Ole92

Výborný příběh o tom jak se z neznámých lidí můžou v mžiku stát přátelé na život a na smrt. I když film byl trošku přitažený za vlasy a v reálu by se to takhle asi nikdy nestalo to mi tentokrát vůbec nevadilo a bavil jsem se od začátku do donce. A scéna v nevěstinci kdy si Rudy vybíral dívky do trojky byla pastvou pro oči. ()

ursinko

Kino Moskva 28.7.1999. 55 Sk Film toho leta, neskutočná jazda. Smial som sa, plakal, proste všetko. "Realistcký" úlet. Nádhera. Kamarátke sa k tomuto filmu viaže pekná príhoda. Zobrala anglického priateľa práve na tento film a bol z toho trochu zmätený. On Angličan, jazyk filmu nemecký a titulky slovenské. ale páčilo sa mu. ()

arcticsky

Policajti chovající se skoro jako keystonští strážníci z němých grotesek, dvojice gangsterů ( Abdulláh s kámošem ) těžce parodující známé figurky z Pulp Fiction a dvojka hlavních hrdinů, která si splnila svůj sen v hořkém závěru....vše zakončeno písní Knockin On Heaven Door. Škoda jen první třetiny filmu - to byl pomalý rozjezd. ()

Greg25

Ne ve všem tak vybroušené, jak by mohlo být. Ale Klepání na nebeskou bránu to odpustíte, protože má neuvěřitelně dobře napsané scény i postavy. A Til Schweiger s Jan Josefem Leifersem je dvojka, které fandíte ne kvůli tomu, co se s nimi děje, ale především kvůli tomu, jací jsou. Co se týče inspirace z díla Quentina Tarantina, tak já v tom vidím zdařilou poctu Mistrovi filmu. Klepání na nebeskou bránu je prostě a jednoduše hodně dobrý film.100% ()

embecka

Geniálne! Absurdne geniálne! Na pohľad ponurý film (ola, ola, Dojčland) prekvapí hereckými výkonmi, chlapov akoby ste ozaj stretli na ulici a povedali im, nech si idú zahrať dvoch chorých do akejsi akčnej paródie. A oni, že dobre, ideme. A ono to celé hrá! Smiešne scény, maximálne nenútený humor - priam sťa by ste si ho ani nemali všimnúť a práve to celé dielo robí ešte vtipnejším. Jedny z naj akčných scén s minimom akčnosti... Som vedľa, Nemecko sa muselo pomýliť! ()

memoman

Opravdu dojemné drama,hodně vtipná komedie astylová road-movie-gangsterka. Že do sebe tyto všechny žánry tak dokonale zapadnou,je až neuvěřitelné. Stejně jako to,že něco takového natočí proklínaní Němci. V 90. letech se zkrátka dařilo. Sympatická ústřední dvojka,neschopní mafiánští poskoci ala Tarantino and Ritchie,ještě neschopnější policie a závěr na pláži. Takových snímků nabitých emocemi i vtipem zároveň je jako šafránu. ()

Psice

Ach tak, takhle se asi cítí člověk po lobotomii, pomyslela jsem si, když jsem dokoukala tenhle film. Jestliže má být Klepání na nebeskou bránu něčím směšný, pak snad jen trapností rádoby vtipných scén. Pokud nic jiného, tak tenhle film alespoň slouží jako zrcadlo kultury 90. let a svědectví o invazi konzumu do kinematografie (ta je však dostatečně reflektivní a tento tlak poměrně dobře ustála). Povrchní instantnost a zdánlivá bezstarostnost, jako kdyby byla tím posledním, čeho se lze ještě podržet před (v potají reflektovaným) postupujícím rozpadem struktur doby postmoderní a zároveň i před obavami a očekáváními konce milénia. Stali jsme se dědici 90. let – doby iluze a zastírání a teď, když procitáme z jakési kolektivně (a dobrovolně) navozené anestezie, sklízíme úrodu se vším všudy. Snad s odstupem let může být tento film otevřeně demaskován a označen jako prázdné pozlátko, které se pouze třpytí. Vše ve filmu je jen „jakoby“ - setkání s realitou se nekoná. Hlavním nedostatkem filmu je absence jakéhokoli záchytného bodu, který by nějakým způsobem ontologicky zakotven – je zde sice řeč o smrti, ale smrt je v ní vlastně obsažena jen zdánlivě. To, co má být dojemné a vyvolávat empatii – přizvávat diváka ke spoluúčasti na osudu obou hrdinů, však způsobuje jen větší a větší distanc a nechuť se k postavám přiblížit. Pominu-li mizerné herecké výkony, scénář je psán tak, že nelze hercům uvěřit, že trpí rakovinou v terminálním stádiu a Martinovy jakési „epileptické záchvaty“ působí vyloženě komicky (autoři snímku se asi ani neobtěžovali cokoli studovat o projevech těchto onemocnění). I kdyby se však toto podařilo, obě hlavní postavy jednají tak stupidně a jejich životní hodnoty vyjádřené symboly – prachy, sex, chlast, bezuzdá svoboda– mi jsou tak cizí, že je mi vcelku jedno, co se s nimi stane. Ve filmu vlastně vše působí neuvěřitelně a nejednoznačně, že ve finále není komu (či čemu) věřit a chybí důvod proč (jim) věřit. I přesto, že na konci této pouti je cosi symbolického (moře), katarze nepřichází, protože to celé vůbec nedává smysl – protože je to celé jenom jako. A nezachránil by to ani (mnohem výstižnější song) Sailing od Roda Stewarda. ()

