Lonelybiker

Abych pravdu řekl, nechápu, co na tomhle filmu většina lidí vidí. Z počátku je to zábavné, ale když jsem zjistil, že postavy jednají skoro nesmyslně a že to je všechno jenom jako a na zasmání, nebavilo mě to a byl jsem rád, že je konec. ()

maestrum

Tohle že je 1 z nejlepších německých filmů ? To potom musí mít Němci nízkou úroveň. Vyloženě špatné to není, ovšem jen průměrně natočené. ()

Necrophobic

Asi nejlepší německý film co jsem viděl .Od doby vzniku jsem ho viděl již několikrát a rozhodně nezestárnul. V podstatě jen podle aut člověk neznalý pozná stáří filmu.Jinak nadčasová záležitost. ()

omega_SK

Nepodarena parodia. Hold niektore veci su na tejto planete nemenne. Jedna z nich (ta najtutovejsia tutovka na svete) je ta, ze "náckové" filmy nevedia, nikdy nevedeli a nevediet budu. ()

mamabubo

Film nebudu nějak dlouze rozebírat, jen mi nedají zdejší pokusy připodobňovat ho k Tarantinovým kouskům. To je úplný nesmysl. Mnozí se zřejmě dívali na něco jiného nebo nerozumějí Tarantinovi, či spíše tomuto snímku. Za mě zaokrouhlených 5. ()

JurajKa

Tento film je jeden z Top nemeckej kinematografie. Pre mňa je to na tri ***hviezdy, avšak dalšie dve** dávam za to, že Nemci prišli s touto témou skôr ako Američania :). ()

Lazy87

Tož, že se jdu zítra mrknout do toho Holandska, tak jsem si chtěl pustit nějaký Holandský film. No moc jsem se netrefil, ale, že jsem v tom Německu, tak to nějak zkousnu. Docela příjemná komedie o rakovině. A ne jen to. Hlavně si šli za tím, co chtěli a to je velký tahák. Ne každý to umí. ()

Tereza11

Cool melodrama vcelku,na mě krapet málo černého humoru,ale jsou i scény které vás přimějou řezat se smíchy...Abdul je celkem jasně vtipálek číslo jedna filmu poskytuje nenahraditelne...Jen ten konec,přišel mi nějak kvapný... Ale za navlékni si kalhot,nemůžu jít níže 😀 ()

Jurys

Dnes už klasika, Klepání na nebeskou bránu je určitě filmem, který by pořádný filmový fanoušek neměl minout. Příběh dvou nemocných, kteří už nemají co ztratit, vyniká po stránce komediální, emocionální i akční. Když tedy nepočítáme celou u přestřelku s policisty, která je ve filmu úplně zbytečná. Celkově si myslím, že se tvůrci soustředili na téma policie mnohem víc než bylo třeba, protože pro mě byl film úplně o něčem jiném. O tom jak Martin a Rudi chtějí aspoň jedou vidět to zkurvený moře. A díky tomu je i přes své chyby Klepání jedním z mých srdcovek. ()

Sejkorka

Na 5 * to musí být Top, bomba, na kterou se kdykoli kouknu znova. Tenhle film je takový. Vesele smutný, či smutně veselý ...? ()

drobekOfMB

Dříve jsem byl rozhodnut ze 4 hvezdy si dle mne zaslouzi pouze filmy jako Rambo Terminator Vetrelec a Pan prstenu . ale asi starnu nebot tento film mme vazne oslovil. nemam leukemii ani rakovinu ale jsou i jine potize a taky jsem jeste nevidel moře a jak to vypada tak asi ani neuvidim. Je skvele mit blazniveho pritele ktery vas jeste nastartuje kdyz uz ''vypinate motor.'' ()

Falanx

92%.  Podařená dvojice. Filosof má leukémii a Tvrďák nádor na mozku. O tom jak si užít než žití mé bude ukončeno...Zdařilé a milé dílko se smutným závojem jediné životní jistoty. SMRTI. ()

