DruidKarel

823. hodnocený film: Další úchvatný německý snímek s vynikajícími a téměř (pro mě) neznámými herci, kteří odvádějí svou práci na jedničku. Až by se chtělo říci, že nemohla volba dopadnout lépe... Snímek má vynikající příběh, který je hodně jednoduchý a vlastně má jen jedinou jednu zápletku - tedy snaha utratit všechny prachy, činit dobrý skutky, kouknout se k moři a dát si švédskou trojku. Navíc dost dobrá hudba. O tomto snímku jsem se diozvěděl teprve nedávno a hned jsem jej musel shlédnout. 5* je opravdu zasloužených. Moc se mi navíc líbilo, že i v tak mrzutých a tragických chvílích, kdy oba aktéři čelé smrti tváří v tvář, mají chuť laškovat, balit holky, chlastat a kouřit. Prostě žijí život naplno. Jak ale dlouho... 5* ()

Kwaichi

Skutočne vydarená komédia, v ktorej je zakomponovaných aj mnoho dramatických scén, no všetko to do seba skvelo zapadá. ()

dubinak

Klepání na nebeskou bránu je takové příjemné drama pro širší věkovou kategorii s nenáročným a nenásilným humorem. Evokovalo ve mě asi pět filmů naráz a nejvíc mi připomnělo Ritchieho Podfu(c)k. Na pět hvězd to u mě ale stoprocetně není, protože takovou hloubku a vtip jaký to mohlo mít, to úplně nemělo a znovu bych tento film asi nevyhledávala. ()

tomtomtoma

Neposedná kriminální komedie Klepání na nebeskou bránu potěší především příznivce tarantinovského zběsile drsného stylu vedení příběhu. Módní záležitosti nelze upřít svižné akce a nebojácný černohumorný nadhled závažného námětu. Tato zběsilá jízda nedává šanci na odpočinek a dokáže si divákovu pozornost uchovat po celý čas. Nebere sám sebe vážně a tváře filmu se barevně prokrvují odvážnou nápaditostí. Neschází přiměřená dávka potřebných efektů a cynismem se brání smutnému konci. O poznání horší je to s kvalitou humoru, který v rozkolísanosti přináší elegantní šmrnc, ale také závany trapnosti a nezkušenosti. Výsledek je naštěstí stále dost silný k příjemnému pobavení, kterému není nic svaté a vážné rozverně zlehčuje. Hlavní postavou příběhu je smrtelně nemocný Martin Brest (zajímavý Til Schweiger), který polohou sebevědomého suveréna maskuje svou nejistotu a strach. Nakonec, co lze ztratit, když je nutné vykonat osobní poslání a naplnit svůj úkol a vykoupení? Andělé mají zvrácený smysl pro humor. Martinovým věrným druhem na poslední cestě je smrtelně nemocný Rudi Wurlitzer (velmi zajímavý Jan Josef Liefers). Musí se překonat zábrana přirozeného ostychu, aby přišla velkolepá oslava života bez předsudků a beze strachu. Vyloženě komickou úlohu má dvojice prostoduchých a roztržitých gangsterů. Belgičan Henk (příjemný Thierry van Werveke) a Turek Abdul (Moritz Bleibtreu) nahrazují schopnost a cit snaživostí a tvrdohlavostí. Kulky jen tak nezastavíš. Z dalších rolí: hrubě nespokojený šéf páru neschopných zločinců Frankie 'Boy' Beluga (Huub Stapel), zaskočený vyšetřující policejní komisař Schneider (Leonard Lansink), Martinova obdarovaná matka (Conny Froboess), soucitný mafiánský boss Curtiz (Rutger Hauer), přepadený pumpař (Jürgen Becker), drsný policista z vizáží hrdiny divokého západu (Hannes Jaenicke), či Rudiho splněné životní přání (atraktivní Janine Kunze a Corinna Flock). Divácký úspěch je díky zvolenému stylu chlapáckého nadhledu a nezastavitelnosti akce zaručen. Byť se filmu nedaří držet účinnější humorný standard, pobaví, rozveselí a neurazí. ()

C0r0ner

Proč jsem nedal plné hodnocení, když vlastně nemám co vytknout? Těžko říct. Napadá mě jenom to, že tenhle film neměl ani jeden špičkový moment, který by si člověk s radostí nebo smutkem vybavil i po dlouhé době. Jinak to byl špičkově napsaný a zahraný příběh, který určitě musel chytit každého. Němci točí haldy sraček, ale tady zabodovali. 90% ()