Lukoye

Parádní zábava o dvou na smrt rakovinou nemocných chlapících, kteří se setkají na dožívacím pokoji někde v němocnici. Opilí se rozhodnou vyrazit k moří, pač jeden z nich ho ještě nikdy neviděl a druhý věří, že právě pobřeží moře je ten pravý posmrtný ráj. Veselá dvojice, kde jeden je zakříknutý a druhý machr, ale postupem času si naprosto skvěle porozumí a rozjiždí svojí poslední jízdu v ukradeném autě, milionem v kufru a s gangstery za zády. Výborně zahranej Abdul, arab s popletenou němčinou a nevybíravýma způsobama. Výborná zábava, kterou bych do němců neřek. ()

snatch

Krásný, současně smutný i vtipný film. Takové filmy se ve "státech" netočí... Pořád se tenhle film dá půjčit v půjčovnách, tak neváhejte ! Fakticky byste o moc přišli. ()

Jeremiah

Jsou lidé, kteří si užívají celý život, a chtějí ho prožít na plný "ceres" již od mládí. Potom jsou lidé, kteří si toto uvědomí, když už jim zbývá do konce málo, ale podaří se jim to občas i stihnout.. A nakonec existují lidé, kteří zjistí, že jim život protekl mezi prsty a oni vlastně nežili, ale pouze přežívali - bohužel takových je většina. Tento film se věnuje prostřední skupině, kde je však ještě jeden háček - nesmí v tom být člověk sám. Slušný film, který však nenabídl nic co by již nebylo objeveno a řečeno - slabší 4. ()

KOZEL84

Nic sem nečekal,vůbec sem to neznal a viděl sem to u kámoše na poškrábaném dvd.Dostalo mě to.Fakt nádherný film!Schweiger byl úžasný. ()

bomber3

Klepání na nebeskou bránu, to je německý film, natočený americkým stylem. Ve filmu je několik opravdu vynikajících okamžiků, které by se daly zařadit do kteréhokoliv amerického bijáku, třeba právě od Quentina Tarantina. Bohužel jedna věc mi zde nesedí. Já prostě nevěřím, že se něco takového může odehrát v Německu! Nedokážu si představit, že by se jakýkoliv Němec choval jako některé postavy v tomto filmu. Je to tím, že jsem degenerovaný Čech, který rozděluje Němce jenom do dvou skupin - na nácky a na boháče, kteří se nechají okrást v Praze či ve Špindlu. Ano je to ostuda, že jsem tak omezený, sám se za to stydím, nemůžu všechny Němce házet do jednoho pytle, já vím, já vím. Ale už je tak a vlastně za to ani nemůžu(Pulp Fiction je stejnak nejlepší). ()

Gastovski

Nevim, co zdejší pětihvězdičkoví hodnotitelé v tom viděli za zázrak. Já v tom nespatřil jedinou kladnou věc. Osud jouzů s rakovinou mě byl u prdele a celkově to byla jedna velká a nelogická trapárna snažící se jen emočně vydírat. Jsem zhnusen! ()

Wawer

O fous ale těch 5* jsem tam dal, za to že to byla vtipná nepředvídatelná jízda s obrovským přesahem, Bucket List proti tomu vypadá jak druholigovej břídil ()

grerar

Nekrvavé Pulp Fiction po německu. Je to méně profesionální, ale zato o dost vtipnější (sprostých slov je tu jak šafránu....). 4* ()

arthur.22

Úmysl dobrý, trochu ohrané téma, ale bez zbytečného sentimentu.. Ale neoslovilo mě to ani trochu. A poštěstilo se mi vidět cca 10 minut s českým dabingem, který hodnotím -8*. ()