Honza.Hlavac

Skvěle zpracována Německa komedie se světovými parametry. Za mě je to formát který v moderním světě chybí tím myslím jak uvolnenost celého deje tak i povrchní vtipy či zápletky nebo utahovani si z filmu jako pulp fiction apod. Stojí za zhlednuti za mě krásných 90% ()

PRASÁK

Americkej zpěvák, kytarista a skladatel Bob Dylan (nar. 24. 5. 1941) slavil v listopadu 1973 úspěchy v hitparádách se svým singlem „Knockin' on Heaven's Door“ a od tý doby tuto nahrávku natočila celá řada jiných umělců, například Eric Clapton, Randy Crawford, Guns N' Roses, Dunblane, Antony & the Johnsons a další. Mimochodem, Bob dylan se 4. září 2016 upřímně přiznal k tomu, že se kvůli slávě upsal Satanovi (video je zde: https://www.youtube.com/watch?v=jNn72qnp6kI). Název týhle písně posloužil pro titul německýho snímku „Knockin' on Heaven's Door“, jehož světová premiéra proběhla 20. února 1997 v Německu (kde taky jinde, že?). Hlavními hrdiny tohoto příběhu jsou dva mladí chlapíci, Martin Brest (herec Til Schweiger) a Rudi Wurlitzer (herec Jan Josef Liefers), kteří se sejdou v nemocničním pokoji na postelích vedle sebe a vzájemně si sdělí, že oba mají nevyléčitelný nemoci a že jim do konce života nezbejvá moc času. Ten aktivnější z nich, Martin Brest, navrhne Rudimu, aby si ještě trochu užili života, když jim zbývá tak málo času. Rudi se vyslovil, že ještě nikdy neviděl moře, proto se rozhodnou zajet si na pobřeží k Baltskýmu moři. Oba dva tedy uprchnou z nemocnice. Ukradnou auto - kabriolet značky Mercedes-Benz W113 – a vyrazí na cestu. A to ještě netuší, že tenhle vůz, v jehož kufru se nachází jeden milion německejch marek, patří gangsterům. Po cestě vyloupí několik malejch krámů, zavítaj i do nevěstince, kde si Rudi vybere do postele dvě slečny, Martin koupí pro svou mámu růžovej Cadillac (ten samej, jakej měl Elvis Presley) a přitom všem maj oba v zádech mafiány, kteří jsou však příliš hloupí. Na scénu přichází hlavní gangster Curtiz (herec Rutger Hauer), kterej však zcela nečekaně nechá Martina a Rudiho dojet autem k moři. Když k němu dorazí, oba zvolna kráčí po písku přes malej horizont k mořskejm vlnkám a tuhle scénu doprovází vynikající instrumentální hudba. Na pobřeží si sednou do písku vedle sebe a koukaj na moře. Martin náhle padne mrtvej na zem a Rudi sedí vedle svýho přítele tváří k mořskejm vlnám a pozoruje příboj… Tato road movie, jež bravurně osciluje mezi humornými a vážnými momenty, je mimo jiné i ZAMYŠLENÍM NAD SILOU PŘÁTELSTVÍ. Německej režisér, scénárista, producent, kameraman, střihač, skladatel hudby a herec Thomas Jahn (nar. 9. 7. 1965) tímto úžasným snímkem zadebutoval na poli filmařskýho umění. A pokud jej divák alespoň jedinkrát zkoukne, již nikdy se mu zážitek z něj neztratí z jeho vědomí. Tenhle film pod názvem „Klepání na nebeskou bránu“ se stopáží 87 minut vtrhnul do českejch kin 5. listopadu 1998. Ještě lze dodat, že ve filmu zazní i titulní píseň „Knockin' on Heaven's Door“ v cover-verzi od německý kapely Selig, která s ní na singlu v dubnu 1997 zabodovala v německý a švýcarský hitparádě. ()

Gilmak

Film, kde rčení carpe diem nabírá nového významu. Tak svižný, příjemný, krásný, vtipný a zároveň smutný film se jen tak nevidí, a je nemožné, že vznikl v Německu, kde nemají vůbec žádný smysl pro humor. Ale zde excelentní. Na konci bych jen změnil to, že bych tam dal originál. ()