gurmet

Tarantino po německu bez Tarantinovy geniality, vycizelovaných záběrů, zajímavého příběhu a smyslu pro detail. Ničím zvláštní akce, drama bez náboje, a komedie bez vtipu s nánosem sentimentu není nic, co byste si nemohli nechat ujít. ()

Cor-Angar

S klidem můžu říct, že Klepání na nebeskou bránu patří rozhodně k nejlepším německým filmům co jsem viděl. Váhám i nad 5*, ale napoprvé ještě zůstanu "pouze" u silných čtyř. Tenhle snímek je každopádně od začátku parádní jízda s výbornou hlavní dvojkou, která si ve svých posledních dnech touží splnit ještě pár přání. Jako komedie film funguje skvěle (chvílema je tak odlehčený, že to až vypadá, jak kdyby se nebral moc vážně), ale spíš je to takovej dost příjemnej film s výborným koncem. Jo a Moritz Bleibtreu jako Abdul "nevím nic o žádným kufříkovi" je skvělej :) ()

StanGoodspeed

Hodně podobné jak Thelma a Luis. Příběh kdy se dva rozdílní chlápci setkají v nemocnici s rakovinou a protože jim moc času nezbývá, rozhodnou se, že se pojedou podívat k moři. Ani jeden z nich tam totiž ještě nebyl a v nebi se přece nemluví o ničem jiném než o moři a krásném rudém západu slunce u něj. Tak na nemocničním parkovišti ukradnou luxusního Meďoura, sporťáka a jedou. Bohužel ho ukradli šíleně tupým mafiánům kteří jim ještě ukázali cestu z parkoviště :D :D (zajímavé je že toho že je to jejich auto si všiml ten blbější z nich-Abdul) a aby to bylo zamotané tak v kufru auta je kufřík s milionema a přihrádce ve voze bouchačka..... Takže za chvíli po nich dou jak gangsteři tak celý policejní sbor.... Jak tohle může asi skončit??? Mrkněte se ;-) ()

cajda77

Mám rád německé filmy, mám rád jak to zní. Hugo Stiglitz v hlavní roli určitě potěšil. Námět je povedený, představte si, že se dozvíte, že za pár dní zemřete..co uděláte? Já bych, stejně jako tito "hrdinové", se snažil si ten život pořádně užít! Na výsledek se dívám rozpačitě, podivná syntéza různých žánrů, na drama je to málo chytlavé, na komedii to má příliš divný humor, na akční film příliš neakční a prakticky žádné zabíjení. Ale tak třeba to někomu sedne.. Nabízí se srovnání například s britským Snatch, ten humor mi zde sedl o mnoho lépe. ()

Otan

Já vám ani nevím,jestli jsem viděl lepší něměcký film.Za vtipem se skrývá něco víc a to je na tomto filmu kouzelné.91% ()

Insomnia.k

Ačkoli nás z prvu zarazí Původ filmu Německo, země která má ve svém repertoaru např: kobru 11 nebo komisaře rexe. Tak tento film příjemně překvapí, skvělý herci, každý svojí roli zvládl výborně (vyzdvyhnout bych chtěl zejména Tila Schweigera jehož bezstarostný zjev a kouření jedné cigarety za druhou, dává postavě neuvěřitelné charisma) výborný příběh (ačkoli nic co by nevymyslel průměrný člověk) ale i přesto v tomto filmu je to dokonale zpracováno. U mě nejlepší Německý, možná i vůbec jeden z nejlepších filmů. ()

migeldiablo

Skvelá čierna komédia, tak trošku aj možno paródia na podobné gangsterky, kde zastrelení padajú z balkónov a tečú litre hektolitre krvi. Tu je to iné, síce sa strieľa (najmä priblblí mafiáni), dôraz bol kladený na humor/absurditu týchto filmových scén. ()

zawy

Jeden z najkrajších filmov, ktoré som kedy videl. Príbeh dvoch mužov, ktorým nezostáva veľa času. Film o priateľstve v najťažšom období ich života, cesta za plnením snov. Asi najsmutnejšia komédia, ale fantastické prelínanie komédie a drámy, ktoré je občas priamo nadviazané na seba. V podstate nemám žiadne výhrady, čokoľvek čo by sa vystrihlo by bolo len na škodu. Finálna scéna s Dylanovým "knocking on heavens door" potvrdila dokonalosť filmu. Strašne ma teší že to nieje USA :) ()

