KatRi

Obzvášť působivá je závěrečná scéna...ale celý tenhle filmek je dost zajímavý počin, hlavně co se týče uchopení tématu. ()

evil_ryu

Krásne skĺbenie drámy a komédie. Len o málo snímkoch sa to dá povedať. Herci sú veľmi presvedčivý, humor (čo som nečakal) vtipný, dej originálny, čo viac chcieť ? ()

Zeke001

V tomhle filmu Til Schweiger ukázal že umí hrát. Film s pěkným příběhem, hereckými výkony a skvělou hudbou. ()

Ollie235

Uvolněný film na seriózní téma, který jak dojme, tak pobaví, ale také trochu (alespoň u mně to tak bylo) zklame. Příběh samotný je skvělý, herci věrohodní a dva mafiáni ve stylu Pulp Fiction velmi vtipní. Našlo se ale také dost věcí, které mi vadily, a to hlavně silná naivita tohoto filmu. Neseděla mi lehkost s jakou hlavní ,,hrdinové" prchali před pronásledovateli, chování některých postav a přestože je v tom zjevný záměr, tak i dlouhé přestřelky bez kapky krve. V takovém snímku to chtělo alespoň trochu více reality. Ale přes všechny chyby, převažují klady a musím uznat, že lepší německý film jsem zatím neviděl. A ten konec mě dostal- krásná scéna a očekávaná píseň k titulkům. P.S.: Až budu jednou klepat na nebeskou bránu, snad to bude s takovým stylem jako Rudy a Martin :) ()

simply

Nebylo to tak sentimentaální, jak jsem se bála. Naopak to bylo neskutečně vtipné a to moře by měl vidět každý, at' má o čem mluvit v nebi. ()

laepus

Krásné, silné, příjemné, milé, vtipné, napínavé, smutné, přemýšlivé, okouzlující, dojemné, snivé - zkrátka výborné. ()

el.zapikano

Česi majú vo svojom slovníku také zvlaštne slovo - Taškařice. Význam tohto slova je pre mňa viac než hmlistý, ale svojou zvukomalebnosťou úplne vystihuje tento film. Takže aby som to zhrnul, roadmovie Knockin’ on Heaven’s Door je jedna veľká taškařice. Schmerz weg? ;) ()

Garch

Německá road movie/veselohra, obdivovatele Pulp Fiction a francouzských komedií. Žádný zázrak, ale s výbornou muzikou. ()

Oxymoron

Nemám rád německé filmy, ale Klepání na nebeskou bránu, to je absolutní výjimka. A výjímečný je i v českém dabingu, který se opravdu moc povedl. Je to přesně ta komedie, která dokáže kromě smíchu nabídnout i důležité sdělení, aniž by to vyznělo trapně. Takže lidi, užívejme života, dokud můžeme, nikdy nevíte, co nás potká. ()

Brejlil

Přiznám se, že mně tato německá komedie velmi překvapila. O německém smyslu pro humor jsem po všech těch Nosáčích dost pochyboval, a teď tohle. Chytré, trochu posmutnělé, plné dobrých špílců a gagů, a dokonce i chytře natočené. ()

kujon

Opravdu zajímavý film... Dostal jsem se k němu náhodou a opravdu nelituji toho, že sem si ho i pustil :-) Je v něm znát inspirace z mnoha dalších - tu a tam trošku, támhle více... I přesto je to ale vše dohromady prudce originální, skvělé, zábavné a přesně se to trefilo do humoru, který mám rád. BtW: scéna s banánem mi opravdu vtipná nepřišla, zato scéna s doutníkem a malou holčičkou, to jsem účůrával :D Stejně tak scéna v podzemích_katakombách_nočního_disco_bordelu a minutový smích o ničem :D Takže ode mě zasloužených 5* a jednoznačně nejlepší německý film, co jsem kdy viděl :-) ()

Emzet

"Skorotarantinovka", která dokáže být zrovna tak vtipná, jako dojemná. Skvěle využívá žánrová klišé ke svému prospěchu a ty dva hlavní protagonisty si zkrátka zamilujete. Rozhodně dávám palce nahoru. ()

Andresito

A pak že Němci neumějí točit. Pche. Skloubit film o umírání s komedií není jen tak, ale v Klepání se to povedlo výborně. Vtipné a smutné momenty jsou dávkovány naprosto přesně a to, že si někdo dělá srandu ze smrti, vás ani na chvíli nepohorší. Ba naopak, budete z ní mít srandu taky. 95% ()

werewolf69

Tento film by som skôr zaradil k priemerným. Proste ma to nie jak nepresvedčilo, lepšie povedané nebolo to nijak zvlášť dôveryhodne. Príbeh dvoch chlapov, ktorý trpia posledným štádiom rakoviny a chcú si užiť posledné dni života by mal vyzerať inač. Toto zo mnou bohužiaľ ani nepohlo, proste nepocítil som žiadne emócie. Jedine čo mi tento film dal je zistenie že budem musieť ísť k moru, totiž v nebi sa hovorí len o ňom, to bolo pekné. ()

chalp

Tarantino tribute, prekvapivo z Nemecka a prekvapivo sakra pozerateľná!Po všetkých tých rexoch, Inge Lunstremovej(tuším tak nejak sa to píše) a kobre11 je toto vymakaná záležitosť a áno nemecká kinematografia má šancu!...narozdiel od tej našej :) ()

Perfo

Německá "tarantinovka" oplívající vtipem s notnou dávnou akčních klišé jasně říkající to, že to jsi nestihl za celí život musíš stihnout za jeden den! :) ()

bolan

I ze smrti je třeba vytřískat to nejlepší. Na německý film veliké překvapení. Občas to bylo i vtipnější než celý Tarantino, jehož inspirace je jasná a příznaná. ()

Brylin

Zpočátku jsem nevěděl, co si mám o filmu myslet. Umělý rozjezd (nádherný je ovšem záběr s oběma hrdiny sedícími zády ke zdi a spoustou citronů na zemi), povedené vtípky střídaly hloupé fóry a tupost mafiánů i policie se zdála i na komedii nadsazená. Postupně mi ale docházelo, jak zdařile si se mnou režisér a scénárista hraje. Smekám před Thomasem Jahnem, jak přirozeně dokázal odlehčit smutný úděl obou hlavních hrdinů komediální formou, takže i přes dojemný závěr ve mě snímek zanechal ten správný mix dobré nálady a nostalgie aneb návod, jak si užít beznaděj - „Vykašli se na všechno!“ Konec jen potvrdil ne úplně celou, ale přece jen čtvrtou hvězdu. ()