Phos4rus

Oskar by tomuto filmu slusel. Skvely humor spojeny s vaznym tematem. Til Schweiger je nejlepsi nemecky herec a jenom to potrvdil. ()

darm

Ukrutně zajímavý mix několika žánrů.. Místy hrozně vtipné, místy akční, napínavé a místy smutné a dojemné. A teď jestli z toho může vzniknout nějaký celek, který bude držet pohromadě. Ale ano, může! Ale nevěřil bych, že ho budou schopni natočit zrovna Němci :) Ale je to tak a je to dobře a aspoň už nemám o německé kinematografii jen to špatné mínění.. Ústřední dvojici sympatie nechybí a nefandit jim.. To snad ani není moc dobře možné. Scénář je tak divně morbidní, zábavný a neuvěřitelný, že ani nemám slov :) Po skončení se ve mně rozlil takový hrozně zvláštní pocit a nevím jak ho popsat. A stejně tak nevím, jak popsat to, proč nedávám tomu filmu pět hvězd. Rozhodně to chci vidět ještě jednou.. A jdu si pustit Knocking on heaven's door.. Knock, knock, knocking on heaven's door, hey hey, hey, hey, hey... ()

matt6

Tak toto je prekvapenie, netušil som, že ma môže nemecký film takto baviť a zároveň citovo zasiahnúť. Jednoznačne najlepší nemecký film aký som doposiaľ videl. Rozbieha sa to hneť odzačiatku, všetko je prehľadné, nič nie je nejasné a mi sa oboznamujeme s hlavnými postavami. Ústredná dvojica Schweiger - Liefers bola sympatická a palce im musí držať snáť každý. Dvojica mafiánov robí z filmu také Pulp Fiction po Nemecky, samozrejme až na dialógy. Dokonca mi nevadil ani pre mňa nesympatický Moritz Bleibtreu, keďze hrá vo filme mierneho blbečka. Páčila sa mi aj ruka osudu, ktorá v rozhodujúcich momentoch vždy zasiahla v prospech hrdinov. Humor mi bol blízky, akcia bola dobrá, no záver sa mi zdal trošku nasilu. 90% ()

Pajky3

A pak že němci neumějí točit komedie. Je fakt, že tohle spiš vyjímka než pravidlo, ale i tak je to naprosto okouzlující film. A to i přesto, že inspirace Tarantinem je tu více než zřejmá. Vynikající Moritz Bleibtrau se svým jazykovým problémem perfektně baví. Hlavní dvojice se vydala na pekelnou poslední jízdu k moři a opravdu si jí užívá. Til Schweiger je sympaťák. Bavil jsem se skvěle, hlavně když na scénu přišla policie. Alespoň už vím, o čem se v nebi mluví.. ()

sulimo

Jaktěživ by mě nenapadlo, že umírání může být taková zábava. Jaktěživ by mě nenapadlo, že taková fungující zábava může vzniknout z kinematografického kýče jménem Německo. Žít takhle naplno jde snad opravdu jen když máte smrt na dosah....akorát nevim, jestli bohužel nebo bohudík. Geniální záležitost!!! ()

kvasiva

Překvapivě dobré. S humorem sobě vlastním je zde rozebráno i tak vážné téma jako je umírání na rakovinu. 2 chlapi, co spolu sdílí pokoj na klinice se rozhodnou uskutečnit pár svých snů než bude pozdě. Stanou se z nich přátelé a snaží se splnit pár svých snů. Bohužel času moc nezbývá. ()

zette

Tak tento film me nezaujal ani nenadchnul. Je zde sice par forku, kterym se clovek uprimne zasmeje, to je tak ale vse. Neoriginalni scenar, prumerni herci. Nikdy jsem nebyl fanouskem blaznivych komedii. ()

campix

Kdo by to byl řekl, že Němci sem tam dokáží natočit takovouto zběsilou a velmi vtipnou šílenost. Dva těžce nemocní muži se rozhodnou pro finální roadtrip snů plných absurdních a velmi vtipných situací. Překvapí tarantinovský střih a absurdita, která by normálně asi vadila, ale tady naprosto perfektně sedí. ()

Juto

Tragikomédia o dvoch nevyliečiteľne chorých chlapíkoch, ktorí sa poriadne rozlúčili, s výborným scenárom, vtipmi, hudbou a výbornými dialógmi. 7/10 ()

c.tucker

Jedna z nejlepších ne-li nejlepší německá akční komedie. Perfektní prostoupení blížící se smrti s akčními sekvencemi a ktomu všemu ječtě plno humoru. Slast. ()

Alenes

Žijte naplno dokud můžete. Koukněte na tenhle film, dokud můžete. Pro zasmání ani nemusíte chodit daleko :D německý humor dokáže vždycky dostat člověka z gauče na zem v plném záchvatu smíchu. To mluvím i tomto filmu. Rozhodně jsem se nenudila. S mým oblíbeným hercem Tilem v roli byl tenhle film neskutečný :D ()

laik_60

Pozerať sa na smrť (vlastnú) s humorom je umenie. Tentokrát sa to režisérovi a scenáristovi celkom podarilo. Bolo to vtipne a také odľahčujúce. Naviac táto verzia "klepkania na nebesku bránu" mala celkom sympatický saundrack , (doslova "klepkajuci). No a v záverečných titulkoch samozrejme aj origoš od Boba Dylana :). Mne sa film páčil. ()

otík

Výtečný film o přátelství. Skvělá směs bláznivého humoru, melodramatu, akčního stylu filmu a černé komedie. Naprostá jednička mezi německými filmy za poslední dobu. ()