KKAARRLLOOSS

Po x shlédnutích jak v kině tak doma, si troufnu říct, že tento film má moc ovlivnit lidské osudy, alespoň vnímavějších diváků. Jde o to, že je celkem jedno očem se mluví v nebi, ale na zemi je třeba plnit si svá přání a sny dokud je čas. Ne každý najde týden před smrtí v kufru kradeného auta kufr bankovek. ()

Drussus

Smutný-veselý příběh dvou umírajících chlapů, kteří si chtějí ještě užít. Psát o tomhle akční krimi, je hodně hloupé. Je to parodie akčních kriminálek, kde při všech těch vystřelených kulkách nikdo v přestřelce nezemřel. Film je dojemný, smutný a přitom zábavný. U mě za 5 ()

matej.perun

Čo je veľa to je veľa. Je možné, že moje rozčarovanie a sklamanie plynie z neuspokojeného očakávania a pravdepodobne sme sa dnes s režisérom minuli, ale tento film išiel tak pomimo mňa, ako všetky výstrely (a že ich zopár bolo), ktorými sa vzájomne počastujú "reservoir dogs" a ich policajní náprotivci. Už ani nepamätám, kedy som videl naposledy film, pri ktorom som už niekde v polovici strácal trpezlivosť a chuť ho vidieť do konca. Teraz mám azda na pár mesiacov pokoj. ()

montel

Martin (Til Schweiger) a Rudi (Jan Josef Liefers) mají oba rakovinu v pokročilém stádiu. Vzájemně se poznají až na společném pokoji v nemocnici, ještě tentýž večer se spolu opijou a z nemocničního parkoviště ukradnou sportovní vůz. Jenže ani jeden z nich netuší, že auto které ukradli zrovna měli na starost dva gangsteři. Mezitím se Martin s Rudim rozhodnou, že si tímto kradeným autem zajedou k moři, protože u něj Rudi nikdy nebyl. V palubní desce najdou pistoli a tak spáchají pár loupeží, aby měli peníze na cestu, ubytování a jídlo. Později ovšem najdou v kufru auta kufřík s obrovskou sumou peněz a tak se nelze divit, že mají v patách nejen policii ale také dva sice přihlouplé ale přesto nebezpečné gangstery... Dlouho jsem váhal zda dát tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec jsem se rozhodl pro tři z několika důvodů. První byl nesmyslné chování postav, druhý krátká stopáž, během které se nestačí rozvinout vztah mezi Martinem a Rudim tak, aby to diváka nakonec dojalo a třetí byl herecké výkony bez emocí. Ale na druhou stranu je to silný příběh, má to dobrou hudbu a výborné vedlejší postavy v čele s Henkem a Abdulem. 60% ()

Tishe

Páni, na německý film to byla fakt pecka. Hledala jsem prostě nějaký film s Tilem Schweigerem a musí se nechat, že Tarantino v Panchartech rozhodně nesáhnul vedle. Kombinace tagu krimi a ještě pod razítkem NĚMECKÉ, mě od zhlédnutí dost odrazovalo. Inteligentní černý humor a vkusně nadlehčená zápletka udělali z celkem krátkého filmu skvělou výplň večera. "Tak to tě budu muset zastřelit." "Mě je to jedno, mám nádor na mozku a stejně brzy umřu." "Fajn, tak zastřelím tebe." "No, nechci vás zbytečně rozčilovat, ale mám leukemii v pokročilém stádiu...." :D ()

Nobunaga

Melodrama o umírání a splnění si jednoho snu, s komediálně-kriminální zápletkou. Deutsch Vaculík a Sagi rozjedou osudovou jednosměrkou největší jízdu svého života, pronásledovaní gangsterskou dvojkou Keanem a Abdulem a celým polizeiním sborem. Všech ingrediencí je dávkováno akorát a jakkoliv kombinace žánrů zní divně, tak překvapivě funguje. ()

foils

Rošťácká dekonstrukce žánru buddy gangsterky. Sebeuvědomělá hra na Hollywood, jejíž nepatřičnosti jsou si tvůrci moc dobře vědomi, a tak v naprosto crazy scénáři ironizují jak Hollywood, tak sebe a vlastní svého druhu provinčnost. ()