Saur.us

"V nebi se o ničem jiném nemluví. Moře. Západ slunce. Jak zatraceně nádherná je ta velká ohnivá koule, co se rozpouští v moři. A jediné světlo, které zbývá, jako svíce, je uvnitř." Nejen tento monolog Rutgera Hauera, jakožto pomyslná třešnička na dortu ale vlastně vše ostatní dělá z tohoto Tarantinovsky stylizovaného roadmovie za smrtí jeden z nejlepších německých filmů devadesátých let. A vlastně i celých moderních německých filmových dějin. ()

johnymdoe

Akční krimi komedie...krapet i drama. Překvapující faktory pro mě byly ty, že na Německý film dobrý jak scénář, tak herecké výkony. Kde mělo být napětí tak bylo, kde se měl člověk zasmát tak měl čemu, kde měl člověk věřit a fandit postavám, tak tam jim věřil a fandil. Tarantinův rukopis bezesporu stejně jako u Luca Bessona...Po skoro 20ti letech od natočení příjemné překvapení a 85%. ()

gonga

Pí pravdě řečeno nevím, co na tom všichni vidíte. Humor německý na úrovni Zwei nasen tanken super a že je to dojemné? To Lassie taky. Koncentrovaný nevkus devadesátých let. ()

allebra

Film s černým humorem v duchu Quentina Tarantina mě příjemně překvapil, někdy se dají brát i vážné věci s nadhledem. ()

tragos

Především skvělá komedie, která napoprvé fungovala na 110%. S několikaletým odstupem to už bohužel není ono, čert ví čím to je. Klepání na nebeskou bránu zřetelně vychází z Tarantina, ale na rozdíl od jeho filmů se vážně(ji) zabývá smrtí. Kdo umírá, nemá co ztratit. Kdo nemá co ztratit, žije naplno ... ()

Snape

Německých filmů jsem moc neviděl, ale ty, které se ke mně dostaly (Good Bye Lenin, Lola běží o život, Občanská výchova), byly výborné. Platí to i pro Klepání na nebeskou bránu? Chvilka napětí... Ano, už z hodnocení je to jasné. Tenhle snímek je navzdory tématu lehký, svižný, vtipný a akční. Vůbec nevadí zjevná inspirace filmovými amerikanismy, které tu jsou zároveň parodovány. Tempu pomáhá nabitý soundtrack. Na druhou stranu, smutné momenty jsou natočeny citlivě, dojemně a upřímně. Ústřední herecká dvojice stvořila jedno z nejkrásnějších filmových přátelství, paradoxně na poměrně malém prostoru věnovanému emotivním scénám. Celý film je vyvážený a dobře zakončený. Bravo. ()

Judas

Nejlepší německý film všech dob! Dokonalé skloubení smrti a touhy po splnění si snu, který chybí k tomu, abychom zaklepali na nebeskou bránu, protože o splnění snu celá ta ,,šaškárna" na zemi přeci je! ()

jesus666

Až sa človek po tých všetkých chválospevoch bojí písať. Ale risknem to. Nuž, zábavné scény mi príliš zábavné neprišli a dojemné scény ma nedojali (vrátane záverečnej). A nič iné (nebodaj nejaké posolstvo) som si tam nevšimol. Nie je to ani dobrý akčný film, ani dobrá komédia, ani napínavé krimi a jedinou drámou je čakanie, kedy sa konečne objaví Rutger Hauer. ()

Radek.SCH

Helsinský syndrom ;-) Tak tohle jsem skutečně nečekal. Němci toho poslední dobou (pro mainstreamového českého diváka, kterým já ovšem nejsem) moc nabídnout nemohou. České televize většinou reprízují Kobru 11 a nějaké ty německé romantiky v sobotu odpoledne na Primě, ale že by tam aspoň jednou dali něco takového, jako je Klepání na nebeskou bránu, tak to ne. (A já si to musím kupovat za stovku od FilmX). V tom filmu byla spousta výborných nápadů, a i když se z toho dalo vytěžit ještě o kousek víc (a pár srdceryvných scén si taky mohli odpustit), tak to byla velmi zábavná záležitost. Tvůrci moc neskrývali inspiraci tarantinovým Pulp Fiction (dvojce gangsterů) a (místy) hodně absurdními scénkami celkem zdařile útočili na moji bránici. Takže pokud se bojíte značky MADE IN DEUTSCHLAND, tak já za sebe říkám: Jděte do toho! - 70% ()

bangee

A k...a. Tohle mě dostalo... Výborný, smutný, nadčasový příběh a ještě lepší černý humor. Morbidní road movie. Jednoznačně nejlepší (ne jenom) německý film, co jsem zatím viděl. A ten konec... ...-Já vím kdo jste, viděl jsem vás ve zprávách, znám váš příběh, máte nějaké plány. -No my chceme jet k moři. nikdy jsme u něj nebyli. -Nikdy jste nebyli u moře? Tak to si pospěště, už vám moc času nezbývá. V nebi se mluví jenom o něm. O moři. ()

mala_kea

Tento film jsem velmi odkládal, než jsem se na něj podíval, protože jsem vážně nečekal, že to bude tak skvělé. Takovéto akční krimi prvky dokáže s perfektími vtipnými dialogy naservírovat snad jen Thomas Jahn. Troufnu si říct, že film má uspěch hlavně z důvodu toho, že se jedná o německou filmografii. ( pochybuju, že USA by natočila podobnou pecku). Til Schweiger je jako vyměněný, vůbec ho nepoznávám. Je to frajer každým coulem a s Liefersem tvoří perfektní parodickou dvojku. Tyhle dva vážně nic nezastaví. Jen jediná věc, která jim trochu ubírá na kuráži je zbytečně ufiknutý konec. Být ještě trochu oddálen a zdramatičněn, kliknu na nejvyšší hodnocení. I tak se ale pam Jahn může pyšnit áčkovou podívanou za "pár" dolarů. Většina lidí by si z něho měla brát příklad, ale chraň bůh, aby se někdo pokusil o remake. ()

Hapretor

Nejlepší krimikomedie co jsem kdy viděl. Vtipné, nápadité a potěšující. Vedle humoru nechybí dramatičnost a skvělé vykreslení pouta mezi ústředními postavami. Málokdy se povede natočit film tak vtipný a dojemný zároveň. Doporučuji těm náročným a citlivým. ()

t0ny

Nevím, co vyzdvihnout dřív, jestli skvělé herce, parádní hudbu, nebo samotnou zápletku filmu, který si nepokrytě střílí ze všech béček i sebe samého a přitom dokáže být svěží, rychlý a hlavně vtipný. Asi je to kvůli celkové náladě filmu - konec je blízko a nic není nemožné. Boží! ()

Faila

Úžasný humor, skvělý cit pro vybalancování srdceryvnějších scén, vynikajícně obsazené (+ mluvené tak, že někomu, kdo ten deutsche jazyk vážně nemusí, to ani nepřijde), dokonale ladícně hudebně podkreslené, prostě bomba filmový zážitek! ()

Lyžař

Některým lidem trvá dlouho, než pochopí, jak máme nakládat se životem. Jiní si to neuvědomí nikdy. Ti, kterým zbývá omezený čas, většinou tohle z ničeho nic pochopí. A tohle je příběh dvou takovýchhle lidí. Uznávám, na Německo je to špička, v celosvětovém měřítku lehký nadprůměr. Śečteno a podtrženo - 60%. ()