Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

Benedygtus

Prirovnal bych to k Residentu... a do hororu bych to ani moc neradil... je to proste rezacka mlaticka, hnusna a nechutna, ktera me se relativne libila, ikdyz se tomu s odstupem casu docela i divim. ()

Kredy

Filmy se musejí po nejaké době přehodnotit, tento je z dnešního pohledu dost stupidní a to mám celkem zombie horory rád. ()

Wally

Asi nemám pro film tohoto žánru buňky...prostě mne nebaví koukat na hnusný zombíky, který kousaj do lidí, kteří nestačí utéct a z těch se stávají zombíci, co kousají další. Fakt ne... ()

martinez.

Zack Snyder poslal k čertu sociální problémy, atmosféru a její postupné budování, poslal k čertu celého Romera a místo toho se podřídil potřebám současného mainstreamového diváka, využil svých zkušeností nabitých při režii reklam a natočil od začátku do konce zábavný film plný krve, břitkých dialogů a nových nápadů. Lepší než nudný originál, který jsem s vypětím všech sil jen tak tak dodíval. Remaku naběhly závěrečné titulky a už jsem ho pouštěl znova. ()

Testament

Moderně zpracovaný horor se zombíkama, co umějí běhat. Příjemné osvěžení, film má spád a nemá moc hluchých míst. KONEČNĚ! ()

misstake

Snad jediná výjimka, kdy remake na plné čáře poráží originál. Pokud bych měl v životě vidět pouze jediný zombie film (což by byla věčná škoda), tak by to byl tenhle. ()

see_sawandrew

Stylizačně nejumírněnější Snyderův film z dob, kdy se ještě audiovizuálem tolik neopájel (Koneckonců na to tehdy ještě ani nedostal prachy :-)). 75% ()

xaver odpad!

Žeby to autorům zombie vyžrali mozek, než tuto ptákovinu napsali a natočili? Určitě se najde spousta fanoušku, kterým se to líbí, ale uvažuje někdo vůbec nad těmito bláboly. Zombie se množí, normální lidé se stávají obětma. To by ještě šlo, Ale čím pak se živí stále narůstající počet zombie? Lidi už prakticky nejsou. A zombie bez potravy existují dál. Z čeho? S tím se ale autoři, zřejmě už bez mozku, jaksi netrápí. Jenom ať stříká krev, praskají kosti, trhá se lidské maso. Ať žije dekadence. ()

BlackTom

Kľud, pokoj, jeb - rana, muž napadne ženu, žena beží, jeb - rana, nájde pár preživších, utekajú do opusteného obchodného centra, zombies na speede, Ving Rhames... To čo malo byť?! Ostrá pecka, ktorá oživila (príhodné sloveso) hororový subžáner a dala mu tie správne grády. Nechýba očarujúca Lindy Booth a v podarených cameách Tom Savini a Ken Foree. Ja vravím áno, kurva, a určite si to ešte zopakujem. Snyderovi by som však do budúcnosti vytkol jednu vec - tie bullet-times sa už pomaly stávajú jeho podpisom a pri treťom filme mi už rozhodne lezú na nervy, je čas na zmenu Zack. No a hlavne sa nedajte uchlácholiť naivným záverom a pozerajte poctivo aj cez titulky ;) ()

Lukoboss

Zombíci jsou tady neskutečně rychlí, což je nezvyk, většinou je vídáme kulhající a nemotorný. Postavy jsou jasně profilovaný - rozumbrada/klaďas, moralizující blondýna, tvrďáckej černoch/policajt, hloupá zrzka, namachrovanej blbeček... A chvílema se někteří chovají tak hloupě, že ohrozí sebe nebo celou skupinu, ale tak nesmyslně, že je potřeba si zaklepat na čelo. Ano, je tam zběsilá akce, o tom se nedá pochybovat, ovšem s tou nelogikou postav mám prostě problém. ()

charlie_ando

Úvod je úderný jak rána bouracím kladivem a nenechá Vás na pochybách, že v okrese Milwaukee je něco špatně. Velmi rychle pochopíte, kdo tu určuje pravidla a je novým pánem ulice. Zack Snyder natočil s velkým přehledem říznou poctu Noci oživlých mrtvol od Georga A. Romera. Tuhle pandemii zombií sledujeme pohledem mladé zdravotní sestřičky Any (Sarah Polley) a postupně se přidávají i další pohledy hrstky přeživších. Drsný policejní seržant Kenneth (Ving Rhames) a člen ochranky obchoďáku CJ (Michael Kelly), který nejprve podlehne hysterii z nákazy, jsou asi nejpovedenější postavy. Ostatní herci podávají rovněž velmi kvalitní výkony. Útočištěm přeživších se stane "moderní chrám konzumu" obchodní dům (Cross Roads Mall). Tvůrcům se daří dobře budovat tísnivou atmosféru plnou nejistoty s množstvím lekaček. V tu pravou chvíli dokáží i zvolnit a odlehčit náladu pár povedenými hláškami nebo černočerným humorem. Vražedná situace vytahuje z lidí jejich nejnižší pudy a žene je do náručí extrémních situací. Kvalitní práci odvedlo i početné maskérské oddělení a oživlé mrtvoly byly opravdu výživné. Třešinkou na dortu bylo ve vysokém tempu se odvíjející strhující finále. Tenhle film mi přinesl hluboký zážitek a vypěstoval ve mě náklonnost pro zombií tématiku. ()

klukluka

Uznávám, že to bylo dobře udělané a hýřilo to nápady, líbilo se mi, že to bylo nepředvídatelné a krutopřísné, ale přesto jsem se nemohl dočkat konce a odnáším si z toho zejména pocit ztraceného, promrhaného času. ()

iXtr3m3

Zombie masterpiece, Snyderov super zásah, ty vole, toto bolo krvavé, nekorektné, drsné, funny, osudové a zároveň klasicky bez happyendu. Toto sa fakt že podarilo. ()

Hopper

Romeovu predlohu som nemal česť vidieť, takže neporovnávam, ale fakt je ten, že Snyderove dielo má úžasný ťah na bránku, atmosféru ako hrom, kde sa ide hneď pekne od podlahy na vec od úvodných (BTW geniálnych) titulkov, prvá štvrťhodina je pre slabšie povahy až neznesiteľná, čierny humor pobaví, "zásadnejšie" diery v scenári nebijú do očí, jednotlivé charaktery sa správajú pomerne uveriteľne, hudobný podmaz sedí a oplatí sa dopozerať do konca titulkov. Suma sumárum len pre otrlých ale nárez!! ()

loydd

Pro mně překvapení roku 2004. Motorová pila potěšila :) The Man Comes Around od Johnyho Cashe rovněž. Vyšel jsem z kina s úsměvem od ucha k uchu. Bezchybná akční jízda. ()

cab

Nadupany zombie horror 21. stoleti aneb znovu se probouzejici sprintujici mrtvoly snazic se vyhladit celou zemi od prekazejicich lidi. Neni se kam schovat...vydrzte i na zaverecne titulky. 65% ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)