raru

Krásny snímok o zmysle života a odpúšťam mu všetky negatíva.(Vykrádačky,klišé a komediálny nádych.) ()

skok01

Výborné dílko. Je na co se dívat, ve filmu je o čem přemýšlet. Ale rovněž se, sice zřídka, i pobavíte a zasmějete. Filmové dílko které potěší, pobaví, ale rozhodně nezklame. Spojení vážné smrtelné nemoci a poslední velké cesty, posledního velkého užití je vynikající. Divák se také dočká skutečně vážných dramatických okamžiků, kdy jde o život (záchvaty T. Sweigera). Rád bych dal plný počet 5*, ale ještě mi tam nějaký drobný kousek, nějaká pomyslná třešnička na dortu chybí, proto dávám krásné poctivé 4*, anebo ještě lépe spíše 85%. ()

Signore

Povedená německá (?!) komedie; účast v TOP 300 ale považuji trochu za úlet; místy mimořádně vtipné, ale filmově spíše průměrné. ()

teckax

Opravdu výjimečný film. Krásný příběh s hořkou příchutí o přátelství doslova na život a na smrt, o nádherné divoké cestě za smířením se s vlastním osudem. Luxusní námět podtržený perfektním zpracováním. Absurdita lvl.nekonečno. Krása střídá nádheru. ...až budu jednou taky klepat... takhle nějak bych si to predstavovala. ()

Sa.sa

Jeden z nejlepších filmů který jsem kdy viděl!!! Til Schweiger se pro tuto roli narodil <3 5hvězd, ale i to je málo! ()

michalkop

Skvělý mix ironie, humoru a přestřelek. Přesto v něm neteče krev proudem. To je hlavní rozdíl oproti tvorbě Quentina Tarantina, kde se počítá na plavecké bazény. Tady ani kapka... ()

Bogrant

Nemeckú filmografiu nesledujem, čo je možno škoda, pretože Klopanie na nebeskú bránu je neuveriteľná cesta, plná rôznych bláznivých, ale aj akčnejších scén, ktorá má za úlohu jediné - odľahčiť neodvrátiteľné... ()

Bragi66

Francouzských nebo italských komedií každý dokáže vyjmenovat kýbl, ale německých komedií je vůbec málo, a tak je potřeba si vážit každé dobré. Už jen vůbec vzpomenout si na nějakou byť i špatnou německou komedi, jako například film  Strašidla ze Spessartu (1960), je problém. Tahle je však nejen dobrá, ale má i ty fatální a tragické polohy jako ty nejlepší italské. Takže Strašidla ze Spessartu (1960) ne, ale tuhle doporučuji.  A ta píseň  Knockin' on Heaven's Door (původně od Boba Dylana) k tomu vyloženě pásne. ()

Vinczent

Tragikomedická road-movie provází dvojka sympaťáků se smrtelnou diagnózou, kteří se vydají z nemocničních troků ukradeným autem k moři. Jednoduchá zápletka je prošpikovaná situační komikou i dramatickými situacemi a toto spojení působí překvapivě dobře. Film končí v podstatě happy endem(ano i ne), ale naprosto Vás dojme. Je vidět že když němci upustí od dementního humoru a teenagerovských taškařic, může vzniknout překvapivě slušný film i od někoho jiného než Tykwera. ()

JAzzeURo

Nejlepší německý film jaký jsem viděl. Naprosto úžasný námět a scénář mísící prvky humoru, ironie a smutku. ()

Shashlick

Můj nejoblíbenější film. Příběh možná není z nejoriginálnějších, ale má svoji poetiku. Navíc je zde příjemný humor. Tenhle film mě prostě dostal hned napoprvé. ()

stevkoI

Po prvom pozreti som to obral ako skor komediu a nehladal som v tom ziadny dalsi hlbsi zmysel...az po druhom vzhliadnuti som sa do toho oprel silnejsie a zbol to este lepsi film :-)... s vytuzenym morom na konci ()

hito

Dvaja chlapi s rakovinou, "bystrí" policajti a pár vytretých mafiánov, tak to je zaručená zábava. Policajt Keller je týpek, ktorého jednoducho musíte vidieť. ()

Cassovian

Sú dvaja. Každý s inou nevyliečiteľnou chorobou. S túžbou uvidieť aspoň raz v živote more, aby sa "tam hore, mali o čom rozprávať". Fľaša tequily nájdená v nemocničnej izbe im podá pomocnú ruku, a Martin Brest s Rudim W. sa vydávajú na úplne obyčajnú cestu k moru, pri ktorej im nič nestojí v ceste. Ak teda nerátame Abdula s Hankom, roj policajtov, ktorý im je neustále v pätách a Zubatú, ktorá si na nich brúsi zuby. Skvelý Til Schweiger v úlohe Martina a Jan Josef Liefers ako Rudi. Aký Rudi? No, Rudi Wurlitzer. Aha....Klopanie je výborne nakrútená smutná komédia. Režisér i scenárista v jednej osobe, Thomas Jahn, vytvoril kúsok, ktorý pobaví kedykoľvek a kdekoľvek. A nepovedzte, že si pri pohľade na morskú hladinu nespomeniete práve na tento film.... ()