrdinou. Natočete to bolo kvalitne. Zopár vtipov, nad ktorými som sa aj ja pousmial. Príbeh je tak isto skvelý. Skvelé emotívne scény a musím sa priznať, že ma čiastočne zasiahli. Absoltný trapas bol, keď sa stretli s hociakým problémom, tak tí dotyční ľudia boli absolútní dementi a hlavným hrdinom všetko poľahky vychádza. Mafianska dvojica by bola fajn, keby sa nesprávali ako dementi! Zrejme to tak bolo naschvál natočené a režisér chcel pobaviť, ale ja humor tohto typu nemám rád. 3*. ()

smrtacik

Film obsahuje všetko od akcie cez hromadu čierneho humoru až po dramatické scény. Najmä humor a rôzne komické situácie sú ťahúňom tohto filmu a dovolím si povedať, že niektoré scény sa Vám vryjú do pamäti natrvalo. Rudy a Martin sa akoby Tarrantinovským štýlom popasujú s príbehom a tak nechýbajú čierne kvádra a tenké viazanky ganksterov, ktorý Vás dojmú svojou ,,charizmou", kufrík so zaujímavým obsahom a niekoľko nezabudnuteľných okamihov. Najmä sa mi páči mafián Abdul, ktorý rieši každú situáciu s kvérom v ruke...a so svojím parťákom, nejaký Belgičan myslím, dodávajú filmu veľa šťavy... Niekto by povedal, že robiť si srandu napríklad z rakoviny je nemorálne, lenže režisér Thomas Jan skvelé spojil čierny humor, bláznivé situácie i ten smutný osud našich hrdinov do niečoho, čo nezaškrípe počas tých deväťdesiatich minút ani raz. Určite to je zásluhou skvelého scenára a nemalou mierou sa o to pričinili aj výborný Schweiger, Liefers a Rutger Hauer. Nádherná a poetická je scéna na konci filmu, keď sa dostanú konečne k moru, pri ktorej si kľudne dovolím aj slzu vyroniť...Film doporučujem každému filmovému fanúšikovi, pretože podľa mňa patrí tento film na prvé priečky európskeho filmu a verte, že si ho z radosťou doprajete minimálne ešte raz... ,,Vedeli ste, že v nebi sa všetci bavia o mori? Pred smrťou by ste ho mali určite vidieť, pretože tam inak budete iba na smiech !" Hodnotenie: 100% ()

HappyDeath

Nejfantastičtější Německý film, který jsem kdy viděl....naprosto. Už jen kvůli němu stojí zato žít. Nemám slov. A myslím, že bych měl jet k moři...protože v nebi se mluví jenom o něm. ()

bif

Ano i tento německý snímek má spostu chyb (v jedné ze scén je vidět snímač zvuku), ale co! Tohle je příklad toho, že sem tam se i v Německu dá natočit dobrý film, ale tohle není jen dobrý film, takhle od srdce jsem se dlouho nezasmál !!!! ()