parchant

Čo je veľa to je veľa. Je možné, že moje rozčarovanie a sklamanie plynie z neuspokojeného očakávania a pravdepodobne sme sa dnes s režisérom minuli, ale tento film išiel tak pomimo mňa, ako všetky výstrely (a že ich zopár bolo), ktorými sa vzájomne počastujú "reservoir dogs" a ich policajní náprotivci. Už ani nepamätám, kedy som videl naposledy film, pri ktorom som už niekde v polovici strácal trpezlivosť a chuť ho vidieť do konca. Teraz mám azda na pár mesiacov pokoj. ()

ashlei

Konečně někdo, kdo se nesnaží na téma rakovina, natočit dojemný příběh... dlouho už sem se tak nepobavila, jako u tohoto snímku... jasných 5* ()

BorecBorachio

Natočené s lehkostí a s takovým citem pro život... A osobní poznámka: tady u toho filmu, když jsem ho viděl prvně v patnácti, jsem se naučil jak pít tequilu. ()

RAPTTTOR

Kdyby mi někdo před tím, než jsem se podíval na tenhle kus, řekl, že Německo, Nizozemsko a Belgie dokázali natočit výborný film, bylo by to asi to samé, jako by mi tvrdil, že Fiat začal vyrábět bezporuchová auta. No… Fiat to stále neumí, ale oni to dokázali!!! Příběh je o dvou chlapech, kteří jsou smrtelně nemocní, a tak se vydali na cestu k moři, protože jeden z nich ho nikdy neviděl a v nebi se přece o ničem jiném nemluví… k smrti nesnáším tragikomedie a tohle je tragikomedie… kterou miluji a nestydím se za to. Vyděl jsem ji asi 3x, ale na síle neztrácí. Doporučuji recenzi Golfisty. ()

RonnieR

Super! Zbytočne nenaťahovaná, priamo na bránku tiahnuca tragikomédia s výbornými hercami! A tento film mi unikal 14 rokov... hmm, hmm... 78%. ()

freddykruege

Dosti netradiční komedie. Dvoum chlápkům, kteří zjistí, že brzy umřou, rupne v bedně a usmyslí si, že si ještě potřebují zajet k moři. Po cestě se dostanou do mnoha šílených situací, mmj. narazí na bandu naprosto neschopných gangsterů, kterým ukradnou milion. Docela mě překvapilo, že z rakoviny se dá udělat takováto komedie s tolika vtipnými situacemi. Dokud jsem neviděl tento snímek, tak jsem nevěřil (kromě Die Welle), že vůbec nějaký dobrý německý film existuje. ()

clep

Perfektní tragikomedie říznutá gangsterkou! Neotřelé téma cesty dvou můžů, kteří to mají za pár na cestě za svým snem, spíše povinností vidět moře aby se v nebi nenudili:) Spousta vystřílených kulek ale žádná mrtvola, skvělé hlášky a absurdní situace, neschopná německá policie. Ústřední duo skvěle šlape a doplňuje se a néměne tomu je u dvojce gangsterů, kde Abdul jasně vede. "Ani hejbnout poseráři!" ()

Traktorista

Překvapivě velice dobré. Zápletka je jasná, postavy se s tím ale poperou trochu rázněji než je zdrávo, naštěstí. Děj ubíhá parádně, hlavní protagonisté jsou opravdu dobře vybraní, dialogy jsou taky slušné, kamera přehledná. Přes všechnu tu zábavu záblesky smutku a bezmoci, až z toho mrazí. Filmek který nenudí, pobaví i rozesmutní zároveň. Rozhodně jsem rád, že to nenatočili amíci. ()

jarod13

Tento film v sobě má všechny humor, napětí, akci, smutek, ale hlavně myšlenku a po shlednutí tohoto filmu se vždycky nějakou dobu zamýšlím nad životem....co vlastně má a co nemá smysl.........úžasný film... ()

Astu.

Po letech jsem si to pustil znovu a snižuju na silné dvě hvězdičky...je to kalkul, který na mě působil prostě křečovitě. Sled jednotlivých scén nedrží pohromadě, rozpadá se to na vtipné fragmenty (sv. Petr a jeho Salam alejkum rozesmálo) a smutné fragmenty (hanebnej parchant Schweiger se párkrát složí na zem a škube sebou, smrk)... taky mám problém s žánrovou rozpolceností, není to ani drama, ani komedie, ale jakýsi laciný hybrid, který obsahuje několik pamětihodných scén, ale film jako takový mě nedokázal vtáhnout, 5/10 ()

sweetieM

Väčší filmový zážitok som ešte nezažila, film ktorý má dušu, vtip-a niekedy poriadne ostrý, mi vyráža dych zakaždým ako sa naň pozriem. Nikdy sa mi nezunuje. Osobne si myslím že Thomas Jahn nemohol vybrať lepšie obsadenie na rolu dvoch smrteľne chorých a dovolím si povedať potrhlých "neznámich" z krotých sa stanú priatelia na život a na smrť- a to doslova ;D Uchvátila ma odvaha hovoriť o smrti tým vtipným a neprepísknutým spôsobom. Prosto moje gusto :D 10/10 ()

Sinuhette

Akční film podle mého gusta! Chytne vás přesně tam, kde má... za ruku, přitáhne si vás k sobě a už nepustí a pak se vám vetře někam do srdce, když si uvědomíte, že vlastně nežijete naplno, ale tak na půl plynu. Možná je to klišé, ovšem není na škodu si připomenout, že jsme tady jenom na chvilku. Spousta lidí by se měla inspirovat a taky si udělat výlet snů, pokud možno dřív než na úplném konci. ()

Loooba

Na můj vkus někdy až moc srandy, ale i přesto ji vnímám jako příjemný oddech od dosti silného tématu. Každopádně musím hodnotit pěti hvězdami, už jen proto, protože neskutečně emotivní konec společně s ústřední písní zůstane navždy v mé paměti! ()

Tomrou

Geniálně jednoduchá tragikomedie s perfektní hudbou, které není co vytknout. Vynikající Schweiger, koktající Bleibtreu nemá chybu, dokonalý dabing a píseň iko,iko - PROSTĚ PARÁDA. [96%] ()

matulik6

Vynikajuci film, zachytavajuci pocity, myslienky i tuzby cloveka, ktore intenzivne a do hlbky vnimame casto az ked hladime smrti do oci. Nie zbytocne sa hovori, ze by sme kazdy den mali zit ako nas posledny. Skutocnost konca dava veciam, ludom a udalostiam v nasom zivote inu vahu a hodnotu. ()