Criss

Nejlepší německý film všech dob. Nádherný příběh přátelství na život a (vlastně jenom) na smrt. ()

Chemic

Německé filmy (a hlavně seriály) jsou většinou děsivé. Ale tento film je velice hezkou výjimkou. Je to sranda i poučný, jenom bych nechtěl tu chorobu mít. ()

OnCal

I když je samotný příběh dost smutný, skvěle se bavím. Jen kdyby to umírání na rakovinu skutečně takhle vesele probíhalo... ()

MasterFil

Německé filmy nemusim,ale tenhle pokládám za zdařilý-dobý neobvyklý příběh,vtipné dialogya celkově jsem se vůbec nenudil a to komedie moc nemusim.Dobře,pár trapných scén,hlavně s policajty(přišlo mi to jak v "Taxi"),ale jde to zkousnout. Jeden z nejlepších Německých filmů. ()

Warapeidza

Nádhera. Občas si pouštím poslední scénu na pláži, jen tak, abych si připomněl, jak mi bylo, když jsem to viděl poprvé... ()

aciss

Moc hezký film se smutným koncem (ta píseň na konec mne dostala). Nebýt toho občas nepovedeného komediálního nádechu, který se do tohoto filmu rozhodně nehodil, dal bych hvězdiček 5. Silný podtext, docela mne to dostalo. ()

Arren

Můj neoblíbenější film vůbec. Roztomilá, vtipná a lehká roadmovie, s velkou pravdou a pořádnou dávkou dojmutí. Kdykoliv se na tenhle film koukám, neubráním se nadšení, které vystřídá fascinace. Moje no. 1! ()

hudson07

Velice povevedná komedie o smrti a posledních dnech života, postihnutém vážnou chorobou. I když nemám německé filmy příliš v oblibě, tady nedokážu jinak, než snímek vyzdvihnout a zařadit mezi špičku, jak v tomto žánru tak i německé kinematografie. Film sice neoplývá nápady, děj je jednoduchý a jasně narýsovaný, přesto mě až do posední chvíle bavil a hlavně i svou délkou má moc přijemný a rychlý spád. Nezakrývám nadšení a hodnotím vysoce nadprůměrně 83% ()

Lucyane

Zajímavé skloubení vážného tématu do žánru komedií má něco do sebe, i když občas se mi zdá, že se snaží být přehnaně vtipné. Co mě ještě pozitivně překvapilo, jsou chytlavé známé melodie, co se tu objevují. Člověk se až diví, že je to německý film:-) ()

estella

Vice nez zdarily uvod postupne prebije docela nudna roadmovie s par ne uplne tak spatnymi vtipky. Proste jsem uz jen cekala, az to skonci a ja se nebudu muset nudit... Dle spousta lidi zde skvely film - moc tomu nerozumim :( ()

wetrix

Dobré, dobré. Velké překvapení. Smutné, vtipné, nápadité, akční, prostě úplně všechno, co by měl správný film mít, všichni hlavní hrdinové sympatičtí a perfektní výkony, prostě nemělo to chybu........"To ti policajti, všichni jsou zkorumpovaný" (8=D ()

Gesicht

Srdeční záležitost a výborný film. Někdo může namítat něco o kopírování Tarantina, k tomu ale možná dochází jen u prostředků, ne už pak u příběhu. Takhle pečlivě vyvážený mix vážného, dojemného a vtipného není jen tak obvyklý (a u německé kinematografie tím spíš ne). Kdo neviděl, měl by si doplnit vzdělání. ()

Welsiot

Nebál bych se použít výrazu evropská verze Pulp fiction bez mrtvol:)). Výborně vybalancovaná linie mezi vtipem a drama, dalo by se říci dojemné a drsné zároveň. 90%. ()

Motyuek

Ačkoliv nejsem fanda německé kinematografie, najdou se vyjímky, které mě utvrzují v tom, že jim mám dát ještě naději. Nejvýraznější vyjímkou je tento snímek, který v sobě snoubí inteligentní komedii s dramatem prvotřídní úrovně. Přemýšleli jste někdy co byste dělali, kdyby Vám lékař oznámil, že už máte jen několik dní života? Já ano a proto mě jednání aktérů velmi překvapilo a rád jsem se jako divák stal účastníkem jejich bláznivého road tripu za jejich posledním cílem. I s odstupem času se na tohle rád podívám znovu, stále se usmívám hláškám hrdinů, roztomilým chybám v jazyce jednoho z gansterů, a pokaždé v závěru ve mně autoří vzbudí rozpolcené pocity, kdy nevím jestli se mám smát, nebo si utírat slzy. Pro tohle všechno přehlížím ne zcela vhodný krátký výstup Rutgera Hauera, který chápu jako poctu jednomu z největších německých herců. ()

Dr.dogous

Když si pro tebe přijde zubatá s kosou, musíš jít. Výhodou je, že když už to máš za sebou, tak už se nemusíš bát. Smrt se v tomto filmu trochu idealizuje, konec bývá mnohdy nechutně prozaický. Ale na to by se v kině nedalo koukat. Někdo umí žít rychle, zvlášt když máš nůž na krku, čas je tudíž relativní pojem. 69% ()

18kacena18

Na jednu stranu ma tento film peknu ideu a zmysel a zanechava dojem, ale na druhu stranu som zklamana za urcite nedostatky a tazko realne nahody. Taktiez sceny nic moc. Takze davam len tri hviezdicky ()

teseth

Povedená road movie, která nadchne humorem, potěší hereckými výkony a nakonec dojme závěrem. Při závěrečné písni mi dokonce zaslzelo oko. Pro tento film je plná palba jasná volba. ()

zero_zelo

tak tohle je roadmovie jak má bejt! jeden z nejoblíbenějších filmů u mě přechází skoro až do smyslu života :) a sem ráda, že nezkuvili konec patetickou romantikou (do jistý míry) ()

Bejk518

Neotřelý kvalitní snímek, který místy bohužel sráží trapný humor, ale jinak klobouček, byla to jízda. Bavil jsem se. ()